Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Realizowane inwestycje komercyjne na terenie Miasta Szczecin

GALERIA KASKADA w obrębie ulic: al. Niepodległości, Bogurodzicy, Świętego Wojciecha, Obrońców Stalingradu

 

Na mocy Aneksu nr 6 z dnia 28 czerwca 2007 r. do Umowy o Współpracy zawartej dnia 16 września 2002 r. ECE , który zawarł Prezydent Szczecina Piotr Krzystek z Janem Dębskim Prezesem ECE Projektmanagement Polska w Szczecinie powstała nowa siedziba Teatru Lalek „Pleciuga”, a obecnie realizowana jest nowoczesna galeria handlowa.

Inwestycja firmy ECE ma dla Szczecina istotne znaczenie, ponieważ umożliwiła:
• rewitalizację znacznego obszaru centrum.
• wybudowanie w krótkim czasie nowej siedziby ważnej placówki kulturalnej.
• pozyskanie znaczących środków finansowych, które zasiliły budżet Szczecina.
• wskazanie zagranicznym partnerom obowiązującego modelu współpracy z aktualnymi władzami samorządowymi.

Nowa siedziba Teatru Lalek Pleciuga

Budowę nowej siedziby Teatru Lalek „Pleciuga”, której otwarcie świętowano w dniach 29 – 31 maja 2009 r. zrealizowała i sfinansowała spółka ECE. Obiekt kosztował ok. 35 mln zł i powstał w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Siedziba teatru mieszcząca się przy ulicy Kaszubskiej 9 została wyburzona, a w jej miejscu powstaje Galeria Handlowa Kaskada.

Najważniejsze dane dotyczące nowej siedziby Teatru Lalek Pleciuga:

• Duża Scena - 298 miejsc (274 miejsca w 14 rzędach plus miejsca boczne / ok. 200 m2 powierzchni)
• Sala Kameralna - powierzchnia 110 m2
• Sala Prób - 58,68 m2
• foyer - ok. 200 m2 powierzchni (znajdują się w nim wejścia do sali głównej, kameralnej i sal edukacyjnych, szatnia, kawiarenka, zaplecze sanitarne)
• dwie Sale Edukacyjne po ok. 40 m2 każda
• Sala Konferencyjna - 55,42 m2
• powierzchnia całkowita - ok. 3500 m2
• powierzchnia użytkowa - ok. 3000 m2
Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w nowe, elektrycznie sterowane urządzenia.
Na parterze znajdują się przylegające do siebie pracownie: stolarska, ślusarska, lalkarska; na pierwszym piętrze teatru: biura, trzy pokoje gościnne.

Ekskluzywna Galeria Handlowa

Galeria handlowa powstaje w centrum Szczecina, w kwartale ograniczonym ulicami: Niepodległości, Obrońców Stalingradu, Św. Wojciecha. W tym miejscu do początku lat 80-tych stała znana restauracja Kaskada, która uległa zniszczeniu w wyniku pożaru. Od tego czasu atrakcyjny teren w śródmieściu nie był zagospodarowany.
Na trzech poziomach handlowych Galerii Kaskada znajdą się sklepy i butiki renomowanych marek polskich i międzynarodowych – wiele z nich pojawi się pierwszy raz w Szczecinie. Będzie też miejsce na duże delikatesy i market na najnowszym sprzętem elektronicznym. Oferty handlowo-usługowej dopełnią lokalne firmy ze Szczecina i regionu. Miejscem wypoczynku dla klientów będzie m.in. foodcourt, który wypełnią restauracje spełniające wybredne gusta i oferujące menu z różnych stron świata. Prócz tego posilić będzie można się w kilku restauracjach i przytulnych kawiarniach, dogodnie rozmieszczonych w pasażach Galerii.

LICZBY:
Powierzchnia całkowita: 110 tys. m2
Powierzchnia handlowa: 42 tys. m2
Powierzchnia biurowa: 1000 m2
Liczba sklepów: 140
Liczba miejsc parkingowych: 1000
Termin oddania obiektu do użytku: jesień 2011 r.

Firma ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG została założona w 1965 roku. Na europejskim rynku śródmiejskich centrów handlowych ECE zajmuje wiodącą pozycję. ECE projektuje i realizuje inwestycje w sektorach: obiektów komunikacyjnych, centrów logistycznych, central firm, kompleksów biurowych oraz innych obiektów specjalistycznych. Galerie handlowe ECE słyną
z unikalnej atmosfery, której nieodłącznym elementem są organizowane w nich imprezy kulturalne, edukacyjne i hobbystyczne.
ECE Projektmanagement od ponad 40 lat zajmuje się zarządzaniem dużymi nieruchomościami komercyjnymi oraz ich planowaniem, realizacją, rozwojem i wynajmem. ECE zarządza 90 galeriami handlowymi w Niemczech, w Polsce, w Turcji, na Wegrzech, w Czechach, Austrii, Grecji i w Katarze. Łączna powierzchna handlowa tych obiektów wynosi 2,7 miliona metrów kwadratowych. Centra handlowe ECE mają 9.200 najemców i osiągają roczny obrót w wysokości 10,4 mld euro, przez
co ECE jest zdecydowanym liderem na rynku europejskim w tym sektorze. Kolejne 22 galerie handlowe są w fazie planowania lub budowy.

udostępnił: Wydział i Rozwoju Miasta, wytworzono: 2010/08/03, odpowiedzialny/a: Ewa Kordus, wprowadził/a: Damian Grycko, dnia: 2010/12/02 08:01:59
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Damian Grycko 2010/12/02 08:01:59 modyfikacja wartości
Damian Grycko 2010/08/03 12:38:46 nowa pozycja