przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania 1 - 52


Szczecin 2016-04-26

Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.417..2016.MK
Znak sprawy: BZP/26/16
Dotyczy: : Postępowania na „Przebudowę nabrzeża Starówka w formule zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zwanej dalej „siwz”.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2015r. poz. 2164) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

1. Zwracamy się o udostępnienie Ekspertyzy technicznej dotyczącej stanu technicznego istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie ekspertyzy technicznej istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie.

2. Zwracamy się o udostępnienie Atestu nurkowego nr 36/2015 z dnia 15 maja 2015.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie Atestu nurkowego nr 36/2015 z dnia 15 maja 2015.

3. Zwracamy się o udostępnienie Atestu nurkowego badania podwodnego nr 1/08/2015.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie Atestu nurkowego badania podwodnego nr 1/08/2015.

4. W związku z tym, iż planowane przedsięwzięcie pn. „Przebudowa nabrzeża Starówka w formule zaprojektuj i wybuduj”, kwalifikowane jest jako przedsięwzięcie mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko (tzw. grupa II przedsięwzięć) i w związku z tym realizacja tego przedsięwzięcia wymaga uzyskania decyzji środowiskowych uwarunkowaniach (podstawa prawna art. 71 ust. 2 pkt 2 ustawy o informacji, udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko – ustawa OOŚ), decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach musi obejmować swoim zakresem realizację robót na długości całego nabrzeża, gdyż funkcjonalnie stanowić będzie ono całość (jedno przedsięwzięcie). Wynika to z definicji przedsięwzięcia, zamieszczonej w art. 3 ust. 1 pkt 13 ustawy OOŚ: „przedsięwzięcia powiązane technologicznie kwalifikuje się jako jedno przedsięwzięcie, także jeżeli są one realizowane przez różne podmioty”.
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stanowi obligatoryjny załącznik do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, pozwolenia wodnoprawnego, a także zgłoszenia budowy lub wykonania robót budowlanych oraz zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (podstawa prawna art. 72 ust. 1 pkt 1 i art. 72 ust. 1a w/w ustawy).
W przypadku przedsięwzięć zaliczanych do grupy II decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach może być wydana na podstawie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia (KIP), stanowiącej załącznik do wniosku o wydanie decyzji, jeżeli w ocenie organu wydającego decyzję zawiera ona informacje wystarczające do oceny przedsięwzięcia.
Czas wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na podstawie KIP, jak wynika z dotychczasowych doświadczeń Biura w tym zakresie, wynosi ok. 3÷4 miesięcy.
Organ wydający decyzję dla przedsięwzięć II grupy, może jednak uznać informacje zawarte w KIP za niewystarczające i wydać postanowienie o konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, co wiąże się z koniecznością sporządzenia obszernej dokumentacji tzw. raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
W tej sytuacji czas uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydłuża się o kolejne 4÷6 miesięcy (wliczając w to okres niezbędny do wykonania raportu).
Z powyższego wynika, że uzyskanie decyzji środowiskowej jest elementem wpływającym na przebieg całego procesu inwestycyjnego. Biorąc pod uwagę długotrwałość tej procedury, należy ocenić, że okres 4 miesięcy przewidziany na uzyskanie pozwolenia na budowę jest zdecydowanie zbyt krótki.
Prosimy Zamawiającego o ustosunkowanie się do powyższego.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz.

5. Proszę o potwierdzenie, że w Strefie Mariny, z wyłączeniem części północnej, nie planuje się montażu nowych urządzeń cumowniczych i odbojowych.

Odp. Zamawiający potwierdza, że w Strefie Mariny, z wyłączeniem części północnej, nie planuje się montażu nowych urządzeń cumowniczych i odbojowych.

6. Proszę udostępnić atesty nurkowe :
a. nr 36/2015 z 15.05.2015 – Przegląd nabrzeża Starówka
b. Badania podwodnego nr 1/08/2015 – Przegląd stanu technicznego

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie ekspertyzy technicznej istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie oraz Atestu nurkowego nr 36/2015 z dnia 15 maja 2015 oraz Atestu nurkowego badania podwodnego nr 1/08/2015.

7. Na ścianie kamiennego nabrzeża widać wylewki betonowe w miejscu ubytków ciosów granitowych. Czy w tych miejscach Inwestor planuje skucie betonu i odtworzenie ciosów granitowych, w taki sposób, by na całym odcinku kamiennego nabrzeża występowały tylko ciosy granitowe ( odtworzenie do stanu przedwojennego).

Odp. Zakres prac należy wykonać zgodnie z zapisami PFU, str. 14 pkt 2.4. ppkt d.

8. Proszę udostępnić przedmiar robót.

Odp. Zadanie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” z wynagrodzeniem ryczałtowym, w związku z powyższym Wykonawca powinien skalkulować cenę ofertową w oparciu o załączony PFU.

9. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie innego materiału wykonania donic oraz konstrukcji nośnej ławek z oparciem?

Odp. Zamawiający nie przewiduje możliwości zmiany materiałów na inne niż opisane w PFU.
10. W nawiązaniu do SIWZ dotyczącego zadania pn. „Przebudowa nabrzeża Starówka w formule zaprojektuj i wybuduj” proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1) przedstawiony przez Zamawiającego warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
f) Projektant w specjalności drogowej:
-co najmniej pięć lat doświadczenia zawodowego w projektowaniu, liczone od dnia uzyskania uprawień projektowych (jako projektant lub sprawdzający), w tym wykonanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany lub budowlano-wykonawczy), co najmniej dla jednego zadania inwestycyjnego polegających na budowie lub przebudowie portu morskiego lub rzecznego lub jachtowego lub nabrzeża.
W związku z tym, że planowane nawierzchnie nie mają charakterystyki specjalnych nawierzchni portowych, proszę o informację czy zamawiający uzna za spełnienie warunku doświadczenia projektanta w specjalności drogowej, który wykonał zadanie inwestycyjne polegające na zaprojektowaniu nawierzchni utwardzonej o powierzchni większej niż 1000 m2.

Odp. Zamawiający w Roz.V pkt 3 ppkt 3 lit. f siwz opisał wymagania dotyczące projektanta w specjalności drogowej. Zamawiający nie przewiduje modyfikacji niniejszego warunku.

11. W PFU widnieje informacja, że roboty budowlane obejmować będą następujące działki lądowe: 5/1 , 12/6 , 12/17, 12/12 , 12/13 , 12/15 , 12/22 , 12/24 , 12/25.
Proszę o potwierdzenie, że posiadają Państwo lub Państwa zadaniem będzie uzyskanie prawa do dysponowania powyższymi działkami.

Odp. Zamawiający potwierdza, że przekaże Wykonawcy prawo dysponowania terenem.

12. Czy kładka na wyspę Grodzką ma status nowej działki? Kto posiada prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Odp. Kładka nie jest działką. Właścicielem nieruchomości na terenie planowanej inwestycji jest Gmina Miasto Szczecin zgodnie z oświadczeniem zawartym w PFU, str. 44 pkt. 2. Zamawiający przekaże prawo dysponowania terenem Wykonawcy.

13. Proszę o udostępnienie atestu nurkowego.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie ekspertyzy technicznej istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie oraz Atestu nurkowego nr 36/2015
z dnia 15 maja 2015 oraz Atestu nurkowego badania podwodnego nr 1/08/2015.

14. Do wykonania zamówienia niezbędne jest zdemontowanie bariery odgradzającej marinę i pomostu przymocowanego do nabrzeża. Czy wykonawca ma ująć te prace w cenie oferty, czy prace te zrealizuje firma, która wcześniej je wykonała i udzieliła na nie gwarancji?

Odp. Zakres prac dotyczący bariery odgradzającej marinę i pomostu przymocowanego do nabrzeża został opisany na str. 21 Parametry techniczne PFU, zgodnie z którym należy zdemontować barierę oddzielającą Marinę na odcinkach przyczółka (gdzie balustrada zamontowana jest na powierzchni spadkowej). Wykonawca może ją przenieść na powierzchnię spadkową przyczółka, która będzie oddalona od krawędzi nabrzeża z uwagi na lokalizację zejść na dolny poziom mostu, a na krawędzi nabrzeża należy wykonać nową balustradę. Balustradę mostu należy przedłużyć do przyczółka mostu. Opisany zakres prac pozostaje w gestii Wykonawcy.

15. Czy Zamawiający może udostępnić jeszcze jakieś inne rysunki dotyczące sieci zewnętrznych sanitarnych, oprócz planu zagospodarowania i planu orientacyjnego?

Odp. Zamawiający nie posiada innych rysunków dotyczących zewnętrznych sieci sanitarnych.

16. W punkcie I.3. Lokalizacja i obszar objęty PFU jest mowa o tym, że na działce nr 12/6, 12/12, 12/13, 12/15, 12/22, 12/24, 12/25 oraz na działce nr 12/232 (właściciel Gmina Miasto Szczecin) przewiduje się wykonanie odcinków kanalizacji deszczowej dla potrzeb odwodnienia nabrzeża i podłączenia kanalizacji sanitarnej od projektowanego WC. Prosimy o wskazanie lokalizacji tych działek.

Odp. Działki wskazane zostały na planie zagospodarowania będącego elementem PFU (rys. nr 2).

17. W punkcie II.4.3. widnieje zapis "Odprowadzenie wód deszczowych z istniejącej kanalizacji do rz. Odry za pomocą dwóch wylotów do rzeki." Jeden z nich można łatwo zlokalizować (o średnicy 900), natomiast prosimy o wskazanie lokalizacji drugiego kanału o średnicy 500.

Odp. Wyloty oznaczone zostały jako DN 900 i DN 500 oraz wskazane zostały na planie zagospodarowania będącego elementem PFU (rys. nr 2).

18. Do czego ma służyć komora instalacyjna K1 znajdująca się na planie zagospodarowania w pobliżu dźwigów portowych?

Odp. Przedmiotowa komora K1 to komora techniczna wraz z urządzeniami kanalizacji sanitarnej i elektrycznej na potrzeby zaopatrywania w media Portu Jachtowego (musi pozostać do niej dostęp).

19. Prosimy o wskazanie docelowej lokalizacji miejsc ustawienia żurawi bramowych na działce 12/21 (właściciel Gmina Miasto Szczecin). Działka ma ponad 400m długości. Na jaką odległość należy je przemieścić.

Odp. Żurawie bramowe muszą pozostać na torowisku. Żuraw od strony południowej stoi na sąsiedniej działce i należy go przesunąć po torowisku na działkę Nr 12/21(plan zagospodarowania terenu rys. nr 2)

20. W jakich odległościach mają być rozmieszczone żurawie po przestawieniu na działkę 12/21.

Odp. Zamawiający o ile to będzie możliwe planuje zachować równe odległości pomiędzy żurawiami.

21. Czy żurawie po przestawieniu mają zachować właściwość jezdną, czy mogą zostać osadzone na stałym fundamencie?

Odp. Żurawie powinny pozostać na istniejącym torowisku i zachować właściwość jezdną.

22. Czy szyny jezdne pod żurawie bramowe mają być pozostawione i odnowione, czy żurawie będą osadzone na stałe w docelowych miejscach.

Odp. Szyny jezdne należy pozostawić na całej długości i poddać renowacji.

23. Prosimy o podanie danych dot. parametrów technicznych i dostawcy donic na rośliny jakie były zastosowane na nabrzeżu Gdyńskim.

Odp. Donice na Nabrzeżu Gdyńskim mają wymiary takie same, jak na nabrzeżu Starówka tj. wykonane są ze stali, w odróżnieniu od planowanych na nabrzeżu Starówka nie mają izolacji termicznej i otworów drenujących, co jest prawdopodobnie przyczyną częstego zamierania nasadzeń. Zamawiający nie wskazuje dostawcy donic. Donice muszą spełniać parametry opisane w PFU.

24. Podany w wymaganiach Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia termin na zrealizowanie Etapu I - 4 miesiące od dnia podpisania umowy jest naszym zdaniem niemożliwy do spełnienia.
Powyższe wynika z urzędowych terminów oczekiwanie za uzyskanie decyzji formalno- prawnych a następnie ich uprawomocnienie, np. uzyskanie mapy do celów projektowych, decyzji środowiskowej, decyzji ministra , pozwolenie wodnoprawne, pozwolenie na budowę
Po złożeniu przez Wykonawcę w poszczególnych urzędach wymaganych dokumentów do uzyskania w/w decyzji, nie ma on wpływu na urzędowe terminy załatwiania sprawy, które w przypadku przedmiotowych decyzji wynoszą ok. 2 miesiące na każdy dokument.
W związku z powyższym prosimy o wydłużenie terminu realizacji Etapu I do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, a tym samy przesuniecie terminu realizacji kontraktu o 2 miesiące.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz.

25. Prosimy o udostępnienie następujących dokumentów, które są przywołane w Programie Funkcjonalno-Użytkowego, a które szczegółowo opisują stan Nabrzeża Starówka:
a) Ekspertyza techniczna dotycząca stanu technicznego istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie – odcinek II i III długości 650,34m, wykonaną przez Biuro Inżynierskie Consultant sp. z o.o. we wrześniu 2015, na zlecenie Żeglugi Szczecińskiej, Autor: mgr inż. Jan Chawchunowicz;
b) Atest Nurkowy nr 36/2015 z dnia 15 maja 2015. Przegląd nabrzeża Starówka, wyk. W dniach 5-7.05.2015 przez Zakład Robót Podwodnych i Hydrotechnicznych Nurek Service, 72-005 Przecław Szczecin, ul. Przecław 61B/3, na zlecenie Żeglugi Szczecińskiej sp. z o.o. Opracowanie: starszy nurek Janusz Żywczok.
c) Atest Nurkowy Badania Podwodnego nr 1/08/2015. Przegląd stanu technicznego części głowicowej drewnianej ścianki szczelnej wraz ze sposobem kotwienia jej do konstrukcji nabrzeża pod katem części nadwodnych konstrukcji nabrzeża na odcinki II i II nabrzeża Starówka, wyk. Przez Matpol Inzynieria Hydrotechniczna inż. Rafał Sławiński, w sierpniu 2015, na zlecenie Biura Inżynierskiego Consultant sp. z o.o. Opracowanie: inż. Rafał Sławiński.
Dokumenty te w sposób dokładniejszy mogą opisywać stan podwodnej części nabrzeża Starówka i wpłynąć na zakres ceny Wykonawcy w zakresie naprawy i wzmocnienia drewnianej ścianki szczelnej i prac na dnie akwenu.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie ekspertyzy technicznej istniejącego nabrzeża Starówka w Szczecinie oraz Atestu nurkowego nr 36/2015
z dnia 15 maja 2015 oraz Atestu nurkowego badania podwodnego nr 1/08/2015.

26. Prosimy o wskazanie na Planie Zagospodarowania lokalizacji stacji transformatorowych „Starówka”, „Zbożowa Most”, „Bulwar Gdyński”.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji siwz poprzez załączenie „Planu sytuacyjnego – lokalizacja nabrzeża”.

27. Czy w ofercie należy uwzględnić usługę konfiguracji systemu?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

28. Czy to jest rozbudowa obecnego systemu Miasta Szczecin, czy też ma być to dodatkowy osobny autonomiczny system ( na 6 kamer)?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

29.W jakiej lokalizacji ma być zainstalowane urządzenie do nagrywania? Czy jest to sama lokalizacja w której znajduje się obecny system czy inna?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

30. Jeżeli platforma systemu i urządzenia nagrywające znajdują się w innych lokalizacjach to jak będzie wyglądać infrastruktura sieciowa System <-> platforma nagrywająca?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

31. Czy sieć łącząca kamery i system jest siecią dedykowaną, jakie są parametry sieci, np. przepustowość?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

32. Czy sieć będzie wspierać transmisję multicast, czy tylko unicast?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

33. Jakie są wymagania w stosunku do długości nagrań, ile dni?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

34. Jeśli nagrania mają być zbierane w obecnym systemie, to czy w obecnym systemie jest przewidziane miejsce na nagrania tzn czy pojemność obecnego systemu nagrywającego pomieści nagrania z nowych kamer?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

35. Jakie jest zakładane ustawienie kamer: fps/bitrate ?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

36. Czy należy przewidzieć nowe licencje dla Użytkowników aplikacji, jeśli tak to ile?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

37. Ile kamer PTZ, a ile stałopozycyjnych należy przewidzieć?

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji programu funkcjonalno-użytkowego.

38. W związku z wieloma niewiadomymi, zwracamy się z prośbą o przesunięcie terminu przetargu.

Odp. Zamawiający w dniu 18.04.2016r. dokonał modyfikacji siwz w zakresie terminu przewidzianego na składanie ofert.

39. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowień § 1 ust.2 o treści :
2. Zakres zamówienia obejmuje:
l) Zakres I - wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających
prowadzenie robót budowlanych,
2) Zakres II - realizację robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego i przekazanie wykonanych obiektów do eksploatacji.

Na :
2. Zakres zamówienia obejmuje:
l) Zakres I - wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających prowadzenie robót budowlanych, w zakresie określonym w PFU stanowiącym załącznik do SIWZ
2) Zakres II - realizację robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego i przekazanie wykonanych obiektów do eksploatacji w zakresie wynikającym wykonanej i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej.

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy w tym zakresie.

40. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowień § 5 ust.4 o treści :
4. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z dokumentacją projektowo - kosztorysową
oświadczenie o kompletności we wszystkich wymaganych branżach, dokumentacji projektowo -kosztorysowej stanowiącej przedmiot niniejszej umowy oraz oświadczenie, że dokumentacja ta została wykonana w sposób zgodny z wymogami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 - tekst jednolity) i innymi powszechnie
obowiązującymi przepisami prawa.
Na :
4. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z dokumentacją projektowo - kosztorysową
oświadczenie o kompletności we wszystkich wymaganych branżach w zakresie przewidzianym w PFU stanowiącym załącznik do SIWZ , dokumentacji projektowo -kosztorysowej stanowiącej przedmiot niniejszej umowy oraz oświadczenie, że dokumentacja ta została wykonana w sposób zgodny z wymogami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r.Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 - tekst jednolity) i innymi powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy w tym zakresie.

41. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowień §5 ust.5 o treści :

Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 - tekst jednolity). Wykonawca jest zobowiązany w wykonywanej dokumentacji projektowo kosztorysowej do opisania rozwiązań technologicznych i zastosowanych materiałów w sposób jednoznaczny i wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. W dokumentacji projektowo - kosztorysowej nie mogą być wskazane nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie oraz sformułowania, które mogłyby utrudniać uczciwą konkurencję. W przypadku gdy jest to uzasadnione specyfiką zamówienia i brakiem możliwości precyzyjnego określenia rozwiązań technologicznych oraz materiałów za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, Wykonawca może zastosować określenia wskazane w zdaniu poprzednim, pod warunkiem bezwzględnego zamieszczenia zapisu"lub równoważne", wskazując jednocześnie na minimalne wymagania techniczne materiałów lub technologii równoważnych oraz doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności. W przypadku użycia nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia oraz sformułowań, które mogłyby utrudnić uczciwą konkurencję, Wykonawca powinien przedłożyć pisemne uzasadnienie ich użycia.

Na
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 - tekst jednolity). Wykonawca jest zobowiązany w wykonywanej dokumentacji projektowo kosztorysowej do opisania rozwiązań technologicznych i zastosowanych materiałów w sposób jednoznaczny i wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. W przypadku użycia nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia oraz sformułowań, które mogłyby utrudnić uczciwą konkurencję, Wykonawca przedłoży pisemne uzasadnienie ich użycia.

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy w tym zakresie.

42. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowień § 12 o treści :

§ 12

1. Zamawiający za wykonany przedmiot umowy zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe ustalone na podstawie oferty Wykonawcy.
2. Wynagrodzenie zgodnie z ofertą cenową wynosi (łącznie z podatkiem V A T) ............. zł
(słownie złotych: ........................................................................... ), w tym:
l) za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § l ust. 2 pkt l w wysokości: .................. zł,
2) za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § l ust. 2 pkt 2 w wysokości: .................. zł,
3. Poza wypadkami wyraźnie określonymi w umowie uznaje się, że:
l) Wykonawca uwzględnił wszystkie dodatkowe elementy zamówienia nie określone
szczegółowo, ale niezbędne do wykonania przedmiotu umowy,
2) Wartość umowy określona w ust. 2 w całości obejmuje wszelkie ryzyko i nieprzewidziane
okoliczności przy wykonywaniu przedmiotu umowy, w tym ceny jakichkolwiek usług,
materiałów, pracy sprzętu, transportu , a także wszelkie prace i wydatki dodatkowe bądź
inne , określone w umowie lub nie, które są nieodzowne w celu wykonania i ukończenia
przedmiotu umowy.
4. W celu uniknięcia wszelkich wątpliwości Wykonawca potwierdza, że jest świadom wysokiego stopnia złożoności, rozmiaru oraz wysokich wymogów przedmiotu umowy i że wartość umowy określona w ust. 2 obejmuje wszelkie dodatkowe koszty, które mogą być związane z wykonaniem przez Wykonawcę przedmiotu umowy.
5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności wobec Wykonawcy za jakiekolwiek warunki,
przeszkody czy okoliczności, które mogą mieć wpływ na wykonanie przedmiotu umowy i uważa się, że Wykonawca upewnił się, że wartość umowy określona w ust. 2 jest prawidłowa i wystarczająca na pokrycie wszystkich spraw oraz rzeczy koniecznych do wykonania przedmiotu umowy i że Wykonawcy nie przysługuje żadna dodatkowa zapłata z tego tytułu.

Na :
1. Zamawiający za wykonany przedmiot umowy zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe ustalone na podstawie oferty Wykonawcy.
2. Wynagrodzenie zgodnie z ofertą cenową wynosi (łącznie z podatkiem V A T) ............. zł
(słownie złotych: ........................................................................... ), w tym:
l) za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § l ust. 2 pkt l w wysokości: .................. zł,
2) za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § l ust. 2 pkt 2 w wysokości: .................. zł,
3. Poza wypadkami wyraźnie określonymi w umowie uznaje się, że:
l) Wykonawca uwzględnił wszystkie dodatkowe elementy zamówienia nie określone
szczegółowo, ale niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, przewidziane PFU stanowiącym załącznik do SIWZ
2) W razie wystąpienia konieczności wykonania robót( usług ) nie przewidzianych w PFU tak w zakresie ilości jak i asortymentu . Wykonawca ma prawo do żądania zapłaty wynagrodzenia dodatkowego zgodnie z postanowieniami §20 ust. 11 umowy .

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy w tym zakresie.

43. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę treści postanowienia § 14 ust. 3 o treści :

3. Zamawiający nie wyraża zgody na przelew wierzytelności z niniejszej umowy na osobę trzecią.

Na :

3. Zamawiający nie wyraża zgody na przelew wierzytelności z niniejszej umowy na osobę trzecią , z zastrzeżeniem ust.4

4.Zamawiający wyraża zgodę na przelew przez Wykonawcę wierzytelności pieniężnych należnych Wykonawcy na podstawie niniejszej umowy, na Bank kredytujący Wykonawcę , dla zabezpieczenia wierzytelności Banku w stosunku do Wykonawcy z tytułu udzielenia mu kredytu przeznaczonego na sfinansowanie kosztów wykonania przedmiotu umowy.

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji § 14 ust. 3 umowy.

44. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowienia § 16 ust.5, o treści :

5. W przypadku przedłużenia terminów wskazanych w § 11 ust. l niniejszej umowy, skutkującego tym, że okres obowiązywania gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub poręczenia byłby krótszy, aniżeli terminy wynikające z ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia w taki sposób, aby pokrywał się z terminem wynikającym z ust. 4 i przedłożenia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego takie przedłużenie.

Na :
5. W przypadku przedłużenia aneksem do umowy , terminów wskazanych w § 11 ust. l niniejszej umowy, skutkującego tym, że okres obowiązywania gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub poręczenia byłby krótszy, aniżeli terminy wynikające z ust. 4 niniejsze
go paragrafu, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia w taki sposób, aby pokrywał się z terminem wynikającym z ust. 4 i przedłożenia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego takie przedłużenie.

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy.

45. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postanowienia §19 ust.1, o treści :
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od niniejszej umowy z powodu okoliczności, o których mowa wart. 145 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 - tekst jednolity). W takim przypadku wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy .

Na

1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od niniejszej umowy z powodu okoliczności, o których mowa wart. 145 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 - tekst jednolity). W takim przypadku wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy oraz zwrotu poniesionych kosztów , które ni znalazły pokrycia w należnym Wykonawcy wynagrodzeniu .

Odp. Zamawiający nie przewiduje zmian postanowień załączonej do siwz umowy.

46. Kara określona przez Zamawiającego w par 18 ust. 1 pkt 6 wzoru umowy za użycie nazwy własnej, pominięcie opisu równoważnego lub brak uzasadnienia w wysokości 0,3% wartości wynagrodzenia Wykonawcy brutto za każde naruszenie jest rażąco wysoka. Prosimy o określenie kary na realnym poziomie „0,1 % za zdarzenie”

Odp. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji par 18 ust. 1 pkt 6 wzoru umowy.

47. Prosimy o określenie wymaganej przez Zamawiającego formy komunikacji pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą na etapie realizacji.

Odp. Na etapie realizacji przedmiotu umowy przez wyłonionego Wykonawcę, Zamawiającego reprezentować i działać w jego imieniu będzie zespół inspektorów nadzoru inwestorskiego. Jednocześnie Zamawiający informuje, że wzajemne komunikowanie się będzie możliwe zarówno drogą mejlową, jak i pisemną.

48. Prosimy o potwierdzenie czy w intencji Zamawiającego zapis par 10 ust 10 wzoru umowy oznacza, iż Wykonawca poza przedstawieniem projektu umowy z Podwykonawcą, oraz następnie kopii umowy z Podwykonawcą musi dodatkowo zgłaszać zamiar wprowadzenia Podwykonawcy na teren Budowy z 7-io dniowym wyprzedzeniem? W ocenie Wykonawcy fakt ten oznaczałby wydłużenie procedury każdorazowej mobilizacji i zwiększał nakład dodatkowej pracy organizacyjnej tak po stronie Wykonawcy, jak i po stronie Zamawiającego.

Odp. Zamawiający potwierdza konieczność zgłaszania z wyprzedzeniem wejścia podwykonawcy na teren budowy.

49. Kara określona przez Zamawiającego w par 18 ust 1 pkt 4 w wysokości 20% wynagrodzenia umownego brutto jest rażąco wysoka. Wykonawca zwraca się z prośba na ustalenie kary na poziomie 10%. Wykonawca przypomina, iż Zamawiającemu przysługuje w każdym przypadku prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego.

Odp. Zamawiający nie przewiduje modyfikacji zapisów par. 18 ust 1 pkt 4 wzoru umowy.

50. Prosimy o dodanie na końcu par 20 ust 11 wzoru umowy zdania: „Wykonawcy przysługuje również dodatkowe wynagrodzenie w przypadku niezawinionego przez niego ani za osoby, za które ponosi odpowiedzialność przedłużenia czasu realizacji”.

Odp. Zamawiający nie przewiduje modyfikacji zapisów par. 20 ust 11 wzoru umowy.

51. W świetle zapisów par 7 pkt 3 wzoru umowy prosimy o informację czy Zamawiający dopuszcza również wcześniejsze składanie (pakietami) przez Wykonawcę do Zamawiającego dokumentacji celem wcześniejszej oceny.

Odp. Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie, jednakże dokonanie oceny dokumentacji projektowo-kosztorysowej nastąpi zgodnie z par. 7 pkt 3 umowy tj. 14 dni roboczych od daty złożenia przez Wykonawcę kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w wersji papierowej do oceny.

52. Okoliczność opisana przez Zamawiającego w par 19 ust. 2 pkt 7 jest w ocenie Wykonawcy niekonkretna i jest niejako jest powtórzeniem przesłanek opisanych przez Zamawiającego w par 19 ust 2 pkt 4 Umowy. Prosimy o wykreślenie zapisu par 19 ust 2 pkt 7 wzoru umowy
Odp. Zamawiający nie przewiduje modyfikacji zapisów par. 19 wzoru umowy.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2016/04/26
odpowiedzialny/a:
Barłomiej Miluch
wprowadził/a:
Małgorzata Kaczmarek
dnia:
2016/04/26 14:20:26
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Małgorzata Kaczmarek 2016/04/26 14:20:26 nowa pozyja