przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania 2


Pytanie 1
Pytanie do punktu 3.a „Wykonawca zapewni realizację operacji bankowych, w tym w szczególności poleceń przelewów krajowych i zagranicznych oraz wpłat i wypłat gotówkowych z rachunków podmiotów biorących udział w zamówieniu, w wybranym lub wybranych oddziałach i filiach banku (Wykonawcy) niezależnie od tego, w którym oddziale/filii zostaną otwarte i będą prowadzone rachunki.
a.      Jakie operacje bankowe poza wymienionymi są przedmiotem zamówienia? Jeśli są inne poza wymienionymi enumeratywnie prosimy o podanie ich rodzajów oraz wolumenu wartościowego i ilościowego tak, aby można było jednoznacznie ustalić i sparametryzować przedmiot zamówienia a w konsekwencji wykonać kalkulację kosztów i ceny.
b.      Czy to Wykonawca wskazuje, w jakim oddziale/oddziałach ma być prowadzona obsługa? Kto decyduje ile takich oddziałów ma być włączonych do obsługi podmiotów?
c.      Czy oddział/oddziały mają zapewnić również obsługę ludności (przyjmowanie wpłat/wypłat)?
d.      Jakie ilości transakcji wpłat i wypłat w miesiącu chce zamówić Zamawiający (w podziale na jednostki budżetowe łącznie i transakcje interesantów?
e.      Kiedy są okresy wzmożonej aktywności wpłat/wypłat w miesiącu i jakiego rzędu są to ilości transakcji (w skali dnia/tygodnia/miesiąca w podziale na jednostki budżetowe łącznie i transakcje interesantów (tylko w przypadku odpowiedzi TAK w pytaniu c.))?
f.        Jaka jest specyfika wpłat/wypłat (tzn. jedna wpłata/wypłata ma być zaksięgowana na jednym czy na kilku rachunkach?)
g.      Jakie będą kwoty wpłat/wypłat i czy będzie wymagana specyfikacja wypłat (konkretne nominały, bilon)?
h.      Czy przelewy będą dostarczane do oddziału w formie papierowej? Jeśli tak – prosimy o informacje, w jakich ilościach dziennie i czy są okresy wzmożonej aktywności w tym obszarze. Prosimy o podanie ilosci w okresie szczytowym.
Odpowiedź 1
a)     Nie przewidujemy innych operacji bankowych poza wymienionymi w przedmiocie zamówienia.
b)     Wykonawca wskazuje oraz decyduje w jakim oddziale (i ile oddziałów) ma być prowadzona obsługa. Przypominamy iż specyfikacja mówi o minimum 8 odrębnych lokalizacjach.
c)     Oddziały maja zapewnić obsługę ludności w zakresie wpłat dotyczących podatków i opłat lokalnych, wieczystego użytkowania, dzierżawy itp. Jednostka, która będzie miała lokalizację w Gmachu Urzędu Miasta Szczecin będzie dokonywała wypłat tylko i wyłącznie zasilając kasę wewnętrzną Urzędu.
d)     Nie prowadzimy ewidencji wpłat i wypłat.
e)     Okres wzmożonej aktywności wpłat występuje w miesiącach: III, V, IX, XI. Gmina Miasto Szczecin obsługuje ok. 84 tys. podatników oraz 65 tys. wieczystych użytkowników.
f)       Wpłaty z różnych tytułów są księgowane na różnych rachunkach bankowych, takie jak:
- podatki i opłaty lokalne,
 - wieczyste użytkowanie i dzierżawa,
 - wadium,
 - opłaty za dowody osobiste odrębny rachunek bankowy,
 - opłaty ewidencyjne odrębny rachunek bankowy,
 - opłaty skarbowe
 - podatek od psów itp.
     g)   Wysokość wpłat wynika z uchwał Rady Miasta oraz ustaw.
Jednostka, która będzie miała lokalizację w Gmachu Urzędu Miasta Szczecin będzie dokonywała wypłat tylko i wyłącznie zasilając kasę wewnętrzną Urzędu – będzie wymagana specyfikacja wypłat.
h) Tylko w sytuacjach awaryjnych będą dostarczane do oddziału przelewy w formie papierowej.
 
Pytanie 2
Pytanie do punktu 3.b: Wykonawca zapewni obsługę kasową, polegającą na przyjmowaniu wpłat na rachunki bankowe Gminy Miasta Szczecin w minimum 8-miu punktach o odrębnych lokalizacjach na terenie Miasta Szczecin (w tym co najmniej 1 lokalizacji w prawobrzeżnej części miasta) oraz nie będzie pobierał opłat od Zamawiającego od wpłat na rachunki bankowe Gminy Miasto Szczecin, a od wpłacającego będą pobierali opłatę nie wyższą niż 1,00 zł.
a.      Czy intencją Zamawiającego było by różnica w opłatach jakie są ponoszone przez osoby trzecie wpłacające gotówkę na rachunek Zamawiającego była zmniejszona do kwoty 1 PLN a różnica była pokrywana przez Zamawiającego w opłacie wynikającej z niniejszego przetargu?
b.      Czy Bank dobrze interpretuje zapisy SIWZ, iż Zamawiający wymaga, by obsługa kasowa była prowadzona w minimum ośmiu punktach o odrębnych lokalizacjach na terenie Miasta Szczecin, z czego jedna lokalizacja będzie w Gmachu UM Szczecin, druga w pomieszczeniach prawobrzeżnej Filii Urzędu Miasta, a pozostałe w innych lokalizacjach udostępnionych przez Wykonawcę?
Odpowiedź 2
a)      Intencją Zamawiającego jest, aby koszt osób trzecich wpłacających gotówkę na rachunek Zamawiającego był nie większy jak 1 zł.
b)      Wykonawca prawidłowo interpretuje zapis siwz w zakresie obsługi kasowej (minimum w 8 punktach na terenie Miasta Szczecin – z czego jedna w Gmachu UM, druga w Filii UM).
 
Pytanie 3
Pytanie do punktu 3.d: „Wykonawca zapewni realizację zleceń stałych oraz poleceń zapłaty”
W jakiej formie, gdzie i w jakich ilościach będą dostarczane zlecenia stałe / polecenia zapłaty?
Odpowiedź 3
W przypadku zleceń stałych będą one składane w formie pisma jednostce zlokalizowane w Gmachu UM (około kilkanaście zleceń rocznie).
 
 
Pytanie 4
Pytanie do punktu 3.l : „Wykonawca, zapewni możliwość korzystanie ze skrytki depozytowej.”
a)      Czy Wykonawca zrealizuje ten zapis poprzez złożenie depozytu skarbcowego (dostęp w godzinach pracy jednostki)? Jak często Zleceniodawca będzie korzystał z depozytu (jaka będzie częstotliwość wymiany depozytu – np. raz w tygodniu, raz w miesiącu etc.)?
b)      Jakiego rodzaju przedmioty będą składane w skrytce depozytowej / depozycie Banku?
Odpowiedź 4
Zamawiający będzie korzystał tylko i wyłącznie ze skrytki depozytowej służącej do przechowywania zastępczych kluczy (częstotliwość wymiany depozytu sporadycznie).
 
 
Pytanie 5
Pytanie do punktu 3.o: „Wykonawcy zapewni realizację transakcji walutowych związanych z dokonywaniem płatności walutowych.”
a)      O jakiego rodzaju transakcje chodzi? Prośba o podanie formy i specyfikacji ilościowej.
b)      Czy Zamawiający uzna za wystarczające realizowanie operacji w walutach znajdujących się w oficjalnej tabeli banku?
c)      Czy przewidywane są rozliczenia walutowe w gotówce? Czy Wykonawca spełni zapisy umowy realizując wpłaty i wypłaty w posiadanych walutach i nominałach?
Odpowiedź 5
a)      Przelewy zagraniczne – ok. 90 szt. Rocznie.
b)      Zamawiający oczekuje gotowości w wymaganym w siwz zakresie.
c)      Rozliczenia walutowe w gotówce są przewidywane w zakresie pobierania walut przeznaczonych na służbowe delegacje zagraniczne zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju.
 
Pytanie 6
Pytanie do punktu 3.r „Wykonawca zapewni realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem czeków.”
a.      Jakie ilości czeków będą realizowane skali miesiąca?
b.      Czy chodzi jedynie o czeki gotówkowe? Jeżeli inne to prosimy o podanie jakie oraz ich wolumenu.
Odpowiedź 6
Zamawiający realizuje tylko i wyłącznie czeki gotówkowe w ilości ok. 220 szt. rocznie.
 
 
Pytanie 7
Pytanie do punktu 6.f. Czy intencją Zamawiającego było by Wykonawca mógł realizować inne swoje usługi dla innych podmiotów według własnej woli w punktach zlokalizowanych w siedzibie Zamawiającego, czy intencją było umożliwienie Zamawiającemu zlecanie Wykonawcy innych prac i usług niż wymienione enumeratywnie w SIWZ? Jeżeli tak, to jakich?
Odpowiedź 7
Intencją Zamawiającego jest, aby Wykonawca mógł realizować inne swoje usługi dla innych podmiotów według własnej woli w punktach zlokalizowanych w siedzibie Zamawiającego.
 
 
Pytanie 8
Pytanie do punktu 8: Szacunkowe dane dotyczące operacji bankowych dokonana przez Zamawiającego na podstawie analizy danych o operacjach bankowych”
a.      Czy Wykonawca dobrze interpretuje, iż intencja Zamawiającego było aby uznać wskazane liczby za przedmiot zamówienia i na tych wartościach oprzeć kalkulację cenową oraz realizowaną usługę?
b.      900.000 szt. przelewów – prosimy o podanie ile przelewów z tej liczby dostarczanych jest w formie papierowej, w jakich ilościach w skali miesiąca, czy występują okresy wzmożonej aktywności, jak jest ilość w szczytowym okresie?
c.      500.000 szt. wpłat zakwalifikowana do objęcia systemem masowych płatności - ile z tej liczby dostarczanych jest w formie papierowej, obsługiwanych w placówkach Banku?
 Odpowiedź 8
Zamawiający przedstawił w przybliżeniu szacunkowe dane o operacjach bankowych, nie mniej jednak nie jest w stanie przewidzieć zmian w przepisach ustawowych, które będą wymagały od Zamawiającego realizacji nowych zadań, których konsekwencją będzie zwiększona ilość wpłat, wypłat i przelewów (operacji bankowych).
 
 
Pytanie 9
Pytanie do punktu 7:” Wymagania techniczno-informatyczne dotyczące systemu bankowości elektronicznej”
a)      Jakiego typu zlecenia Zamawiający ma na myśli? Czy w przypadku poleceń przelewu będą to zlecenia, które mają się cyklicznie same wykonywać automatycznie, czy chodzi o możliwość utworzenia preformatu (wzorca) przelewu, który będzie można wykorzystać do wielokrotnego tworzenia takiego samego przelewu?
b)      Czy jako spełnienie warunku "pobieranie hasła w formacie maskowanym" będzie wystarczające rozwiązanie polegające na logowaniu za pomogą jednorazowych haseł, generowanych przez token zabezpieczony PINem? W takim rozwiązaniu uzyskanie wiedzy o wprowadzonym jednorazowym haśle nie jest wystarczające do zalogowania do systemu.
c)      Co dla Zamawiającego oznacza dodatkowe uwierzytelnianie użytkownika? Czy zapewnienie jednoznacznej identyfikacji użytkownika w procesie logowania się do systemu wraz ze sprawdzaniem uprawnień uzna Zamawiający za realizację tego zapisu? Jeżeli nie, to prosimy o przedstawienie zasad realizacji wymaganej funkcjonalności.
d)      Czy za bezobsługowe pobieranie wyciągów uzna Zamawiający automatyczne ich otrzymywanie, według zdefiniowanych kryteriów, np. mailem? Czy Zamawiający uzna za wystarczające dostarczanie plików w postaci tekstowej, html, word lub xls?
e)      Czy Zintegrowany System Informatyczny-Finansowo Księgowy ZSI-FK to nazwa systemu wykorzystywanego obecnie przez Zamawiającego?
Odpowiedź 9
a)            Zamawiający oczekuje, iż będzie posiadał możliwość korzystania z poleceń przelewu, które będą się cyklicznie (automatycznie) same wykonywać oraz będzie możliwość utworzenia wzorca przelewu, który będzie można wykorzystać do wielokrotnego tworzenia takiego samego przelewu.
b)            Zamawiający poprzez wymóg "pobieranie hasła w formacie maskowalnym" rozumie maskowanie hasła na ekranie
c)            Przez dodatkowe uwierzytelnianie zamawiający rozumie możliwość zabezpieczenia np. hasłem jednorazowym niektórych operacji wykonywanych jako usługa aktywna w systemie bankowym np. zdefiniowanie, modyfikacja przelewu, wysłanie przelewu dowolnego itp.
d)            Pobieranie plików wyciągów musi być realizowane w sposób bezobsługowy i bezpieczny, przez odpowiednie oprogramowanie zainstalowane po stronie Zamawiającego. Pliki wyciągów będą dostarczane w formacie tekstowym XML. Specyfikacja formatu plików wyciągów zostanie przekazana przez Zamawiającego.
e)            Zintegrowany System Informatyczny-Finansowo Księgowy ZSI-FK to nazwa projektu realizowanego obecnie przez Zamawiającego. Przedmiotem projektu jest wdrożenie między innymi oprogramowania MS Dynamics AX 4.0, które będzie przetwarzać dane na potrzeby usług bankowych.  
  
Pytanie 10
Pytanie do punktu 7g. Czy pod pojęciem: "Wykonawca zapewni dostęp do dokumentacji technicznej i pełnej informacji o strukturach związanych i interface'em do innych, zewnętrznych systemów (takich jak Zintegrowany System Informatyczny- Finansowo Księgowy ZSI-FK) oraz procedur obsługujących interface." należy rozumieć opis struktur interface, czy inny rodzaj dokumentacji. Jeżeli inny, to jaki?
Odpowiedź 10
Opis struktury interfejsu.
  
Pytanie 11
Pytanie do pkt 6 i): Czy Zamawiający wymaga, by zainstalowane czytniki kodów kreskowych współpracowały bezpośrednio z wewnętrznym systemem Urzędu Miasta Szczecin wykorzystywanym np. do generowania raportów kasowych? Pytanie do SIWZ rozdział XV "Opis przedmiotu zamówienia", punkt 4 podpunkt 7e Czy Bank dobrze zrozumiał zapis "realizacja zlecenia złożonego w danym dniu (najpóźniej do godz. 17,00)" jako wykonanie obciążenie rachunku Zamawiającego tego samego dnia i przekazanie do systemu rozliczeń międzybankowych następnego dnia roboczego? Doprecyzowanie tego zapisu jest istotne z punktu widzenia możliwości przeprowadzania transakcji za pomocą KIR S.A.
Odpowiedź 11
Zainstalowane czytniki mają współpracować wyłącznie z systemem wewnętrznym Wykonawcy, w interesie Wykonawcy leży zastosowanie takich czytników, które prawidłowo interpretują standard kodu kreskowego stosowanego przez Zamawiającego na drukach.
Potwierdzamy, iż realizacja zlecenia złożonego w dniu najpóźniej do 17:00, będzie wykonana jako obciążenie rachunku Zamawiającego tego samego dnia.
Zamawiający oczekuje przekazywania przelewów za pomocą KIR S.A. w trzech sesjach eliksiru.
  
Pytanie 12
Pytanie do punktów 8. i 9.Załącznika nr 5 do SIWZ. Jeśli zapisy tych punktów nie znalazły się omyłkowo w tym Załączniku i nie będą podlegały wykreśleniu, prosimy o wyjaśnienie o jakie konkretnie prawa autorskie i majątkowe w tych punktach chodzi oraz w jakim celu Wykonawca ma je przenieść nieodpłatnie na Zamawiającego?
Odpowiedź 12
Chodzi o prawa autorskie i majątkowe niezbędne do prawidłowego użytkowania dostarczonych w ramach realizacji przedmiotu umowy materiałów i prawidłowej realizacji umowy.
 
Pytanie 13
Czy na wszystkich drukach wpłat do Zamawiającego znajdować się będzie kod kreskowy?
Odpowiedź 13
Kod kreskowy będzie się znajdował na drukach wpłat rozliczanych w systemie masowych płatności. Zamawiający prowadzi prace zmierzające do zwiększenie zakresu stosowania kodów kreskowych.
W chwili obecnej kod kreskowy znajduje się tylko na drukach wpłat dot. podatku od nieruchomości od osób fizycznych oraz podatku rolnym od osób fizycznych.
 
 Pytanie 14
Jakim typem kodu kreskowego posługiwać się będzie Zamawiający?
Odpowiedź 14
Zamawiający będzie się posługiwał kodem kreskowym w formacie BARCODE 128C kodujący tylko dane numeryczne z podwójną gęstością.
 
Pytanie 15
Na czyj koszt mają zostać uruchomione dodatkowe punkty kasowe (kto poniesie koszty ewentualnej adaptacji pomieszczenia bądź jego rozbudowy)?
Odpowiedź 15
Koszt ponosi Wykonawca.            
 
Pytanie 16
Jaki będzie czynsz za udostępnienie pomieszczeń w siedzibie Zamawiającego, który Oferent ma przyjąć w swoich kalkulacjach?
Odpowiedź 16
Odpowiedź znajduje się w Rozdziale XV pkt. 6 lit. K siwz.
 
Pytanie 17
Ile procentowo wpłat od osób trzecich będzie obsługiwanych w punktach kasowych zlokalizowanych w gmachu Zamawiającego?
Odpowiedź 17
Zamawiający nie posiada takich danych.
 
Pytanie 18
Ile procentowo wpłat dokonywanych we wszystkich lokalizacjach Banku będą to wpłaty własne Zamawiającego a ile wpłaty od osób trzecich?
Odpowiedź 18
Zamawiający nie posiada takich danych.
 
Pytanie 19
Prosimy o uszczegółowienie poniższych zapisów.
"...kolekcjonowania wpłat, zaksięgowania wpłat na kontach zbiorczych lub indywidualnych w zależności od potrzeb Zamawiającego oraz przekazania stosownej informacji syntetycznej i analitycznej..." - proszę o wyjaśnienie co mamy rozumieć przez konta zbiorcze i indywidualne oraz przez informację syntetyczna i analityczną
"...dostępność usługi identyfikacji zarówno na poziomie płatnika jak i płatności" - proszę o szczegółowe wyjaśnienie na czym miałaby polegać identyfikacja na poziomie płatnika, a na czym na poziomie płatności
"...4-cyfrowy identyfikator syntetycznego grupowania transakcji w ramach danego konta bankowego..." - proszę o wyjaśnienie pojęcia identyfikatora syntetycznego grupowania transakcji
Odpowiedź 19
Zamawiający wymaga możliwości takiej konstrukcji systemu kont obsługujących płatności masowe, tak aby było możliwe wydzielenie określonego typu płatności na osobne konto jak również stosowanie zbiorczego konta płatności masowych; stosowania identyfikacji płatności wg potrzeb zamawiającego, np. wg typu płatności i wg płatnika równolegle. Informacja przekazywana przez Wykonawcę musi zawierać informację syntetyczną o stanie należności lub zobowiązań z danego tytułu a w ramach analityki dostarczana jest informacja o poszczególnych, jednostkowych zdarzeniach.
 
- bankowa usługa identyfikacji powinna rozpoznawać w numerze rachunku 4-cyfrowy identyfikator syntetycznego grupowania transakcji oraz identyfikatory, które w zależności od wyboru Zamawiającego mogą służyć do przekazania Numeru Identyfikacyjnego wpłacającego lub konkretnej płatności. Zamawiający wymaga przekazania kompletu informacji pochodzących z formularza wpłaty.
 
- 4-cyfrowy identyfikator syntetycznego grupowania transakcji jest obecnie wykorzystywany do identyfikacji tytułu płatności.
 
Pytanie 20
Czy Zamawiający udostępni komputery do wdrożenia(zainstalowania) home banking na wszystkich stanowiskach oraz czy komputery Zamawiającego spełniają następujące zalecenia:
  • Procesor taktowany zegarem 1.0 GHz
  • Pamięć operacyjna (RAM) 512 MB lub więcej
  • Karta graficzna, monitor Obsługujące wyświetlanie w rozdzielczości
  • 1024x768,True Color
  • Wolne miejsce na dysku twardym Powyżej 250 MB
  • System operacyjny Windows 9x, NT 4.0, 2000, XP, Vista
  • Przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer w wersji 6.0 lub nowszy
  • Java SUN Wersja 1.4.2_03 lub nowsza
  • program Adobe Reader 5.0 lub nowszy
  • program do obsługi plików z archiwum (spakowanych) typu "zip".
  • Sieć /dostęp do Internetu
-          transfer do/z sieci zewnętrznej (pojedynczej stacji) 128 kbs
-          otwarte porty http (80) i https (443);
-          brak skanowania, blokowania oraz cache'owania apletów Javy i Active X
  • pochodzących z adresów:
-          https://europe.citidirect-eb.citicorp.com
-          https://us.citidirect.citicorp.com
  • W trakcie aktualizacji (instalacji) systemu Home Banking na systemach opartych na technologii NT, wymagane są uprawnienia administracyjne do stacji roboczej użytkownika.
Odpowiedź 20
Zamawiający eksploatuje komputery spełniające zalecenia Wykonawcy.
 
Pytanie 21
Czy Bank dobrze interpretuje zapisy SIWZ iż Wykonawca ustali z Zamawiającym terminu rozpoczęcia świadczenia usług przez Wykonawcę w tym w zakresie obsługi kasowej w Gmachu Urzędu Miasta Szczecin oraz pomieszczeniach Filii Urzędu Miasta. termin ten będzie uwzględniał czas konieczny dla Wykonawcy na wyposażenie i otwarcie punktów obsługi kasowej w tych lokalizacjach oraz uruchomienie niezbędnych procesów i uzupełnienie dokumentacji.
Odpowiedź 21
Wykonawca prawidłowo interpretuje zapis w sprawie ustalenia terminu rozpoczęcia świadczenia usług przez Wykonawcę.
 
Pytanie 22
Prosimy o podanie w formie pisemnej informacji o aktualnym zaangażowaniu kredytowym i innych zobowiązaniach bilansowych oraz pozabilansowych Urzędu Miasta Szczecin.
Odpowiedź 22
W tym zakresie dokonana zostanie modyfikacja siwz.
 
 
 

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/01/21
odpowiedzialny/a:
Joanna Martyniuk
wprowadził/a:
Joanna Martyniuk
dnia:
2009/01/21 13:15:17
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Joanna Martyniuk 2009/01/21 13:15:17 nowe pytania i odpowiedzi
Joanna Martyniuk 2009/01/21 12:56:14 nowe pytania i odpowiedzi