przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania 02


 

 
 

Szczecin 29 października 2010 r.

 

                                                                            Wykonawcy uczestniczący
                                                                            w postępowaniu
                                                                           
Nasz znak: BZP/S/MW/341/2068/10
 
Oznaczenie sprawy: BZP/188/10
 
Dotyczy:
przetargu nieograniczonego na: „Budowa sięgacza ul. Nowokresowej oraz przebudowa części ul. Kresowej i Jemiołowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na osiedlu „Warszewo” w Szczecinie
 
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010r. nr 113, poz. 759), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
 
Pytanie nr 1. Prosimy o wskazanie dojazdu dla ciężkiego sprzętu na plac budowy, gdyż nie ma obecnie możliwości dojazdu do miejsca inwestycji dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Od strony ul. Kresowej i Pozdawilskiej znajduje się nowa nawierzchnia objęta strefą zamieszkania o ograniczeniu tonażowym do 3,5t. Wpuszczenie tam ciężkiego ruchu doprowadzi do zniszczenia ulicy na długości 400m. Od strony ul. Jemiołowej nie ma możliwości dojazdu gdyż istnieje ograniczenie tonażowe do 3,5t , dodatkowo część ulicy znajduje się w przebudowie, podobnie jak ul. Duńska przy wjeździe do ul. Brytyjskiej gdzie nie ma przejazdu innego jak przez plac budowy. Nie ma możliwości otrzymania zezwolenia z ZDiTM na przejazd przez sąsiednie ulice gdyż nie mają one odpowiedniej nośności. Czy w związku z powyższym należy wycenić wszystkie roboty jako wykonywane ręcznie , bez ciężkiego sprzętu i czy należy ująć w cenie dowóz materiałów pojazdami dostawczymi o DMC do 3,5 t. ?
Odpowiedź na pytanie nr 1:
Realizację robót należy rozpocząć od wykonania sięgacza Nr 1 do którego istnieje dojazd od ul. Duńskiej. Natomiast realizacja przebudowy ul Kresowej i odcinka ul Jemiołowej będzie możliwa po wykonaniu i przekazaniu do eksploatacji nowobudowanego odcinka ul Nowokresowej. Prace budowlane należy prowadzić w taki sposób aby nie uszkadzać wcześniej wykonanych nawierzchni drogowych.
 
Pytanie nr 2. W jakiej pozycji ująć odtworzenie zniszczonych nawierzchni ?
Odpowiedź na pytanie nr 2:
Wykonawca powinien wykonywać prace w taki sposób, aby nie doprowadzić do zniszczenia nawierzchni. W przypadku zaistnienia takich sytuacji to na Wykonawcy ciążą obowiązki związane z uporządkowaniem terenu oraz naprawieniem nawierzchni sąsiadujących jezdni uszkodzonych w trakcie prowadzonych prac zgodnie z zapisami w załączniku nr 7 do SIWZ – wzór umowy § 7 ust. 2, pkt. 22.
 
Pytanie nr 3.Gdzie Zamawiający przewiduje miejsce pod zaplecze budowy. Prosimy o wskazanie lokalizacji?
Odpowiedź na pytanie nr 3:
Wykonanie zaplecza budowy należy do obowiązków Wykonawcy robót zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ – wzór umowy § 7 ust. 2 pkt. 5.
 
Pytanie nr 4. W związku z tym, że prace będą prowadzone w bezpośredniej bliskości zwartej zabudowy prosimy o wskazanie sposobu zabezpieczenia budynków przed wibracjami powstającymi przy zagęszczaniu gruntu. 
Odpowiedź na pytanie nr 4:
Wytyczne do zagęszczania gruntu:
  • Grunt pod sieci oraz do wysokości dna koryta konstrukcji drogi – zagęszczenie małymi płytami wibracyjnymi warstwami o grubości 20 cm
  • Powyżej każda warstwa konstrukcyjna nawierzchni drogi powinna być zagęszczana walcem statycznym (max grubość warstwy – 20cm)
  • Przed przystąpieniem do wykonania robót należy sporządzić dokumentację stanu technicznego budynków przylegających do przebudowywanych tras komunikacyjnych.
Prace w rejonie budynków należy prowadzić w taki sposób, aby nie powodować szkód w istniejącej zabudowie. Zagęszczenie należy prowadzić warstwami o grubości 20÷30 cm, zagęszczanie powinno mieć charakter statyczny lub na wibracjach o niskiej amplitudzie, zgodnie z zapisem w projekcie budowlano-wykonawczym Roboty drogowe pkt. 4.4 Roboty ziemne str. 9.
 
Pytanie nr 5.Dotyczy robót elektrycznych. W SIWZ rozdział XV określa się przedmiot zamówienia. Proszę o wskazanie, w której pozycji jest uwzględnione lub w jaki sposób należy uwzględnić przestawienie złącza kablowego ZK-3b szt. 1?
Odpowiedź na pytanie nr 5:
Zamawiający zmodyfikuje TER „Roboty elektryczne” poprzez dodanie poz. 2A. Demontaż i ponowny montaż złącza kablowego ZK-3b wraz z połączeniami i pomiarami.
 
Pytanie nr 6. Dotyczy robót elektrycznych. W SIWZ rozdział XV określa się przedmiot zamówienia.
Proszę o wyjaśnienie rozbieżności ilości robót dotyczących montażu opraw z wysięgnikami. Wg SIWZ jest ich 5 szt, a wg TER jest ich 7 szt. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 6:
Załącznik nr 8 do SIWZ Tabela Elementów Rozliczeniowych „Roboty elektryczne” poz. 4 zostanie zmodyfikowany.
 
Pytanie nr 7. Dotyczy robót elektrycznych. W SIWZ rozdział XV określa się przedmiot zamówienia.
Proszę o wyjaśnienie rozbieżności ilości robót dotyczących montażu przewodów izolacyjnych AsXSn 2x25mm2. Wg SIWZ jest 208 m, a wg TER 230 m. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 7:
Załącznik nr 8 do SIWZ Tabela Elementów Rozliczeniowych „Roboty elektryczne” poz. 3 zostanie zmodyfikowany.
 
Pytanie nr 8. Dotyczy robót sanitarnych – kanalizacja deszczowa. Proszę o potwierdzenie ilości robót związanych z budową kanalizacji deszczowej z rur PVC o śr. 250mm. Wg TER należy wykonać 103 m, a wg profili podłużnych właściwa ilość jest 73,24 m. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 8:
Do wyceny należy przyjąć ilość zgodną z TER.
 
Pytanie nr 9. Dotyczy robót sanitarnych – kanalizacja deszczowa. Proszę o potwierdzenie ilości robót związanych z budową kanalizacji deszczowej z rur PVC o śr. 200mm. Wg TER należy wykonać 35 m, a wg profili podłużnych właściwa ilość jest 37,69 m. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 9:
Do wyceny należy przyjąć ilość zgodną z TER.
 
Pytanie nr 10. Dotyczy robót sanitarnych – kanalizacja deszczowa. Proszę o potwierdzenie ilości robót związanych z budową studni betonowych DN 1200mm. Wg TER należy wykonać 16 kpl, a wg profili podłużnych właściwa ilość jest 18 kpl. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 10:
Do wyceny należy przyjąć ilość zgodną z TER.
 
Pytanie nr 11. Dotyczy robót sanitarnych – kanalizacja deszczowa. Proszę o potwierdzenie ilości robót związanych z budową studni betonowych DN 1200mm. Wg TER należy wykonać 12 kpl, a wg profili podłużnych właściwa ilość jest 14 kpl. Jaką ilość przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie nr 11:
Z treści pytania wynika, że dotyczy ono kanalizacji sanitarnej, a nie deszczowej.
Do wyceny należy przyjąć ilość zgodną z TER.
 
Pytanie nr 12. Dotyczy robót drogowych. Proszę o potwierdzenie jednostki miary „m3” lub wprowadzenie zmiany TER dla pozycji 27.
Odpowiedź na pytanie nr 12:
Załącznik nr 8 do SIWZ Tabela Elementów Rozliczeniowych poz. 27 zostanie zmodyfikowany.
 
Pytanie nr 13. Dotyczy robót drogowych. Proszę o potwierdzenie jednostki miary „m3” lub wprowadzenie zmiany TER dla pozycji 28.
Odpowiedź na pytanie nr 13:
Załącznik nr 8 do SIWZ Tabela Elementów Rozliczeniowych poz. 28 zostanie zmodyfikowany.
 
 
 

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2010/10/29
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Mirella Wołłejszo
dnia:
2010/10/29 11:42:11
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Mirella Wołłejszo 2010/10/29 11:42:11 nowe pytania i odpowiedzi