przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 2


Szczecin 2009-04-20

                                                                  Wykonawcy
 
 
 
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Opracowanie studium komunikacyjnego dla zadania pn. Przebudowa układu drogowego wysp Łasztownia i Kępa Parnicka”
 
 
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t. j. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
 
Pytanie 1:
Do jakiej grupy inwestycji z grup wymienionych w Niebieskiej Księdze (z grudnia 2008) Zamawiający zalicza przebudowę układu drogowego przedmiotowych wysp?
 
Odpowiedź:
Głównym celem zamówienia jest określenie niezbędnych inwestycji komunikacyjnych, umożliwiających właściwe skomunikowanie wysp: Łasztownia, Kępa Parnicka i Wyspy Zielonej, przy jednoczesnej poprawie warunków ruchowych w tym rejonie miasta. W SIWZ Zamawiający nie określa grupy, do której kwalifikujemy zadanie. Studium komunikacyjne nie będzie służyć bezpośrednio do występowania o dofinansowanie ze środków unijnych, gdyż Gmina Miasto Szczecin nie posiada modelu i prognozy ruchu dla całej aglomeracji szczecińskiej. Zamawiający, zgodnie z SIWZ, nie dopuszcza prognozowania metodą wskaźnikową. Zapis w SIWZ w rozdziale XIV pkt 2 ppkt 1 lit d wskazuje na strukturę modelu i prognozy (części składowe jak macierz ruchu, model sieci, itp.) wraz z metodyką analizy w odniesieniu do obszaru objętego studium.
 
Pytanie 2:
Czy Zamawiający proponuje przyjąć jako założenie brak występowania ruchu źródłowo-docelowego? Jeśli nie, prosimy o sprecyzowanie metodyki wykonania badań ruchu zewnętrznego (tranzytowego oraz źródłowo-docelowego). Czy należy również określić wielkość ruchu zewnętrznego pasażerskiego w transporcie zbiorowym?
 
Odpowiedź:
Ze względu na niedobory w infrastrukturze drogowej (ograniczona liczba dojazdów na wyspy), poprzez właściwą lokalizację punktów pomiarowych w charakterystycznych punktach i przekrojach możliwe jest określenie ruchu, którego celem jest dana wyspa, który wyspę opuszcza (źródłowo – docelowego) oraz ruchu wyłącznie wjazdowego i wyjazdowego z miasta (tranzytowego). Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie dysponuje badaniami ruchu pasażerskiego, które mogą zostać udostępnione na etapie wykonywania zamówienia, na podstawie których możliwe będzie określenie ruchu pasażerskiego w komunikacji zbiorowej.
 
Pytanie 3:
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie, iż plany sytuacyjne powinny być opracowane dla każdego z pięciu wariantów, dla całego obszaru opracowania, tj. obszaru zakreskowanego oraz obszaru objętego badaniami ruchu (wyszczególnionych w załączniku graficznym).
 
Odpowiedź:
Tak. Plany sytuacyjne powinny być opracowane dla każdego z pięciu wariantów, dla całego obszaru opracowania.
 
Pytanie 4:
Uważamy, że termin 7 miesięcy jest zbyt krótki na rzetelne opracowanie zakresu określonego w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Realnymi są następujące terminy realizacji zamówienia:
a)    badania i pomiary ruchu, budowa i kalibracja modelu ruchu, prognozy ruchu – 5 miesięcy,
b)    koncepcja wstępna dla min. 6 wariantów w oparciu o prognozy ruchu, analiza wielokryterialna – 2 miesiące,
c)    koncepcja wykonana dla całego obszaru dla pięciu wariantów – 6 miesięcy,
d)    uzgodnienia z podmiotami wyszczególnionymi w par. 6 pkt 2 Umowy – 3 miesiące,
e)    uzgodnienie z Komisją Oceny Dokumentacji Projektowej i prezentacja multimedialna – czas zależny od Zamawiającego.
Jednocześnie zaznaczamy, że poszczególne elementy realizowane są kolejno, nie ma możliwości realizowania wymienionych elementów równolegle. W związku z powyższymi terminami zwracamy się z uprzejmą prośbą o wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Prosimy o informacje, w jakim terminie Zamawiający przewiduje zebranie KODP i wydanie opinii od dnia przekazania materiałów będących realizacją zamówienia?
 
Odpowiedź:
Termin wykonania zamówienia został podany w SIWZ – rozdział VII pkt 1. Komisja Oceny Dokumentacji Projektowej dokonuje oceny dokumentacji w terminie do 15 dni roboczych od daty przekazania tej dokumentacji.
 
Pytanie 5:
Z uwagi na negatywne wyniki przepływów finansowych realizacji projektu prosimy o zmianę płatności częściowych: płatność w wysokości 20% wartości wynagrodzenia brutto po zbudowaniu i skalibrowaniu modelu ruchu oraz opracowaniu prognoz ruchu kosztem zmiany wysokości wynagrodzenia z par. 9 pkt 2 ppkt 3) z 40% na 20%.
 
Odpowiedź:
Zamawiający za wykonany przedmiot umowy zapłaci wynagrodzenie w trzech ratach zgodne z zapisami w § 9 wzoru umowy.
 
Pytanie 6:
Z uwagi na otrzymane w dniu 16.04.2009r. odpowiedzi na pytania, które mają wpływ na przygotowanie oferty oraz zadanie kolejnych pytań do SIWZ, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesunięcie terminu składania ofert na 29.04.2009r.
 
Odpowiedź:
Termin na składnie ofert oraz termin ich otwarcia pozostają bez zmian.

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/04/20
odpowiedzialny/a:
Marek Chrzanowski
wprowadził/a:
Marek Chrzanowski
dnia:
2009/04/20 13:31:06
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marek Chrzanowski 2009/04/20 13:31:06 nowe pytania i odpowiedzi