Wyjaśnienia treści SIWZ
Wyjaśnienia z dnia 4.04.2014 r.
Szczecin, dn. 2014-04-04
Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu
Nasz znak: BZP.S.271.86.4.14.EJ
Znak sprawy: BZP/53/14
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej na terenie Gminy Miasto Szczecin”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1
Załącznik nr 7 – Opis przedmiotu zamówienia – Rozdział III ust. 5 – jest zapis, że jak
w kontenerze będą inne odpady niż zielone Wykonawca po realizacji odbioru może dokonać rozliczenia wg ceny brutto za odbiór i zagospodarowanie 1Mg odpadów zmieszanych stanowiącej 125% ceny jednostkowej brutto za odbiór i zagospodarowanie 1 Mg odpadów zielonych…” Pytania:
- jeżeli w kontenerze będą zgromadzone np. odpady niebezpieczne to poziom 125% może nie pokryć kosztów związanych z ich zagospodarowaniem, a i przeklasyfikowanie na zmieszane komunalne nie będzie możliwe. Co wówczas?
Odp. Wykonawca zagospodarowuje odpady w sposób przewidziany przepisami prawa. Wynagrodzenie za zagospodarowanie odpadów innych niż zielone zostanie Wykonawcy wypłacone zgodnie z siwz. Ryzyko w przedmiotowym zakresie obciąża Wykonawcę.
- rozliczenie usługi ma następować w oparciu o rozliczenie za tonę. Tylko w przypadku zmieszania odpadów zielonych z innymi jest zaproponowane rozwiązanie ww. A jak będzie wyglądało rozliczenie w przypadku gdy po 48h Wykonawca podjedzie po odbiór pustego kontenera? Lub też dojazd do kontenera nie będzie możliwy i trzeba będzie podjechać w innym terminie?
Odp. W umowie określona została, w zapisach dotyczących wynagrodzenia, opłata ryczałtowa za brak możliwości odbioru kontenera w określonym umową terminie.
W przypadku, gdy kontener będzie pusty rozliczenie nastąpi wg ceny określonej w umowie za podstawienie kontenera określonej wielkości
Pytanie nr 2
Czy w sytuacji, gdy zapotrzebowanie na kontenery będzie znacznie większe niż wynikające z SIWZ (tj. 40szt i 80szt.), Wykonawca może odmówić świadczenia usług? Czy też może np. wydłużyć czas podstawienia kontenera od momentu zgłoszenia powyżej 14 dni?
Odp. Podstawienie kontenera ma mieć miejsce w terminie do 14 dni od daty zgłoszenia przez zarządcę/właściciela nieruchomości wielorodzinnej, na czas do 48 godzin. Liczba kontenerów, ujęta w Opisie Przedmiotu Zamówienia, jest minimum jakim Wykonawca powinien dysponować. Dane ujęte w OPZ są szacowanymi wskazaniami, gdyż właściciele nieruchomości mają możliwość wykorzystania innych sposobów zagospodarowania odpadów zielonych. W sytuacji udokumentowanego zagospodarowania ilości kontenerów (określonych jako minimum dla danej części) Wykonawca ma prawo wydłużyć czas podstawienia kontenera (od momentu zgłoszenia powyżej 14 dni) lub rozszerzyć zakres wyposażenia.
Pytanie nr 3
Kto decyduje o pojemności zamawianych kontenerów? Czy Wykonawca stawia dowolny kontener mieszczący się w przedziale od 5 do 10 m3?
Odp. Wszystkie ustalenia, co do wielkości kontenera odbywać się mają w porozumieniu z wymaganiami indywidualnymi zarządców i właścicieli nieruchomości. Szczegółowe zapotrzebowanie przekazuje każdorazowo właściciel nieruchomości. Ostateczna realizacja zamówienia leży każdorazowo po stronie Wykonawcy, który podejmuje decyzję o pojemności podstawianych kontenerów uwzględniając kontenery, które
na moment realizacji zlecenia może zadysponować.
Pytanie nr 4
W projekcie umowy jest wskazanie, że wyznaczony przez Zamawiającego koordynator będzie dostępny dla Wykonawcy w godzinach 8.00-15.30. Z kim może się kontaktować Wykonawca po godzinie 15.30, jeżeli zorganizuje sobie pracę w systemie dwuzmianowym?
Odp. Bezpośredni kontakt telefoniczny będzie umożliwiony w dniu następnym, w godzinach wskazanych w Umowie. Natomiast, pracownicy wykonujący usługę poza wskazanymi godzinami pracy Koordynatora Umowy z Urzędu Miasta Szczecin, będą mieli zapewnioną możliwość kontaktu, poprzez przesyłanie korespondencji na adres mailowy koordynatora.
Pytanie nr 5
Jeżeli właściciel nieruchomości wrzuci odpady zielone popakowane w worki, będą to już odpady zanieczyszczone innymi odpadami. Stąd – z pojemników nie powinny zostać odebrane, a w przypadku kontenerów naliczona opłata podwyższona (125%). Czy Zamawiający przychyla się do takiej interpretacji?
Odp. Tak. Odpady te należałoby traktować jako odpady zmieszane, w związku
z czym powinny być odebrane oraz zagospodarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Pytanie nr 6
Czy w przypadku wskazania przez zarządcę/ właściciela nieruchomości miejsca podstawienia kontenera w pasie drogowym, opłatę za zajecie pasa drogowego ponosi właściciel?
Odp. Tak, właściciel nieruchomości ponosi odpowiedzialność za wskazanie miejsca na kontener do gromadzenia odpadów zielonych.
Pytanie nr 7
Załącznik nr 7 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia rozdz. IV, punkt 1, ppk. 5) zobowiązuje Wykonawcę do sporządzania miesięcznych sprawozdań wg wzoru stanowiącego załącznik do SIWZ, natomiast załącznik nr 8 Wzór umowy § 8 ust. 1 mówi o obowiązku przekazania sprawozdania końcowego. Wzór sprawozdania posiada w tytule określenie „Wzór sprawozdania końcowego”. Prosimy o wyjaśnienie, czy wystarczy jedno sprawozdanie końcowe za cały okres umowy.
Odp. Zamawiający potwierdza, że wystarczy jedno sprawozdanie końcowe za cały okres realizacji umowy.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2014/04/04
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Ewa Jasiak-Wybraniec
- dnia:
- 2014/04/04 15:21:51
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Ewa Jasiak-Wybraniec | 2014/04/04 15:21:51 | nowa pozycja |