przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 11


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

 

Pytanie nr 1 Dotyczy konstrukcji stalowej.

W projekcie wykonawczym Konstrukcji, w wykazie stali kształtowej wyszczególniono między innymi pozycje: POZ.07.01A; POZ.07.01B; POZ.07.01C; POZ.07.01D; POZ.07.01E; POZ.07.01F; Nie podano o jakim przekroju są to kształtowniki , nie ma rysunków z tymi pozycjami. Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.

 

Pytanie nr 2: Na rysunku WK8/1 – Rzut konstrukcji dachu, nad halą wykazano – Stężenia połaciowe – Poz.07.02, w wykazie stali zamieszczonym w PW Konstrukcja - nie wykazano tonażu i przekroju – Poz.07.02.  Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz  nr 4.

 

Pytanie nr 3.: Proszę podać tonaż konstrukcji stalowej do malowania p.poż R30 i wprowadzić dodatkową pozycję w TER na wykonanie konstrukcji malowanej p.poż. R30.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 9 z zestawu „Pytania nr 8”

 

Pytanie nr 4. Prosimy o zamieszczenie na stronie WWW.szczecin.pl dokumentacji PW-konstrukcja Zagospodarowanie terenu.

Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji: Załącznika 8b: Dokumentacja projektowa – projekt wykonawczy/Tom1–Zagospodarowanie terenu z infrastruktura techniczną/ PW_Tom1/Zagospodarowanie _Terenu/, zamieszczając „Projekt Wykonawczy – Trybuny Zewnętrzne”, Załącznika nr 7 - przedmiar robót , zamieszczając zmodyfikowany przedmiar „Trybuny zewnętrzne” oraz Załącznika nr 6 TER branża budowlana- rozdział 20.3. Trybuny.

 

Pytanie nr 5. Na rzucie dachu (PW Rys. A6) połacie dachowe w osiach E2, E3/B16, D4, oraz A15, A21/B26, B27 są oznaczone odpowiednio jako: SD1 i SD3. Natomiast na rysunkach przekrojów architektonicznych mają oznaczenia, odpowiednio: SD3 i SD4. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.

Odpowiedź: Rysunek A6 PW Architektury zawiera dwa błędy. Przekrój A-A jest prawidłowy. W osiach E2 - E3 jest warstwa SD3 (a nie 4) , w osiach A15 - A21 warstwa SD1 jest opisana prawidłowo , a warstwa SD3 powinna mieć oznaczenie SD4.

 

Pytanie nr 6. W przedmiarach w dziale 7 (Podłoża i posadzki) w pozycji 118 wyszczególniona jest w opisie m.in. posadzka PG4, tymczasem brak takiego opisu w dokumentacji rysunkowej. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.

Odpowiedź: Warstwa PG4 jest to posadzka piwnicy, betonowa malowana farbą typu OPTIROC kolor 5024.

 

      Pytanie nr 7. Prosimy o sprecyzowanie warstw posadzki w piwnicy, nie wynikają one z dokumentacji technicznej.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 6.

 

Pytanie nr 8. W przedmiarach ani TER nie ujęto podkładu korkowego systemowego dotyczy to holu klas ”o” POM 0.05 razem 109,21 m2

Odpowiedź: Podkład korkowy nie występuje. W TER branża budowlana w poz. nr 61 ujęto piankę pod panele.

 

Pytanie nr 9. Czy należy ująć parapety zewnętrzne i w jakiej ilości.

Odpowiedź: Parapety zewnętrzne zostały ujęte w TER branża budowlana w poz.nr 112.

Pytanie nr 10 W tabeli TER nie zostały ujęte: nawiewniki wyporowe  - nawiewny system N4, podstawy dachowe tłumiące  - czerpny system W1, aparaty grzewczo-wentylacyjne – czerpny system W1. Proszę o dodanie nowych pozycji.

Odpowiedź: System N4 należy ująć w poz. nr 115 TER branża sanitarna , systemy W1 należy ująć w rozdziale III. Wentylacja mechaniczna TER branża sanitarna w pozycjach czerpnie i wyrzutnie. 

 

Pytanie nr 11 Rys. architektury A10 wskazuje na wys. cokołu 45cm, natomiast w przedmiarach oraz w TER widnieje 30cm cokołu, proszę o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź: Należy przyjąć cokół wysokości 45 cm. Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 273 w kolumnie [5 Ilość] wpisując  [190,81] .

 

Pytanie nr 12. Na rys. Z-5 (Boisko do siatkówki) ogrodzenie jest zaznaczone jako OG4, na rys. Z-3 (Plan zagospodarowania) oznaczone jest jako OG3. Na rys. Z-4 (Boisko do koszykówki) ogrodzenie jest zaznaczone jako OG2, natomiast na rys. Z-3 jako OG4. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 17. 

 

Pytanie nr 13. Dotyczy – Trzpieni dylatacyjnych Schock SLD 50 plus. W projekcie wykonawczym – Konstrukcja , na rysunkach opisano - trzpienie dylatacyjne Schock SLD 50 plus, natomiast brak jest zestawień ilości trzpieni i brak jest pozycji rozliczeniowej w Tabeli elementów rozliczeniowych. Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Należy przyjąć 2 szt. trzpieni dylatacyjnych. Zamawiający zmodyfikuje Zał. nr 6 TER branża budowlana dodając  poz. nr 48a)  o treści: Trzpienie dylatacyjne Schock SLD 50 plus – szt. 2 oraz zmodyfikuje Załącznik 8b-Dokumentacja projektowa–projekt wykonawczy/Tom 3.A – Konstrukcja szkoły/PW_TOM_3A/Tom_III_A/, dodając „Suplement do rysunków PW Konstrukcji szkoły”.

 

Pytanie nr 14. Dotyczy – podłogi sportowej ,symbol  PG1  o nawierzchni – parkiet drewniany /drewno dębowe, lakierowane/ Czy podłoga sportowa PG1 o nawierzchni – parkiet drewniany /drewno dębowe, lakierowane/, ma posiadać certyfikat FIBA- I poziom, dopuszczający do rozgrywania na niej zawodów na najwyższym szczeblu.

Odpowiedź: Nie jest wymagany certyfikat FIBA-I poziom. Parkiet sportowy powinien posiadać parametry równorzędne z parametrami parkietu, którego karta katalogowa zamieszczona jest w Projekcie Technologii i Wyposażenia Wnętrz.

 

Pytanie nr 15. Dotyczy – schody żelbetowe- poz. 45. TER

W poz. 45. TER wyszczególniono „Schody żelbetowe wspornikowe – proste z płytą grubości 9cm – ilość 103,97  m2.  Na rysunkach w projekcie wykonawczym – Konstrukcja- Klatki schodowe, wykazano płytę 16cm. Proszę o zmianę opisu w pozycji 45. TER.

Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 45 w kolumnie [3 Opis] wpisując  [16cm] .

 

Pytanie nr 16.  Dotyczy – malowania olejnego.

W TER Roboty Budowlane w dziale 9.Roboty malarskie występują: malowania farbami emulsyjnymi i farbami lateksowymi. Natomiast w tomie 2.2.Projekty technologii i wyposażenia wnętrz - Wykończenia wewnętrzne i wyposażenie w opisie technicznym w tabeli PROGRAM UŻYTKOWY I WYKOŃCZENIE WEWNĘTRZNE  wymienia się malowania farbami emulsyjnymi i lamperie farbami olejnymi. W TER nie występują malowania farbami olejnymi, a w tabeli PROGRAM UŻYTKOWY I WYKOŃCZENIE WEWNĘTRZNE  nie wymienia się malowania farbami lateksowymi. Prosimy o wyjaśnienie. Czy mają występować malowania farbami emulsyjnymi, lateksowymi i olejnymi? Jeżeli tak, to prosimy o wprowadzenie do TER lamperii malowanych farbami olejnymi. Prosimy też o określenie, które ściany mają być malowane farbami lateksowymi.

Odpowiedź: Wymieniane w „Projekcie technologii i wyposażenia wnętrz” malowanie farbami olejnymi jest tożsame z malowaniem farbami lateksowymi, przyjęte w TER . 

 

Pytanie nr 17. Wg projektu architektury ogrodzenia OG2, OG3, OG4 mają wysokości 3,5 m, natomiast w przedmiarach przyjęto wysokość 1,1 m. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności. 

Odpowiedź: Ogrodzenie od strony trybun ma wysokość 1,1 m , pozostałe ogrodzenie o wysokości 3,5m – zgodnie z rys. nr Z-12  i TER branża budowlana poz. nr 562 i nr 563.

 

Pytanie nr 18 W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 22, 31 przyjęto ciągłe wykopy pod ogrodzenia na całej ich długości. Sposób posadowienia ogrodzeń nie wynika z dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji.

Odpowiedź: Wykopy ciągłe ujęto pod cokół ogrodzenia OG1 , natomiast pod pozostałe ogrodzenie policzono wykopy pod słupki fundamentowe.   

 

Pytanie nr 19. Jak należy rozumieć sposób opisania wymiarów cokołu w przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 27? Jeśli cokół ma wymiar 0,25 x 0,3 m , 0,25 x 0,8 m, to z zapisu takiego wynika szerokość cokołu 0,25 m, zaś w pozycji 23 tego samego działu do obliczenia zasypania wykopów przyjęto szerokość cokołu 0,2 m. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.

Odpowiedź: Cokół ma szerokość 0,25m. Dokładne rozliczenie ilości robót ziemnych dokonane będzie obmiarowo po wykonaniu robót.

 

Pytanie nr 20. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.1 (Ogrodzenie OG 1) nie zostało zawarte zbrojenie konstrukcji cokołów. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?

Odpowiedź: W dokumentacji przyjęto cokół betonowy.

 

Pytanie nr 21. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 28 podana jest wartość izolacji pionowej cokołu, brak natomiast izolacji poziomej między podkładem betonowym, a cokołem o wartości 583x0,2=116,6 m2. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?

Odpowiedź: Nie należy dodawać.

 

Pytanie nr 22. Na rys. Z-3 (Boisko do piłki nożnej i ręcznej) ogrodzenie OG 2 zaznaczone jest tylko wzdłuż dłuższych boków boiska, natomiast wzdłuż krótszych boków zaznaczone są łapacze piłek. Z rysunku Z-12 (Ogrodzenie boiska OG 2,3,4) wynika, że ogrodzenie tego boiska ma przebiegać  wzdłuż wszystkich jego boków. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności. 

Odpowiedź: Za bramkami przyjęto ogrodzenie o wysokości 3,5 m , które spełnia rolę łapaczy piłek, zgodnie z rys. Z-12 i poz. TER nr 562. Osobnych łąpaczy piłek nie przewiduje się. 

 

Pytanie nr 23. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.2 (Ogrodzenia OG 2,3,4) nie zostało zawarte podłoże pod stopy fundamentowe gr. 5 cm w deskowaniu, oraz dodatek za dalsze 5 cm grubości o wartości 0,5x0,65x129=41,93 m2. Czy należy dodać te dwie pozycje do przedmiaru?

Odpowiedź: Nie należy dodawać .

 

Pytanie nr 24. W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w poz. 36 i 37 podana jest wartość izolacji pionowej stóp fundamentowych, brak natomiast izolacji poziomej między podkładem betonowym, a stopą fundamentową o wartości 0,5*0,65x129=41,93 m2. Czy należy dodać taką pozycję do przedmiaru?

Odpowiedź: Nie należy dodawać.

 

Pytanie nr 25 . W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.2 (Ogrodzenia OG 2,3,4), w poz. 38 i 39 nie zostało zawarte ogrodzenie boiska do piłki nożnej OG2. Po jego uwzględnieniu wartości przedmiaru powinny wynieść odpowiednio: 255,40 m i 70,88 m. Prosimy o korektę przedmiarów.

Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 562 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [255,40] i w poz. 563 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [70,90].

 

Pytanie nr 26 W przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.3 (Bramy i furtki – roboty ślusarskie), w poz. 43 zastosowano jednostkę m2, natomiast powinno być szt. Prosimy o korektę przedmiarów.

Odpowiedź: W Modyfikacji siwz nr 3 – zmodyfikowano jednostkę miary w poz. nr 567 TER branża budowlana. Ponadto Zamawiający dokona modyfikacji poz. nr 567 w kolumnie  [Ilość] wpisując [9]. 

 

Pytanie nr 27. Na rys. Planu zagospodarowania widnieją trzy główne wjazdy i wyjazdy na teren szkoły, tymczasem z opisu Projektu architektury wynika: brama B1 – 2 szt, brama B2 – 2 szt. Taka ilość jest też w sumie ujęta w przedmiarze Małej architektury w dziale 2 (Ogrodzenia) w punkcie 2.3 (Bramy i furtki – roboty ślusarskie), w poz. 41 i 42. Prosimy o podanie miejsca montażu czwartej bramy.

Odpowiedź: Zaprojektowano: brama B1 – 2 szt, ; brama B2 – 1 szt. 

 

Pytanie nr 28. W opisie Projektu architektury w punkcie dotyczącym wyposażenia boiska do piłki nożnej widnieje zapis: 2 słupki z siatką do siatkówki. Wynika z tego, że w ofercie należy uwzględnić 2 komplety słupków - jeden na boisko do siatkówki i drugi na boisko do piłki nożnej, natomiast w przedmiarach wyposażenia sportowego ujęty jest tylko jeden komplet. Czy należy dodać jeden komplet słupków z siatka do przedmiarów?

Odpowiedź: Należy przyjąć 2 komplety słupków. Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 605 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [2].

 

Pytanie nr 29. W przedmiarze Robót drogowych, w dziale (Fundamentowanie ulic i parkingów), w poz. 33 przyjęto krotność 12, tymczasem warstwa podbudowy z kruszywa łamanego pod ulicami i parkingami jest wg dokumentacji projektowej taka sama i wynosi 15 cm. Prawidłowa krotność powinna więc wynosić 7. Prosimy o korektę przedmiaru.

Odpowiedź: Zgodnie z dokumentacją projektową grubość podbudowy z kruszywa łamanego wynosi 15cm . Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 503 w kolumnie  [3 Opis] wpisując „15 cm” zamiast  „20 cm”.  

 

Pytanie nr 30. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 72 podana jest piaskownica fi 400 cm, natomiast na rys. Z-9 widnieje piaskownica fi 300 cm. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i korektę.

Odpowiedź: Należy przyjąć piaskownice o średnicy 300 cm. Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 550 w kolumnie [3 Opis] wpisując „300cm” zamiast „400cm”.

 

Pytanie nr 31. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 81 podana jest liczba stojaków na rowery = 2, natomiast na rys. Z-9 widnieją 3 stojaki. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i korektę.

Odpowiedź: Należy przyjąć 2 szt. stojaków 6-stanowiskowych przy placu rekreacyjnym oraz 1 szt. - stojak 12-stanowiskowy przy Sali gimnastycznej. Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 602 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [1,00] oraz dodając poz. nr 602a) o treści:

602a

 

Dostawa i montaż stojaków na rowery ( 6 stanowiskowe)

szt.

2

 

 

 

Pytanie nr 32. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 81 podana jest jedynie liczba stojaków na rowery przy placu zabaw, brak natomiast uwzględnienia stojaków na pozostałym terenie. Wg opisu projektu architektury przewiduje się ustawienie 24 stojaków na rowery. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i korektę.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 31.

Pytanie nr 33. W przedmiarze Małej architektury w dziale 4 (Wyposażenie) w poz. 82 podana jest liczba kompletów przenośnych koszy  = 1, natomiast na z opisu projektu architektury wynikają 2 kosze przenośne. Prosimy o wyjaśnienie czy pod pojęciem komplet należy rozumieć dwa kosze?

Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana w poz. 603 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [2,00]

 

Pytanie nr 34. W przedmiarach Małej architektury nie zostały ujęte łapacze piłek na boisku do piłki nożnej. Czy należy dodać taką pozycję?

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 22.

 

Pytanie nr 35. Prosimy o określenie, gdzie występuje stropodach SD4. Jego opis widnieje w legendzie PW Architektury rys. A-6, A-7 – A-13, natomiast brak jakiejkolwiek informacji w Opisie Technicznym PW Architektury oraz brak wrysowania na rzucie dachu rys. A-6.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 5.  

 

Pytanie nr 36. Dotyczy stolarki. Według TER okien O17 są 2 szt., natomiast według naszych obliczeń powinna być 1 szt. Prosimy o korektę TER poz. 174 i 184.

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER. 

 

Pytanie nr 37. Dotyczy stolarki. Według TER zestawów okiennych Zo4 jest 6 szt., natomiast według naszych obliczeń powinno być 0 szt. Prosimy o korektę TER poz. 186 i 190, bądź o wskazanie gdzie występuje w/w element.

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER. 

 

Pytanie nr 38. Dotyczy stolarki. Według TER okien wewnętrznych Ow1 jest 1 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 2 szt. Prosimy o korektę TER poz. 191 i 192.

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER. 

 

Pytanie nr 39. Dotyczy stolarki. Według TER okien wewnętrznych Ow8 są 3 szt., natomiast według naszych obliczeń powinna być 1 szt. Prosimy o korektę TER poz. 191 i 199.

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER. 

 

Pytanie nr 40. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D3 jest 5 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 4 szt. Prosimy o korektę TER poz. 201 i 204.

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość drzwi zgodnie z TER.

 

Pytanie nr 41. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D9 jest 25 szt., natomiast według naszych obliczeń powinno być 26 szt. Prosimy o korektę TER poz. 228 i 229.

Odpowiedź: Należy przyjąć 27 szt. drzwi D9. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 228 w kolumnie  [5 Ilość] wpisując [61,20 ] i w poz. 229  kolumnie  [5 Ilość] wpisując [27].

 

Pytanie nr 42. Dotyczy stolarki. Według TER drzwi D14 są 2 szt., natomiast według naszych obliczeń powinny być 4 szt. Prosimy o korektę TER poz. 231 i 233.

Odpowiedź :Należy przyjąć 4 szt. drzwi D14. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 231 w kolumnie  [5 Ilość] wpisując [ 24,00] i w poz. 233 w kolumnie  [5 Ilość] wpisując [4].

 

Pytanie nr 43. Pozycja 166 d.9 przedmiaru budowlanego mówi o malowaniu emulsyjnym powierzchni z płyt gipsowych, ilość 876,56m2. Proszę o określenie o jakie powierzchnie chodzi.

Odpowiedź: Dotyczy to malowania stropów z płyt g-k ; przedmiar poz. nr 256, 257, 258. 

 

Pytanie nr 44. W poz. przedmiarowych brak malowania posadzki piwnicy farbą do betonu „optiroc”. Czy należy ująć w TER i w jakiej pozycji.

Odpowiedź: Zamawiający zmodyfikuje TER branża budowlana dodając pozycje nr  159a) o treści:   

159a

 

Malowanie posadzki piwnicy farbą do betonu typu „Optiroc”

m2

130,61

 

 

 

Pytanie nr 45. W której pozycji TER należy zawrzeć malowanie ścian do wys. 1,5m farbą olejną (zgodnie z opisem technicznym wykończenia wnętrz)

Odpowiedź: Jest to ujęte w malowaniu ścian farbami lateksowymi - TER poz. 159. 

 

Pytanie nr 46. Poz. 155 przedmiaru budowlanego oraz poz. 158 dotyczy tej samej powierzchni, czy tynki mają być w klasie III czy też w IV?

Odpowiedź: Tynki należy wycenić zgodnie z TER branża budowlana.

 

Pytanie nr 47. Poniżej tabela z różnicami projektowymi, prosimy o wyjaśnienie rozbieżności:

 

Różnice projektowe w okładzinach posadzek

 

Opis pom.

rzuty architektury

rzuty posadzek W-1, W-2

tabela wykończenia wnętrz -projekt wykonawczy

tabela zestawienie powierzchni użytkowej

 

pom. nr 26

Gres

PCV i gres jednocześnie

PCV

gres

 
 

pom. nr 33

PCV

PCV i parkiet drewniany jednocześnie

parkiet drewniany

PCV

 
 

pom. nr 67

parkiet sportowy

parkiet drewniany

parkiet drewniany

parkiet sportowy

 
 

pom. nr 68

parkiet sportowy

parkiet drewniany

parkiet drewniany

parkiet sportowy

 
 

pom. nr 69

PCV

PCV i gres jednocześnie

gres

PCV

 
 

pom. nr 1.46

nic nie pokazuje

PCV i panele podłogowe

PCV

panele podłogowe

 
 

pom. nr   1.01-1.46

nie pokazuje nic

 

 

 

 
 

 

Odpowiedź: Posadzki – zgodnie z „Zestawieniem powierzchni i posadzek” załączonym do Modyfikacji siwz nr 4.

 

Pytanie nr 48. Pozycja 149 w TER wynosi 10343,57m2 wg nas powinno być 10665m2

Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.

 

Pytanie nr 49. Poz. 153 w TER wynosi 9706,79m2 wg nas powinno być 10043m2

Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.

 

Pytanie nr 50. Poz. 151 i 152 w TER wynosi 1845,40m2 wg. nas powinno być 2022m2
Odpowiedź: Należy przyjąć zgodnie z TER. Kontrakt rozliczny jest obmiarowo, dokładne ilości będą obliczone po wykonaniu robót.

 

Pytanie nr 51. Opis techniczny wykończenia wnętrz nie wspomina o farbach lateksowych, natomiast w TER występuje 9706m2 malowania farbami lateksowymi. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności

Odpowiedź: Wymieniane w „Projekcie technologii i wyposażenia wnętrz” malowanie farbami olejnymi jest tożsame z malowaniem farbami lateksowymi, przyjęte w TER.

 

Pytanie nr 52. Prosimy o podanie wymogów dla baterii umywalkowych i natryskowych dla niepełnosprawnych , a także podanie przykładowego typu tych baterii.

Odpowiedź: Należy przyjąć baterie dla niepełnosprawnych bezdotykowe, na poczerwień.  

 

Pytanie nr 53. Prosimy o potwierdzenie, że w pozycji 452 tabeli TER część budowlana- wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych kpl 1, należy wycenić tylko pochwyty i siedziska, ponieważ umywalki, miski ustępowe, baterie, brodziki są ujęte w pozycjach tabeli TER część sanitarna.  

Odpowiedź: Tak, w poz. 452 TER cz. budowlana należy wycenić tylko osprzęt (pochwyty i siedziska) dla niepełnosprawnych. Sprzęt sanitarny ujęty jest w TER cz. sanitarna.

 

Pytanie nr 54.  Materiały ujęte w poniższych pozycjach tabeli TER cz. budowlanej:

449  Umywalka               szt. 14

450 miska ustępowa       szt.  5

451 kabina natryskowa   szt. 1

462 zlewozmywak           szt.1

naszym zdaniem zostały już ujęte w TER część sanitarna. Prosimy o wyjaśnienie i ew. modyfikacje.

Odpowiedź: Tak, materiały te zostały ujęte w TER cz. sanitarna. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w: poz. 449, 450, 451 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [0].

 

Pytanie nr 55. Tabela TER część sanitarna nie uwzględnia baterii niezbędnych dla wyposażenia kuchni. W tabeli wyposażenia kuchni (TER część budowlana) uwzględniono tylko 2 szt. baterii. Prosimy o uzupełnieniu przedmiaru.

Odpowiedź: Baterie kuchenne są ujęte w wyposażeniu kuchni oraz w TER branża sanitarna. 

 

Pytanie nr 56. W której poz. TER część sanitarna zostały ujęte rury PCV 160 ( z kształtkami i wykopami) na kanalizację deszcz. podposadzkową w   obrębie budynku szkoły?

Odpowiedź: Rury kanalizacji deszczowej zostały ujęte w TER branża sanitarna w poz. nr 35.

 

Pytanie nr 57. Czy izolację cieplną ścian fundamentów należy wykonać ze styropianu, czy z polistyrenu ekstrudowanego ? Jeżeli z polistyrenu to prosimy o zmianę opisu w Tabeli Elementów Rozliczeniowych.

Odpowiedź: Izolacje należy wykonać ze styropianu twardego FS 30

 

Pytanie nr 58. Czy należy montować odbojnice na ścianach w pom. komunikacji? Jeżeli tak to w której pozycji  Tabeli Elementów Rozliczeniowych je ująć?

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr 7”, oraz modyfikacja nr 4.

 

Pytanie nr 59. W jakiej pozycji Tabeli Elementów Rozliczeniowych ująć żaluzje pionowe montowane w pomieszczeniach ?

Odpowiedź: Montaż żaluzji pionowych nie wchodzi w zakres zamówienia.

 

Pytanie nr 60 Ilość i rodzaj grzejników w tabeli TER część sanitarna jest niezgodny z ilością i rodzajem grzejników w zestawieniu w dokumentacji i rysunkami. Prosimy o zweryfikowanie ilości i ich skorygowanie w tabeli.

Odpowiedź: Ilość grzejników należy przyjąć zgodnie z TER branża sanitarna.

 

Pytanie nr 61 Żadna z pozycji w TER nie uwzględnia dostawy i montażu nadproży prefabrykowanych L-19. Czy koszt ten należy uwzględnić w pozycjach, w których ujęto wykonanie ścian, czy też Zamawiający dokona stosownej modyfikacji umieszczając w TER dodatkowe pozycje dotyczące nadproży?

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr 8”  oraz modyfikacja nr 4.

 

Pytanie nr 62 Wykończenie wnętrz: Wg. projektu wykonawczego rys A-3 oraz TER wykładziny w pomieszczeniach opisane są jako PCV, natomiast w Opisie Technicznym do Projektu Wykonawczego Wykończeń             Wewnętrznych i Wyposażenia jest zapis, że należy zastosować wykładzinę kauczukową np. w systemie Noraplan Signa. Proszę o uściślenie jaki materiał ma być wyceniony oraz modyfikację TER.

Odpowiedź Patrz odpowiedź na pytanie nr 28 z zestawu „Pytania nr 7”.

 

Pytanie nr 63. Dotyczy TER, dział 6. Dach – konstrukcja i pokrycie, w pozycjach 98 i 99 nie zamieszczono ilości (obmiaru) drewna klejonego na płatwie PK-1, PK-1a, PK-2 oraz na nadproża N0-300, NO-360; NO-450 zgodnie z załączonym w Opisie Technicznym zestawieniu drewna klejonego GL28c. Prosimy o uzupełnienie obmiaru drewna klejonego w TER na w/w elementy konstrukcyjne”

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz  nr 3. 

 

Pytanie nr 64 Dotyczy: Oświetlenie boisk do piłki nożnej, ręcznej, siatkowej TER roboty elektryczne (poz. 11-21),  tabela TER opracowana jest na podstawie przedmiarów z lipca 2008 r.  W materiałach przetargowych na tę część zakresu jest przedmiar zamienny z grudnia 2008  (różnice w pozycji : 11, 12, 13, 19, 20); Obydwa wykazy różnią się od siebie. Prosimy o odpowiedź, który z przedmiarów jest aktualny do wyceny w ofercie i o ewentualna korektę w Tabeli Elementów Rozliczeniowych.

Odpowiedź: Patrz modyfikacja siwz – nr 4.

 

Pytanie nr 65. Dotyczy: Wewnętrzne instalacje sanitarne. W TER w części III wentylacja mechaniczna w poz 120 znajduje się „montaż okapu kuchenne MUB02” – 1szt, natomiast na rysunku technologii kuchni znajdują się 2 okapy, a także są wyszczególnione 2 okapy w TER „technologia kuchni”. Ile mamy wycenić okapów w TER w części „wentylacja mechaniczna” W poz 120, a ile mamy wycenić okapów w części „technologia kuchni” poz. 376 i 381.

Odpowiedź: W TER w części III wentylacja mechaniczna w poz 120 należy przyjąć 2 szt. okapów. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna w: poz. 120 w kolumnie  [5 Ilość] wpisując [2].

 

Pytanie nr 66. Dotyczy: Wewnętrzne instalacje sanitarne – wentylacja mechaniczna. W opisie projektu wykonawczego „Wewnętrzne instalacje sanitarne” w pkt 3.7.4 - układy wentylacyjne jest wykazane że w Sali gimnastycznej w układzie N1W1 znajdują się nagrzewnice Leo Smart – 4 szt., w specyfikacji zestawienia urządzeń oraz na rysunku jest wyszczególnione 9 szt, natomiast w TER jest przyjętych 6 szt. Jaką ilość nagrzewnic należy wycenić w TER w „ciepło technologiczne” poz. 113?

Odpowiedź: Należy przyjąć 9 kpl nagrzewnic Leo Smart, zgodnie z TER branża sanitarna: poz. nr 113 – 6 kpl ; poz. nr  114 - 3 kpl.  

 

Pytanie nr 67 Dotyczy: Kotłowni gazowej z instalacja zewnętrzną i wewnętrzną gazu. Proszę o wskazanie, w której pozycji TER należy wycenić wyszczególnione poniżej wyposażenie wyszczególnione w projekcie.

- zabezpieczenie poziomu wody  SYR 932.1 – 2 szt

Termometr axialny 0,06 Mpa/120 st c z zaworem – 8 szt

Termometr axialny 120 st c – 9 szt

Manometr axialny 0,06 Mpa/120 st c- 8 szt

Manometr axialny 0-06 Mpa/120 st.C – 8 szt

Termometr tarczowy 120 st dn 150 – 1 szt

Rozdzielacz zasilający główny dn 200 z rury stalowej – 1 szt

Rozdzielacz powrotny w główny dn 200 z rury stalowej – 1 szt

Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna dodając pozycje od nr  190a) do 190g) o treści:

 

190a

 

Urządzenie do zabezpieczenia poziomu wody

szt.

2

 

 

 190b

 

Termomanometry axialne z zaworem stopowym 

szt.

8

 

 

 190c

 

Termometry axialne

szt.

9

 

 

 190d

 

 Manometry axialne z zaworem stopowym

szt.

 

 

 190e

 

 Manometry z zaworem stopowym , tarcza dn150 

szt.

5

 

 

 190f

 

 Termometr tarczowy dn 150 

szt.

1

 

 

 190g

 

Rozdzielacze dn 200 z rury stalowej czarnej   

Kpl

2

 

 

 

Pytanie nr 68. Czy wymieniony zlew w projekcie w rozdziale 3.18 „instalacja wod-kan” w kotłowni występuje w TER, jak tak to w której pozycji?

Odpowiedź: W TER branża sanitarna poz. nr 46.

 

Pytanie nr 69. W projekcie kotłowni jest także napisane że cyt ‘pomieszczenie kotłowni należy wyposażyć w podręczny sprzęt gaśniczy – gaśnice proszkowe 2kg” natomiast nie ma takiego sprzętu ujętego w TER. Czy gaśnice mają się znajdować w TER? Jeżeli tak to proszę o uzupełnienie w tabeli.

Odpowiedź: Gaśnice nie wchodzą w zakres zamówienia.

 

Pytanie nr 70. Dotyczy – pokrycia dachów blachą aluminiową. W specyfikacjach technicznych SST-05.03. wykazano blachę aluminiową o grubości 1 mm. Do pokrycia dachów w systemie rąbka stosuje się blachę o grubości 0.7mm , maksymalnie 0.8mm i do takich grubości dostosowane są urządzenia do montażu na rąbek. Proszę o odpowiedź o jakiej grubości blachę aluminiową należy wycenić w pozycji 104 TER – roboty budowlane ?

Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości 0,8 mm.

 

 Pytanie nr 71. Dotyczy –blachy z cynku  na obróbki. Proszę podać grubość blachy z cynku do wyceny w pozycjach : 109, 110 , 111, TER – roboty budowlane.

Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości 0,6 mm

 

Pytanie nr 72 Dotyczy –blachy powlekanej na obróbki. Proszę podać grubość blachy powlekanej do wyceny w pozycji 112 TER – roboty budowlane.

Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości 0,7 mm

 

Pytanie nr 73 Dotyczy –blachy trapezowej TR 136 /327 /wysokość 133mm w dachu D1 i SD3. Proszę podać grubość blachy trapezowej do wyceny w pozycji 101 TER –roboty budowlane.

Odpowiedź: Należy wycenić blachę o grubości 1,0 mm

 

Pytanie nr 74 Dotyczy – styrobetonu – warstwa spadkowa , min 4,0cm  w stropodachach SD1 i SD4. Proszę podać o jakiej masie objętościowej (kg/m3 ): 200; 350; 500; 700; czy 900 kg/m3,  należy uzyskać styrobeton do wykonania warstwy spadkowej stropodachów, gdyż  od  tego zależy dawkowanie ekostyrenu.

Odpowiedź: Należy uzyskać styrobeton o masie 350.kg/m3. 

 

Pytanie nr 75. Dotyczy odbojnic PRO-TEK i narożników PRO-TEK. W projekcie wykonawczym  Architektura – Wykończenia wewnętrzne i wyposażenie , załączono kartę katalogową: odbojnice i narożniki PRO-TEK. Czy odbojnice i narożniki PRO-TEK objęte są ofertą? Jeżeli tak to proszę o wprowadzenie odpowiedniej pozycji do TER – roboty budowlane oraz podać symbole i ilości materiałów do wyceny w ofercie.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 3 z zestawu „Pytania nr 7”, oraz modyfikacja nr 4.

 

 Pytanie nr 76 Dotyczy stali kształtowej – marki , kątowniki itp. Na rysunkach konstrukcyjnych wykazano  stal kształtową typu marki, kątowniki itp. Natomiast brak jest  zestawień i tonażu tych elementów, brak jest również pozycji do wyceny  w TER. Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.

 

Pytanie nr 77. Dotyczy –Elewacji , element 14  TER. Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na wycenę w TER poz.275 . Okładanie (szpałdowanie ) ścian i słupów cegłami klinkierowymi gr. ½ cegły , łącznie ze spoinowaniem ścian , jako scalonej ceny za 1m2, a ilość w pozycji 276 wyzerować.

Odpowiedź: Należy wycenić zgodnie z TER. 

 

Pytanie nr 78 Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na wycenę w TER poz.284 . Wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z tynku mineralnego gr.2mm- słupy cylindryczne, łącznie z nałożeniem podkładowej masy tynkarskiej, jako scalonej ceny za 1m2, a ilość w pozycji 283 wyzerować.

Odpowiedź: Należy wycenić zgodnie z TER.

 

Pytanie nr 79. Dotyczy – stropu nad piwnicą. Proszę podać grubość stropu nad piwnicą, 18cm  czy 14 cm ?

Odpowiedź: Zgodnie z PW Konstrukcji rys. nr WK-2/1. i rys nr WK-2 /4 grubość stropu nad piwnica wynosi 18 cm.  

 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/06/18
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Mirella Wołłejszo
dnia:
2009/06/18 09:19:19
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Mirella Wołłejszo 2009/06/18 09:19:19 pytania i odpowiedzi