przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytanie nr 2


Szczecin 2009-11-27
                                                                                 
Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu
znak sprawy: BZP/171/09
nasz znak: BZP/S/ES/341/1675/09
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na
„Przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 34 w Szczecinie na potrzeby Domu Samotnej Matki”.
 
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.
 
Pytanie nr 1
Zwracam się z prośbą o wyznaczenie terminu dokonania wizji lokalnej obiektu przeznaczonego do remontu.
Odpowiedź:
Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej obiektu.
 
Pytanie nr 2
Dokumentacja przewiduje poddanie renowacji przyłącza kanalizacji sanitarnej co nie ma odniesienia w kosztorysie. Jak prace te będą rozliczone jeżeli zaistnieje konieczność naprawy przyłącza kanalizacji?
 
Odpowiedź:
Wycena ewentualnej renowacji przyłącza kanalizacji sanitarnej nie była możliwa na etapie prac projektowych. Zgodnie z § 15 pkt 2 wzoru umowy (załącznik nr 5 do SIWZ) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w umowie nie wykraczające poza przedmiot zamówienia jeżeli w trakcie realizacji zamówienia pojawi się nowa, nieprzewidziana przez projektanta i zamawiającego konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dokona oceny, czy zachodzi konieczność realizacji robót zamiennych czy dodatkowych i zgodnie z obowiązującym prawem wprowadzi zmiany do umowy lub zleci wykonanie prac zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
 
Pytanie nr 3
Rurociągi wody zimnej i ciepłej są projektowane w pierwszej kolejności z rur stalowych ocynkowanych a dopiero w drugiej kolejności z rur z tworzywa sztucznego lub miedzi. Kosztorys jednoznacznie przewiduje wykonanie instalacji z rur miedzianych co rodzi pytanie: z jakich rur ma być wykonana instalacja wody ciepłej i zimnej?
Odpowiedź:
Instalacja wody ciepłej i zimnej ma być wykonana z rur miedzianych.
 
Pytanie nr 4
Dokumentacja przewiduje demontaż istniejącej instalacji c.o., wody oraz kanalizacji. Ponieważ nie ma to odniesienia w kosztorysie prosimy o potwierdzenie lub nie konieczności wykonania takich prac i podanie obmiaru demontażu instalacji c.o., wodnej i kanalizacji?
Odpowiedź:
W związku z brakiem archiwalnej dokumentacji technicznej obiektu obejmującej istniejące instalacje podlegające likwidacji, określenie rzeczywistego obmiaru na etapie projektowania było niemożliwe. Zgodnie z § 15 pkt 2 wzoru umowy (załącznik nr 5 do SIWZ) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w umowie nie wykraczające poza przedmiot zamówienia jeżeli w trakcie realizacji zamówienia pojawi się nowa, nieprzewidziana przez projektanta i zamawiającego konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dokona oceny, czy zachodzi konieczność realizacji robót zamiennych czy dodatkowych i zgodnie z obowiązującym prawem wprowadzi zmiany do umowy lub zleci wykonanie prac zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
 
Pytanie nr 5
Dokumentacja instalacji c.o. przewiduje wykonanie kompensacji U-kształtowych, natomiast kosztorys przewiduje montaż kompensatorów mieszkowych. Jakie kompensatory mają być montowane?
Odpowiedź:
Mają być montowane kompensatory mieszkowe
W związku z powyższym, zostanie dokonana modyfikacja siwz.
 
Pytanie nr 6
Kosztorys przewiduje zaizolowanie rurociągów c.o. otulinami o grubości 20 mm a rurociągi wody ciepłej otulinami o grubości 13 mm i jednocześnie dokumentacja przewiduje montaż tych rur w bruzdach. Przy tej grubości izolacji bruzdy będą musiały być wykonane na głębokość 6-10 cm. Czy podcięcie ścian budynku na tak znaczną głębokość nie stanowi zagrożenia?
Odpowiedź:
Przewiduje się montaż w bruzdach tylko tych rurociągów, dla których głębokość bruzdy nie będzie większa niż 4 cm. Pozostałe rurociągi należy prowadzić pod sufitem w obudowie gk. lub w posadzkach.
 
Pytanie nr 7
Z jakiego powodu w kosztorysie ujęto o trzy grzejniki mniej niż przewiduje to dokumentacja?
Odpowiedź:
W przedmiarze robót omyłkowo ujęto trzy grzejniki mniej niż przewiduje to dokumentacja. W kosztorysie ofertowym należy je ująć.

W związku z powyższym, zostanie dokonana modyfikacja siwz.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/11/27
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Elżbieta Sęk
dnia:
2009/11/27 13:26:22
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Elżbieta Sęk 2009/11/27 13:26:22 nowe pytania i odpowiedzi