przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Modyfikacja SIWZ

modyfikacja nr 03


Szczecin 2012-01-17

 

Wykonawcy

uczestniczący w postępowaniu

 

Nasz znak: BZP-S.271. 78.2012.JZ

Znak sprawy: BZP/249/11

 

Dotyczy:         Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Organizację i przeprowadzenie rekrutacji do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego”.

 

Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z póżn. zm.) dokonuje modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia w następującym zakresie:

 

  1. W Rozdziale XI siwz – „Wybór oferty najkorzystniejszej”, punkt 1, podpunkt
    2) otrzymuje brzmienie:

„1. Funkcjonalność - 60 %

Ocena zostanie dokonana na podstawie indywidualnej oceny członków komisji przetargowej. Każdy członek komisji przyzna od 0 do 100 puktów. Następnie liczba przyznanych punktów zostanie przemnożona przez wagę kryterium (60%).

Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w dokumentach wymienionych w Rozdziale V pkt 6 ppkt 4.

Wyżej oceniana będzie oferta, która:

a) umożliwia dostosowanie programu obsługującego rekrutację w trakcie jej trwania do wymagań zamawiającego.

Przez „umożliwienie dostosowania programu obsługującego rekrutację w trakcie jej trwania do wymagań zamawiającego” Zamawiający rozumie, możliwość wprowadzenia do systemu zmian w organizacji elektronicznego naboru do szkół i placówek, o których mowa
w przedmiocie zamówienia, w sytuacji, gdy nabór do typów jednostek oświatowych jest
w danej chwili prowadzony, a potrzeba zmiany wynika z sytuacji organizacyjnej szkoły,
np. zmiana nazwy, likwidacja jednostki oświatowej (uchwała likwidacyjna jest podejmowana pod koniec kwietnia danego roku, gdy nabór do danego typu szkoły/placówki trwa). Wymagania Zamawiającego dotyczące powyższej kwestii dotyczą również takich sytuacji, gdy nabór do danego oddziału - w okresie składania przez kandydatów zgłoszeń do wybranego oddziału/klasy – jest słaby, co wiąże się z koniecznością podjęcia przez organ prowadzący decyzji o zamknięciu oddziału, a więc uniemożliwieniu (zablokowaniu) wyboru tego oddziału przez kandydata w trakcie składania zgłoszeń.

 

b) proponuje bardziej przejrzysty i klarowny sposób przeprowadzenia procesu rekrutacji ze szczególnym uwzględnieniem:

  • naboru do żłobków publicznych,
  • naboru do przedszkoli publicznych
  • naboru do gimnazjów bezrejonowych,
  • zasad punktacji uwzględniających specyfikę szczecińskich szkół.

Przez określenie „przejrzystość i klarowność” oferowanego systemu,  Zamawiający rozumie dostosowanie procesu obsługi programu do możliwości wszystkich zainteresowanych stron zarówno kandydata, jego rodziców, jak i pracowników szkół obsługujących rekrutację.

 

c) oferuje bardziej czytelny, intuicyjny sposób wprowadzania i modyfikacji danych
o szkołach, oddziałach, uczniach, preferencjach dotyczących szkół i oddziałów na każdym etapie zbierania danych, z uwzględnieniem absolwentów spoza Miasta Szczecin oraz szkół niepublicznych.

Wyżej wymienione kryterium wiąże się ściśle z funkcjonalnością systemu i dotyczy interfejsu użytkownika systemu. Zamawiający wymaga, aby system posiadał, między innymi, możliwość definiowania informacji o szkołach, oddziałach, uczniach (ich ocenach, osiągnięciach oraz wynikach egzaminów wymaganych do danego oddziału), placówkach
w oddzielnych zakładkach. Zamawiający wymaga także, aby oferowana przez Wykonawcę aplikacja zawierała mechanizm elektronicznego wypełniania zgłoszeń oraz danych
o kandydatach, jego preferencjach, punktach zdobytych przez kandydata w naborze, itp. który będzie zrozumiały dla każdego użytkownika systemu.

 

d) umożliwia bieżące monitorowanie procesu rekrutacji i podejmowanie niezbędnych decyzji mających na celu uzyskanie optymalnych wyników naboru.

Przez wyrażenie „optymalne wyniki naboru” Zamawiający rozumie możliwość dodawania do oferowanej aplikacji nowych funkcjonalności na potrzeby Zamawiającego w trakcie trwania całej umowy. Konieczność wprowadzenia do oferowanej aplikacji nowych rozwiązań dotyczących jej funkcjonalności wiąże się ściśle ze zmieniającymi się przepisami prawa oświatowego. Kuratorium Oświaty – organ nadzoru pedagogicznego szkół
i placówek oświatowych - w każdym roku zmienia zarządzeniem system punktacji obowiązujący podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach podstawowych i gimnazjach dyrektorzy szkół zmieniają w każdym roku kryteria przyjęcia uczniów spoza rejonu (obwodu) do szkoły. Zamawiający zwraca również uwagę, że organ prowadzący szkoły/placówki jest odpowiedzialny za sprawne przeprowadzenie rekrutacji do poszczególnych typów szkół/placówek. Możliwość bieżącego monitorowania procesu rekrutacji pozwala organowi prowadzącemu na wyciągnięcie wniosków i podejmowanie decyzji o liczbie i rodzaju  oddziałów, w zależności od zainteresowania kandydatów.

e) wymaga zaangażowania mniejszej liczby podmiotów obsługujących system.

Przez kryterium „mniejszej liczby podmiotów obsługujących oferowany system”, Zamawiający rozumie, że najwyższą ocenę komisji uzyska ta oferta, która gwarantuje najmniejszą liczbę podmiotów obsługujących oferowany system.

f) gwarantuje wyższe bezpieczeństwo przetwarzania i przesyłania danych o uczniach, oraz zapewnia ciągłość pracy i niezawodność systemu.

Przezkryterium zagwarantowania wyższego bezpieczeństwa przetwarzania i przesyłania danych o uczniach oraz zapewnienia ciągłości pracy i niezawodności systemu, Zamawiający rozumie to, co zostało opisane w rozdziale V pkt 2. ppkt 3. oraz pkt 3. ppkt 2.
i 3 siwz.

Ponadto Zamawiający przypomina, że Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia środków zabezpieczających zgodnie z § 7 ust. 2 pkt 11 wzoru Umowy, który stanowi załącznik
nr 6 do siwz.

g) w wykazie prac podobnych zawiera informację, że wykonawca ma doświadczenie
w obsłudze rekrutacji do więcej niż jednego typu placówek w jednym roku.”

 

  1. Ze względu na doprecyzowanie kryterium oceny ofert, Zamawiający przesuwa termin składania i otwarcia ofert na dzień 20.01.2012 r. Ilekroć w siwz występuje data 19.01.2012r. zastępuje się ją datą: 20.01.2012 r.

 

Niniejsza modyfikacja stanowi integralną część siwz. Pozostałe zapisy siwz pozostają niezmienione.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2012/01/17
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Joanna Zaborska
dnia:
2012/01/17 14:59:46
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Joanna Zaborska 2012/01/17 14:59:46 modyfikacja
Joanna Zaborska 2012/01/17 12:27:23 modyfikacja