Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania nr 1 - 31 z dnia 31.05.2011 r.
Szczecin 2011-05-31
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Znak sprawy: BZP/S/EJ/271/946/11
Nasz znak: BZP/6/11
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do stref inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo – składowe”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(tj. Dz. U. z 2010r. nr 113, poz. 759 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1
Warunki kontraktowe – W SIWZ w rozdziale XV punkt 7 podpunkt 2 oraz w Warunkach Szczególnych Kontraktu w Klauzuli 8.3 Zamawiający wymaga, aby całość projektowania oraz uzyskanie dokumentów umożliwiających rozpoczęcie wszystkich robót budowlanych zostało wykonane do dnia 22.12.2011 r. i jednocześnie Zamawiający wymaga rozpoczęcia robót budowlanych w III kwartale 2011. Mając na uwadze czas, jaki mają właściwe organy na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub ZRID od momentu złożenia wniosku oraz czas niezbędny do zaprojektowania i uzyskania wszelkich uzgodnień i pozwoleń koniecznych, aby móc złożyć w/w wniosek, prosimy o odpowiedź, na jakiej zasadzie Zamawiający przewiduje rozpoczęcie robót w III kwartale 2011 przed realnym terminem uzyskania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych.
Odpowiedź nr 1
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz.
Pytanie nr 2
Narzucony przez Zamawiającego termin zakończenia wszystkich prac projektowych wraz ze wszystkimi dokumentami umożliwiającymi rozpoczęcie wszystkich robót budowlanych do dnia 22.12.2011 jest bardzo napięty i nie we wszystkich elementach jest uzależniony wyłącznie od Wykonawcy zamówienia. Czy w przypadku braku możliwości dochowania tego terminu z udokumentowanych powodów nieleżących po stronie Wykonawcy, Zamawiający przewiduje jakieś sankcje, jeżeli tak to, jakie?
Odpowiedź nr 2
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz. Jednocześnie Zamawiający wyjaśnia, że Klauzula 8.7 opisuje sytuacje zawinione przez Wykonawcę, przy czym na Wykonawcy spoczywa ciężar dowodu, że zaistniałe opóźnienie/ niedotrzymanie terminów nie wynikło z okoliczności zawinionych przez Wykonawcę.
Pytanie nr 3
Klauzula 4.1 – Ogólne zobowiązania Wykonawcy – terminy wykonania
Zamawiający określił następujące terminy wykonania poszczególnych części przedmiotu zamówienia:
- ukończenie całości projektowania oraz uzyskanie dokumentów umożliwiających rozpoczęcie wszystkich robót budowlanych do dnia 22.12.2011,
- rozpoczęcie robót budowlanych w III kw. 2011r.
- czas na ukończenie robót – do 31.01.2013r. (wg załącznika do umowy)
Dwa pierwsze terminy wzajemnie się wykluczają. Rozpoczęcie robót budowlanych będzie możliwe po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę (bądź decyzji ZRID) oraz po zgłoszeniu zamiaru rozpoczęcia robót co najmniej na 7 dni przed ich zamierzonym terminem.
Domyślnie Warunki kontraktowe zakładają ukończenie całości projektowania (czyli również projektów wykonawczych) w momencie uzyskania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie robót, tj. w momencie zatwierdzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę (względnie decyzji ZRID), co jest założeniem nierealnym, niekorzystnym dla Zamawiającego oraz nie pozwalającym na uzyskanie finalnego produktu o zakładanym standardzie.
Zakładając rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z przyszłym Wykonawcą w połowie m-ca kwietnia br., będzie on posiadał 8 m-cy na wykonanie powyższego zakresu prac i uzyskanie decyzji warunkującej rozpoczęcie robót.
Z tych ośmiu miesięcy, minimum pięć zajmą procedury administracyjne związane z wydawaniem kolejno decyzji środowiskowej (dla zakresu obejmującego przewidziane do wykonania sieci uzbrojenia terenu) oraz decyzji pozwolenia na budowę (ZRID), wraz z koniecznymi okresami uprawomocnienia się tych decyzji. Zakładając ciągłe prowadzenie prac projektowych również w tych okresach (na wyłączne ryzyko Wykonawcy) oraz przewidziany zakres przedmiotu zamówienia, w tym duże zakresy nowych sieci infrastruktury do zaprojektowania lub przebudowy istniejących (linie 110 kV, 15 kV, trafostacje, kanalizacja tłoczna, przepompownie, itp.), okres przewidziany na wykonanie części projektowej jest zdecydowanie zbyt krótki.
Wnioskujemy o wydłużenie okresu projektowania i w rezultacie uzyskania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych minimum o trzy miesiące, tj. do dnia 30 marca 2012r.
Z kolei okres przewidziany na wykonanie robót budowlanych, obejmuje niecałe 13 miesięcy, w tym dwa okresy zimowe. Dodatkowo, termin zakończenia robót przewidziany na koniec m-ca stycznia 2013r., skraca okres wykonywania zasadniczych robót drogowych (warstwy bitumiczne nawierzchni), które z oczywistych względów technologicznych musiałyby być ukończone w m-cu październiku, najpóźniej zaś w listopadzie 2012r.
Biorąc powyższe pod uwagę wnioskujemy odpowiednio o wydłużenie końcowego terminu zakończenia robót budowlanych do dnia 30 czerwca 2013r.
W związku z powyższym wnioskujemy o uzupełnieniu oraz stosowne modyfikacje PFU o powyższe zagadnienia
Odpowiedź nr 3:
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz.
Pytanie nr 4:
Czy kary opisane w Szczególnych Warunkach Kontraktu w klauzuli 8.7 związane z nie dotrzymaniem przez Wykonawcę terminu 22.12.2011 określonego w dokumentach przetargowych jako data graniczna dla ukończenia całości projektowania oraz uzyskania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie wszystkich robót budowlanych zostaną zastosowane wobec Wykonawcy w sytuacji, kiedy Wykonawca ukończy całość projektowania ale z powodów od niego niezależnych nie zdąży uzyskać do tej daty wszystkich niezbędnych uzgodnień, decyzji administracyjnych, itp. ?
Wykonawca nie jest w stanie przyśpieszyć procesu wydawania takich uzgodnień, decyzji administracyjnych, itp., które wydawane są zgodnie z terminami określonymi w obowiązujących aktach prawnych i często, z przyczyn obiektywnych lub nie, trwają całymi miesiącami a nawet latami (np. w przypadku konieczności uregulowania stanu prawnego działek, ich podziału, itp., itd.).
Odpowiedź nr 4:
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz. Jednocześnie Zamawiający wyjaśnia, że Klauzula 8.7 opisuje sytuacje zawinione przez Wykonawcę, przy czym na Wykonawcy spoczywa ciężar dowodu, że zaistniałe opóźnienie/ niedotrzymanie terminów nie wynikło z okoliczności zawinionych przez Wykonawcę.
Pytanie Nr 5
Dotyczy Szczególnych Warunków Kontraktu: klauzula 4.1 i klauzula 5.2
Zgodnie z klauzulą 4.1.: „(…) Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego Pozwolenie na Budowę/decyzję ZRID (…)”
Zgodnie z klauzulą 5.2. : „(…) Po otrzymaniu akceptacji Zamawiającego wraz z odpowiednimi zawiadomieniami o upoważnieniu, Wykonawca wystąpi o Pozwolenie na Budowę w imieniu Zamawiającego. Wniosek o ZRID Złoży Zamawiający.”
4.1.Kto jest odpowiedzialny za złożenie wniosku o ZRID i pozyskanie decyzji ZRID: Wykonawca czy Zamawiający?
4.2. Jeżeli Zamawiający, to czy data 22.12.2011 podana jako graniczna w zapisach SIWZ oraz Szczególnych Warunków Kontraktu oznacza, że:
4.2.1. do daty tej Wykonawca ma złożyć Zamawiającemu Projekt i niezbędne dokumenty dla złożenia wniosku,
4.2.2. czy też do daty tej Zamawiający ma mieć możliwość pozyskania decyzji ZRID?
Odpowiedź nr 5
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz. Za złożenie wniosku o zezwolenie realizacji inwestycji drogowej i pozyskane tej decyzji odpowiedzialny jest Wykonawca. Zamawiający, wyjaśnia, że do daty 20.09.2012 r.Wykonawca ma uzyskać wszelkie dokumenty umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych, w tym decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wszystkie decyzje muszą być ostateczne oraz musi być zakończona procedura związana z podaniem tych decyzji do publicznej wiadomości oraz muszą być przekazane do Urzędu Marszałkowskiego wszystkie dokumenty potwierdzające ten fakt.
Pytanie nr 6
Dotyczy zapisuSIWZ, Rozdział XV, ustęp 7, punkt 2, jak również Szczególnych Warunków Kontraktu: klauzula 4.1 (akapit dodany po pierwszym akapicie, litera (b)).
W przywołanym punkcie SIWZ napisano, że Wykonawca w trakcie przygotowania oferty oraz planowania procesu projektowania i wykonywania robót uwzględni: „terminy i zobowiązania wynikające z umowy o dofinansowaniu Projektu Nr UDA-RPZP 01.03.03-32-007/10-00 z dnia 22.12.2011 r. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i harmonogramu rzeczowo - finansowego Projektu (…)”
Aby Wykonawca mógł uwzględnić w ofercie wszystkie terminy i zobowiązania wynikające
z przywołanej umowy o dofinansowaniu oraz harmonogramu Projektu, musi mieć możliwość szczegółowego się z nim zapoznania.
W związku z tym prosimy o niezwłoczne umieszczenie na stronie WWW Zamawiającego:
- umowy o dofinansowaniu Projektu Nr UDA-RPZP 01.03.03-32-007/10-00 z dnia 22.12.2011 r. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz
- harmonogramu rzeczowo - finansowego Projektu
Odpowiedź nr 6
W dniu 14.04.2011 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej umowę o dofinansowanie Projektu Nr UDA-RPZP 01.03.03-32-007/10-00 z dnia 22.12.2010 r. oraz harmonogram rzeczowo –finansowy Projektu ( załącznik do umowy).
Pytanie nr 7
Dotyczy zapisu SIWZ, Rozdział XV, ustęp 7, punkt 2, litera a. i litera b., jak również Szczególnych Warunków Kontraktu: klauzula 4.1 (akapit dodany po pierwszym akapicie, litera (b) podpunkt (i) oraz (ii)).
W przywołanym punkcie SIWZ pod literą a. napisano:
„Konieczność ukończenia projektowania oraz uzyskanie dokumentów umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych do dnia 22.12.2011 r.”
a pod literą b.:
„Konieczność rozpoczęcia robót budowlanych w III kwartale 2011”.
Skoro Zamawiający ustalił, jako datę graniczną dla zakończenia projektowania i uzyskania dokumentów umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych na 22.12.2011, to dlaczego jednocześnie żąda aby Wykonawca cały kwartał przed tą datą rozpoczął roboty budowlane?
Czy data podana pod literą b.: III kwartał 2011, nie jest, aby pomyłką?
Odpowiedź nr 7
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz.
Pytanie nr 8
Dotyczy zapisu SIWZ, Rozdział XV, ustęp 7, punkt 2, jak również Szczególnych Warunków Kontraktu: klauzula 4.1 (akapit dodany po pierwszym akapicie, litera (b) podpunkt (i))
w nawiązaniu do Szczególnych Warunków Kontraktu, klauzuli 8.1 w nowym brzmieniu.
- Czy czas na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę/decyzji ZRID jest wliczony do terminu określonego na 22.12.2011 roku i ma upłynąć przed tą datą?
- Czy też Wykonawca może wyznaczyć datę rozpoczęcia robót budowlanych po 22.12.2011?
- Jak zapis Szczególnych Warunków Kontraktu, klauzuli 8.1 w nowym brzmieniu ma się do zapisu klauzuli 4.1 (akapit dodany po pierwszym akapicie, litera (b) podpunkt (ii)), mówiącym o konieczności rozpoczęcia prac w III kwartale 2011 roku?
Odpowiedź nr 8
Zamawiający zmodyfikuje odpowiednie zapisy siwz.
- Tak, czas na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę /decyzji zrid jest wliczony do tego terminu (20.09.2012 r.).
Do 20.09.2012 r. wszystkie decyzje muszą być ostateczne oraz musi być zakończona procedura związana z podaniem tych decyzji do publicznej wiadomości oraz muszą być przekazane do Urzędu Marszałkowskiego wszystkie dokumenty potwierdzające ten fakt.
- Nie, Wykonawca nie może wyznaczyć daty rozpoczęcia robót budowlanych po 20.09.2012 r. (przed modyfikacją SIWZ 22.12.2011 r. )
- Zamawiający wprowadzi modyfikację w SIWZ, polegającą na usunięciu zapisu o treści "Konieczność rozpoczęcia robót budowlanych w III kwartale 2011 r.".
Pytanie nr 9
Jednym z załączników jest oświadczenie o uzyskaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Prosimy o informację, w jakim terminie zostanie dostarczone wykonawcy prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane dla całej przedmiotowej inwestycji.
Odpowiedź nr 9
Nabycie prawa do nieruchomości dla zakresu inwestycji objętego decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nastąpi w trybie ustawowym, dla zakresu inwestycji nie podlegającemu zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w terminach niezbędnych dla złożenia wniosku do właściwego organu administracji budowlanej.
Pytanie nr 10
Zgodnie z odpowiedzią na pytanie 49 z dnia 15.03.2011 Zamawiający podaje przedmiot zamówienia:
Likwidacja elektroenergetycznej linii napowietrznej 15 kV
Oświetlenie dróg
A co z liniami kablowymi 0,4 kV dla zasilania projektowanych pompowni i oświetlenia dróg? Czy zasilanie pompowni i oświetlenia dróg liniami kablowymi 0,4 kV jest w zakresie wykonania etapu I, czy może będzie wykonane w etapie II?
Odpowiedź nr 10
Linie kablowe 0,4 kV dla zasilania projektowanych pompowni i oświetlenia dróg zostaną zaprojektowane i wykonane zgodnie z podziałem obowiązków pomiędzy Operatorem a Inwestorem (tzw. Podmiotem Przyłączanym lub Klientem), określonych w umowach przyłączeniowych.
Projektant występuje do właściwego Operatora o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora. Uzyskaną wraz warunkami przyłączenia umowę przyłączeniową Projektant przekazuje niezwłocznie Inwestorowi w celu jej podpisania.
Informujemy, że warunkiem uzyskania przez Projektanta uzgodnień rozwiązań projektowych z Operatorem jest przedstawienie operatorowi podpisanej przez Inwestora i Operatora umowy przyłączeniowej.
Pytanie nr 11
Analizując wyjaśnienia treści SIWZ z dnia 15.03.2011 rozumiem, iż opłata przyłączeniowa dla zasilenia pompowni i oświetlenia dróg nie jest przedmiotem zamówienia. Proszę o potwierdzenie.
Odpowiedź nr 11
Opłata przyłączeniowa dla zasilania pompowni i oświetlenia dróg nie jest przedmiotem zamówienia.
Pytanie nr 12
Oświetlenie - W PFU w etapie II nie ma mowy nic o oświetleniu dróg ani innych robotach branży elektrycznej. Czy w I etapie należy wykonać 100% oświetlenia dróg z uwzględnieniem dwujezdniowych ulic na całej długości?
Odpowiedź nr 12
Zamawiający przewiduje wykonanie w I etapie 100 % oświetlenia dróg, przewidzianych do wykonania w realizowanym etapie.
Zamawiający przewiduje wykonanie oświetlenia drogowego:
- na projektowanym skrzyżowaniu typu rondo,
- wzdłuż ulicy Nowoprzestrzennej i ulicy Tczewskiej - z uwzględnieniem dwujezdniowych fragmentów tych ulic,
- na drogach typu L
Drogi typu D nie będą oświetlone.
Pytanie nr 13
Oświetlenie – Dla obszaru Trzebusz i Dunikowo, skąd należy przyjąć zasilanie oświetlenia dróg?
Odpowiedź nr 13
Powyższe będzie wynikać z warunków przyłączenia uzyskanych przez Projektanta działającego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora.
Pytanie nr 14
Oświetlenie – PFU str.27 napisane jest, że oświetlenia dróg do wykonania w etapie I jest 5475 m. Wg mnie ta ilość powinna być około 9900m. Jaką ilość i w jakim zakresie w etapie I należy wykonać oświetlenie drogowe?
Odpowiedź nr 14
Zamawiający przewiduje wykonanie oświetlenia drogowego na:
- na projektowanym skrzyżowaniu typu rondo,
- wzdłuż ulicy Nowoprzestrzennej i ulicy Tczewskiej,
- na drogach typu L
Drogi typu D nie będą oświetlone.
Pytanie nr 15
Sieć SN 15 kV – Czy dla obszaru Dunikowo przewiduje się jakiekolwiek stacje transformatorowe w celu zasilania infrastruktury związaną z użytkowaniem w/w terenu (np. oświetlenie drogi, przepompowni)? Dla podkreślenia PFU nie przewiduje żadnej stacji transformatorowej dla tego obszaru.
Odpowiedź nr 15
Stacje transformatorowe w celu zasilania infrastruktury związanej z użytkowaniem terenu zostaną zaprojektowane oraz wykonane, zgodnie z podziałem obowiązków pomiędzy Operatorem a Inwestorem, określonych w umowach przyłączeniowych.
Projektant będzie zobowiązany do określenia zapotrzebowania mocy i do wystąpienia do właściwych dla spraw Operatorów o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora
Pytanie nr 16
Sieć SN 15 kV, – Jakiej mocy przewidywane są poszczególne stacje transformatorowe, Czy Wykonawca ma zaprojektować i wykonać ilość i typ, dla zapewnienia jedynie zasilania infrastruktury związanej z użytkowaniem w/w terenu (np. oświetlenie drogi, przepompowni)?
Odpowiedź nr 16
Stacje transformatorowe zostaną zaprojektowane oraz wykonane, zgodnie z podziałem obowiązków pomiędzy Operatorem a Inwestorem, określonych w umowach przyłączeniowych.
Projektant będzie zobowiązany do określenia zapotrzebowania mocy i do wystąpienia do właściwych dla spraw Operatorów o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora.
Pytanie nr 17
Sieć SN 15 kV – Czy w zakres opracowania wchodzi również usunięcie kolizji SN 15kV dla terenu Lubczyńska – Tczewska (pkt. 2.1 i 2.2, 3 w piśmie ENEA Operator Sp. z o.o. znak: ZZD/DM/MT/JM/859/2010)?
Odpowiedź nr 17
Usunięcie kolizji wchodzi w zakres opracowania. Sposób usunięcia kolizji należy ustalić z Operatorem zarządzającym w/w odcinkiem sieci.
Pytanie nr 18
Sieć SN 15 kV – Czy Inwestor dysponuje warunkami przyłączenia do sieci ENEA Operator
Sp. z o.o. w celu podłączenia proponowanych stacji transformatorowych dla obszaru Trzebusz i dla obszaru Dunikowo?
Odpowiedź nr 18
Projektant będzie zobowiązany do określenia zapotrzebowania mocy i do wystąpienia do właściwych dla spraw Operatorów o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora.
Pytanie nr 19
Sieć SN 15 kV – Skąd należy zasilić proponowane stacje transformatorowe dla obszaru Trzebusz i dla obszaru Dunikowo?
Odpowiedź nr 19
Stacje transformatorowe oraz ich zasilanie po stronie SN 15 kV zostaną zaprojektowane oraz wykonane, zgodnie z podziałem obowiązków pomiędzy Operatorem a Inwestorem, określonych w umowach przyłączeniowych.
Projektant będzie zobowiązany do określenia zapotrzebowania mocy i do wystąpienia do właściwych dla spraw Operatorów o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora.
Pytanie nr 20
Sieć SN 15 kV – Czy Inwestor przewiduje możliwość zasilania z sieci energetycznej PKP?
Odpowiedź nr 20
Inwestor jest zainteresowany poborem energii elektrycznej dla potrzeb projektowanych obszarów od tego Operatora, który przedstawi najbardziej korzystne dla Inwestora ze względów technicznych, ekonomicznych i prawnych warunki przyłączenia oraz najbardziej korzystne dla Inwestora obowiązki wynikające z zapisów w umowach przyłączeniowych.
Pytanie nr 21
Na rysunku sieci1.pdf naniesiona jest linia kablowa 15 kV, która przebiega w kierunku Dąbia. Proszę o informację czy ta linia kablowa jest w zakresie zamówienia, dokąd dokładnie biegnie i jaka jest długość tej linii kablowej?
Odpowiedź nr 21
Naniesiona na rysunku sieci 1.pdf linia kablowa 15 kV , która przebiega pod torami, następnie pod ulica Goleniowską i biegnie w kierunku Dąbia nie stanowi przedmiotu zamówienia.
Pytanie nr 22
Na rysunkach sieci1.pdf i sieci2.pdf zostały naniesione przewidywane linie kablowe 15 kV, 0,4 kV i stacje transformatorowe. Proszę o potwierdzenie czy zakres naniesiony na tych rysunkach jest do wykonania w ramach zamówienia, czy trasy i ilości sieci kablowych jak i ilości stacji transformatorowych, jakie należy wykonać w celu realizacji zamówienia ostatecznie podejmie wykonawca.
Odpowiedź nr 22
Stacje transformatorowe oraz ich zasilanie po stronie SN 15 kV zostaną zaprojektowane oraz wykonane, zgodnie z podziałem obowiązków pomiędzy Operatorem a Inwestorem, określonych w umowach przyłączeniowych.
Projektant będzie zobowiązany do określenia zapotrzebowania mocy i do wystąpienia do właściwych dla spraw Operatorów o wydanie warunków przyłączenia, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Inwestora.
Pytanie nr 23
Prosimy o wyeliminowanie rozbieżności w Opisie Przedmiotu Zamówienia dla Etapu I którą stwierdza się na stronie 26 PFU. W tabeli pozycja wiadukt WD-3, Lp.15. W kolumnie uwagi, zapisano „Dwie konstrukcje pod każdą z jezdni ulicy. ..” co sugeruje kompletne wykonanie wiaduktu WD3 składającego się z WD-3L i WD-3P. Natomiast w kolumnieWartość tej samej tabeli powierzchnia = 304,88m2, szerokość 10,30mb co należy rozumieć że w etapie pierwszym zrealizować należy tylko obiekt WD-3P co byłoby zgodne z rysunkiem zamieszczonym na str. 51 PFU gdzie długość obiektu wynosi 29,6m x szerokość obiektu 10,30m = 304,88m2.
Odpowiedź nr 23
Wiadukt WD -3 , składający się z WD-3L i WD-3P należy wykonać w sposób kompletny . Łączna powierzchnia WD-3L i WD-3P wynosi 713,36 m2.
Pytanie nr 24
Prosimy o potwierdzenie, że roboty ziemne (korpus drogowy) w obrębie WD-3 i P-2 w trakcie realizacji Etapu I, należy wykonać tylko dla wykonywanych w danym etapie jezdni, tak jak w udzielonej przez Zamawiającego odpowiedź nr 13a) z dnia 15.03.2011r.
Odpowiedź nr 24
W ramach Etapu I inwestycji należy wykonać roboty ziemne ( korpus drogowy) pod nawierzchnię jezdni wskazanych do realizacji w Etapie I . Projekt musi uwzględniać wykonanie Etapu II.
Pytanie nr 25
Czy Zamawiający posiada warunki techniczne na zrzut wód deszczowych do cieków wodnych (Istniejących rowów melioracyjnych) wskazanych w PFU? Czy ewentualna konieczność renowacji tych rowów, przebiegających przez tereny nieobjęte postępowaniem przetargowym ma zostać ujęta w oferowanej cenie?
Odpowiedź nr 25
Zamawiający zamieści na stronie internetowej pismo Nr ES 5011/38/2011/MP z dn.25.05.2011 r. Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, określające warunki odprowadzenia wód deszczowych do istniejących cieków wodnych na terenie planowanej inwestycji.
Pytanie nr 26
Czy Zamawiający posiada warunki techniczne na zrzut wód deszczowych do cieków wodnych (Istniejących rowów melioracyjnych) wskazanych w PFU? Czy ewentualna konieczność renowacji tych rowów, przebiegających przez tereny nie objęte postępowaniem przetargowym ma zostać ujęta w oferowanej cenie?
Odpowiedź nr 26
Zamawiający zamieści na stronie internetowej pismo Nr ES 5011/38/2011/MP z dn.25.05.2011 r. Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, określające warunki odprowadzenia wód deszczowych do istniejących cieków wodnych na terenie planowanej inwestycji.
Pytanie nr 27
Dot. wodociąg. PF-U nie określa wielkości zapotrzebowania wody dla potrzeb przyszłych użytkowników, co uniemożliwia Wykonawcy określenie parametrów technicznych urządzeń instalowanych na tych sieciach. Prosimy o określenie tych wielkości. Ponadto prosimy o podanie ilości działek do których należy doprowadzić przyłącza wodociągowe, jak również o określenie warunków przebiegu odc. włączeniowego do ul. Długiej tzn. czy przebiega on przez teren zabudowany związany z kosztami zajęcia ulicy, tymczasową zmiana organizacji ruchu, odtworzeniem istniejących nawierzchni itp. Jednocześnie wnosimy o odpowiednią modyfikację PFU i SiWZ.
Odpowiedź nr 27
Wielkość zapotrzebowania wody dla potrzeb przyszłych użytkowników oraz określenie parametrów technicznych urządzeń instalowanych na tych sieciach leży po stronie wykonawców.
Po stronie wykonawców leżą również propozycje obsługi terenów w taką infrastrukturę, a także konieczność zapoznania się z terenem, który ma być obsługiwany tym wodociągiem.
Liczby działek w Szczecińskiej Strefie Ekonomicznej, do których należy doprowadzić przyłącza:
Osiedle |
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego |
Nr terenu elementarnego |
Minimalna pow. Działki budowlanej |
Liczba działek |
|
Trzebusz |
Mpzp „ Dąbie- Trzebusz” |
D.D.6011.U,P,S |
20 000 m2 |
6 |
|
D.D.6021.U,P,SE,WS |
20 000m2 |
7 |
|||
D.D.6014.U,E,KSP |
1 8 964 m2 |
1 |
|||
Dunikowo |
Mpzp „ Wielgowo-Dunikowo ” |
D.W.4005.P,U,E |
5 000 m2 |
5 |
|
D.W.4006.P,U,WS,E |
4 800 m2 |
2 |
|||
D.W.4019.U |
2 700 m2 |
1 |
|||
|
Szacunkowa liczba przewidywanych przyłączy |
22 |
|||
Pytanie nr 28
Dot. Kanalizacja deszczowa. PF-U nie określa wielkości powierzchni zlewni ani ilości wód deszczowych na które należy wybudować sieć deszczową , co uniemożliwia Wykonawcy określenie parametrów technicznych urządzeń instalowanych na tych sieciach takich jak dobór pomp w przepompowniach, wielkości zbiorników przepompowni, parametrów separatorów ,osadników. Prosimy o uzupełnienie tych wielkości. Czy istnieje możliwość zanieczyszczenia wód odprowadzanych do kanalizacji deszczowej tak, że wymagałoby to zastosowania specjalnych urządzeń oczyszczających wody przed odprowadzeniem ich do odbiorników – cieków, co może mieć miejsce w strefie przemysłowej? Czy należy przewidzieć zbiorniki retencyjne, rowy melioracyjne lub inne obiekty odwadniające? Czy przyłącza kanalizacji deszczowej doprowadzane będą do poszczególnych działek- użytkowników, jeżeli tak to, do jakiej ilości działek oraz jak mają być zakończone na działce –zaślepką czy studnią. Jakie urządzenia odwadniające nawierzchnie poszczególnych dróg należy uwzględnić w cenie ofertowej; wpusty uliczne, korytka ściekowe betonowe itp. Jednocześnie wnosimy o odpowiednią modyfikację PFU i SiWZ.
Odpowiedź nr 28
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego "Dąbie Trzebusz" i "Wielgowo Dunikowo " zawierają ustalenia dotyczące sposobu obsługi inżynieryjnej obszarów nimi objętych. Informacja n/t działek jak w odpowiedzi na pytanie Nr 27.
Pytanie nr 29
Dot. Kanalizacja sanitarna grawitacyjna. PF-U nie określa ilości ścieków sanitarnych, dla których ma być wybudowana kanalizacja sanitarna grawitacyjna, co uniemożliwia Wykonawcy określenie parametrów technicznych urządzeń instalowanych na tych sieciach. Prosimy o uzupełnienie informacji. Ponadto prosimy o określenie ilości działek, do których należy doprowadzić przyłącza sanitarne oraz rodzaj zakończenia zaślepka czy studnia. Jednocześnie wnosimy o odpowiednią modyfikację PFU i SiWZ.
Odpowiedź nr 29
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego " Dąbie Trzebusz" i "Wielgowo Dunikowo "zawierają ustalenia dotyczące sposobu obsługi inżynieryjnej obszarów nimi objętych. Informacja n/t działek jak w odpowiedzi na pytanie Nr 27.
Pytanie nr 30
Dot. Kanał sanitarny tłoczny. PF-U nie określa ilości ścieków sanitarnych dla których będzie budowany , co uniemożliwia Wykonawcy określenie parametrów technicznych urządzeń instalowanych na tych sieciach [parametrów pomp, wielkości zbiorników przepompowni, określa natomiast ilość przepompowni dla terenu Trzebusz i Dunikowo. Prosimy o podanie ilości przesyłanych ścieków oraz określenie które pompownie pełnią funkcję lokalnych ,a które są obiektami sieciowymi, ponadto kolektor na trasie swojego biegu zmienia się z tłocznego w grawitację, co wiąże się z wybudowaniem studni rozprężnych. prosimy o określenie ilości studni rozprężnych. Kolektor tłoczny włączony ma być do istniejącego kolektora F w ul. Zwierzynieckiej jest to odcinek o dł. 6450 m. Prosimy o określenie warunków przebiegu odc. włączeniowego tzn. czy przebiega on przez teren zabudowany związany z kosztami zajęcia ulicy, tymczasową zmianą organizacji ruchu ,odtworzeniami istniejących nawierzchni itp.
Jednocześnie wnosimy o odpowiednią modyfikację PFU i SiWZ
Odpowiedź nr 31
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego "Dąbie Trzebusz" i "Wielgowo Dunikowo "zawierają ustalenia dotyczące sposobu obsługi inżynieryjnej obszarów nimi objętych.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2011/05/31
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Ewa Jasiak-Wybraniec
- dnia:
- 2011/05/31 12:28:09
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Ewa Jasiak-Wybraniec | 2011/05/31 12:28:09 | nowa pozycja |