przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Zestaw odpowiedzi na r 3 z dnia 05.12.2017


 

 

 

Szczecin 2017-12-05

 

 

Wykonawcy

biorący udział w postępowaniu

 

Nasz znak: BZP-S.271. 169.12.2017.MK

Znak sprawy: BZP/100/17

Dotyczy: Postępowania na "Przebudowę i remont Willi Lentza przy Al. Wojska Polskiego 84 w Szczecinie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu”.

 

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zwanej dalej „siwz”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2017r. poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.

 

Pytanie 12:

Uważam , że PFU będące załącznikiem do dokumentów przetargowych jest zbyt ogólnikowe i uniemożliwia oferentowi dokonania rzetelnej wyceny. Zamawiający winien określić w PFU swoje oczekiwania co do standardu materiałów wykończeniowych posadzkowych i okładzinowych, osprzętu sanitarnego, elektrycznego, komputerowego itp. z podaniem ich parametrów technicznych, wskazaniem przykładowych typów oraz przewidywanych ilości.        Zapis w PFU typu:

warstwy wykończeniowe posadzek dobrać odpowiednio do projektowanych funkcji pomieszczeń i uzgodnić z Zamawiającym”

lub

„….w punkcie informacyjnym, salach wystawowych, sali konferencyjno – teatralnej, salach konferencyjnych i salach do przedstawień multimedialnych typu „open space” należy przewidzieć odrębną instalację elektryczną i teleinformatyczną (zabezpieczaną przez centralny UPS) zasilającą stanowiska komputerowe. Szczegóły w zakresie ilości i lokalizacji stanowisk uzgodnić Zamawiającym”

może spowodować niedoszacowanie kosztów przez oferenta na etapie ofertowania, a umowa nie dopuszcza  zmiany ceny.

Wnosimy o uszczegółowienie PFU.

 

Odpowiedź na pytanie 12:

Zamawiający w uzupełnieniu do PFU dodaje opracowanie pn. ”Opis wymagań  Zamawiającego w stosunku do robót objętych Programem  Funkcjonalno – Użytkowym zadania pn.”Przebudowa i remont Wilii Lentza przy Al. Wojska Polskiego 84 w Szczecinie wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu” wraz z częścią rysunkową. Zamawiający zmodyfikuje siwz poprzez dodanie załącznika  nr 8 do siwz zawierające niniejsze opracowanie.

Pytanie 13:

Czy i jeżeli tak, to które elementy wyposażenia stałego i ruchomego obiektu ujęte w projekcie aranżacji i wyposażenia wnętrz zgodnie § 3  pkt. 1 y) i z) oraz § 3 pkt. 9 umowy są przedmiotem dostawy?

 

Odpowiedź na pytanie 13:

Wykonawca powinien wykonać kompletną dokumentację aranżacji wnętrz wraz z wyposażeniem stałym i ruchomym obiektu zgodnie z zapisami zgodnie punktem § 3 ust. 5 lit. y) i z)  wzoru umowy.

Wykonawca jest zobowiązany do dostawy i montażu wyposażenia opisanego w części V ppkt 1 opracowania pn.”Opis wymagań  Zamawiającego w stosunku do robót objętych Programem  Funkcjonalno – Użytkowym zadania pn.”Przebudowa i remont Wilii Lentza przy Al. Wojska Polskiego 84 w Szczecinie wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu”
Zamawiający dokona modyfikacji § 5 ust.2 pkt.25) wzoru umowy w zakresie wymagań dotyczących dostawy i montażu wyposażenia, zgodnie z treścią jak niżej:

„25) dostarczenia i montażu następującego wyposażenia budynku:

a)    wyposażenie technologiczno-instalacyjne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania budynku (w tym okablowanie strukturalne do podłączenia wszystkich urządzeń, dla potrzeb pomieszczeń na usługi cateringowe, na zasilenie obiektu w ciepło z sieci miejskiej),

b)    winda osobowa,

c)    pełne wyposażenie sanitariatów, (lustra, uchwyty dla niepełnosprawnych, podajniki do papieru lub ręczników, kosze, szczotki do wc, itp.),

d)    wyposażenie w osprzęt sanitarny (umywalki, zlewy, baterie, złączki itd. wszystkich pomieszczeń, w których on występuje),

e)  pełne wyposażenie Sali konferencyjno – teatralnej (m.in. wyposażenie widowni w fotele, mobilne oświetlenie i mobilne nagłośnienie),

f)  montaż systemu scenicznego mobilnego (okablowanie strukturalne do stanowiska „reżysera”, podest sceniczny, elementy poprawiające akustykę – mobilne) itd., bez naruszania struktury zabytku,

          g)   zabudowa drewniana w pomieszczeniu szatni,

          h)   sprzęt i systemy ppoż., stanowiące ochronę przeciwpożarową obiektu”

 

Pytanie 14:

Zwracamy się o uściślenie wymaganych zakresów objętych projektami aranżacji wymienionymi w § 3 pkt 5 p) oraz y) i z) (strona 9 umowy). Co mają zawierać te projekty i czym się różnić od siebie? Czy któryś z tych projektów ma zawierać aranżację wnętrza pod kątem przyszłej ekspozycji wnętrz mieszczańskich, czy chodzi o aranżację pod kątem organizowania wystaw i spotkań?

 

Odpowiedź na pytanie 14:

Zapis § 3 ust. 5 lit. p)  wzoru umowy dotyczy wykonania projektu technologii i kompleksowego wyposażenia dla całego budynku w zakresie wskazania min. miejsc gniazd wtynkowych,  punktów poboru wody, odpływów kanalizacyjnych itp. dla zaprojektowanych urządzeń i wyposażenia pomieszczeń, umieszczenia otworów i urządzeń wentylacyjnych itd.

Zapisy § 3 ust. 5 lit. y) i z) wzoru umowy dotyczą aranżacji wnętrz w meble, urządzenia niezbędne do funkcjonowania poszczególnych  pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

Zgodnie z szczegółowymi zapisami PFU w pkt 2.1.5. aranżacja wnętrz zależy od przeznaczenia pomieszczeń. W obiekcie występują  pomieszczenia przeznaczone do organizowania wystaw, jak i pomieszczenia  przeznaczone do prowadzenia spotkań. 


udostępnił:
Biuro ds Zamówień Publicznych
wytworzono:
2017/12/05
odpowiedzialny/a:
Bartlomiej Miluch
wprowadził/a:
Małgorzata Kaczmarek
dnia:
2017/12/05 11:33:31
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Małgorzata Kaczmarek 2017/12/05 11:33:31 nowa pozycja