przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Zestaw pytań nr 1


Szczecin, 24.06.2014r.

Wykonawcy biorący udział
w postępowaniu


Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Wykonanie pali pod fundamentami budynków B2 i B3 w Porcie Jachtowym w Szczecinie – etap Ia – część lądowa”.


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania dotyczące treści SIWZ.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t .j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późń. zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.


Pytanie 1
Jako zainteresowany Wykonawca zwracam się z prośbą o potwierdzenie, że pale pod fundamenty budynków B2 i B3 w Porcie Jachtowym w Szczecinie mają być wykonane w technologii pali przemieszczeniowych, formowanych w gruncie o średnicy 400mm, typ FUNDEX dł. 12 i 15 m, zgodnie z projektem i zapisami SIWZ. Jednocześnie prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający nie dopuszcza zmiany technologii wykonania pali na etapie przetargu i realizacji robót.

Odpowiedź 1
Zamawiający dopuszcza stosowanie technologii równoważnych do opisanych w dokumentacji technicznej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Jeśli Wykonawca zamierza zastosować inną technologię wykonania pali niż FUNDEX, powinien to wykazać w składanej ofercie, załączając opis proponowanej technologii oraz obliczenia wykazujące, że wykonane pale będą miały identyczne lub lepsze właściwości techniczne niż wskazane w projekcie.

Technologia równoważna wykonania pali musi zapewnić spełnienie co najmniej następujących parametrów:
• Beton wykonanego pala C30/37
• Długość pali L=12 oraz L=15m
• Średnica Ø 400mm
• Zbrojenie profilem stalowym IPE120 ze stali S235 lub koszem zbrojeniowym
• Spełnienie wymagań nośności pala:
Wartość obliczeniowa obciążenia przypadającego na pal P1 nie przekroczy
N=305kN.
Wartość obliczeniowa obciążenia przypadającego na pal P2 nie przekroczy
N=300 kN.
Wartość obliczeniowa obciążenia przypadającego na pal P3 nie przekroczy
N=310 kN.
• Wykonanie 1 próbnego obciążenia statycznego na Pala P1, P2, P3 . Pale należy obciążyć do wartości 1,5 krotnego maksymalnego obciążenia obliczeniowego, tj. Qtest=1,5 x N.
• Technologia równoważna wykonywania pali musi uwzględniać warunki gruntowo- wodne panujące w rejonie posadowienia obiektów . W projekcie przedstawiono wyciąg z dokumentacji geologicznej.
• Technologia równoważna wykonywania pali nie może spowodować uszkodzeń obiektów wykonanych na wyspie oraz w okolicy .
• Nie dopuszcza się technologii wykonywania pali metodą wbijania w grunt prefabrykowanych żelbetowych lub stalowych pali, pogrążanych metodą dynamiczną, udarową przy których stosuje się młoty lub wibratory .
• Dopuszcza się technologie wykonywania pali wierconych, formowanych w gruncie bez wstrząsów i wibracji, wykonywanych za pomocą świdra.

Zamawiający zmodyfikuje zapisy SIWZ w tym zakresie.

Pytanie 2
Prosimy o jednoznaczne określenie ilości robót wskazanej w przedmiarze robót – pozycja 1.3 w dziale „Budynek B2”.

Odpowiedź 2
Zgodnie z pkt 2 Rozdziału XV – Opis przedmiotu zamówienia w przedmiarze robót – pozycja 1.3 w dziale „Budynek B2” ilość robót wynosi 816 m.

Pytanie 3
Prosimy o jednoznaczne określenie ilości pali na rysunku dotyczącym budynku B2 – projekt wykonawczy – dla pali o długości 12m.


Odpowiedź 3
Dla budynku B2 ilość pali o długości 12m wynosi 68 szt. , a pali o długości 15m wynosi 36 szt. Sumaryczna ilość pali dla budynku B2 wynosi 104 szt.

Pytanie 4
Wskazanie w dokumentacji projektowej pali typu Fundex znacznie ogranicza uczciwą konkurencję w ramach prowadzonego postępowania przetargowego, ze względu na bardzo ograniczoną liczbę wykonawców pali we wskazanej technologii. Jest to niezgodne z art. 7.1 ustawy PZP nakazującym prowadzenie postępowania w sposób zapewniający zachwianie uczciwej konkurencji. Ponadto wykonanie fundamentu palowego spełniającego wymagania projektu w zakresie nośności i użytkowalności w innej , równoważnej technologii, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów realizacji inwestycji ( zmiana korzystna dla Inwestora publicznego) bez konieczności zmiany pozwolenia na budowę i innych warunków kontraktu. Czy w związku z powyższym Inwestor dopuszcza wykonanie pali w równoważnej technologii, zgodnie z Rozdziałem XV pkt 6 ppkt 14 siwz?

Odpowiedź 4
Patrz odpowiedź nr 1.

Pytanie 5
W nawiązaniu do pytania nr 4 prosimy o modyfikację warunków udziału w postępowaniu dotyczących posiadania wiedzy i doświadczenia, poprzez wykreślenie słów: „przemieszczeniowych wkręcanych, formowanych w gruncie”. Obecny zapis nie zapewnia zachowania uczciwej konkurencji.

Odpowiedź 5
Zamawiający nie zmieni zapisu.



 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2014/06/24
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Katarzyna Stachowicz
dnia:
2014/06/24 12:11:06
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2014/06/24 12:11:06 nowe pytania