Wyjaśnienia treści SIWZ
Nowe pytania
Szczecin 2008-10-13
Wykonawcy
Nasz znak: BZP/42/08
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Przebudowę ul. Jaworowej i odcinka ul. Kokosowej na os. Głębokie w Szczecinie”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1
W ciągu ul. Jaworowej po stronie prawej na całej długości występuje chodnik o nawierzchni bitumicznej, o zmiennej szerokości 1-3 m. W przedmiarze robót, jak również w tabeli elementów rozliczeniowych brak jest pozycji, która określałaby rozbiórkę nawierzchni istniejącego chodnika, także wywozu gruzu po jego dokonaniu. Czy należy uwzględnić w ocenie oferty rozbiórkę chodnika bitumicznego z wywozem czy też nie? Jeżeli tak, to proszę sprecyzować, w której pozycji TER należy dokonać takiej wyceny.
Odpowiedź:
Roboty rozbiórkowe występujące na chodniku po prawej stronie wraz z wywozem i utylizacją powinny być ujęte w pozycji nr 6 TER „Załadunek gruzu z rozbiórki wraz z transportem”.
Pytanie 2
W miejscu projektowanego chodnika i ścieżki rowerowej występują drzewa o zmiennej średnicy 16055 cm. W ocenie wykonawcy występuje kolizja pomiędzy projektowanym chodnikiem i ścieżką rowerową. Czy należy dokonać wycinki istniejących drzew? Jeżeli tak to proszę podać, w których pozycjach należy wycenić niniejszą wycinkę, gdyż w TER i przedmiarze robót brak jest pozycji, które by pozwalały na wycinkę takowych robót. Proszę również określić kto pokryje koszty uzgodnień w przypadku konieczności dokonania wycinki (Zamawiający, czy Wykonawca).
Odpowiedź:
Zamawiający nie przewiduje kolizji z istniejącymi drzewami.
Pytanie 3
Proszę podać, czy należy dokonać regulacji istniejących studni kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych? W TER i przedmiarze robót brak jest takich pozycji.
Odpowiedź:
Niweleta przebudowywanej ulicy Jaworowej dostosowana jest do stanu istniejącego. Ewentualne „kosmetyczne” zmiany rzędnej włazów urządzeń podziemnych należy uwzględnić przy wycenie wykonania nawierzchni drogi.
Pytanie 4
W pozycji 21 TER występuje: „ustawienie wygrodzeń ochronnych siatki w ramach w ilości 38 mb”. Czy niniejsze wygrodzenie należy przyjąć z rozbiórki? W miejscu ich ustawienia występuje już ogrodzenie ochronne. Jeżeli tak to prosimy o skorygowanie opisu pozycji 21 na: przestawienie wygrodzeń ochronnych z siatki w ramach ilości 38 mb”.
Odpowiedź:
Wygrodzenie ochronne wykazane w pozycji nr 21 TER należy traktować jako nowe.
Pytanie 5
Dotyczy „Tabeli elementów rozliczeniowych” (załącznik nr 9 do siwz), pozycje 1 do 4. Proszę wyjaśnić, czy w powyższych pozycjach dotyczących robót rozbiórkowych ujęte zostały rozbiórki nawierzchni konieczne do wykonania przyłączy wodociągowych. Jeżeli nie, to proszę podać jakie nawierzchnie i ilości są przewidziane do rozbiórki po wykonaniu wspomnianych przyłączy i w jakich pozycjach należy je ująć.
Odpowiedź:
Rozbiórki konieczne do budowy przyłączy wodociągowych są ujęte w TER w pozycji Roboty rozbiórkowe.
Pytanie 6
Dotyczy „Tabeli elementów rozliczeniowych” (załącznik nr 9 do siwz), pozycje 1 do 4. Czy w pozycjach od 14 do 18 ujęte są nawierzchnie, które należy odtworzyć po wykonaniu przyłączy wodociągowych. Jeżeli nie to prosimy o podanie jakie rodzaje nawierzchni i w jakich ilościach należy odtworzyć oraz w jakich pozycjach należy je wycenić.
Odpowiedź:
W pozycjach od 14 do 18 ujęte są nawierzchnie, które należy wykonać przy przebudowie drogi, stanowiące jednocześnie wierzchnią warstwę przykrycia przyłączy wodociągowych.
Pytanie 7
Jaka jest grubość nawierzchni z betonu – pozycja nr 3 tabeli elementów rozliczeniowych (dalej „ter”)? Jest to istotne czy zamawiający będzie wymagał rozbiórki nawierzchni o grubości np. 3 cm czy też 12 cm gdyż od grubości zależy cena.
Odpowiedź:
Zgodnie z przedmiarem załączonym do oferty jest mowa o grubości do 15 cm. Patrz KNNR 6 0803-2.
Pytanie 8
Co należy zrobić z kostką kamienną, która po rozbiórce nie zostanie ułożona na nowo? W „ter” brak pozycji, która dotyczy wywozu kostki kamiennej z rozbiórki – czy należy ją zostawić w pryzmach przy ulicy?
Odpowiedź:
Należy postąpić zgodnie ze SIWZ rozdz.. XIV Opis przedmiotu zamówienia pkt 3 ppkt 3.7.
Pytanie 9
Czy obmiar w poz. 6 „ter” został sporządzony prawidłowo? Wg wyliczeń Wykonawcy samego gruzu nie powinno być więcej niż 105 m3. Proszę o skorygowanie obmiaru.
Odpowiedź:
Do wyceny proszę przyjąć podaną wartość obmiaru w TER.
Pytanie 10
Czy poz. 11 „ter” dotyczy wywozu nadmiaru ziemi?
Odpowiedź:
Tak
Pytanie 11
Gdzie należy ująć budowę progów zwalniających? Mają one inne warstwy konstrukcyjne niż nawierchnie.
Odpowiedź:
Koszty związane z budową progów zwalniających należy przyjąć w pozycji nr 16 TER.
Pytanie 12
W jaki sposób będą rozliczne nawierzchnie z kostki betonowej o różnych kolorach? Czy oferenci winni podać cenę średnią za m2 czy też Zamawiający przewiduje modyfikacje „ter” z podziałem na osobne rodzaje nawierzchni i kolory?
Odpowiedź:
Cena jednostkowa w poz. 16 powinna zawierać uśrednioną cenę kostki betonowej.
Pytanie 13
Czy w pozycji 41 i 42 „ter” należy ująć dostawę i montaż włazów i wpustów deszczowych z żeliwa? Brak takiej informacji w „ter”.
Odpowiedź:
Dostawę i montaż włazów i wpustów deszczowych należy przyjąć zgodnie z „Wytycznymi ZWiK w Szczecinie” (załącznik nr 7 do SIWZ Rozdz. III Kanalizacja, ppkt 1.4. Zwieńczenia).
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2008/10/13
- odpowiedzialny/a:
- Marek Chrzanowski
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2008/10/14 08:13:49
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Marek Chrzanowski | 2008/10/14 08:13:49 | nowe pytanie |
Marek Chrzanowski | 2008/10/13 16:43:41 | nowe pytanie |