Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania i odpowiedzi
Szczecin 2010-09-22
Wykonawcy
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Modernizację publicznej infrastruktury turystycznej – przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie – oświetlenie i sieci elektryczne w Parku Kasprowicza w Szczecinie – etap II”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 t. j), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1:
Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnika dla słupów oświetleniowych aluminiowych, stalowych na słupy oświetleniowe wykonane z innego materiału np. słupy oświetleniowe wykonane z kompozytów polimerowych wzmacnianych włóknem węglowym?
Odpowiedź 1:
Zamawiający nie dopuszcza zastosowania równoważnika.
Pytanie 2:
Czy Wykonawca, który wykaże się wykonaniem w ciągu ostatnich pięciu lat min. 2 robotami polegającymi na wykonaniu oświetlenia zewnętrznego ulic i placów w mieście Szczecinie, gdzie zabudował na Wasze zlecenie roboty o wartości oczekiwanej przez Zamawiającego, spełnia warunki określone w tym punkcie?
Odpowiedź 2:
Zamawiający oceniać będzie spełnianie warunków przez Wykonawcę na etapie oceny ofert.
Pytanie 3:
Czy kierownik budowy z uprawnieniami elektrycznymi bez ograniczeń, musi też posiadać oczekiwane przez Zamawiającego kwalifikacje konserwatora zabytków i archeologa, czy może być na to miejsce wskazana dodatkowa osoba, posiadająca oczekiwane uprawnienia konserwatorsko-archeologiczne? Czyli, czy mogą to być dwie różne osoby?
Odpowiedź 3:
Zgodnie z Rozdziałem V pkt 2 ppkt 3 lit. a) warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że: „dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie:posiadającej uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej z zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych z uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV oraz która:
- odbyła co najmniej 2–letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych (zgodnie z § 8.1 rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych – Dz. U. Nr 150 poz. 1579), lub
- posiada zaświadczenie o kwalifikacjach do nadzorowania i kierowania robotami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych, zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 24 sierpnia 1964 r. w sprawie zezwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach i archeologicznych prac wykopaliskowych (Dz.U. Nr 31 poz. 197), lub
- posiada zaświadczenie o kwalifikacjach do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej lub innych specjalnościach techniczno – budowlanych przy zabytkach nieruchomych, zgodnie z § 20 rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 sierpnia 1994 r. o zasadach i trybie udzielania zezwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach oraz prac archeologicznych i wykopaliskowych, warunkach prowadzenia i kwalifikacjach osób, które mają prawo prowadzenia tej działalności (Dz.U. Nr 16 poz. 55),”.
Odnośnie tego osoba, która ma spełniać przedmiotowy warunek, musi posiadać uprawnienia w specjalności instalacyjnej oraz jedną z trzech wskazanych kwalifikacji dotyczących zabytków łącznie.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2010/09/22
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/09/22 11:42:31
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Marek Chrzanowski | 2010/09/22 11:42:31 | nowe pytania i odpowiedzi |