Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań do SIWZ wraz z odpowiedziami
Urząd Miasta Szczecin
|
Szczecin 2018-03-05
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.146.4.2017.PR
Znak sprawy: BZP/22/18
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Wykonanie robót budowlanych pn. „Przebudowa i remont kuchni oraz segmentu „C” budynku szkolnego w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49 w Szczecinie”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść zestawów pytań nr 1 i 2 wraz z odpowiedziami:
Zestaw nr 1
Pytanie nr 1:
W związku z toczącym się postępowaniem na wyżej wymienione zadanie inwestycyjne po zapoznaniu się
z udostępnioną dokumentacją przetargową prosimy o udzielenie wyjaśnień dotyczących zapisów SIWZ.
Przebudowa i remont kuchni:
- W umowie w §1 pkt 2 ppkt 1 wymieniona jest dokumentacja stanowiąca zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia :
a) Projekt budowlany branże: architektura, sanitarna i elektryczna
b) Projekt wykonawczy branże: architektura, sanitarna i elektryczna
c) Projekt wykonawczy – suplement zamienny branże: architektura, sanitarna, wentylacja mechaniczna, gazowa i elektryczna
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
e) Przedmiary robót branże: budowlana, sanitarna i elektryczna,
2) Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia;
3) Oferta Wykonawcy.
Przy czym w udostępnionej dokumentacji przetargowej brak jest dokumentacji o oznaczeniu jak pod literą c) „suplement zamienny”. Zamawiający w zakresie dokumentacji projektowej udostępnił Projekt Budowlany i Projekty Wykonawcze.
Prosimy o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz dokonanie stosownych korekt i uzupełnień.
Odpowiedź:
Udostępniona dokumentacja projektowa jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego została wykonana. Zamawiający informuje, iż dokumentacja jest zatwierdzona z wydaniem pozwolenia na budowę. Zamawiający wyjaśnia, iż pod pojęciem „suplement” należy rozumieć załączone dokumentacje o nazwie „O PROJEKT KONCEPCYJNY”, w którym zawarte są opisy i rysunki tzw. Projektu koncepcyjnego w ramach optymalizacji przebudowy kuchni (opracowanie z września 2017r.).
Pytanie nr 2:
Przebudowa i segmentu „C”
W projekcie wykonawczym architektury Zamawiający umieścił roboty branży niskoprądowej pn. „Wyposażenie strukturalne” które należy zakwalifikować jako instalacje strukturalne (niskoprądowe) zawarte w projekcie informacje nie pozwalają na dokonanie rzetelnej wyceny przedmiotowych robót.
Wnosimy zatem o uzupełnienie dokumentacji przetargowej o projekt instalacji strukturalnych zawierający instalacje kablowe, schematy, uzupełnienie STWiOR o opis wykonania i odbioru instalacji strukturalnych.
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż z uwagi na prostotę zastosowanych urządzeń projekt nie zawiera takich rozwiązań. W opracowanej dokumentacji projektu wykonawczego na rysunku nr 23 zaznaczono rozmieszczenie wymaganych urządzeń, które uszczegółowiono wykazem zawartym w załączniku wyposażenia strukturalnego. Projekt tego wyposażenia przewiduje zamontowanie powszechnie dostępnych na rynku urządzeń instalacji domofonowej, instalacji monitoringu oraz zamknięć elektromagnetycznych. Projekt nie zakłada montażu urządzeń o podwyższonych parametrach technicznych. Połączenia pomiędzy np. odbiornikiem a punktem przywoławczym w instalacji domofonowej lub pomiędzy kamerą, a rejestratorem wykonawca powinien wykonać w oparciu o wytyczne podane przez producenta danego urządzenia.
Pytanie nr 3:
Zamawiający wymaga od wykonawcy zakończenia robót dla części I „przebudowa kuchni” do dnia 31.07.2018r., a dla części II „przebudowa i remont segmentu C” do dnia 20.08.2018r. Zważywszy że na obu częściach znaczący zakres stanowią tzw. roboty mokre wymagające odpowiedniego okresu suszenia, terminy dostaw urządzeń wentylacyjnych i technologii kuchni przekraczają cykl kilkunastu tygodni, nawet przy należytej koncentracji nie jest możliwe dotrzymanie powyższych terminów wykonania.
Wnosimy zatem o wydłużenie w/w terminów zakończenia minimum o 2 m-ce.
Odpowiedź:
W odpowiedzi na pytanie dotyczące konieczności zbijania wszystkich tynków z sufitów w pomieszczeniach segmentu „C”, w których zaprojektowano sufity podwieszane Zamawiający informuje, iż w projekcie założono pozostawienie starych tynków na sufitach. W ramach dobrej praktyki budowlanej wszystkie zauważone odparzenia tynków na sufitach segmentu „C” powinny zostać skute, aby wyeliminować możliwość ewentualnego uszkodzenia płyt gipsowo kartonowych. Zamawiający natomiast dla części I zadania „przebudowa kuchni”, w celu umożliwienia skrócenia okresu suszenia robót tzw. „mokrych”, dopuszcza zastosowanie technologii z płyt gipsowo-kartonowych o parametrach dostosowanych do wymogów pomieszczeń kuchni oraz wydłuża termin zakończenia części I zadania „przebudowę kuchni” z dnia 31.07.2018r. na dzień 20.08.2018r.
Zestaw nr 2
Pytanie 1
Czy roboty wykończeniowe (układanie glazury, malowanie, tynkowanie, sufity podwieszone, suche zabudowy) w pomieszczeniu wentylatorowi oraz magazynu szkolnego, magazynu szkolnego (piwnica) są objęte zakresem zamówienia).
Odpowiedź:
Zgodnie z zakresem opracowania w piwnicy – tak.
Pytanie 2
Czy przedmiot zamówienia obejmuje montaż nowych parapetów w kuchni. Przedmiar obejmuje tylko demontaż istniejących parapetów w ilość 21,62 mb.
Odpowiedź:
Tak,przedmiot zamówienia obejmuje montaż nowych parapetów w kuchni.
Pytanie 3
Prosimy o uzupełnienie brakujących rysunków dotyczących sufitów podwieszonych pomieszczeń kuchni PW/A/08 i PW/A/09.
Odpowiedź:
Sufity podwieszone nie występują a jedynie zabudowy kanałów wentylacyjnych we wszystkich pomieszczeniach, które zostały pokazane na rysunku rzutu kolorem fioletowym.
Pytanie 4
Czy koniecznym jest skuwanie istniejących tynków na suficie w miejscu występowania nowych sufitów podwieszonych.
Odpowiedź:
Tak skuwanie wszystkich tynków na suficie jest wymagane ze względu na korozje biologiczną w kuchni.
Pytanie 5
Wopisie do projektu architektury kuchni w pkt 1.4 jest zapis mówiący o konieczności skucia posadzek gr. 10 cm, natomiast w tym samym opisie w pkt 4.5 pisze się o wykonaniu wylewek cienkowarstwowych wyrównawczych co powoduje znaczne różnice poziomu posadzki (do 10 cm) pomiędzy częścią objętą opracowaniem, a częścią nie objętą modernizacją. Jednocześnie posadzki mają być wykonane ze spadkiem 1% w kierunku odwodnienia co przy wylewkach cienkowarstwowych jest niemożliwe do wykonania.”
Odpowiedź:
Tak wykonanie wylewek spadkowych jest wymagane w całej kuchni i zmywalni o gr. od 4 do 8cm na warstwie styropianu gr 2cm. W tych pomieszczeniach nie wykonuje się wylewki cienkowarstwowej. Wylewkę cienkowarstwową należy wykonać tylko w pomieszczeniach towarzyszących - magazyny, korytarze itp. W pomieszczeniach towarzyszących nie planuje się skucia posadzek.
- udostępnił:
- Biuro ds Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2018/03/05
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Paulina Robaczyńska
- dnia:
- 2018/03/05 15:34:51
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Paulina Robaczyńska | 2018/03/05 15:34:51 | nowe pytania i odpowiedzi |
Paulina Robaczyńska | 2018/03/05 15:05:47 | nowe pytania i odpowiedzi |
Paulina Robaczyńska | 2018/03/05 14:53:29 | nowe pytania i odpowiedzi |