Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania 01
Urząd Miasta Szczecin
|
Szczecin 2018-05-29
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.65.5.2018.MW
Znak sprawy: BZP/50/18
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Dostosowanie budynku Przedszkola Publicznego Nr 41 w Szczecinie do zgodności z wymogami warunków technicznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1
Opis techniczny mówi o centrali alarmowej, która ma automatycznie wykryć pożar. W projekcie nie są przewidziane żadne czujki dymowe oprócz jednej do systemu oddymiania. Czy należy doliczyć brakujące czujki?
Odpowiedź:
Rozmieszczenie czujek dymowych pokazano w części rysunkowej Projektu Wykonawczego branży budowlanej na rysunkach:
- Rys. nr-14 Rozmieszczenie czujek dymu - parter 1:50 - plik „ r14”
- Rys. nr-15 Rozmieszczenie czujek dymu – piętro- plik „ r15”.
Znajdujących się Załączniku Nr 6 do SIWZ -Dokumentacja projektowa - w folderze „02 Projekt Wykonawczy” , podfolderze „ branża budowlana”.
Pytanie 2
Opis techniczny mówi o centrali alarmowej, która ma automatycznie wykryć pożar. W projekcie nie są przewidziane żadne sygnalizatory akustyczno optyczne, które powinny o takim pożarze alarmować. Czy należy doliczyć brakujące sygnalizatory akustyczno optyczne?
Odpowiedź:
Zgodnie z pkt. 6.3.10 Części opisowej Projektu Wykonawczego branży budowlanej znajdującego się w Załączniku Nr 6 do SIWZ -Dokumentacja projektowa - w folderze „02 Projekt Wykonawczy” , podfolderze „ branża budowlana” pliku „OPIS WYKONAWCZY”
instalację sygnalizacyjną należy wyposażyć w dwa sygnalizatory dźwiękowe umieszczone na poszczególnych kondygnacjach (sygnalizator optyczny nie jest wymagany).
Pytanie 3
Opis techniczny mówi o centrali alarmowej, która ma automatycznie wykryć pożar. Centrala alarmowa nie służy do wykrywanie pożaru. Czy należy tutaj brać pod uwagę centralę alarmu pożarowego?
Odpowiedź:
W Części opisowej Projektu Wykonawczego branży budowlanej znajdującego się w Załączniku Nr 6 do SIWZ -Dokumentacja projektowa - w folderze „02 Projekt Wykonawczy” , podfolderze „ branża budowlana” pliku „OPIS WYKONAWCZY” jest mowa o zamontowaniu sygnalizacji pożarowej. Szczegółowy opis działania instalacji podany został w pkt 6.3.10 Części opisowej projektu Wykonawczego. Zaprojektowany system wykrywania i sygnalizacji pożaru (SAP) zaprojektowany został jako jeden z najprostszych układów, które można zamówić w specjalistycznych zakładach na terenie kraju. W skrócie: po wykryciu pożaru ma iść sygnał poprzez moduł GPS do straży pożarnej. Jak nie zostanie odwołany (w ciągu 30s) to straż musi wyjechać do obiektu. W tym czasie musi załączyć się sygnał dźwiękowy w obiekcie, zwolnić elektro-zaczep w drzwiach, oraz otworzyć okno oddymiające z równoczesnym włączeniem nawiewu.
Pytanie 4
Opis techniczny mówi o wentylatorze, którego zadaniem jest oddymianie klatki schodowej. Aby połączyć go z systemem oddymiania niezbędne są inne urządzenia. Czy wentylator kanałowy można zastąpić innym sposobem oddymiania klatki poprzez zastosowanie stopki przy drzwiach?
Odpowiedź:
Z uwagi na brak drzwi oraz nawiewu naturalnego zastosowano wentylator nawiewny. Jego zadaniem jest nawiew powietrza. Stopki w drzwiach nie można stosować.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2018/05/30
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller - Rutkowska
- wprowadził/a:
- Mirella Wołłejszo
- dnia:
- 2018/05/30 10:37:43
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Mirella Wołłejszo | 2018/05/30 10:37:43 | pytania i odpowiedzi nr 1 |