przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

wyjaśnienia siwz (1-22)


Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania.
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych(t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759) zamawiający przekazuje wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
1.       Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie treści SiWZ
Dotyczy przedmiaru: „Hydrotechnika”
W przekazanej przez zamawiającego dokumentacji przetargowej brak:
Rysunku pala prefabrykowanego 35x35 cm L=14,0 m (rys. nr 5). Prosimy o uzupełnienie brakującej dokumentacji technicznej.
Odpowiedź:
Zamawiający uzupełni brakujący rysunek dokumentacji projektowej dokonując odpowiedniej modyfikacji.
2.       Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie treści SiWZ
Dotyczy przedmiaru: „Hydrotechnika”.
Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności pomiędzy przedmiarem robót a projektem na te roboty:
·      w przedmiarze robót poz. Nr 20 jest obrzeże granitowe 10x25x100 na podsypce cementowo-piaskowej natomiast w projekcie wykonawczym zamiennym „Zagospodarowanie terenu” rys. nr 6 występują obrzeża granitowe 7x16x100 i 9x24x100. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności.
Odpowiedź:
Prawidłowe wymiary obrzeża granitowego to 10x25x100. Zamawiający dokona odpowiedniej modyfikacji siwz.
3.       Proszę o wyjaśnienie różnicy w ilości pozycji pomiędzy Przedmiarem robót, a Tabelą Elementów Rozliczeniowych.
W Tabeli Elementów Rozliczeniowych, część Zagospodarowania terenu – nawierzchnie ujęto pozycje 237 – 241. Pozycje te nie mają odpowiedników w przedmiarze robót.
Odpowiedź:
Pozycje te należy uwzględnić pomimo braku odpowiedników w przedmiarze.
4.       Czy wykonane zostały badania geologiczne gruntu na terenie objętym planowaną inwestycją . Czy możliwy jest dostęp do wyników takich badań?
Odpowiedź:
Zamawiający przekaże wykonawcom dokumentację geologiczno – inżynierską dokonując odpowiedniej modyfikacji siwz.
5.       W projekcie instalacji sanitarnej projektant dopuszcza możliwość remontu istniejących studni. Proszę określić w jaki sposób będzie taki remont rozliczany?
Odpowiedź:
Niniejsze prace należy wycenić zgodnie z TER.
6.       Jak określić sposób i koszty posadowienia nowych studni bez dostępu do wyników badań geologii gruntu?
Odpowiedź:
        Jak w pytaniu nr 4.
7.       W Opisie Projektu Wykonawczego Instalacji wod-kan mowa jest o projektowanych dwóch punktach odbioru ścieków z jednostek pływających. Czy Inwestor może zasugerować przykładowy rodzaj i sposób działania takich urządzeń, czy decyzję co do zaprojektowania i doboru punktów pozostawia wykonawcy?
Odpowiedź:
Prace należy wykonać zgodnie z projektem a materiały na etapie realizacji uzgodnić we Wniosku Materiałowym.
8.       Czy inwestor dostarczy projekt organizacji ruchu na czas zajęcia pasa drogowego w celu wykonania przyłączy wod-kan?
Odpowiedź:
Projekt organizacji ruchu leży po stronie Wykonawcy.
9.       Czy pachoły cumownicze Zl 22,5 na odc. IIgi i IIIgi demontujemy przed czyszczeniem i malowaniem-Przedmiar robót, część hydrotechniczna Poz 73 d 1.8.
Odpowiedź:
Nie, roboty te należy wykonywać na miejscu budowy, odpowiednio zabezpieczając teren.
10.   Przedmiar robót, nawierzchnie Poz 17 d. 1 – powierzchnia nawierzchni z płyt betonowych 100x60 cm wynosi 3318m2 natomiast w Opisie z branży drogowej na stronie 4 jest 3275 m2. Prosimy o podanie, która z tych wartości jest prawidłowa.
Odpowiedź:
Prawidłową wartością jest 3318 m2. W związku z tym zamawiający dokona odpowiedniej modyfikacji siwz.
11.   Przedmiar robót, nawierzchnie Poz 21 d. 1 – powierzchnia nawierzchni do wymiany wynosi 100m2 natomiast w Opisie z branży drogowej na stronie 4 jest 113m2. Prosimy o podanie, która z tych wartości jest prawidłowa.
Odpowiedź:
Zamawiający wyeliminuje rozbieżności dokonując odpowiedniej modyfikacji TER – NAWIERZCHNIE.
12.   Czy Inwestor przewidział miejsce odkładu urobku z rozbiórki istniejących nawierzchni (gruz, ziemia)? Jeśli tak, prosimy o wskazanie miejsca odkładu.
Odpowiedź:
Organizacja placu budowy zgodnie z zapisami umowy leży w gestii Wykonawcy.
13.   Z rysunków przekrojowych nabrzeża wynikają lokalne spłycenia akwenu przy linii cumowniczej w stosunku do głębokości dopuszczalnej -4.5m. Czy wobec tego należy przewidzieć wykonanie prac podczyszczeniowych a jeśli tak to, w której pozycji takie prace ująć i w jakiej ilości.
Odpowiedź:
Projekt nie przewiduje prac pogłębiarskich przy nabrzeżu, a jedynie prace podczyszczeniowe, niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, Prace podczyszczeniowe należy ująć w TER.
14.   Czy przy odtwarzaniu nawierzchni, szczeliny miedzy istniejącą jezdnią a projektowanym krawężnikiem (TER, Poz 235 SZ.03-ZAGOSP.TERENU, 100m2) Inwestor założył wykorzystanie starej kostki czy wbudowanie nowej.
Odpowiedź:
Inwestor zażył wbudowanie nowej kostki.
15.   Na rysunkach Nr 2, Tom I, branża drogowa jest zaznaczone obrzeże granitowe 10x25x40cm. W Przedmiarach brak takiej pozycji. Rosimy o potwierdzenie czy jest to pomyłka pisarska a jeśli nie to w jakiej pozycji i w jakiej ilości ująć te obrzeża.
Odpowiedź:
        Zamawiający uzupełni brakującą pozycję TER – NAWIERZCHNIE dokonując odpowiedniej modyfikacji siwz.
16.   W jakiej lokalizacji Inwestor przewidział zaplecze budowy. Prosimy również o podanie kosztów związanych z przejęciem i utrzymaniem tego zaplecza.
Odpowiedź:
Organizacja placu budowy zgodnie z zapisami umowy leży w gestii Wykonawcy.
17.   Ścianka szczelna PU 16 ze stali St3S wymieniona w projekcie nie występuje już w programie produkcji. Prosimy o podanie ścianki zamiennej z parametrami Wx I gatunku stali.
Odpowiedź:
Ścianka LARSSEN 604 n, Wx=1600 cm3/m, stal S240 GP z domieszką miedzi.
18.   Czy Zamawiający dopuszcza zmianę rodzaju pali. Jeśli tak prosimy o podanie jaki rodzaj pali można wykonać zamiennie do zaprojektowanego.
Odpowiedź:
Nazwy własne zawarte w dokumentacji przetargowej są przykładowe, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane wyroby będą spełniały te same normy, parametry, standardy oraz zostaną zaakceptowane przez inspektorów nadzoru Zamawiającego.
19.   Na planie palowania w zestawieniu ścianki szczelnej zapisano: „stal grodzicy St3SCuY”. W opiesie technicznych oraz w Specyfikacji technicznej zapisane zostało- stal grodzicy St3S. Prosimy o podanie, które właściwości stali dla ścianki szczelnej należy traktować jako prawidłowe.
Odpowiedź:
Stal S240 GP z domieszką miedzi.
20.   W Przedmiarze robót, branża zagospodarowanie znajduje się Poz 12 d.2 i 13 d.3 pochwyt i balustrada ocynkowanie i malowanie proszkowo. Brak natomiast rysunków konstrukcji tej balustrady i zestawienia materiałowego. Prosimy uzupełnić dokumentację.
Odpowiedź:
Balustrady oraz pochwyty ze stali nierdzewnej zostały przedstawione na rys. 16 oraz w zestawieniu materiałowym – tabela nr 4.
21.   W dokumentacji przetargowej w folderze pod nazwą „12 zal 9 3 PROJEKT WYKONAWCZY” TOM I Sieci i instalacje sanitarne brak rysunku nr 9 Profil wodociągu. Prosimy o jego udostępnienie.
Odpowiedź:
Zamawiający uzupełni brakującą część dokumentacji dokonując odpowiedniej modyfikacji siwz.
22.   Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie treści siwz.
Dotyczy przedmiaru: HYDROTECHNIKA
W przekazanej dokumentacji przetargowej brak:
·      Dokumentacji geotechnicznej nabrzeża
·      Informacji czy należy przeprowadzić próbne obciążenia pali. Jeśli tak, to na jaką siłę Qmax.
Odpowiedź:
Zamawiający przekaże dokumentację wraz z modyfikacją siwz. Należy przeprowadzić jedno próbne obciążenie pala (na wciskanie) na siłę Qmax=240kN.

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2010/09/08
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Wojciech Krysztofik
dnia:
2010/09/08 13:52:47
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Wojciech Krysztofik 2010/09/08 13:52:47 nowe wyjaśnienia