Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania 01
Urząd Miasta Szczecin
|
Szczecin 2016-12-23
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.147.4.2016.MW
Znak sprawy: BZP/87/16
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na„Dokończenie zadania pn.: Budowa budynku basenu wraz z zapleczem w Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Kazimierza Królewicza 63 w Szczecinie”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
PYTANIE 1:
Czy poprzedni Wykonawca wykonał już jakieś prace w zakresie wentylacji? Jeżeli tak to prosimy o ich wskazanie.
ODPOWIEDŹ:
Poprzedni Wykonawca nie wykonał żadnych prac w zakresie wentylacji.
PYTANIE 2:
W związku z zapisem w SIWZ rozdział V ust.2 ppkt.2 lit. b prosimy o weryfikację i potwierdzenie, że jest to omyłka pisarska i prawidłowa liczba lat to pięć (a nie siedem tak jak jest w tekście).
ODPOWIEDŹ:
Zapis w rozdziale V ust.2 ppkt.2 lit. b SIWZ jest prawidłowy.
Zgodnie z zapisem §2 ust 5 pkt 1) Rozporządzenia z 26.07.2016 w sprawie dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia(Dz. U z 2016 poz. 1126)Zamawiający, wcelu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może dopuścić aby wykaz robót budowlanych złożony w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących zdolności technicznej i zawodowej, dotyczył robót budowlanych wykonanych w okresie dłuższym niż 5 lat.
PYTANIE 3:
W związku z zapisem w SIWZ rozdział V ust.2 ppkt.2 lit. a, prosimy o wykreślenie słowa „w szczególności” aby jasno i wyraźnie określić co zamawiający rozumie poprzez niewykonanie lub wykonanie nienależyte. Poniżej przedstawiamy proponowaną treść powyższego zapisu uwzględniający wykreślenie słowa „w szczególności”. Taka modyfikacja pozwoli uniknąć ewentualnego zarzutu wobec Zamawiającego, w zakresie nieprecyzyjnego określenia warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu.
2) zdolności technicznej lub zawodowej:
Minimalny poziom zdolności:
- zamawiający uzna, że wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest zdolny do należytego wykonania zamówienia poprzez wykazanie swojej rzetelności (art. 22d ust. 3 ustawy). W celu zweryfikowania rzetelności wykonawca przedstawi informacje na temat wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert robót budowlanych o wartości brutto równej lub większej niż 1 000.000,00 zł, które:
- nie zostały wykonane lub zostały wykonane nienależycie albo
- przedstawi informację o tym, że wszystkie roboty budowlane, o których mowa wyżej wykonał należycie.
Za roboty budowlane niewykonane lub nienależycie wykonane uznaje się w szczególnościte roboty, przy których Zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę albo odstąpił od umowy z powodu okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, a także, gdy Wykonawca został zobowiązany do zapłaty kary umownej lub innej formy odszkodowania z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy w łącznej wysokości co najmniej 3% wartości umowy brutto. Warunek dotyczy również umów zawartych w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek musi spełniać każdy zWykonawców
ODPOWIEDŹ:
Zapisy SIWZ pozostają bez zmian.
PYTANIE 4:
W opisie zamówienia przewidziano zastosowanie lamp UV średniociśnieniowych
Pytanie:
Czy ze względu m.in. na dużą oszczędność energii , ekologię ( brak rtęci w postaci płynnej),wyższą żywotność 12.000 h gwarantowana- 16.000 h oczekiwana. Zamawiający bierze pod uwagę możliwość zastosowania lamp amalgamatowych UV niskiego ciśnienia o takiej samej skuteczności dezynfekcyjnej zamiast lamp UV średniego ciśnienia ?
Jeżeli tak , to prosimy o określenie jakie lampy niskiego ciśnienia : promieniowanie na 185 nm i 254 nm, czy tylko promieniowanie na λ= 254 nm. Ze względu na to, że na długości fali 185 nm promieniowanie UV zaczyna być pochłaniane przez wodę . UV przenika w wodę na tej długości fali tylko na 1-2 mm . Oznacza to, że destrukcja chloramin nie da oczekiwanego efektu w aspekcie zastosowania w basenach i to, że na długości fali 185 nm przy dawce 600 J/m² efekt dezynfekcji jest znikomy i traktować to jako zaletę jest to pewnego rodzaju nadużycie. Promieniowanie o długości fali 185 nm jest nieskuteczne i możliwe , że względu na postawanie ozonu wręcz niepożądane . Zamawiający bierze pod uwagę zastosowanie lamp niskiego ciśnienia, których bakteriobójczy ultrafiolet jest skoncentrowany na długości fali 254 nm, biorąc pod uwagę fakt , że na tej długości fali destrukcja chloramin jest skuteczna zwłaszcza mono- chloramin, które mają przewagę w wodzie basenowej ze względu na pH >7 i które są prekursorami powstawania di- i tri- chloramin?
ODPOWIEDŹ:
Zamawiający nie przewiduje możliwości zamiany lamp średniociśnieniowych na niskociśnieniowe.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2016/12/23
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Mirella Wołłejszo
- dnia:
- 2016/12/23 08:42:26
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Mirella Wołłejszo | 2016/12/23 08:42:26 | pytania i odpowiedzi nr 1 |