Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania 1
Szczecin 2010-01-26
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu
Nasz znak: BZP/S/JM/341/ 75 /10
Znak sprawy: BZP/1/10
Dotyczy: pytań do siwz w postępowaniu na „Budowę ulicy Jantarowej na osiedlu Warszewo w Szczecinie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Złotowską do ulic Szwedzkiej – Duńskiej”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.
Pytanie 1
Czy zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w Rozdziale V pkt 2 ppkt. 2a) Specyfikacji Istotnych warunków zamówienia dotyczącego posiadanej wiedzy i doświadczenia zgodnie z załączonymi referencjami (3 szt)?
Odpowiedź 1
Opis warunków które musi spełniać wykonawca oraz sposób oceny spełniania ww. warunków określone zostały w Rozdziale V siwz.
Pytanie 2
Czy zamawiający dopuszcza zastosowanie zamiennika dla słupów oświetleniowych aluminiowych, stalowych na równoważne słupy oświetleniowe wykonane z innego materiału np. słupy oświetleniowe wykonane z kompozytów polimerowych wzmacnianych włóknem węglowym. Ewentualne zastosowanie słupów kompozytowych nie podwyższy kosztów inwestycji, a cechują go lepsze właściwości.
Słup oświetleniowy wykonany z kompozytów, to rozwiązanie uznane przez Jolnt European Standard Institution za preferowane w sektorze drogowym całej Europy, Jest on znacznie bezpieczniejszy dla użytkowników dróg niż obecnie stosowane słupy z aluminium i stali, odporny na korozję, tani w eksploatacji oraz odporny na akty wandalizmu. Produkcję słupów z kompozytów polimerowych reguluje norma europejska PN-EN 40-7 " Słupy polimerowe z kompozytów wzmacnianych włóknem szklanym - wymagania".
Kompozytowe słupy oświetleniowe mają wiele zalet. Do głównych możemy zaliczyć:
1. Trwałość przewyższająca inne materiały, z jakich wykonuje się słupy oświetleniowe wynikająca z odporności na korozję, sole, promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne.
2. Niski koszt instalowania słupa kompozytowego wynikający z jego niskiej wagi.
3. Możliwość oszczędności przy instalacji słupów oświetleniowych związanych między innymi z: brakiem konieczności użycia ciężkiego sprzętu, tańszym i łatwiejszym transportem, szybszą instalacją słupa kompozytowego. Brak konieczności uziemienia słupa, który nie przewodzi prądu bo jest izolatorem również wpływa na obniżenie kosztów montażu.
4. Prezencja słupa - estetyczna i gładka powierzchnia wykonanego w dowolnym i odpornym na promienie UV kolorze z palety RAL.
5. Brak konieczności dodatkowych nakładów inwestycyjnych w procesie eksploatacji wynikający m.in. z braku konieczności malowania, ewentualnej kradzieży elementów drzwiczek inspekcyjnych wykonanych z polimerów.
Odpowiedź 2
Zamawiający z uwagi na przyszłą eksploatację nie dopuszcza zastosowania innych rozwiązań materiałowych niż przewiduje dokumentacja techniczna.
- udostępnił:
- Biuro Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2010/01/26
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Joanna Martyniuk
- dnia:
- 2010/01/26 08:42:43
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Joanna Martyniuk | 2010/01/26 08:42:43 | nowe pytania |