przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytanie nr 1


Szczecin 2011-05-18

Wykonawcy biorący udział w postępowaniu

Znak sprawy: BZP/108/11
Nasz znak: BZP/271/869/2011/WS

Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Zabezpieczenie techniczne programu artystycznego Dni Morza – Sail Szczecin 2011 oraz Dni Rzeki Odry 2011.

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 ze. zm.) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

Pytania do rozdziału XIV – Opis przedmiotu zamówienia.

Pytanie nr 1:
Pytanie do p.1, wymagania podstawowe (oświetlenie i inne), p.3 tabelki. –
- Podany jest tylko jeden z parametrów jakim określa się wkłady halogenowe do obudów typu PAR. Autor określa tylko kąt świecenia żarówki halogenowej nie określając kompletnie typu lampy. Opis ten sugeruje chęć zamówienia tylko niekompletnej części konkretnego urządzenia, nie wyczerpuje dokładności opisu stosownego przy procedurze przetargowej. Zostawia zbyt dużą, prawie nieograniczoną możliwość interpretacji zamówienia.

Odpowiedz nr 1:
Podany w SIWZ parametr żarówki ,,CP62” określa tylko jeden możliwy typ: żarówkę o mocy 1000 W Par 64, a więc oprawę Par 64, występującą zgodnie z zapisem w SIWZ, w belkach po 6 sztuk. Jeśli Wykonawca dysponuje inną niż ,,par 64” oprawą przeznaczoną do w/w żarówki z możliwością założenia filtrów barwnych, zgodnie z SIWZ: ,,LEE 200/201/027/151” Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie.

Pytanie nr 2:
Pytanie do p.1, wymagania podstawowe (oświetlenie i inne), p.4 tabelki. –
- Określenie Floorspot nie określa typu urządzenia - określa urządzenie świecące wiązką z ostrymi krawędziami zewnętrznymi (spot) postawionego na podłodze (floor). Nijak się to ma do drugiej części tej specyfikacji określającej kont świecenia palnika żarnika halogenowego obudów typu PAR (CP62) – (patrz wyżej).

Odpowiedz nr 2:
Podany w SIWZ parametr ,,Floorspots, CP62” wskazuje jednoznacznie na oprawę z żarówką Par 64 o mocy 1000 W, stojącą na podłodze, z możliwością filtrowania filtrami LEE 200/201/151.

Pytanie nr 3:
Pytanie do p.1, wymagania podstawowe (oświetlenie i inne), p.7 tabelki. –
- Kompletnie nie mający odbicia w rzeczywistości opis urządzenia. Należy się domyślać że chodzi o urządzenia typu Blinders 2-lite lub 4-lite (bardzo duża rozbieżność typów). Nieznany jest dodatkowo podział na kategorie ze względu na umiejscowienia na konstrukcji scenicznej. Czym różnią się te urządzenia montowane na tylniej belce konstrukcji (backtruss) od tych montowanych na przedniej belce konstrukcji (fronttruss).

Odpowiedz nr 3:
Zamawiający w siwz wskazuje miejsce powieszenia 24 szt. 4 lite blinder tylko na backtruss (tylnej kratownicy).

Pytanie nr 4:
Pytanie do p.1, wymagania podstawowe (oświetlenie i inne), p.8 tabelki. –
- Dla upewnienia się – chodzi pewnie o urządzenie Martin Atomic 3000. Czy liczba „2” w opisie to tylko pomyłka w pisowni ?

Odpowiedz nr 4:
Zamawiający określił w SIWZ urządzenie Martin Atomic 3000 lub równoważne. Liczba „2” odnosi się jedynie do ilości sztuk.

Pytanie nr 5:
Pytanie do p.1, wymagania podstawowe (oświetlenie i inne), p.11 tabelki.
- Czy możliwe jest zastąpienie urządzenia typu Martin MAC 600 innym, spełniającym podobne wymagania.
Uzasadnienie tego pytania – urządzenie to produkowane od około 1997 roku mimo że teoretycznie dostępne jeszcze na rynku jest urządzeniem bardzo przestarzałym i nie używanym już w profesjonalnych produkcjach oświetleniowych. Jego dostępność ze względu na wiekowość konstrukcji jest bardzo ograniczona.

Odpowiedz nr 5:
Zamawiający zgodnie z siwz dopuszcza zastosowanie urządzenia o parametrach niezgorszych niż wskazane przykładowo na zasadzie równoważności (co zresztą dotyczy calości zestawienia).

Pytanie nr 6:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.1 tabelki.
We wszelkich specyfikacjach uznanych firm produkujących kratownice(Prolyte, Eurotruss, Slick) połączenia śrubowe określane są jako połączenia do kratownic montowanych w instalacjach stałych o udźwigu mniejszym od montowanych na szybkozłącza o około 25%. Śruba z natury jest elementem słabszym od porównywalnego szybkozłącza ponieważ jest poddawana głębszej obróbce skrawaniem niż płaski bolec co osłabia jej strukturę wewnętrzną i podczas ciągłego skręcania i rozkręcania powoduje znaczne osłabienie jej parametrów. Większość firm zrezygnowało w ostatnich latach ze stosowania połączeń śrubowych.
Dodatkowo połączenie śrubowe ze względu na swój charakter umiejscawiane jest poza osią poprzeczną głównych rur konstrukcyjnych trawersu co powoduje dodatkowe obniżenie nośności kraty, zwiększa wewnętrzne naprężenia i ugięcie konstrukcji.
PYTANIE – skąd więc stwierdzenie i na jakiej podstawie – „niedopuszczalne łączenie kratownic na tzw. Szybkozłącza” ???

Odpowiedz nr 6:
Pin zwany bolcem lub klinem jest podczas montażu wbijany młotkiem w kratownicę a podczas demontażu wybijany, więc poddawany jest dużo większym obciążeniom niż skręcana śruba. Zniszczenia materiału, czy potencjalne niedbalstwo ekipy dotyczą zarówno jednego jak i drugiego rozwiązania. Zamawiający nie kieruje się teoretycznymi informacjami z katalogów reklamowych producentów lecz potwierdzonymi badaniami wytrzymałości jednego jak i drugiego rozwiązania. Zamawiający oczekuje, aby dostarczony sprzęt był w pełni sprawny.

Pytanie nr 7:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.2 tabelki.
W konstrukcjach scenicznych które nie pracują (poruszają) się po ukończeniu budowy i które posiadają możliwość dodatkowych blokad i innych zabezpieczeń nie jest konieczne stosowanie ww. wyciągarek. Stosuje się je koniecznie wtedy gdy po podciągnięciu obciążenia nie ma możliwości dodatkowego zabezpieczenia obciążenia i jego cała masa musi spoczywać na wyciągarce. W przypadku naszych konstrukcji nie ma takiej potrzeby. Słupy blokowane są osobnymi blokadami, dodatkowo stężane i zabezpieczane na dwa różne sposoby linami stalowymi.

Odpowiedz nr 7:
Zamawiający w siwz wybrał normę pośrednią ,,BGV D8+” mimo, obowiązującej np.: w Niemczech najbardziej restrykcyjnej normy „BGV C1”.

Pytanie nr 8:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.3 tabelki.
Proszę o uzasadnienie użycia sterownika w którym jako główne kryterium mówi się o możliwości sterowania w czasie rzeczywistym dla 65536 kanałów na sesje (MaLightingGrandMA 2 Full Size) w specyfikacji całego zestawu oświetleniowego obejmującego ok. 720 kanałów. Czy autor tego zdania rozumnie pojęcie sesji w sterowaniu sieciowym urządzeń DMX i czy gdziekolwiek w tym zamówieniu specyfikuje się do tego system urządzeń.
Jak zapotrzebowanie to ma się do punktu 1 tabeli nr.1 – wymagania podstawowe.

Odpowiedz nr 8:
Zamawiający określił w siwz parametry urządzenia niezależnie od jego typu i producenta. Należy brać pod uwagę użycie dwóch sterowników jednocześnie.

Pytanie nr 9:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.4 tabelki.
System Lok-it nie jest parametrem ruchomej głowy tylko sposobem pewnej czynności serwisowej tego urządzenia.
Zamawiający zapomniał o specyfikacji systemu do pracy w protokołach RDM co wyklucza stosowanie tych funkcji w określonych systemach.
Czy zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń w którym menu serwisowe zmienia się także zwykłymi przyciskami nie tylko kółkiem typy jog.

Odpowiedz nr 9:
Zamawiający dopuszcza jedynie zastosowanie urządzeń, w których dostęp do menu realizowany jest za pomocą pokrętła (zgodnie z siwz).

Pytanie nr 10:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.5 tabelki.
Kąt rozsyłu 12-600 ??? proszę o definicję lub opis

Odpowiedz nr 10:
12-60’0, czyli 12 stopni – 60 stopni (12º – 60º).

Pytanie nr 11:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.7 tabelki.
System mieszania kolorów CMY + biały stosowany jest w urządzeniach typu LED a wcześniej mówi się o „Naświetlaczu architektonicznym na lampie wyładowczej” W tego typu konstrukcjach mówi się cmy+ cto, amber , colortemperature, colorcorrection. Biały z lampy wyładowczej jest uzyskiwany w sposób naturalny.

Odpowiedz nr 11:
Należy zapewnić każdy z kolorów CMY oraz kolor biały, a sposób uzyskania jest dowolny.

Pytanie nr 12:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.8 tabelki.
Ta sama wątpliwość co w p.7 tabeli – cmy + biały dla lampy wyładowczej.

Odpowiedz nr 12:
Należy zapewnić każdy z kolorów CMY oraz kolor biały, a sposób uzyskania jest dowolny.

Pytanie nr 13:
Pytanie do p.1, sprzęt dodatkowy – tabela nr.2, p.10 tabelki.
Czy chodzi o żarówki DWE ???. Nie spotkałem się z typem DVE.

Odpowiedz nr 13:
Oprawa typu Blinder 4 x 650 W wskazuje żarówkę DWE lub DVE.


Z poważaniem
 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2011/05/18
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Wioleta Sadowska
dnia:
2011/05/18 14:17:36
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Wioleta Sadowska 2011/05/18 14:17:36 nowe pytanie i odpowiedź
Wioleta Sadowska 2011/05/18 14:12:18 nowe pytanie i odpowiedź
Wioleta Sadowska 2011/05/18 14:10:27 nowe pytanie i odpowiedź