przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

pytania i odpowiedzi


 

Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu

 

Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Szczecin”

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytania wraz z odpowiedzią:

Pytanie 1:
W załączniku nr 10 do SIWZ (opis przedmiotu zamówienia) w rozdz. V (wymagania wobec podmiotu realizującego przedmiot zamówienia) w pkt. 3 (wymagania techniczne dodatkowe dotyczące pojazdów i ich wyposażenia) znajduje się ppkt. 4), w którym wpisany jest wymóg wyposażenia pojazdów w terminal pokładowy.
Pyt: Czy wymóg zawarty w tym ppkt. ma dotyczyć wszystkich pojazdów czy tylko tych, które realizują tę cześć usługi, która przewidziana jest dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej, czyli realizowanej za pomocą brązowych pojemników o pojemności 120 i 240 l? Pytanie wynika z faktu iż w pkt. 3 (wymagania techniczne dodatkowe dotyczące pojazdów i ich wyposażenia) znajdują się zarówno podpunkty (ppkt), z których niektóre wyraźnie odnoszą się tylko do części usługi realizowanej dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej a niektóre nie są w tym zakresie doprecyzowane i nie można z nich wywnioskować czy dotyczą również pojazdów, które mają realizować usługę w zabudowie wielorodzinnej za pomocą kontenerów. Jednakże ze względu na całość analizy SIWZ wnioskować można, że Zlecającemu chodzi o wymóg posiadania terminali pokładowych tylko w pojazdach, które realizować będą usługę dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej, w celu możliwości identyfikacji posesji i osoby (natychmiastowe łączenie on-line z Zamawiającym w celu przekazania notatki). Natomiast dla realizacji usługi w systemie kontenerowym w zabudowie wielorodzinnej potrzeby takiej nie ma ze względu na inne możliwości identyfikacji wspólnot, spółdzielni itp.
Wnioskujemy zatem o zmianę SIWZ doprecyzowującą powyższe, tzn. zapisów mówiących o wymogu posiadania terminalu pokładowego tylko w pojazdach realizujących usługę w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, powiązanych z tym przekazywaniem danych on-line również tylko w usłudze dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej. Zmiany powinny dotyczyć wszystkich elementów SIWZ takich jak zał. nr 10 (opis przedmiotu zamówienia), zał. nr 9 (umowa).
Odpowiedź:
Wskazany zapis (zał. nr 10 do SIWZ, rozdz. V pkt. 3 ppkt. 4), dotyczy pojazdów przeznaczonych do realizacji usługi odbioru odpadów zielonych z pojemników, będących na wyposażeniu nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Szczecin.
Wyposażenie w terminal pokładowy, pojazdów odbierających odpady zielone w kontenerach, nie jest obowiązkowe. Potwierdzenie wykonania usługi będzie dokonywane, na zasadach określonych w zał. nr 9 do SIWZ § 4 lit. g).

Pytanie 2:
W załączniku nr 10 do SIWZ (opis przedmiotu zamówienia) w rozdz. V (wymagania wobec podmiotu realizującego przedmiot zamówienia) w pkt. 3 (wymagania techniczne dodatkowe dotyczące pojazdów i ich wyposażenia) w ppkt. 2) wpisany jest wymóg emisji spalin nie niższy niż Euro 3 przy realizacji usług pojazdami.
Pyt: Czy wymóg ten dotyczy wszystkich pojazdów czy tylko tych, które realizują tę cześć usługi przewidzianą dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej, czyli realizowanej za pomocą brązowych pojemników o pojemności 120 i 240 l? Pytanie wynika z faktu iż w pkt. 3 (wymagania techniczne dodatkowe dotyczące pojazdów i ich wyposażenia) znajdują się podpunkty (ppkt), z których niektóre odnoszą się tylko do części usługi realizowanej dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej a niektóre nie są w tym zakresie doprecyzowane.
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż wszystkie pojazdy, zarówno przeznaczone do obsługi pojemników jak i kontenerów powinny spełniać co najmniej normę Euro 3.
Pytanie 3:
Załącznik nr 10 do SIWZ „Opis przedmiotu zamówienia”, rozdział IV „Sposób potwierdzania realizacji usługi i jej rozliczania”, punkt 2 mówi, że „rozliczanie usługi odbywa się na podstawie (…) liczby punktów wywozowych, z których nastąpił faktyczny odbiór odpadów zielonych…”
Czy w przypadku, gdy pojazd Wykonawcy podjedzie pod wskazany przez Zamawiającego adres punktu wywozowego, a pojemnik, który powinien być pod tym adresem gotowy do odbioru, nie będzie się tam znajdował (np. nie zostanie wystawiony przed nieruchomość przez jej właściciela), Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za usługę odbioru odpadów w tym punkcie?
Odpowiedź:
Tak. Między innymi z tego względu określono sposób rozliczenia usługi uwzględniający koszty logistyki odbioru i koszty zagospodarowania odpadów. Wysokość tej części rozliczenia będzie iloczynem stawki określonej przez Wykonawcę oraz ilości punktów wywozowych objętych wykazem przekazywanym przez Zamawiającego, niezależnie od faktu czy nieruchomość, w danym okresie udostępniała, czy tez nie, pojemnik z odpadami zielonymi.
Pytanie 4:
W załączniku nr 10 do SIWZ „Opis przedmiotu zamówienia”, rozdział VII „Dane ilościowe pozwalające ocenić wartość oferty”, w oznaczonych „*” wyjaśnieniach do pozycji tabeli „Średnia szacowana ilość punktów wywozowych w zabudowie jednorodzinnej” Zamawiający określa podane w tabeli wielkości jako „potencjalne” dane, które w rzeczywistości mogą być inne. Zgodnie z art. 29 ust.1 ustawy „prawo zamówień publicznych” przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie zrozumiałych i wyczerpujących określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Określenia: „średnia szacowana ilość”, „potencjalne dane” nie są wyczerpującym sposobem określenia przedmiotu zamówienia. Wykonawca kalkulując cenę, musi pokryć nią koszty związane z koniecznością zapewnienia pojazdu i jego załogi w celu cotygodniowego dojazdu do punktów wywozowych położonych na całym terenie danego sektora. W związku z powyższym prosimy o podanie minimalnej ilości punktów wywozowych zabudowie jednorodzinnej jaką należy przyjąć dla celów obliczenia ceny ofertowej.
Odpowiedź:
Z uwagi na fakt, iż korzystanie z usługi odbioru odpadów zielonych ma charakter dobrowolny, a właściciele nieruchomości mogą w każdej chwili podjąć decyzję o rozpoczęciu korzystania lub zaprzestaniu korzystania z tej usługi, Zamawiający przewiduje, iż liczba nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, która ma być obsługiwana w zakresie odbioru odpadów zielonych, będzie zmieniała się w całym okresie realizacji zamówienia. Wg danych, na dzień udzielenia niniejszej odpowiedzi, taką wolę wyraziło przeszło 2.400 właścicieli nieruchomości jednorodzinnych. Zaznaczamy, iż każdego dnia napływają nowe zgłoszenia. Z tego względu w opisie przedmiotu zamówienia podano szacowaną średnią wartość uwzględniającą zmienną liczbę punktów do obsługi w danym miesiącu, w którym zlecenie ma być realizowane. Przy określeniu tej wartości przyjęto założenie, iż w całym okresie zamówienia (od czerwca do listopada), liczba nieruchomości będzie systematycznie rosnąć.
 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2014/05/07
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Marek Chrzanowski
dnia:
2014/05/07 11:33:26
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marek Chrzanowski 2014/05/07 11:33:26 nowe pytania i odpowiedzi