Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania 01
Urząd Miasta Szczecin
|
Szczecin 2017-06-08
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.49.3.2017.MW
Znak sprawy: BZP/31/17
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na„Utrzymanie czystości na wybranych terenach Gminy Miasto Szczecin w podziale na części”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1:
Załącznik nr 3 do SIWZ, pkt 3, ppkt 3.3 mówi o „sprzątaniu mechanicznym z użyciem wody powierzchni będących przedmiotem umowy”, natomiast ppkt 3.9 określa częstotliwość tych prac w okresie VII-IX na 2 razy w tygodniu tj. wtorek i sobota do godz. 10.00, a w okresie X-XI na 1 raz w tygodniu tj. wtorek do godz. 10.00.
Czy Wykonawca ma rozumieć, że sprzątanie mechaniczne z użyciem wody wszystkich powierzchni (chodniki, jezdnie, przystanki, torowiska, ścieżki rowerowe) , a więc zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ pkt 3, ppkt 3.2 w sumie powierzchni 113000 m2 (z wyłączeniem Bulwaru Gdańskiego i nabrzeża Cegielinka) musi odbyć się wyłącznie we wskazane dni i być zakończone do godziny 10.00 (czyli sprzątanie odbywałoby się wyłącznie we wskazane dni w godzinach od 00.00 do 10.00)?
Odpowiedź:
Sprzątanie mechaniczne z użyciem wody obejmuje chodniki, przystanki, drogi rowerowe i winno odbywać się w wyznaczone dni i godziny, zgodnie z pkt. 3.9 opisu przedmiotu zamówienia. Jednocześnie Zamawiający zmodyfikuje pkt. 3.5 opisu przedmiotu zamówienia (usunie ppkt. 3 „całą powierzchnię placów włącznie z torowiskami, a także górnych powierzchni krawężnika i opasek przyjezdniowych placu,”), który otrzyma brzmienie:
„3.5 Utrzymanie czystości, o którym mowa w pkt. 3.3 obejmuje całą szerokość terenów wskazanych w pkt 3.1, w szczególności:
1) całą szerokość chodnika wraz z miejscami parkingowymi zlokalizowanymi na chodniku, od granic posesji graniczącej z przyległym chodnikiem do krawędzi jezdni wraz z rynsztokiem przyległym do chodnika,
2) kładki, wiadukty, schody,
3) drogi rowerowe,
4) przystanki komunikacji miejskiej zlokalizowane na terenie opisanym w pkt 3.1 na całej ich długości, również wewnątrz wiaty, a w tym również:
a) na przystankach autobusowych z zatoką: na całej długości i szerokości zatoki wraz z zatoką w przypadku, gdy jest to przystanek z wiatą także dwa metry za wiatą lub do granicy posesji jeśli ona znajduje się mniej niż dwa metry za wiatą,
b) na przystankach bez zatoki na długości 15 metrów od słupka przystankowego (w obu kierunkach i całej szerokości chodnika) w przypadku, gdy jest to przystanek z wiatą także dwa metry za wiatą lub do granicy posesji jeśli ona znajduje się mniej niż dwa metry za wiatą,
c) na przystankach tramwajowych, w tym wydzielonych, sprzątana musi być cała długość peronu wraz z przyległym torowiskiem oraz przejściem dla pieszych sąsiadującym z tymże przystankiem; w przypadku, gdy jest to przystanek z wiatą także za wiatą do krawędzi przystanku od strony jezdni(wraz z opaską),
5) lustra, w tym zlokalizowane na przystankach komunikacji miejskiej,
6) kosze na śmieci, w tym kosze przystankowe, zlokalizowane na terenie opisanym w § 2 umowy, oraz obszar 1 (jednego) metra wokół tych koszy,
7) pojemniki na odpady podstawiane przez Wykonawcę oraz obszar 1 (jednego) metra wokół pojemników,
8) trawniki.”.
Pytanie 2:
W nawiązaniu do pytania 1 prosimy o dokładne wskazanie lokalizacji powierzchni, jakie mają być objęte „sprzątaniem mechanicznym z użyciem wody” oraz podanie ich wielkości.
Odpowiedź:
Lokalizacja powierzchni została określona na załącznikach mapowych, a wielkość została podana w pkt. 3.2 opisu przedmiotu zamówienia.
Pytanie 3:
Zgodnie ze wzorem umowy na wykonanie usługi w I części zamówienia, § 6 ust. 1 lit. n) Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu zbiorczych zestawień ważeń odebranych w danym miesiącu odpadów. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na opróżnianie pojemnika 1100l na odpady zmieszane, ustawionego na Nabrzeżu Cegielinka, tym samym kursem, w czasie którego pojazd Wykonawcy odbierać będzie odpady z pojemników ustawionych u innych kontrahentów oraz na podanie wagi odpadów z zastosowaniem przelicznika wagowego objętości pojemnika? To samo pytanie dotyczy pojemnika 1100l na odpady szklane.
Odpowiedź:
Zamawiający wraża zgodę na opróżnianie pojemników usytuowanych na Nabrzeżu Cegielinka przy jednoczesnym odbiorze odpadów z innych miejsc nieobjętych zamówieniem, pod warunkiem że Wykonawca zastosuje przelicznik średniego ciężaru nasypowego odpadów komunalnych wynoszący 0,195 Mg/m3 (badania morfologiczne odpadów komunalnych na terenie Gminy Miasto Szczecin, 2015- 2016). W związku z powyższym zamawiający dokona stosownej modyfikacji w opisie przedmiotu zamówienia w tym zakresie.
Pytanie 4:
Czy w przypadku odbiorów interwencyjnych odpadów z kosza ulicznego lub przystankowego, Zamawiający wymaga także wskazania wagi tych odpadów?
Odpowiedź:
Zamawiający nie wymaga podawania masy odpadów w przypadku odbiorów interwencyjnych.
Pytanie 5:
Załącznik nr 3 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia, pkt 3, pkt 3.3, lit a) do zakresu prac porządkowych objętych Zamówieniem wlicza zbieranie „śmieci przyczepionych do drzew”. Czy usługą ma być objęte zbieranie śmieci z drzew do wysokości dostępnej przez pracowników Wykonawcy z poziomu terenu, czy też należy przewidzieć użycie podnośnika koszowego?
Odpowiedź:
Zbieranie śmieci przyczepionych do drzew dotyczy wysokości dostępnej dla pracownika z poziomu terenu.
Pytanie 6:
Załącznik nr 3 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia, pkt 3, ppkt 3.5 określa szczegółowo, jakie części terenów wskazanych w podpunkcie 3.1 mają być objęte utrzymaniem czystości. Nie zostały tu wymienione jezdnie. Prosimy o potwierdzenie, że jezdnie nie są objęte zamówieniem
Odpowiedź:
Zamawiający potwierdza, że jezdnie nie są objęte przedmiotem zamówienia.
Pytanie 7:
Załącznik nr 3 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia, pkt 3, ppkt 3.6 mówi, że przedmiot zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości powierzchni „chodników, placów, zajętych na potrzeby różnorodnych form geometrycznych infrastruktury technicznej”. Co Zamawiający rozumie pod pojęciem „różnorodne formy geometryczne infrastruktury technicznej”? Prosimy o podanie przykładów takich form na terenie objętym zamówieniem.
Odpowiedź:
Pod pojęciem różnorodne formy geometryczne infrastruktury technicznej Zamawiający rozumie, np. rzeźbę, posąg, pomnik.
Pytanie 8:
Czy w zakresie utrzymania czystości ujęte są również jezdnie — występuje niezgodność między pkt 3.5 Opisu przedmiotu zamówienia i załącznikami (mapkami)?
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia nie obejmuje jezdni. Utrzymanie czystości dotyczy terenów wskazanych w pkt 3.5 opisu przedmiotu zamówienia.
Załączniki mapowe określają jedynie zasięg terytorialny danej lokalizacji.
Pytanie 9:
Dot. pkt 3.2. Opisu przedmiotu zamówienia: Zgodnie z załączonymi mapami łączna powierzchnia terenu tzw. Złotego Szlaku wynosi ok. 75 000 m2, natomiast wg pkt 3.2. Opisu przedmiotu zamówienia wynosi 60 000 m2. Prosimy o doprecyzowanie powierzchni.
Odpowiedź:
Powierzchnia tzw. Złotego Szlaku została określona w pkt 3.2 opisu przedmiotu zamówienia i wynosi 60 000 m2.
Pytanie 10:
Prosimy o doprecyzowanie, czy w powierzchnię do utrzymania czystości w części I została również wliczona powierzchnia Strefy Płatnego Parkowania.
Odpowiedź:
Zgodnie z pkt 3.6 ppkt 1 przedmiot zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości powierzchni chodników na długości stanowisk postojowych wyłączonych z ogólnodostępnego użytku, stąd też określona w pkt 3.2 powierzchnia tzw. Złotego Szlaku nie zawiera powierzchni Strefy Płatnego Parkowania.
Pytanie 11:
Dotyczy pkt 3.6. ppkt 2 Opisu przedmiotu: prosimy doprecyzować czy w ramach usługi wykonawca ma utrzymywać czystość również na terenach wspólnot mieszkaniowych.
Odpowiedź:
Zgodnie z pkt 3.6 przedmiot zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości powierzchni chodników na szerokości wjazdów do bram, dróg dojazdowych na tereny instytucji lub obiektów prywatnych, chodników, placów, zajętych na potrzeby różnorodnych form geometrycznych infrastruktury technicznej, wysepek rozgraniczających stanowiska postojowe, przedogródków. W związku w powyższym tereny wyłączone z ogólnodostępnego użytku nie są objęte przedmiotem zamówienia.
Pytanie 12:
Zgodnie z Uchwałą nr VI/81/15 Rady Miasta Szczecin z dnia 24 marca 2015 r. rozdziałem 4 §7 pkt 10 „Właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne przekazują zebrane odpady komunalne zmieszane, co najmniej raz w tygodniu, przedsiębiorcy, z którym mają zawartą umowę na odbieranie odpadów komunalnych". W związku z tym wnosimy o zmianę zapisu w pkt 5.3. Częstotliwość prac na terenach objętych przedmiotem zamówienia w pozycji: „Psi wybieg przy ul. Taczaka (za murem) i psi wybieg przy ul. Budziszyńskiej oraz teren zieleni przy skrzyżowaniu ulic Kruczej i Kormoranów" prace porządkowe oraz opróżnianie koszy na śmieci z „2 x w miesiącu" na „1 x na tydzień".
Odpowiedź:
Zamawiający zmodyfikuje pkt 5.3 Opisu przedmiotu zamówienia, uwzględniając wszystkie tereny objęte III częścią zamówienia, który otrzyma brzmienie:
„5.3. Częstotliwość prac na terenach objętych przedmiotem zamówienia:
Teren |
Rodzaj prac oraz częstotliwość ich wykonywania |
Park przy ul. Przygodnej oraz wzdłuż ciągu spacerowego od ulicy Taczaka |
Prace porządkowe zgodnie z pkt 5.2 pkt 1 - 1 x tydzień (w piątki) w okresie od daty zawarcia umowy do listopada oraz koszenie jeden raz w miesiącu w okresie od lipca do października oraz wygrabianie liści jeden raz w miesiącu w okresie od września do listopada |
Opróżnianie koszy na śmieci 1 x tydzień (w piątki) w okresie od daty zawarcia umowy do listopada |
|
Park rekreacyjny przy ul. Kutrzeby wraz z przyległym parkingiem |
Prace porządkowe zgodnie z pkt 5.2 pkt 1 - 3 x w tygodniu (poniedziałek, środę, sobotę) w okresie od daty zawarcia umowy do września oraz 1 x w tygodniu (w poniedziałki) w okresie trwania umowy od października do listopada oraz koszenie jeden raz w miesiącu w okresie od lipca do października oraz wygrabianie liści jeden raz w miesiącu w okresie od września do listopada (uwaga: sprzątanie obejmuje także obszar w promieniu 1 m poza ogrodzeniem parkingu) |
Opróżnianie koszy na śmieci - 2 x w tygodniu (poniedziałek, sobota) w okresie od daty zawarcia umowy do września oraz 1 x w tygodniu (w poniedziałki) w okresie trwania umowy od października do listopada |
|
Wybieranie popiołu z kamiennych palenisk na ognisko i miejsc w promieniu 1 m od paleniska wraz z wygrabianiem terenu w promieniu 3 m od paleniska jeden raz w miesiącu w okresie trwania umowy (uwaga: na terenie parku są zlokalizowane 4 kamienne paleniska na ognisko) |
|
Ciągi prowadzące do międzyosiedlowego parku rekreacyjnego przy ul. Kutrzeby – dwa ciągi piesze od ul. Kutrzeby i jeden ciąg pieszo-jezdny od ul. Witkiewicza |
Prace porządkowe zgodnie z pkt 5.2 pkt 1 - 1 x w tygodniu (w poniedziałki) w okresie od daty zawarcia umowy do listopada (uwaga: sprzątanie obejmuje także obszar pobocza ciągów szerokości 1m z obu stron) |
Psi wybieg przy ulicy Taczaka (za murem) i psi wybieg przy |
Prace porządkowe zgodnie z pkt 5.2 pkt 1 - 1 x w tygodniu (w środy) w okresie od daty zawarcia umowy do listopada |
Opróżnianie koszy na śmieci 1 x w tygodniu w okresie od daty zawarcia umowy do listopada |
Zamawiający zastrzega, iż w przypadku usług, których częstotliwość wykonywania została określona w ww. tabeli na jeden raz w miesiącu – odstęp pomiędzy pierwszą, następną i kolejną czynnością danego rodzaju nie może być krótszy niż 3 (trzy) tygodnie, licząc od ostatniego dnia świadczenia danego rodzaju usługi.”
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2017/06/08
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Mirella Wołłejszo
- dnia:
- 2017/06/08 12:23:24
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Mirella Wołłejszo | 2017/06/08 12:23:24 | pytania i odpowiedzi nr 1 |