przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

kolejne pytania i odpowiedzi


W dniu 7 marca 2007 r. do Zamawiającego wpłynęły następujące pytania
dot. przetargu nieograniczonego na dostawę i montaż magazynowych regałów jezdnych do archiwum Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Szczecin:

1. Prosimy o sprecyzowanie zakresu prac wyszczególnionych w ust. 3 pkt. 3 rozdziału XIV siwz, czyli (tu cytat) „wykonania wszelkich prac przygotowawczych usunięcia krat stalowych w pomieszczeniu oraz prace wykończeniowe, tj. wykonania niezbędnych obróbek tynkarskich, posadzkarskich malarskich”.
W szczególności oczekujemy podania zakresu ilościowego tych prac oraz określenia co zamawiający rozumie pod pojęciem niezbędne (w domyśle „prace obróbkowe”). Ponadto chodzi nam o następujące informacje:
a) czy prace tynkarskie i malarskie mają objąć całe wnętrze pomieszczenia (wraz z sufitem)
b) co zamawiający rozumie pod określeniem „prace posadzkarskie” w kontekście układania szyn na posadzce przed montażem regałów jezdnych
c) kto zapewnia materiały niezbędne do wykonania prac, o których wyżej jest mowa.

2. Prosimy o dokładniejsze sprecyzowanie wymiaru głębokości półek dla regałów jezdnych, bowiem w tabeli przy rozdz. XIV siwz (ust.3) podano wymiar 600 mm i dodatkowo określono, iż każda półka użytkowa ma posiadać listwę ograniczającą przesuwanie się dokumentów, z czego można wnosić, że regały są podwójne (dwustronne). To zaś prowadzi do konkluzji, że regały posiadają na każdym poziomie dwie półki czyli na wymiar 600 mm składa się 2 x 300 mm.
Zaś z rysunku stanowiącego załącznik nr 5 można wnosić, iż regały mają tylko jedną półkę, czyli są de facto pojedyncze.

Zgodnie z przepisami art. 38 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 164 poz. 1163 z późn. zm.), Zamawiający udziela następujących wyjaśnień:
1. Zakres ilościowy niezbędnych prac przygotowawczych:
 usunięcie krat stalowych zamocowanych do podłoża tj. ścian, sufitu i posadzki, łączna ilość punktów zamocowania: 40, średnica pręta mocującego 26 mm (32 szt.) oraz wymiar płaskownika 12/50 (8 szt.), przeniesienie krat w miejsce wskazane przez Zamawiającego w obrębie budynku;
Zakres prac wykończeniowych (obróbkowych); 
- zabezpieczenie miejsc po wycięciu mocowań krat poprzez uzupełnienie tynku na ścianie i suficie oraz wykonanie wyrównania posadzki (punktowo w miejscach powstania ew. otworów); 
- podmalowanie wykonanych uzupełnień (kolor dobrany do istniejącego).
Z powyższego wynika, iż prace tynkarskie i malarskie nie obejmą całego pomieszczenia, a prace posadzkarskie wynikające z pkt 3 ppkt 3) rozdz. XIV SIWZ nie mają bezpośredniego związku z posadawianiem szyn jezdnych.
Wszelkie materiały i narzędzia potrzebne do realizacji całego zadania (w tym również prac wykończeniowych i przygotowawczych) zapewnia Wykonawca.


2. Zgodnie z informacjami przytoczonymi przez Oferenta zadającego pytanie, regały należy traktować jako podwójne. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie również w zapisach pkt 4
ppkt 1) rozdz. XIV SWIZ określającego ilość regałów danego typu. Rysunek stanowiący załącznik nr 5 do SIWZ stanowi schemat rozmieszczenia regałów w pomieszczeniu, a nie rozwiązania konstrukcyjnego.


udostępnił:
Wydział Obsługi Urzędu
wytworzono:
2007/03/08
odpowiedzialny/a:
Ewa Słodkowska
wprowadził/a:
Zbigniew Serdyński
dnia:
2007/03/08 09:47:48
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Zbigniew Serdyński 2007/03/08 09:47:48 nowe pytania i odpowiedzi