przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 18


Szczecin 6 lipca 2009 r.

                                                                           

Wykonawcy uczestniczący

w postępowaniu

                                                                           

 

Nasz znak: BZP/S/MW/341/     977    /09

 

Oznaczenie sprawy: BZP/102/08

 

Dotyczy:

przetargu nieograniczonego na „ETAP I – Budowa szkoły podstawowej z zespołem sportowym wraz z infrastrukturą techniczna i towarzyszącą, zlokalizowanej w rejonie ulic: Złotowskiej i Jantarowej w Szczecinie”

 

 

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

 

Pytanie nr 1 : Prosimy o określenie drzwi znajdujących się na poddaszu (rys. A-5 PW Architektury). Prosimy również o wskazanie pozycji w TER, gdzie należy je ująć. Na zestawieniu drzwi zewnętrznych i wewnętrznych również brak wzmianki dotyczącej drzwi na poddaszu.

Odpowiedź: Na poddaszu przewidziane są drzwi wewnętrzne, drewniane, pełne, o wymiarach w świetle ościeżnicy: 90x200, klamki wygięte do skrzydła, kolor: orzech.   Zamawiający zmodyfikował Załącznik nr 6 TER branża budowlana dodając poz. nr 236a) o treści: Dostawa i montaż drzwi wewnętrznych drewnianych, pełnych, o wymiarach 90x200 , wzmocnionych , z okuciami , w kolorze: orzech – 2 szt.

Pytanie nr 2 :   Przedmiar w tej pozycji 159 Malowanie trzykrotne farbami lateksowymi z gruntowaniem pow. wewnętrznych - podłoża gipsowe (LAMPERIE) wynosi tyle samo co w pozycji 153 Tynki (gładzie szpachlowe gipsowe) jednowarstwowe wewnętrzne gr. 3 mm, wykonywane ręcznie na podłożu z tynku – ściany. Prosimy o wyjaśnienie dlaczego przedmiary tych dwóch pozycji są jednakowe, skoro lamperie będą stosowane tylko do pewnych wysokości (1,5; 1,8; 2,0 m), natomiast tynki na całej wysokości ściany.

Odpowiedź:  Do wyceny należy przyjąć ilość zgodnie z TER branża budowlana.

 

Pytanie nr 3 : Czy Zamawiający dopuszcza podwykonawstwo we wszystkich branżach?

Odpowiedź: Udział podwykonawców - zgodnie z siwz .

 

Pytanie nr 4  Dotyczy okien wewnętrznych. Prosimy o określenie jakie wymiary dla Ow8. W dokumentacji występują następujące rozbieżności:

    1. TER opisuje Ow8 o wym. 1,1x1,5 m;
    2. Rys. A-19/z opisuje Ow8 o wym. 2,1x1,5 m i jednocześnie o wym. 1,1x1,5 m;
    3. Rys. A-3 opisuje Ow8 o wym. 2,1x1,5 m

Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności

Odpowiedź: Okno Ow8 powinno być o wymiarach 2,1 x1,5 m. W opisie rys. A19z nastąpiła pomyłka pisarska. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 199 w kolumnie [opis] wpisując wymiary [2,1 x1,5] zamiast 1,1x1,5.

Pytanie nr 5  Prosimy o określenie gdzie w TER uwzględnione zostały ławy podbudowy pod oparcie donic betonowych z B15, opisane w opisie konstrukcji trybun dostarczonym w modyfikacji nr 9 oraz widoczne na rys. ZK-1 i ZK-2.

Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana dodając poz. nr  572a) o treści: Ława pod donice z betonu B15 wraz z izolacją powłokową – ilość 17,00 m³.

Pytanie nr 6  Dotyczy pozycji 573 Ściany oporowe żelbetowe - podstawa ściany prostokątna o stopie płaskiej przedmiar 7,92 m3. Według naszych obliczeń powinno być 13,04 m2. Ponadto niewłaściwy jest opis pozycji, ponieważ podstawa ta nie jest prostokątna, jak to wynika z rys. ZK-1 i ZK-2 oraz ZK-8. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź: Należy przyjąć 13,04 m³. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 573 w kolumnie [Ilość] wpisując [ 13,04]

 

Pytanie nr 7 Dotyczy ścian żelbetowych. Na rys. WK-1/2 widoczne są ściany gr. 47, 52 i 25 cm. Prosimy o wskazanie gdzie w TER znajdują się pozycje dotyczące grubości 47 i 52 cm.

     Odpowiedź: Do wyceny należy przyjąć ilość zgodnie z TER. Dokładne ilości będą    rozliczone po wykonaniu robót, kontrakt rozliczany jest obmiarowo.

Pytanie nr 8 Prosimy o wskazanie, gdzie w TER uwzględnione zostały ściany fundamentowe.

Odpowiedź:  W poz. nr 30 i nr 31 TER branża budowlana.

 

Pytanie nr 9 Prosimy o wskazanie gdzie w TER należy uwzględnić ściany żelbetowe łukowe.

Odpowiedź: Ściany łukowe ujęte są w pozycjach ze ścianami prostymi.

 

Pytanie nr 10 Zamawiający w specyfikacji trawy nie określił rodzaju włókna. Czy Zamawiający dopuszcza zarówno trawę fibrylowaną jak i trawę typu monofil?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza trawę fibrylowaną.

 

 

Pytanie nr 11 Dotyczy trawy syntetycznej:

W momencie przyjęcia Polski do UE aprobata ITB w świetle polskiego i unijnego prawa przestała obowiązywać. Zastąpiły ja tzw. normy scharmonizowane i deklaracja CE dotycząca jednak tylko produktów wskazanych w załącznikach do norm. Jednocześnie w świetle obowiązujących norm scharmonizowanych definicja wyrobu budowlanego jest ściśle określona i oznacza produkt na stałe związany z obiektem budowlanym. Trawa syntetyczna nie jest na stałe umocowana do podłoża boiska w związku z tym nie jest wyrobem budowlanym i nie podlega wyżej wymienionej certyfikacji. Standardowe wymagania zamawiających sztuczna trawę w miejsce aprobaty ITB jest raport z badań przeprowadzonych przez laboratorium (Labosport lub ISA-Sport lub Sports Labs Ltd), dotyczący oferowanej nawierzchni, potwierdzający zgodność jej parametrów z Handbook of Test Methods for Football Turf (dostępny na FIFA.com), lub wyniki badań specjalistycznego laboratorium potwierdzające parametry oferowanej nawierzchni np. Labosport, ISA-Sport, Sports Labs Ltd lub dokument równoważny. Czy w związku z powyższym Zamawiający dopuszcza przedstawienie w/w dokumentów w zamian za aprobatę ITB?

Odpowiedź: Tak, dopuszcza.

Pytanie nr 12  Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie linii wklejanych zamiast malowanych dla boiska z trawy syntetycznej

Odpowiedź: Należy wycenić linie malowane. Na etapie przygotowania oferty Zamawiający nie ocenia rozwiązań zamiennych.

 


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/07/06
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Mirella Wołłejszo
dnia:
2009/07/06 12:09:23
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Mirella Wołłejszo 2009/07/06 12:09:23 nowe pytania