Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań nr 1
Szczecin 10.07.2018 r.
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.78.9.2018.KB
Znak sprawy: BZP/59/18
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Przebudowę – dostosowanie do wymogów bezpieczeństwa pożarowego budynku I Liceum Ogólnokształcącego – wydzielenie i oddymianie klatek schodowych oraz montaż hydrantów, al. Piastów 12 w Szczecinie- ETAP II”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść zestawu pytań nr 1 wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1:
W przedmiarach przyjęto malowanie stolarki drzwiowej celem zabezpieczenia przeciw ogniowego - wszystkie środki do zabezpieczenia przeciw ogniowego drewna w kartach technicznych maja zapis, że należy je stosować na surowe drewno, czyli bez żadnych powłok malarskich - ważne do odbioru przez strażaka. Czy w wycenie przyjąć czyszczenie i przygotowanie drzwi do zabezpieczenia. A co w przypadku, gdy po oczyszczeniu okaże się, że stolarska jest w złym stanie technicznym?
Odpowiedź:
Stolarkę drzwiową należy oczyścić. Każde rozwiązanie opisane w projekcie powinno opierać się docelowo o zalecenia producenta, atesty, przepisy obowiązujące i sztukę budowlaną.Jeżeli stolarka drzwiowa będzie w złym stanie technicznym, uniemożliwiającym wykonanie prac przewidzianych w dokumentacji projektowej, dalszy tok postępowania zostanie wskazany przez Inwestora zgodnie z zapisami umowy, w oparciu o opinie projektanta oraz inspektora nadzoru inwestorskiego.
Pytanie nr 2:
Zabezpieczenia ppoż stropu antresoli. Specjalistyczna firma zajmująca się tego typu pracami kwestionuje sposób podany w projekcie. Zabezpieczenia tego typu wykonuje się od spodu konstrukcji, potencjalnego miejsca pojawienia się ognia, a jeżeli ma być zastosowany przyjęty system wg rysunku nr 10 PW proszę, aby projektant podał konkretną metodę wykonania tego zabezpieczenia.
Odpowiedź:
Strop antresoli należy zabezpieczyć zgodnie z dokumentacją projektową. Detal wykonania zabezpieczenia warstw sklepienia auli przedstawia rysunek nr 11. Detal warstw sklepienia auli, (Załącznik 3.1 Dokumentacja projektowa, Projekt wykonawczy, 1. Architektura
i konstrukcja).
Pytanie nr 3:
Wyposażenia drzwi w uszczelki dymoszczelne - wszelkie uszczelki dymoszczelne należy umieszczać w specjalnie wykonanych frezach ponieważ nie mogą być klejone. Czy dopuszcza się możliwość wykonania frezowania skrzydeł drzwiowych i ościeżnic? I, czy przyjąć do wyceny również progi dymoszczelne, bo tego wymaga technologia, aby system był kompletny.
Odpowiedź:
Wszelkie prace wskazane w projekcie należy wykonać zgodnie z zaleceniami producentów, atestami, przepisami i sztuką budowlaną. Należy odpowiednio dostosować drzwi i ościeżnice oraz progi dymoszczelne
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2018/07/10
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Klaudia Brudło
- dnia:
- 2018/07/10 12:14:20
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Klaudia Brudło | 2018/07/10 12:14:20 | nowy zestaw pytań |