Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania i odpowiedzi zestaw 1
Urząd Miasta Szczecin |
Szczecin 2017-12-20
Wykonawcy uczestniczący
w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.144.16.2017.JZ
Znak sprawy: BZP/92/17
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej podstacji trakcyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla zadania „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Miedzyodrza” oraz sprawowanie nadzoru autorskiego.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017r. poz. 1579 ze zm.), zamawiający przekazuje wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1:
Dotyczy: Ogłoszenia o zamówieniu - usługi
- Sekcja II. Przedmiot zamówienia
Punkt II.7)
Czy dotyczy to zamówienia uzupełniającego (w przyszłości w okresie 3 lat) do zamówienia podstawowego, które jest przedmiotem niniejszego podstępowania przetargowego?
Odpowiedź na pyt. 1:
Sekcja II pkt 7) Ogłoszenia o zamówieniu, określa m.in. zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
Zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawyPzp, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Pytania 2 – 10 :
Dotyczy: Umowy stanowiącej załącznik nr 4 do SIWZ
2.1. Zgodnie z §1 ust. 1 „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej podstacji trakcyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla zadania „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” oraz sprawowanie nadzoru autorskiego”
Co rozumie się pod tym sformułowaniem niezbędna infrastruktura techniczna, czy infrastruktura budynku i mediów z nim związanych, czy też wynikające z obliczeń obszaru projekty:
- sieci trakcyjnej i sterowania zwrotnic
- kabli zasilających i powrotnych
Odpowiedź na pyt. 2.1:
Pod pojęciem „niezbędna infrastruktura techniczna” należy rozumieć infrastrukturę związaną z mediami wymaganymi dla potrzeb funkcjonowania budynkuzgodnie z jego przeznaczeniem, W/w media opisane są w §1, ust 3. wzoruumowy(załącznik nr 4 do siwz).
Projekty wynikające z obliczeń obszaru zasilania są ujęte wg odrębnego opracowania i nie stanowią przedmiotu zamówienia
2.2. Zgodnie z § 1 ust. 3 nasze opracowanie należy skoordynować z projektem firmy „Egis” - brak wglądu w opracowanie uniemożliwia uwzględnienie w naszej ofercie warunków wynikających z tej koordynacji. Prosimy o umieszczenie w internecie tego projektu bądź interesujących nas fragmentów.
Odpowiedź na pyt. 2.2:
Zgodnie z prośbą wykonawcy, zostanie dodany - „Plan zagospodarowania terenu i plan usytuowania sieci”, stanowiący załącznik nr 9do siwz.
2.3. Zgodnie z §1 ust. 4 zakres przedmiotu, o którym mowa w §1 ust. 2 p. 1 niniejszej umowy obejmuje między innymi opracowanie dokumentacji - drogi z infrastrukturą techniczną. Prosimy o wyjaśnienie o co chodzi, o jaką drogę i jaką infrastrukturę. Być może chodzi tu o wjazd z drogi na teren stacji?
Odpowiedź na pyt. 2.3:
Zgodnie z prośbą wykonawcy, zostanie zmodyfikowana siwz, poprzezzmianęzapisu wzoru umowy w § 1 ust. 4.
Dodatkowo Zamawiający informuje, iż chodzi o infrastrukturę zgodnie z wyjaśnieniami w pkt.1(Odpowiedź na pyt. 2.1).
2.4. Proponujemy wykreślić - § 1 ust. 4. p.5) i p. 6). Przy ich pozostawieniu postulujemy dopisać „w przypadku wystąpienia takich okoliczności sposób ich rozwiązania zostanie ustalany w bezpośrednim spotkaniu z Zamawiającym”. Na spotkaniu tym zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wykonaniu projektów dodatkowych i ustalony zostanie sposób dodatkowej zapłaty.
Odpowiedź na pyt. 2.4:
Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną zmianę.
2.5. Dotyczy § 1 ust. 4 p. 6d) i p. 6.15)
- raport o oddziaływaniu na środowisko
- decyzja ZRID
wymaganie tych opracowań to naszym zdaniem wynikającym z praktyki i wieloletnich doświadczeń dotyczy trasy tramwajowej, a nigdy samodzielnego projektu obiektu kubaturowego jakim jest stacja prostownikowa. Tu powinno być pozwolenie na budowę.
Odpowiedź na pyt. 2.5:
Zgodnie z prośbą wykonawcy, zostanie zmodyfikowana siwz, poprzezzmianęzapisu wzoru umowy w § 1 ust. 4.
2.6. Dotyczy § 1 ust. 5 - Umowa zawierana będzie przez Gminę z konkretnym wykonawcą dlatego też uważamy za bezzasadnie nakładanie na projektanta informowania podmiotu trzeciego (tj. EBJ) oraz prowadzenie bliżej nie określonych jakichś ksiąg rachunkowych - o jakie księgi chodzi?! Proponujemy wykreślenie tego punktu z projektu umowy
Odpowiedź na pyt. 2.6:
Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną zmianę.
Wykonawca, zgodnie z § 1 ust. 5 wzoru umowy, ma obowiązek prowadzić księgi rachunkowe i zapisy wszystkich transakcji finansowych i wydatków związanych z projektem. Przez księgi rachunkowe rozumie się prowadzenie pełnej księgowościzgodnie z przepisami zawartymi w ustawie o rachunkowości.
2.7. Dotyczy § 3 ust. 2 - Zamiast „za zakończone etapy” na końcu zdania proponujemy dopisać „za zaawansowanie prac”
Odpowiedź na pyt. 2.7:
Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną zmianę.
2.8. Dotyczy § 9 ust. 1 - proponujemy biorąc pod uwagę olbrzymi zakres prac projektowych (geologia, geodezja, oddziaływanie na środowisko)10 miesięcy i 14 miesięcy, zamiast 4 miesięcy i 10 miesięcy ust. 2 - niezrozumiały (o jaki plac budowy chodzi?) - proponujemy wykreślić
Odpowiedź na pyt. 2.8:
Zgodnie z prośbą wykonawcy, zostanie zmodyfikowana siwz, poprzezzmianęzapisu wzoru umowy(załącznik nr 4 do siwz).
Dodatkowo zamawiający informuje,iż zapis w § 9 ust.2 – wzoru umowy, dotyczy sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
2.9. Dotyczy § 15 - Kary umowne. Kary niezwykle dotkliwe. Proponujemy:
w ust.l. p.2) i p. 3) zamiast 750 zł za każdy dzień opóźnienia 0,1% za każdy dzień opóźnienia w odniesieniu do części opracowania
- ust. 1 p. 8) dotyczący wykonania obowiązku nie wiadomo jakiego - wykreślić
- ust. 1 p. 10) wykreślić
- ust. 2 wykreślić
- ust. 3 wykreślić - reguluje to kodeks cywilny
- ust. 4 wykreślić
Natomiast wprowadzić zapis „Łączna wartość kar umownych nie może być wyższa niż 20% wartości umowy”
Odpowiedź na pyt. 2.9:
Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną zmianę.
W zakresie § 15 ust. 1 pkt 8 chodzi o obowiązki wynikające z tytułu sprawowania nadzoru autorskiego, w szczególności wymienione w § 6 ust. 1 pkt 1-7, 11-13 wzoru umowy po modyfikacji (zał. nr 4 – zmodyfikowany wzór umowy z dnia 20.12.2017r.), dla których to obowiązków Zamawiający wyznaczył termin w formie pisemnej, fax-em lub e-mailem.
2.10. Wg pisma Tramwaje Szczecińskie znak TT.705.017.2017.RR z dn. 07.03.2017 r. pkt. 4. załączonego do S1WZ należy wykonać obliczenia obszaru zasilania stacji „Łasztownia” tymczasem brak jest jakichkolwiek danych i informacji potrzebnych do wykonania obliczeń , które są podstawą całego opracowania.
Kto i kiedy dostarczy:
- Nowe odcinki trasy w rejonie Międzyodrza, typ taboru obsługującego tą trasę, częstotliwość kursowania tramwajów obecnie i ewentualnie w przyszłości.
Odpowiedź na pyt. 2.10:
Obliczenia obszaru zasilania są objęte odrębnym opracowaniem i nie stanowią przedmiotu zamówienia.
- udostępnił:
- Biuro ds Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2017/12/20
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Joanna Zaborska
- dnia:
- 2017/12/20 12:48:47
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Joanna Zaborska | 2017/12/20 12:48:47 | nowe pytania i odpowiedzi |