przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytanie nr 2


Szczecin 2010-05-14
Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu
znak sprawy: BZP/64/10
nasz znak: BZP/S/ES/341/715/10
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na
„Dostawę wyposażenia do warsztatu, magazynów i innych pomieszczeń dla potrzeb Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1:
Poniżej podano pozycje co do których są wątpliwości w zakresie szczegółów technicznych lub właściwego opisu dla części 3:
 -poz. 34: Określić dokładnie rozmiary w komplecie i ilość elementów;
- poz. 35: Określić dokładnie rozmiary w komplecie i ilość elementów;
- poz. 36: Określić dokładnie rozmiary w komplecie i ilość elementów;
- poz. 37: Określić dokładnie rozmiary w komplecie i ilość elementów;
- poz. 38: Określić dokładnie rozmiary w komplecie i ilość elementów;
- poz. 39: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 40: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 41: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 42: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 43: Określić sztuk w komplecie;
- poz. 44: Określić długość;
- poz. 45: Określić dokładnie rozmiary i ich ilość;
- poz. 46: Określić dokładnie rozmiary i ich ilość;
- poz. 47: Określić dokładnie rozmiary i ich ilość;
- poz. 55: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
-poz. 57: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów? Czy   Zamawiający wymaga izolacji 1000 V?
- poz. 58: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 59: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 60: Czy podana ilość oznacza liczbę kompletów czy może ilość elementów?
- poz. 63: Określić dokładne rozmiary, typ i rodzaj żądanego wyrobu,
- poz. 64: Określić zastosowanie, do aluminium czy może stali i aluminium?
 - poz. 68: Określić pojemność butli.
 
 
Odpowiedź:
Zamawiający uszczegółowi opis przedmiotu zamówienia oraz dokona modyfikacji SIWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia dla wyżej wskazanych pozycji, z wyłączeniem pozycji nr 40. Natomiast w poz. nr 40 podana ilość oznacza liczbę kompletów.
Pytanie nr 2:
Jak Zamawiający zamierza w pozycjach 1,2,3,4,5,6,78,10,11,12 oraz 14 i 15 gdzie opisano przedmiot zamówienia odpowiednio z katalogu firmy Promag S.A. 61-371 Poznań ul. Romana Maya 11 www.promag.pl (poz. 1,2,3,4,5,6,78,10,11,12) i katalogu Metaltech 06-400 Ciechanów ul. Niechodzka 13 (poz. 14 i 15), poprzez „wskazanie pochodzenia” za pomocą określenia dokładnych wymiarów gabarytowych szerokości, wysokości, głębokości, rozmiarów drzwi, półek, szuflad, blatów a także wartości obciążenia i nośności, umożliwić złożenie oferty zgodnie z zapisem art. 29 ust. 3 Ustawy w kontekście podanego „pochodzenia” poprzez opis” oraz art. 7 ust. 1 i art. 22 ust. 2 w związku z zapisem o „równym traktowaniu wykonawców” i „utrudnianiu uczciwej konkurencji”, wobec braku zapisu w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia o możliwości zaoferowania produktu z odpowiednią tolerancją wymiarów?
            Zamawiający w sposób nieuprawniony dokonał opisu przedmiotu zamówienia, poprzez opis wskazujący na pochodzenie, nie umożliwiając jednocześnie złożenia oferty na produkty innych producentów i tylko te wyroby wybrał jako odpowiadające Jego potrzebom, nakazując zaoferowanie tylko wyrobów o ściśle określonych parametrach i opisie, wobec braku zapisu o możliwości zastosowania tolerancji w dokładnych wymiarach gabarytowych szerokości, wysokości, głębokości, rozmiarach drzwi, półek, szuflad, blatów a także wartości obciążenia i nośności a zatem produktu równoważnego, czym naruszył art. 29 ust. 3 Ustawy w kontekście podanego „pochodzenia” poprzez opis oraz art. 7 ust. 1 i art. 22 ust. 2 w związku z zapisem o „równym traktowaniu wykonawców” i „utrudnianiu uczciwej konkurencji”.
            Czy wobec powyższego, Zamawiający uzupełni opis w pozycjach 1,2,3,4,5,6,78,10,11,12 oraz 14 i 15 poprzez określenie odpowiedniej tolerancji w wymiarach i parametrach a zatem opisze przedmiot zamówienia zgodnie z art. 29 ust. 1 Ustawy „Prawo zamówień publicznych” (tekst jednolity: Dz. U. Nr 19 poz. 177 z dnia 9 lutego 2004 r. z późn. zm.) „w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń”, czym umożliwi złożenie oferty różnych producentów, zgodnie z Ustawą?
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż w Rozdziale XIV (Opis przedmiotu zamówienia) w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w punkcie 3 (Informacja dodatkowa do opisu wyposażenia )istnieje zapis „O ile w opisie parametrów technicznych, opisujących poszczególne elementy wyposażenia, nie jest zawarty „przedział” parametrów, Zamawiający uzna za zgodne z zamówieniem wyposażenie, którego parametry nie różnią się o więcej niż 5% od podanych w opisie. Powyższe nie dotyczy narzędzi w wyposażeniu warsztatu”.
Niemniej jednak dla pozycji 1, 2, 3, 4, 5 Części III opisu przedmiotu zamówienia Zamawiający poszerzy przedział parametrów poprzez modyfikację SIWZ.
Ponadto zgodnie z Rozdziałem XIV pkt.4 SIWZ Zamawiający dopuścił składanie ofert równoważnych. Wykonawcy mogą zaoferować produkty równoważne pod warunkiem, że będą spełniały takie same normy,parametry i standardy, co produkt podany przykładowo. W takim wypadku, z treści oferty musi wynikać, że zaproponowany produkt spełnia wymagania określone w SIWZ.
Niemniej jednak mając na uwadze wątpliwości zgłaszane w zapytaniu, Zamawiający zmodyfikuje w Rozdziale XIV pkt. 4 SIWZ, poprzez dodanie zapisu„Wszystkie podane nazwy własne oraz opisy ewentualnie wskazujące na konkretnych producentów są przykładowe…”
Pytanie nr 3:
Jak Zamawiający zamierza w pozycji 9,51,54,62, gdzie opisano przedmiot zamówienia bez określenia odpowiedniej tolerancji, poprzez „wskazanie pochodzenia” za pomocą określenia dokładnych wymiarów (szerokość, wysokość, głębokość), mocy roboczej, nośności, parametrów pomiarowych przy konkretnych zakresach dla urządzeń elektronicznych, momentu obrotowego, zakresów pracy, dostępnych tylko w katalogach producentów znanych Zamawiającemu, umożliwić złożenie oferty zgodnie z zapisem art. 29 ust. 3 Ustawy w kontekście podanego „pochodzenia” poprzez opis” oraz art. 7 ust. 1 i art. 22 ust. 2 w związku z zapisem o „równym traktowaniu wykonawców” i „utrudnianiu uczciwej konkurencji”, wobec braku zapisu w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia o możliwości zaoferowania produktu z odpowiednią tolerancją wymiarów?
            Zamawiający w sposób nieuprawniony dokonał opisu przedmiotu zamówienia, poprzez opis wskazujący na pochodzenie, nie umożliwiając jednocześnie złożenia oferty na produkty innych producentów i tylko te wyroby wybrał jako odpowiadające Jego potrzebom, nakazując zaoferowanie tylko wyrobów o ściśle określonych wymiarach (szerokość, wysokość, głębokość), mocy roboczej, nośności, parametrów pomiarowych przy konkretnych zakresach dla urządzeń elektronicznych, momentu obrotowego, zakresów pracy a zatem produktu równoważnego, czym naruszył art. 29 ust. 3 Ustawy w kontekście podanego „pochodzenia” poprzez opis oraz art. 7 ust. 1 i art. 22 ust. 2 w związku z zapisem o „równym traktowaniu wykonawców” i „utrudnianiu uczciwej konkurencji”.
            Czy wobec powyższego, Zamawiający uzupełni opis w pozycjach 9,51,54,62 poprzez określenie odpowiedniej tolerancji w wymiarach i parametrach a zatem opisze przedmiot zamówienia zgodnie z art. 29 ust. 1 Ustawy „Prawo zamówień publicznych” (tekst jednolity: Dz. U. Nr 19 poz. 177 z dnia 9 lutego 2004 r. z późn. zm.) „w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń”, czym umożliwi złożenie oferty różnych producentów, zgodnie z Ustawą?
Odpowiedź:

Jak wyżej w zapytaniu nr 2.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2010/05/14
odpowiedzialny/a:
Barłomiej Miluch
wprowadził/a:
Elżbieta Sęk
dnia:
2010/05/14 14:31:29
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Elżbieta Sęk 2010/05/14 14:31:29 nowe pytania i odpowiedzi