przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania


Szczecin 2009-03-19

                                                                                 
                                                                                 
 
                                                                  Wykonawcy
 
 
Nr pisma: BZP/S/MCH/341/383/09
Nasz znak: BZP/23/09
 
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Remont zbiornika retencyjnego Jeziorko Słoneczne przy ul. Derdowskiego w Szczecinie”
 
 
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t. j. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Publicznych, Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
 
PYTANIE:
Zamawiający wymaga wykonanie robót ziemnych – usunięcie osadu z dna jeziora w rejonie wlotu W3 (szacowana ilość osadu 1200 m3). Ponadto w rejonie wyspy (w okolicach istniejącego mostku żelbetowego) na odcinku około 100 m należy odmulić kanał do rzędnych projektowanych. Zamawiający w przedmiarze robót uwzględnił kubaturę poboru osadu z części osadnikowej jeziora w ilości 1200 m3. Czy 1200 m3 to całkowita ilość poboru osadu z części osadnikowej jeziora wraz z kanałem? Czy kanał należy doliczyć osobno? Jeśli tak to, w jakiej ilości?
 
PYTANIE:
Zamawiający przewidział wykonanie dróg tymczasowych do realizacji zadania – prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający odkupi od wykonawcy wszystkie płyty drogowe przewidziane do ich wykonanie, czy należy przyjąć użycie własnych płyt Wykonawcy i Zamawiającego obciążyć tylko częściowym ich zużyciem orz transportem ze składowiska i z powrotem?
 
PYTANIE:
Zamawiający przewidział hałdowanie urobku z odmulenia zbiornika przed jego wywiezieniem – prosimy o wskazanie miejsca przewidzianego na hałdowanie urobku.
 
PYTANIE:
Zamawiający przewidział w części rysunkowej dokumentacji wycinkę-usunięcie drze, a podczas wizji lokalnej w terenie stwierdzono powalone drzewa – czy Zamawiający potwierdza usunięcie zaznaczonych na rysunku i powalonych drzew? Jeżeli tak, to prosimy o określenie robót objętych wycinką.
 
PYTANIE:
Stwierdzamy, iż Zamawiający nie przewidział niezbędnego koszenia ewentualnie hakowania roślinności w obrysie lustra wody przed robotami czerpalnymi namułu. Czy Zamawiający przewidział hałdowanie i wywózkę roślinności wodnej (ewentualnie utylizację) na miejsce wskazane przez Zamawiającego?
 
PYTANIE:
Podczas wizji lokalnej stwierdzono ubytki w skarpach zbiornika. Czy Zamawiający przewiduje uzupełnienie – naprawy skarp zbiornika?
 
PYTANIE:
Prosimy o wskazanie miejsca wywozu urobku z odmulania zbiornika.
 
OPDPWIEDŹ:
1.    usunięcie osadu w ilości 1200 m3 obejmuje całą ilość urobku przewidzianego do usunięcia, tj. osad z części osadnikowej jeziora w rejonie wlotu W3, oraz osad z kanału w rejonie wyspy,
2.    technologia wykonania prac bagrowniczych wymaga wykonania tymczasowej drogi technologicznej (z płyt żelbetowych pełnych), przeznaczonej do rozbiórki po zakończeniu prac. Zamówienie objęte ceną ryczałtową nie precyzuje, czy droga ta ma zostać wykonana z płyt nowych czy używanych, będących własnością Wykonawcy, co oznacza, ze wybór ten leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje pokrycia żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu,
3.    technologia wykonania robót przewiduje obniżenie zwierciadła wody w jeziorze (do całkowitego spuszczenia wody w zbiorniku). Urobek z odmulenia zbiornika do czasu jego odsączenia i wywiezienia można składować na dnie zbiornika, lub terenie przyległym,
4.    wycinka i usunięcie drzew i krzewów na skarpach jeziora lub terenie przyległym przewidziana jest do wykonania w ramach zagospodarowania terenu wokół Jeziorka Słonecznego. Realizowane obecnie zadanie nie obejmuje tych prac,
5.    usunięcie trzciny porastającej brzegi zbiornika w granicach lustra wody powinno zostać wykonane w ramach usuwania osadu z jeziorka,
6.    uzupełnienie ewentualnych ubytków w skarpach zbiornika przewidywane jest w ramach zagospodarowania terenu wokół jeziorka; realizowane obecnie zadanie nie obejmuje tych prac,
7.    wskazanym przez Inwestora miejscem składowania urobku wydobytego z jeziorka Słonecznego jest składowisko odpadów komunalnych w Sierakowie (gmina Police). Urobek wykorzystany zostanie do rekultywacji nieczynnego składowiska odpadów komunalnych. Koszty związane z przyjęciem urobku na składowisko odpadów ponosi Inwestor.

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/03/19
odpowiedzialny/a:
Marek Chrzanowski
wprowadził/a:
Marek Chrzanowski
dnia:
2009/03/19 11:48:40
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marek Chrzanowski 2009/03/19 11:48:40 nowe pytania