Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania i odpowiedzi
Szczecin 2011-09-13
Wykonawcy
Nasz znak: BZP/168/11
Dotyczy:
Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostawę sprzętu komputerowego, elektronicznego i prezentacyjnego oraz oprogramowań do szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 t. j), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
1)Pytanie do Części XVIII – Tablice interaktywne
Zamawiający w części XVIII -„Dostawa zestawów tablic interaktywnych z projektorami multimedialnymi oraz tablicy interaktywnej i projektora multimedialnego do współpracy z posiadanym projektorem i tablicą” opisał tablice interaktywne i projektory do współpracy z tablicami.
Opis techniczny urządzeń pozwala na zrealizowanie zamówienia tylko i wyłącznie wtedy gdy oferenci zaproponują następujące produkty:
Tablica interaktywna 77” – IPBOARD 77”
Tablica interaktywna 85” – IPBOARD 85”
Tablica interaktywna 94” – IPBOARD 101”
Projektor do tablicy interaktywnej typ „A” – EPSON EB-440W
Projektor do tablicy interaktywnej typ „B” – NEC M260WS
Zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych opis techniczny urządzeń nie powinien preferować żadnego dostawcy i producenta.
W celu umożliwienia uczciwej konkurencji oczekujemy od Zamawiającego, że dokona takich zmian w specyfikacji technicznej urządzeń, które pozwolą na dopuszczenie urządzeń innych producentów o podobnych cechach funkcjonalnych.
Tablice interaktywne:
W opisie tablic interaktywnych zawarto parametry „Technologia – Elektromagnetyczna pasywna”; „Dokładność - +/- 0,05 mm”; „Tempo odczytu współrzędnych – 260 współrzędnych”, które są w rzeczywistości ograniczeniem tablicy do tylko jednej z kilku identycznych pod względem funkcjonalnym.
Czy w związku z tym, że technologia oraz jej szczegółowe cechy nie maja wpływu na funkcjonalność tablicy Zamawiający zmieni powyższe zapisy na – tablica interaktywna obsługiwana za pomocą pisaka elektronicznego, palca lub innego przedmiotu?
Odp.: Nie,Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę treści specyfikacji dotyczącej technologii pracy tablicy. Nie jest prawdą, że technologia nie ma wpływu funkcjonalnego. W technologii elektromagnetycznej pasywnej do pracy na tablicy wykorzystuje się elektroniczny pisak i takiego sposobu obsługi Zamawiający wymaga. Zamawiający nie zgadza się na zaoferowanie tablicy o innej technologii niż elektromagnetyczna pasywna, w tym obsługiwanej dotykowo za pomocą palca lub innego dowolnego przedmiotu.
2)Pytanie do Części XVIII – Tablice interaktywne
W opisach powierzchni roboczej oraz ramy tablicy Zamawiający wskazuje na cechy tablicy nie mające znaczenia z punktu widzenia funkcjonalnego ale jednoznacznie skazujące na cechy tablicy elektromagnetycznej o konkretnej konstrukcji. Trudno zrozumieć wskazywanie konkretnych materiałów, z których ma być wykonana powierzchnia robocza tablicy lub też jej rama jako funkcjonalności. Niezrozumiałe jest również wymaganie parametrów, które nie są możliwe do zweryfikowania w momencie zakupu tablicy interaktywnej.
Czy w związku z tym Zamawiający zmieni treść punktów opisujących konstrukcję tablicy z:
„Powierzchnia robocza – Wierzchnia warstwa wykonana z plastiku (baza - poliester), odporna na rozdarcia, zoptymalizowana zarówno do projekcji jak i pisania po niej, łatwa do czyszczenia, nie niszczy się ani nie żółknie nawet po długim czasie. Uszkodzenia nie mogą wpływać na działanie tablicy. Powierzchnia umożliwia pisanie markerami do tablic suchościeralnych. Odporna na zniekształcanie, rozszerzanie i kurczenie się”
i
„Rama tablicy - Tablica jest osadzona w metalowej ramie. Narożniki wykonane z PCV”
na
Konstrukcja tablicy – z wierzchnią warstwą wykonaną z materiału odpornego na uszkodzenia, zoptymalizowana zarówno do projekcji jak i pisania po niej, łatwa do czyszczenia. Powierzchnia umożliwia pisanie markerami do tablic suchościeralnych?
Odp.: Specyfikacja zawiera minimalne wymagane parametry urządzeń. Zamawiający wymaga, aby tworzywo z którego wykonana jest powierzchnia tablicy oraz rama spełniało wymagania określone w SIWZ. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie tablic, których powierzchnia i rama jest wykonana z tworzyw sztucznych jednocześnie spełniających minimalne wymagania określone w SIWZ. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
3)Pytanie do Części XVIII – Tablice interaktywne
W opisie tablic interaktywnych zawarto opis „Akcesoria - Pasek skrótów do najczęściej wykorzystywanych funkcji, uchwyt na pisaki, 2 pisaki zasilane z baterii lub wymiennych akumulatorów, 1 zestaw do montażu naściennego,sterowniki wraz z oprogramowaniem tablicy z licencją umożliwiającą instalacje na dowolnej liczbie komputerów, przewodnik metodyczny, multimedialna instrukcja obsługi” Zamawiający ponownie wskazuje jednoznacznie na technologię elektromagnetyczną o konkretnej konstrukcji dodatkowo w opisie akcesoriów zawarty jest opis realizacji skrótów ekranowych tablicy. W tablicach interaktywnych skróty do najczęściej wykorzystywanych funkcji są realizowane na kilka sposobów równorzędnych pod względem funkcjonalnym jak, tak jak przyciski na ramie, skróty wyświetlane na powierzchni interaktywnej, aktywna półka na pisaki itp.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniającą SIWZ tablicę o następujących parametrach:
Akcesoria – minimum 2 pisaki, półka lub uchwyt na pisaki, 1 zestaw do montażu ściennego, sterowniki wraz z oprogramowaniem tablicy z licencją umożliwiającą instalacje na dowolnej liczbie komputerów, przewodnik metodyczny, instrukcja obsługi.
Skróty ekranowe – podstawowe funkcje tablicy (zmiana koloru pisaka, zmiana rodzaju pisaka, następny slajd/karta, przejście do następnego lub poprzedniego slajdu, zmiana trybu na kursor myszki) dostępne poprzez skróty dostępne na powierzchni roboczej tablicy, ramie tablicy lub półce na pisaki oraz generowane przez oprogramowanie tablicy.
Odp.: Zamawiający wymaga dostarczenia tablicy interaktywnej o technologii wyłącznie elektromagnetycznej. Specyfikacja zawiera minimalne wymagane parametry urządzeń. Zamawiający wymaga zaoferowania tablic interaktywnych spełniających lub przewyższających parametry zawarte w SIWZ. Zadaniem Oferenta jest sprawdzenie, czy produkty jakie zamierza zaoferować spełniają wszystkie wymagania określone w SIWZ lub je przewyższają. W ocenie Zamawiającego uchwyt i półka na pisaki są równoważne dlatego też Zamawiający zgadza się na zaoferowanie tablic wyposażonych w uchwyt lub półkę na pisaki. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
4)Pytanie do Części XVIII – Tablice interaktywne
Opis tablic interaktywnych wskazano sposób obsługi tablicy „Obsługa tablicy - Za pomocą załączonych pisaków, możliwa obsługa przez dwie osoby jednocześnie. Automatyczna archiwizacja wyników pracy, pełna emulacja myszki komputerowej z poziomu pisaka” po raz kolejny wskazując jednoznacznie na technologię elektromagnetycznej o konkretnej konstrukcji oraz dodając do opisu sposobu obsługi funkcję archiwizowania wyników pracy. Taki opis tablicy nie ma uzasadnienia funkcjonalnego, a łączenie kilku niezwiązanych ze sobą cech może utrudnić przygotowanie oferty przez potencjalnych Wykonawców.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniającą SIWZ tablicę o następujących parametrach:
Obsługa tablicy - Za pomocą załączonych pisaków, emulacja myszki komputerowej z poziomu pisaka.
Archiwizacja – wyniki pracy mogą być zapisywane sposób automatyczny, umożliwiający odzyskanie danych przy niespodziewanym wyłączeniu komputera.
Odp.: Nie. Zamawiający wymaga zaoferowania tablic, które obsługuje się przy pomocy pisaków elektronicznych. Zamawiający nie zgadza się na zaoferowanie tablicy obsługiwanej w inny sposób (włączając w to tablice obsługiwane dotykowo). Zamawiający uważa, że automatyczna archiwizacja wyników pracy oraz możliwość pracy na tablicy przez dwie osoby jednocześnie mają uzasadnienie funkcjonalne. Wyniki pracy są automatycznie zapisywane i w przypadku niepożądanego zamknięcia programu bądź jego niestabilnej pracy tworzony materiał można odzyskać. Możliwość pracy dwóch osób na tablicy jest również bardzo przydatna, gdyż umożliwia pracę ucznia i kontrolę jego działań na bieżąco przez nauczyciela lub innego ucznia. W związku z tym Zamawiający informuje, że wprowadzi zmiany w treści SIWZ dotyczących sposobu obsługi tablicy.
5)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „A”
Zamawiający wymaga aby minimalna rozdzielczość projektora (matrycy) wynosiła 1280x800. Oznacza to, że obraz będzie generowany w formacie 16:10. Projekty typu „A” mają współpracować z tablicami 77” i 85”, które mają być wykonane w formacie 4:3. Suma parametrów projektora typu ‘A” wskazuje jednoznacznie, że jedynym spełniającym SIWZ będzie projektor EPSON EB-440W. Dodatkowo Zamawiający popełnił bardzo poważny błąd techniczny przy doborze urządzeń wyświetlających do tablic wskazując urządzenia o niezgodnych formatach obrazu, a co za tym idzie niedopasowanych do współpracy pod względem technicznym.
Czy w związku z tym Zamawiający wskaże jako wymagany podstawowy format obrazu (matryca) jako 4:3 a co za tym idzie minimalną rozdzielczość na 1024x768 jako odpowiadającą temu formatowi?
Odp.: Zamawiający przygotowując specyfikację zrobił rozpoznanie rynku, z którego wynika, że istnieją w ofercie projektory o ultra krótkiej optyce i rozdzielczości matrycy 1280x800 pikseli, które są tańsze od projektorów wyposażonych w matrycę 1024x768. Zamawiający wymaga zaoferowania projektorów o rozdzielczości matrycy WXGA lub wyższej (czyli lepszych od projektorów o rozdzielczości matrycy XGA). Podobnie, Zamawiający nie podtrzymuje argumentu jakoby popełnił błąd przy doborze urządzeń. Każdy projektor o matrycy 16:10 jest w stanie wyświetlić obraz o proporcjach 4:3 bez zniekształceń, mieszczący się w powierzchni projekcyjnej tablicy interaktywnej. W zawiązku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
6)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „A”
Zamawiający w opisie projektora wymaga aby posiadał głośnik minimum 10W. Obudowa projektora multimedialnego nie jest przystosowana do odtwarzania dźwięku o dużej mocy i związku z tym większość głośników instalowanych w projektorach posiada moc 1W. W instalacjach interaktywnych do zwiększenia czytelności dźwięku stosuje się najczęściej dodatkowe aktywne głośniki.
Czy w związku z tym Zamawiający dopuści projektor wyposażony w głośnik 1W pod warunkiem dostarczenia dodatkowych głośników aktywnych o mocy minimalnej 2x10W?
Odp.: Zamawiający ze względów estetycznych nie zgadza się na zaoferowanie głośników zewnętrznych. Zamawiający wymaga aby projektor był wyposażony w głośnik o mocy 10W i aby był wykorzystywany do emitowania dźwięku z podłączonego do niego komputera. Obudowy współcześnie projektowanych i produkowanych projektorów są przystosowane do montażu wewnątrz głośników o mocy znacznie wyższej niż 1W. W zawiązku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
7)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „A”
Zamawiający wskazuje żywotność lampy na poziomie 2500 godzin. W innych projektorach opisanych w tym postępowaniu oczekuje żywotności minimum 4000 godzin. Oznacza to w praktyce stosowanie różnych wymagań dotyczących żywotności lamp co trudno wytłumaczyć z funkcjonalnego punktu widzenia. Oczywistym jest, że żywotność lampy na poziomie 4000 godzin jest znacznie korzystniejsza niż 2500 godzin.
Czy w związku z tym Zamawiający może określić jeden wymagany standard żywotności lampy w bieżącym postępowaniu i wskaże która wartość (2500 godzin lub 4000 godzin) jest wymagana?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
8)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający w odniesiemy do projektora typu „A” oczekuje projektora o ultrakrótkiej ogniskowej co jest wyborem z funkcjonalnego i technicznego punktu widzenia absolutnie prawidłowe. Niezrozumiałe więc staje się wskazanie dla projektora typu „B” rozwiązania opartego o urządzenie zaledwie krótkoogniskowe. Podobnie jak w przypadku żywotności lampy stosowane są dwa standardy dla tej samej grupy urządzeń.
Czy w związku z tym Zamawiający zmieni wymagania dotyczące projektora typu „B” tak by był to projektor o ultrakrótkiej ogniskowej, a więc odległość projekcji nie powinna być większa niż 35 cm.
Odp.: Nie. Specyfikacja zawiera minimalne parametry wymaganych projektorów i zadaniem Oferenta jest zaoferowanie projektorów o parametrach nie gorszych niż wymagane. Oferent wymaga zmiany parametrów na wyższe (zmiany typu projektora z szerokokątnego na ultraszerokokątny) przez co w danym przypadku ograniczony zostanie wybór dostępnych na rynku rozwiązań. W związku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
9)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający określił jasność projektora jako minimum 2600 ANSI lumenów. Standardem jasności do wyświetlania obrazu na tablicy jest około 2000 ANSI lumenów tak aby odbijające światło nie oślepiało użytkowników. Należy również zwrócić uwagę, że kolejną standardową jasnością projektora (powyżej 2000 ANSI lumenów) jest 2500 ANSI lumenów. Różnica pomiędzy 2600 a 2500 ANSI lumenów nie jest zauważalna i z funkcjonalnego punktu widzenia nie ma ona żadnego znaczenia. Jednak takie opisanie projektora znacznie ogranicza wybór i w zestawieniu z innymi parametrami jednoznacznie wskazuje na projektor NEC M260W ograniczając konkurencję niezgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor o jasności 2000 ANSI lumenów?
Odp.: Nie. Specyfikacja zawiera minimalne parametry wymaganych projektorów i zadaniem Oferenta jest zaoferowanie projektorów o parametrach nie gorszych niż wymagane. Jasności współcześnie projektowanych i produkowanych projektorów rosną płynnie nawet co 100 ANSI lm, a nie co 500 ANSI lm jak sugeruje Oferent zadający pytanie. W związku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
10)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający wskazuje żywotność lampy na poziomie 4000 godzin. W innym projektorze opisanym w tym postępowaniu oczekuje żywotności minimum 2500 godzin. Oznacza to w praktyce stosowanie różnych wymagań dotyczących żywotności lamp co trudno wytłumaczyć z funkcjonalnego punktu widzenia. Oczywistym jest, że żywotność lampy na poziomie 4000 godzin jest znacznie korzystniejsza niż 2500 godzin.
Czy w związku z tym Zamawiający może określić jeden wymagany standard żywotności lampy w bieżącym postępowaniu i wskaże , która wartość (2500 godzin lub 4000 godzin) jest wymagana?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
11)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający opisał porty wejścia dla projektora typu „B” wskazując jako wymagany port HDMI. Nie wymaga natomiast takiego portu dla projektora typu „A”. Trudno zrozumieć dlaczego w przypadku jednego projektora dedykowanego do tablicy interaktywnej port HDMI jest wymagany, a do drugiego nie jest wymagany, biorąc pod uwagę, że urządzenia te będą pracowały dokładnie w ten sam sposób.
Czy w związku z tym Zamawiający odstąpi od wymagania portu HDMI w projektorze typu „B” lub wskaże wejście „HDMI” jako wymagany standard dla wszystkich projektorów multimedialnych w tym postępowaniu?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
12)Pytanie do Części XVIII - Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający w opisie projektora wymaga aby posiadał głośnik minimum 10W. Obudowa projektora multimedialnego nie jest przystosowana do odtwarzania dźwięku o dużej mocy i związku z tym większość głośników instalowanych w projektorach posiada moc 1W. W instalacjach interaktywnych do zwiększenia czytelności dźwięku stosuje się najczęściej dodatkowe aktywne głośniki.
Czy w związku z tym Zamawiający dopuści projektor wyposażony w głośnik 1W pod warunkiem dostarczenia dodatkowych głośników aktywnych o mocy minimalnej 2x10W?
Odp.: Nie. Zamawiający ze względów estetycznych nie zgadza się na zaoferowanie głośników zewnętrznych. Zamawiający wymaga, aby projektor był wyposażony w głośnik o mocy 10W i aby był wykorzystywany do emitowania dźwięku z podłączonego do niego komputera. Obudowy współcześnie projektowanych i produkowanych projektorów są przystosowane do montażu wewnątrz głośników o mocy znacznie wyższej niż 1W. W zawiązku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
13)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „A”
Zamawiający w części XIII -„Dostawa projektorów multimedialnych wraz z okablowaniem i dwoma ekranami” opisał projektory multimedialne, ekrany projekcyjne i okablowanie .
Opis techniczny urządzeń pozwala na zrealizowanie zamówienia tylko i wyłącznie wtedy gdy oferenci zaproponują następujące produkty:
Projektor typ „A” – EPSON EB-93W
Projektor typ „B” – EPSON EH-TW3600
Zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych opis techniczny urządzeń nie powinien preferować żadnego dostawcy i producenta.
W celu umożliwienia uczciwej konkurencji oczekujemy od Zamawiającego, że dokona takich zmian w specyfikacji technicznej urządzeń, które pozwolą na dopuszczenie urządzeń innych producentów o podobnych cechach funkcjonalnych.
Zamawiający określił jasność projektora jako minimum 2600 ANSI lumenów. Standardem jasności na poziomie oczekiwanym przez Zamawiającego jest 2500 ANSI lumenów. Różnica pomiędzy 2600 a 2500 ANSI lumenów nie jest zauważalna i z funkcjonalnego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia. Jednak takie opisanie projektora znacznie ogranicza wybór i w zestawieniu z innymi parametrami jednoznacznie wskazuje na projektor EPSON EB-93W ograniczając konkurencję niezgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor o jasności 2500 ANSI lumenów?
Odp.: Tak, Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor o jasności 2500 ANSI lumenów. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
14)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „A”
Zamawiający wskazuje żywotność lampy na poziomie 4000 godzin. W innym projektorze opisanym w części XVIII oczekuje żywotności minimum 2500 godzin. Oznacza to praktyce stosowanie różnych wymagań dotyczących żywotności lamp co trudno wytłumaczyć z funkcjonalnego punktu widzenia. Oczywistym jest, że żywotność lampy na poziomie 4000 godzin jest znacznie korzystniejsza niż 2500 godzin.
Czy w związku z tym Zamawiający może określić jeden wymagany standard żywotności lampy w bieżącym postępowaniu i wskaże, która wartość (2500 godzin lub 4000 godzin) jest wymagana?
Odp.: Nie. Projektory w Części XIII mają wymóg żywotności lampy min. 4000 godzin.
15)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „A”
Zamawiający opisując porty i złącza wskazuje aby Component video musiał być współdzielony z wejściem VGA. Nie ma to żadnego uzasadnienia funkcjonalnego ponieważ korzystanie z portu Component video za pomocą wejścia VGA wymaga specjalnych, dodatkowych kabli przejściowych. Natomiast standardowym gniazdem wejściowym dla Component video jest 3RCA do którego możemy wykorzystywać powszechnie dostępne kable sygnałowe.
Dodatkowo Zamawiający wymaga portu USB 2.0 typ. B mimo iż w innych projektorach opisanych w tym postępowaniu takiego gniazda nie wymaga. Oznacza to , że po raz kolejny zastosowano podwójny standard dotyczący projektorów wskazując ten port jako wymagany.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor posiadający port Component video bez określania typu gniazda za pomocą którego ma być podłączany oraz zrezygnuje z wymagania portu USB?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
16)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „A”
Zamawiający w opisie projektora wymaga aby posiadał głośnik minimum 10W. Obudowa projektora multimedialnego nie jest przystosowana do odtwarzania dźwięku o dużej mocy i związku z tym większość głośników instalowanych w projektorach posiada moc 1W. W instalacjach multimedialnych do zwiększenia czytelności dźwięku stosuje się najczęściej dodatkowe aktywne głośniki.
Czy w związku z tym Zamawiający dopuści projektor wyposażony w głośnik 1W pod warunkiem dostarczenia dodatkowych głośników aktywnych o mocy minimalnej 2x10W?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
17)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „B”
Projektor do tablicy interaktywnej typu „B”
Zamawiający określił wymaganą rozdzielczość jako full HD. W pracowni szkolnej projektor służy do prezentacji treści edukacyjnych na dużym ekranie w standardowym oświetleniu, natomiast projektory Full HD są urządzeniami do wyświetlania filmów w tzw. „kinie domowym”. Oczekiwanie tak wysokiej rozdzielczości jest nieuzasadnione ekonomicznie ponieważ wszystkie materiały (w tym filmy) można odtworzyć z co najmniej dobrą jakością na projektorach o rozdzielczości np. WXGA (1280x800). Dodatkowo suma podanych parametrów ograniczają wybór urządzenia do jednego producenta a dokładnie do jednego modelu ograniczając uczciwą konkurencję.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor o rozdzielczości minimalnej 1280x800?
Odp.: Nie. Przedmiotowy projektor będzie wykorzystywany zarówno do wyświetlania tradycyjnych prezentacji, jak również do wyświetlania filmów w jakości Full HD. W związku z tym, Zamawiający wymaga zaoferowania projektora o rozdzielczości rzeczywistej Full HD. Jednocześnie Zamawiający informuje, że nie wprowadzi zmiany w treści SIWZ w tym zakresie.
18)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „B”
Zamawiający wskazuje kontrast 35000:1 jako wymagany w projektorze typ „B”. Taka wartość kontrastu przy wykorzystaniu w czasie prezentacji multimedialnej nie ma uzasadnienia funkcjonalnego ponieważ z klasie szkolnej nie będzie miała wpływu na jakość obrazu. Projektor o kontraście 35000:1 w zastosowaniu szkolnym (sala z normalnym oświetleniem w czasie lekcji) nie będzie się różnił od projektor z kontrastem 2000:1.
Czy w związku tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor o kontraście 2000:1?
Odp.: Nie. Przedmiotowy projektor będzie wykorzystywany zarówno do wyświetlania tradycyjnych prezentacji jak również do wyświetlania filmów w jakości Full HD, w związku z tym Zamawiający wymaga zaoferowania projektora o kontraście minimum 35000:1 i nie uzna za spełniający wymogi SIWZ projektor o kontraście 2000:1.
19)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „B”
Zamawiający wskazuje żywotność lampy na poziomie 4000 godzin. W innym projektorze opisanym w części XVIII oczekuje żywotności minimum 2500 godzin. Oznacza to praktyce stosowanie różnych wymagań dotyczących żywotności lamp co trudno wytłumaczyć z funkcjonalnego punktu widzenia. Oczywistym jest, że żywotność lampy na poziomie 4000 godzin jest znacznie korzystniejsza niż 2500 godzin.
Czy w związku z tym Zamawiający może określić jeden wymagany standard żywotności lampy w bieżącym postępowaniu i wskaże która wartość (2500 godzin lub 4000 godzin) jest wymagana?
Odp.: Nie. Projektory w Części XIII mają wymóg żywotności lampy min. 4000 godzin.
20)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „B”
Zamawiający opisując porty i złącza wskazuje aby Component video musiał być współdzielony z wejściem VGA. Nie ma to żadnego uzasadnienia funkcjonalnego ponieważ korzystanie z portu Component video za pomocą wejścia VGA wymaga specjalnych, dodatkowych kabli przejściowych. Natomiast standardowym gniazdem wejściowym dla Component video jest 3RCA do którego możemy wykorzystywać powszechnie dostępne kable sygnałowe.
Czy w związku z tym Zamawiający uzna za spełniający SIWZ projektor posiadający port Component video bez określania gniazda za pomocą ma być podłączany?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
21)Pytanie do Części XIII - Projektor typu „B”
Zamawiający w opisie projektora wymaga aby posiadał głośnik minimum 10W. Obudowa projektora multimedialnego nie jest przystosowana do odtwarzania dźwięku o dużej mocy i związku z tym większość głośników instalowanych w projektorach posiada moc 1W. W instalacjach multimedialnych do zwiększenia czytelności dźwięku stosuje się najczęściej dodatkowe aktywne głośniki.
Czy w związku z tym Zamawiający dopuści projektor wyposażony w głośnik 1W pod warunkiem dostarczenia dodatkowych głośników aktywnych o mocy minimalnej 2x10W?
Odp.: Tak. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
22)Pytanie do Części XVIII
Zamawiający w poszczególnych urządzeniach podał następujące parametry dotyczące formatów obrazu:
Tablica interaktywna 77” – format powierzchni projekcyjnej 4:3
Tablica interaktywna 85” – format powierzchni projekcyjnej 4:3
Tablica interaktywna 94” – format powierzchni projekcyjnej 16:9
Projektor do tablicy interaktywnej typ „A” – rozdzielczość format 16:10
Projektor do tablicy interaktywnej typ „B” – rozdzielczość format 16:10
W punkcje 7. „Ilość zestawów tablic interaktywnych z projektorami multimedialnymi oraz ilość tablicy interaktywnej i projektora multimedialnymi do współpracy z posiadanym projektorem i tablicą, a także wykaz Odbiorców” zamawiający podaje zestawienie rodzaju tablicy z odpowiednim rodzajem projektora multimedialnego.
W pozycjach 1, 2, 5, 6, 7, 13, 14, 15, 16, 17, 18 Zamawiający zestawił tablicę interaktywną 77” (format 4:3) z projektorem typu „A” (format 16:10).
W pozycjach 3,4, 9, 10, 11, 12 Zamawiający zestawił tablicę 85” (format 4:3) z projektorem typu „A” (format 16:10).
W pozycji 8 Zamawiający zestawił tablicę 94” (format 16:9) z projektorem typu „B” (format 16:10).
Obowiązkiem Zamawiającego przystępującego do zakupu urządzeń ze środków publicznych jest taki dobór parametrów technicznych wyspecyfikowanych urządzeń aby ze sobą współpracowały w sposób co najmniej prawidłowy. Możliwe jest to tylko i wyłącznie w przypadku doboru parametrów urządzeń wchodzących w skład takiego zestawu zgodnie ze sztuką i standardami.
W opisanym powyżej przypadku Zamawiający w 17 z 18 pozycji dobiera projektor wyświetlający obraz w formacie 16:10 do tablic interaktywnych o powierzchni roboczej w formacie 4:3. Przy takim doborze urządzeń, znaczna część obrazu z projektora „wystaje” poza tablicę interaktywną i oświetla ścianę lub meble obok tablicy interaktywnej. W ten sposób marnowane są zarówno ilość światła generowanego przez projektor jak znaczna część energii elektrycznej zużywanej na zasilanie lampy projektora, na oświetlanie obszaru poza tablicą..
Wynika z tego, że Zmawiający planuje zakup urządzeń nieprzystosowanych pod względem technicznym do pracy w zestawach, przez co dokona wydatku środków publicznych w sposób nieefektywny i obarczony poważnym błędem.
Poniżej graficzne przedstawienie problemu.
Tablica interaktywna – format 4:3 |
Prawidłowy dobór tablicy i projektora
Obraz z projektora o formacie 4:3 |
Tablica interaktywna – format 4:3 |
Nieprawidłowy dobór projektora i tablicy
Obraz z projektora o formacie 16:10 |
Tablica interaktywna – format 4:3 |
Cześć obrazu z projektora o formacie 16:10 mieszczący się w powierzchni roboczej tablicy o formacie 4:3 |
Część obrazu z projektora o formacie 16:10 nie mieszczący się w powierzchni roboczej tablicy o formacie 4:3 |
W związku z tak poważnym błędem technicznym w doborze urządzeń wzywamy Zamawiającego do zmiany opisu technicznego tablic interaktywnych i współpracujących z nimi projektorów multimedialnych w taki sposób aby urządzenia te pozwalały na optymalną i zgodną ze standardami współpracę.
Prawidłowym doborem tablic interaktywnych i projektorów jest sytuacja gdy do tablic 77” i 85” wskazane zostaną projektory o podstawowym (matryc LCD) formacie obrazu 4:3 .
Dobór projektora do tablicy 94” pod względem formatów obrazu można uznać za akceptowalny.
Odp.: Zamawiający przygotowując specyfikację zrobił rozpoznanie rynku, z którego wynika, że istnieją w ofercie projektory o ultra krótkiej optyce i rozdzielczości matrycy 1280x800 pikseli które są tańsze od projektorów wyposażonych w matrycę 1024x768. Zamawiający nie podtrzymuje zatem argumentu jakoby środki publiczne były wydawane w sposób nieefektywny, ponieważ Zamawiający wymaga zaoferowania projektorów o rozdzielczości matrycy WXGA lub wyższej (czyli lepszych od projektorów o rozdzielczości matrycy XGA). Podobnie Zamawiający nie podtrzymuje argumentu jakoby projektory te były niedostosowane do tablic interaktywnych. Każdy projektor o matrycy 16:10 jest w stanie wyświetlić obraz o proporcjach 4:3 bez zniekształceń, mieszczący się w powierzchni projekcyjnej tablicy interaktywnej. W zawiązku z powyższym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
23)Pytanie do Części XVIII
Zamawiający opisując projektory typ „A” i typ „B” wskazuje dwa różne parametry minimalnej żywotności lampy. Jest to niewątpliwie stosowanie podwójnych standardów dla jednego rodzaju urządzeń. Trudno bowiem zrozumieć dlaczego w przypadku projektora typ „A” żywotność lampy 2500 godzin jest odpowiednia a w przypadku projektora typu „B” minimalna żywotność lampy musi wynosić 4000 godzin. Niewątpliwie żywotność lampy 4000 godzin jest znacznie korzystniejsza niż 2500 godzin z punktu widzenia użytkownika.
W związku z tym wzywamy Zamawiającego do zastosowania jednego standardu dotyczącego żywotności lampy wszystkich urządzeń w zadaniu XVIII poprzez podniesienie go do 4000 godzin jako korzystniejszego dla Zamawiającego.
Odp.: Nie. Zakup projektorów realizowany jest do różnych placówek oświatowych. Przygotowując specyfikację Zamawiający prowadził konsultacje z dyrektorami tych placówek jak również z nauczycielami informatyki. Zamówienie obejmować będzie dwa typy żywotności lampy ponieważ w jednym przypadku wysoka żywotność lampy jest istotna z punktu widzenia przyszłego użytkownika (projektory będą pracowały przez długi czas), a w drugim istotniejsze są inne walory użytkowe tych urządzeń. W zawiązku z tym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
24)Pytanie do Części XVIII
Zamawiający opisując projektory typ „A” i typ „B” wskazuje na dwa różne systemy projekcji. Typ „A” jest urządzeniem o ultrakrótkiej ogniskowej, typ „B” jest urządzeniem o krótkoogniskowej projekcji. Zdecydowanie lepszym systemem projekcji do tablicy interaktywnej z funkcjonalnego punktu widzenia urządzenie o ultrakrótkiej ogniskowej. Zamawiający planuje zakup 1 szt. projektora typu „B” a więc zmiana standardu nie może wynikać z wysokości budżetu gdyż cena zakupu tego urządzenia nie będzie miała wpływu na łączny koszt zakupu urządzeń w części XVIII.
W związku z tym wzywamy Zamawiającego do ujednolicenia oczekiwanego systemu projekcji dla wszystkich urządzeń w zadaniu XVIII poprzez wskazanie urządzeń o ultrakrótkiej ogniskowej jako jedynej wymaganej a co za tym idzie wskazanie nowych maksymalnych odległości dla projektora typu „B”.
Odp.: Specyfikacja zawiera minimalne parametry wymaganych projektorów i zadaniem Oferenta jest zaoferowanie projektorów o parametrach nie gorszych niż wymagane. Oferent wymaga zmiany parametrów na wyższe (zmiany typu projektora z szerokokątnego na ultraszerokokątny) przez co w danym przypadku ograniczony zostanie wybór dostępnych na rynku rozwiązań. W związku z powyższym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
25)Pytanie do Części XIII
Zamawiający w przypadku projektorów typ „A” i typ „B” oczekuje minimalnej żywotności lampy 4000 godzin. W części XVIII Zamawiający zastosowała podwójny standard dotyczący żywotności lampy o czym napisano powyżej.
W związku z tym wzywamy Zamawiającego do zastosowania jednego standardu dotyczącego żywotności lamp w projektorach dla wszystkich urządzeń wyspecyfikowanych w przetargu i wskazania 4000 godzin jest najkorzystniejszej dla użytkownika.
Odp.: Zamawiający w przypadku projektorów multimedialnych typ „A” i typ „B” w Części XIII oczekuje minimalnej żywotności lampy 4000 godzin, a innej żywotności dla projektorów opisanych w Części XVIII. W zawiązku z powyższym, Zamawiający nie zmieni specyfikacji w tym zakresie.
26)Pytanie do Części XIII
Zamawiający w odniesieniu do projektorów i ekranów popełnił bardzo podobny błąd jak w przypadku tablic interaktywnych i projektorów dla nich dedykowanych. Błąd ten polega na wskazaniu formatu obrazu 16:10 dla projektora typu „A” oraz formatu 4:3 dla ekranów (pozycje 20 i 22 z punktu 4. „Ilość projektorów multimedialnych i wykaz Odbiorców”).
W zawiązku z tym wzywamy Zamawiającego do zmiany zapisu dotyczącego ekranu elektrycznego wskazując format tego ekranu na 16:10 jako spełniający SIWZ a co za tym wskazanie nowych wymiarów wymaganej powierzchni roboczej.
Odp.:Zamawiający nie zgadza się na zmianę formatu ekranu elektrycznego wskazanego w SIWZ.
27)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 77”
Czy Zamawiający dopuści do oferty tablicę interaktywną zasilaną poprzez kabel zasilający, uzyskując dzięki temu dodatkowe korzyści takie jak dźwięk z wbudowanych głośników oraz wbudowany, aktywny HUB USB?
Odp.: Zamawiający wymaga, aby tablica komunikowała się i była zasilana wyłącznie za pośrednictwem jednego, tego samego kabla podłączonego do portu USB w komputerze, dopuszcza jednak tablice interaktywne zasilanie poprzez kabel zasilający pod warunkiem, iż kabel służy do zasilania dodatkowych urządzeń takich jak głośniki i aktywny HUB USB. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
28)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 77”
Czy Zamawiający dopuści do oferty tablicę interaktywną w technologii pojemnościowej, która spełnia wszystkie założenia technologii elektromagnetycznej pasywnej, wzbogacając dodatkowo tablicę o możliwość obsługi za pomocą palca?
Odp.: Nie. Zamawiający wymaga aby praca na tablicy odbywała się wyłącznie za pośrednictwem specjalnego, elektronicznego pióra interaktywnego. Zamawiający nie dopuszcza tablic obsługiwanych dotykowo za pomocą np. palca.
29)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 77”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablicę interaktywną, której powierzchnia zbudowana jest z innych tworzyw niż wymienione, lecz również w pełni spełnia wymagania SIWZ, tzn. jest odporna na rozdarcia, zoptymalizowana zarówno do projekcji jak i pisania po niej, łatwa do czyszczenia, nie niszczy się ani nie żółknie nawet po długim czasie, uszkodzenia nie będąwpływać na działanie tablicy i z powierzchnią umożliwiającą pisanie markerami do tablic suchościeralnych, odporną na zniekształcanie, rozszerzanie i kurczenie się?
Odp.: Zamawiający wymaga, aby powierzchnia tablicy wykonana była z tworzywa sztucznego spełniającego wymagania określone w SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza oferowania tablic z wierzchnią warstwą ceramiczną.
30)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 77”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablic interaktywną, której rama wykonana jest z tworzywa sztucznego?
Odp.: Nie. Zamawiający nie dopuszcza tablic, których rama wykonana jest z tworzyw sztucznych.
31)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 77”
Czy Zamawiający dopuszcza d oferty tablicę interaktywną wyposażoną w oprogramowanie dedykowana dla platform Microsoft Windows?
Odp.: Nie. Zamawiający wymaga, aby oprogramowanie było kompatybilne ze wszystkimi wymienionymi w SIWZ systemami operacyjnymi.
32)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablicę interaktywną, gdzie obszar projekcyjny wynosi 184,5 cm x 117,5 cm?
Odp.: Tak.Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
33)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuści do oferty tablicę interaktywną zasilaną poprzez kabel zasilający, uzyskując dzięki temu dodatkowe korzyści takie jak dźwięk z wbudowanych głośników oraz wbudowany, aktywny HUB USB?
Odp.: Zamawiający wymaga, aby tablica komunikowała się i była zasilana wyłącznie za pośrednictwem jednego, tego samego kabla podłączonego do portu USB w komputerze, dopuszcza jednak tablice interaktywne zasilanie poprzez kabel zasilający pod warunkiem, iż kabel służy do zasilania dodatkowych urządzeń takich jak głośniki i aktywny HUB USB. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
34)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuści do oferty tablicę interaktywną w technologii pojemnościowej, która spełnia wszystkie założenia technologii elektromagnetycznej pasywnej, wzbogacając dodatkowo tablicę o możliwość obsługi za pomocą palca?
Odp.: Nie. Zamawiający wymaga aby praca na tablicy odbywała się wyłącznie za pośrednictwem specjalnego, elektronicznego pióra interaktywnego. Zamawiający nie dopuszcza tablic obsługiwanych dotykowo za pomocą np. palca.
35)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablicę interaktywną, której powierzchnia zbudowana jest z innych tworzyw niż wymienione, lecz również w pełni spełnia wymagania SIWZ, tzn. jest odporna na rozdarcia, zoptymalizowana zarówno do projekcji jak i pisania po niej, łatwa do czyszczenia, nie niszczy się ani nie żółknie nawet po długim czasie, uszkodzenia nie będąwpływać na działanie tablicy i z powierzchnią umożliwiającą pisanie markerami do tablic suchościeralnych, odporną na zniekształcanie, rozszerzanie i kurczenie się?
Odp.: Zamawiający wymaga, aby powierzchnia tablicy wykonana była z tworzywa sztucznego spełniającego wymagania określone w SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza oferowania tablic z wierzchnią warstwą ceramiczną.
36)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablic interaktywną, której rama wykonana jest z tworzywa sztucznego?
Odp.: Nie Zamawiający nie dopuszcza tablic, których rama wykonana jest z tworzyw sztucznych.
37)Pytanie do Części XVIII - Opis tablicy interaktywnej 85”
Czy Zamawiający dopuszcza do oferty tablicę interaktywną wyposażoną w oprogramowanie dedykowana dla platform Microsoft Windows?
Odp.: Nie. Zamawiający wymaga, aby oprogramowanie było kompatybilne ze wszystkimi wymienionymi w SIWZ systemami operacyjnymi.
38)Pytanie do Części XX - Dotyczy zestawu komputerowego - typ 1,2,3
Czy Zamawiający dopuści konfigurację komputerów światowego producenta wyposażoną w zasilacz o mocy nieznacznie mniejszej tak jak 280W i sprawności 90+, jednak gwarantujący poprawną pracę przy maksymalnym obsadzeniu slotów PCI, banków pamięci oraz pamięci masowych? Komputer jest zbudowany z najnowszych technologicznie komponentów i zgodnie z trendem IT jest ergonomiczny jeśli chodzi o zużycie prądu.
Odp.: Zamawiający dopuści konfigurację komputerów wyposażoną w zasilacze o mocy min. 280W i sprawności min. 87%. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
39)Pytanie do Części XX
Ze względu na rażące naruszenie przepisów ustawy Prawo Zamówień publicznych w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, tym samym utrudnianie uczciwej konkurencji oraz nie zastosowanie się do wytycznych Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotyczących opisu jednostki komputerowej, opublikowanych na stornie tejże jednostki kontrolnej, proszę o dokonanie modyfikacji zapisów w następujących kwestiach:
- W zakresie części 20 – zestawy komputerowe – konfiguracja A, B, C – czy Zamawiający dopuści zasilacz o mniejszej mocy 280W lecz o większej sprawności niż wymagana – tj. 90+. Zasilacz gwarantuje poprawną pracę przy maksymalnym obsadzeniu slotów PCI, banków pamięci oraz pamięci masowych. Jego ograniczenie mocy wynika z ergonomii zużycia prądu. W obecnym kształcie opis przedmiotu zamówienia faworyzuje tylko i wyłącznie jednego producenta.
Odp.: Pomimo funkcjonowania kilku dostawców/producentów oferujących zasilacze o mocy 300W i sprawności min. 87%, Zamawiający dopuści składanie ofert z zasilaczem o ww. parametrach i zmodyfikuje opis zestawów komputerowych typ 1, 2 i 3 w Części XX dotyczący wymaganego zasilacza na: zasilacz o mocy min. 280W i sprawności min. 87%.
40)Pytanie do Części III
Czy Zamawiający dopuszcza w Części III złożenie oferty na kserokopiarki używane?
Nasze pytanie jest podyktowane faktem, że zaproponowane w wykazie przykładowe typy i modele kserokopiarek nie są już dostępne na rynku jako fabrycznie nowe.
Odp.: Nie, Zamawiający w całym postępowaniu nie dopuszcza dostarczenia urządzeń używanych – zapis w załączniku nr 10. Warunki dotyczące dostawy sprzętu i oprogramowania opisanego we wszystkich częściach SIWZcyt. „Wszystkie elementy składowe wyposażenia opisanego poniżej muszą być fabrycznie nowe (nie eksploatowane), nie wycofane z produkcji i wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.” Podane typy i modele kserokopiarek są jedynie przykładowe i obrazują standard lub rodzaj (w tym funkcje) urządzenia jakiego oczekuje Zamawiający. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
41)Pytanie do Części XVII
Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie treści SIWZ.
W części XVII – Dostawa sprzętu RTV w pozycji 32 widnieje Kamera cyfrowa Sony HDR-UX19E. Wskazany model kamery jest już nieprodukowany.
Ponadto w załączniku nr 10 część XVII w pozycji 32 i 33 powołujecie się Państwo na „załącznik plik str 19 i 20”, określający specyfikację kamery i aparatu, którego brak w SIWZ.
Prosimy o wyjaśnienie tej kwestii.
Odp.: W opisie pozycji 32 w Części XVII przykładowo podano model kamery cyfrowej Sony HDR-UX19E, dla zobrazowania pożądanego przez Zamawiającego standardu i funkcjonalności danego sprzętu. Należy pamiętać, iż Zamawiający wymaga aby cyt. „Wszystkie elementy składowe wyposażenia opisanego poniżej muszą być fabrycznie nowe (nie eksploatowane), nie wycofane z produkcji i wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.”
Ponadto, Zamawiający omyłkowo zamieścił w opisie pozycji 32 i 33 treść „załącznik plik str. 19 i 20”. W związku z powyższym, Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
42)Pytanie do Części III
Dotyczy zał. 10 – Opis przedmiotu zamówienia, III Część - Dostawa kserokopiarek, p. 1
Czy kserokopiarka z p. 1 ma posiadać automatyczny dwustronny podajnik oryginałów czy pokrywę.
Odp.: Kserokopiarka ma posiadać automatyczny dwustronny podajnik oryginałów. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
43)Pytanie do Części III
Dotyczy zał. 10 – Opis przedmiotu zamówienia, III Część - Dostawa kserokopiarek, p. 2, 3, 4
Sugerowana przez Państwa maszyna Ricoh M161spf posiada w standardzie takie funkcjonalności, których nie wymieniono opisie:
- Faks
- Drukarka sieciowa
- Skaner sieciowy
- Duplex
- Automatyczny, odwracający podajnik oryginałów
Czy urządzenie oferowane ma mieć tylko funkcjonalności, wymienione w opisie czy też te, opisane powyżej?
Odp.: Kserokopiarki mają posiadać wymienione powyżej funkcjonalności. Zamawiający dokona stosownej modyfikacji SIWZ.
44)Pytanie do SIWZ, Rozdział VIII, Wadium, p. 2.2.
Czy wadium wniesione w poręczeniach bądź gwarancjach ma być doręczone do kasy wewnętrznej, pok. 126, czy wystarczy, gdy będzie dołączone do oferty?
Odp.: Zgodnie z Rozdziałem VIII pkt 2, ppkt 2 SIWZ, wadium w formie innej niż pieniężna należy wnieść w kasie wewnętrznej Urzędu Miasta Szczecin (pokój 126, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-14:30).
45)Pytanie do Części IV
Zamawiający w SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) w części IV na Notebooki wymaga:
Złącze IEEE 1394
Obecnie nie ma na wielu urządzeń, które posiadają wyłącznie złącze IEEE 1394. W związku z popularyzacją złącza USB 3.0 czy zamawiający zgodzi się zrezygnować ze złącza IEEE 1394 i zmienić zapis na na 3xUSB 2.0 oraz 1xUSB 3.0?
Odp.: Zamawiający nie zgadza się na zastąpienie złącza IEEE 1394 np. dodatkowym portem USB w specyfikacji 2.0 lub 3.0.
46)Pytanie do Części IV
Zamawiający w SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) w części IV na Notebooki wymaga:
ExpressCard
Obecnie producenci rezygnują ze złącza ExpressCard zastępując je większą ilością portów. Czy zamawiający zgodzi się zrezygnować ze złącza ExpressCard jako mało przydatne?
Odp.: Zamawiający nie zgadza się na rezygnację ze złącza ExpressCard.
47)Pytanie do Części IV
Zamawiający w SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) w części IV na Notebooki wymaga:
Złącze VGA
Czy zamawiający uzna za równoważne do złącza VGA inne cyfrowe złącze (DVI, DispalyPort)?
Odp.: Zamawiający nie uzna za równoważne do złącza VGA innego złącza cyfrowego.
48)Pytanie do Części XX
W części XX na Komputery stacjonarne wymaga:
1. Zasilacz o mocy nie mniejszej niż 300W i sprawności min. 87%
Producent komputera w wyniku wielokrotnych testów stwierdził, że do podobnej konfiguracji wystarczy zasilacz 265W i sprawności 90%. Czy zamawiający dopuści takie zasilacze, które gwarantują poprawną pracę zestawów?
Odp.: Nie, Zamawiający dopuści konfigurację komputerów wyposażoną w zasilacze o mocy min. 280W i sprawności min. 87%. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
49)Pytanie do Części XX
W części XX na Komputery stacjonarne wymaga:
Jasność min. 300 cd/m2
Czy zamawiający dopuści monitor o jasności 250cd/m2, który zapewni wystarczającą jasność do pracy?
Odp.: Nie, Zamawiający nie dopuści monitoru o jasności 250cd/m2.
50)Pytanie do Części XIII
Na podstawie art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 roku Nr 113, poz. 759 ze zm.) zwracam się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wątpliwości dotyczą części XIII – Dostawa projektorów multimedialnych wraz z okablowaniem oraz dwoma ekranami (projektory opisane w części XVIII są produkowane seryjnie).
Opisane przez Zamawiającego parametry projektora typu „B” (18szt.) nie mają swojego odpowiednika na rynku. Większość wymaganych parametrów wskazuje, że Zamawiający chce, aby opisane urządzenie było projektorem do kina domowego. Tego typu rozwiązania, ze względu na swoje przeznaczenie, nie są wyposażone we wbudowane głośniki, gdyż zakłada się, że wysokiej jakości obrazowi będzie towarzyszył wysokiej jakości dźwięk – odpowiednie nagłośnienie zewnętrzne. Aby dopasować opis przedmiotu zamówienia do realnie istniejących sprzętów wnioskuję o modyfikację SIWZ, która zachowa podstawowe, istotne parametry i umożliwi wykonawcom złożenie oferty nie podlegającej odrzuceniu w cz. XIII przedmiotowego postępowania.
Ze względu na powyższe, czy Zamawiający dokona zmiany opisu przedmiotu zamówienia w następującym zakresie:
W zał. nr 10 do SIWZ XIII. Część pkt. 2 zapisano:
lp. 5 żywotność lampy - min. 4000 h/ w trybie ekonomicznym min. 5000 h
lp. 7 Wyposażenie - wbudowany głośnik o mocy min. 10W. W zestawie torba (futerał) na projektor i dołączone fabryczne okablowanie (kabel sygnałowy RGB oraz przewód zasilający). Bezprzewodowy pilot do prezentacji plug&play z odbiornikiem podłączanym przez port USB.
Powinno być:
lp. 5 żywotność lampy - min. 4000 h
lp. 7 Wyposażenie - W zestawie torba (futerał) na projektor i dołączone fabryczne okablowanie (kabel sygnałowy RGB oraz przewód zasilający). Bezprzewodowy pilot do prezentacji plug&play z odbiornikiem podłączanym przez port USB.
Odp.: Nie, Zamawiający nie wyraża zgodny na proponowane zmiany zapisów.
51)Pytanie do Części V
Część V – Dostawa oprogramowania biurowego :
Proszę o precyzyjne określenie, czy w miejscach, gdzie jest opis oprogramowania bez informacji, że ma być to licencja lub wersja edukacyjna chcą Państwo zakupić wersję lub licencje komercyjną ? Proszę o taka odpowiedź w przypadku oprogramowania pod numerami : 2,7, 10, 12, 15, 16, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 33, 34, 37, 40, 41, 42, 43, 46, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 61, 62, 63, 64, 65.
Odp.: Zgodnie z zapisem w punkcie „Warunki dotyczące dostawy sprzętu i oprogramowania opisanego we wszystkich częściach SIWZ” załącznika nr 10, Zamawiający informuje, że „Sprzęt komputerowy, elektroniczny i prezentacyjny oraz oprogramowania do szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych kupowane w ramach niniejszego przetargu służą celom edukacyjnym” i żąda aby „Licencje na oprogramowanie winny być w miarę możliwości formalnoprawnych dostarczone w oparciu o umowy licencyjne dedykowane dla edukacji”.
52)Pytanie do Części V
Proszę także o uszczegółowienie punku: 48 – Pakiet oprogramowania Insert – odnowienie licencji, pakiet 4 programów – Jakie to miały by być programy i w jakich ilościach ich odnowienia.
Odp.: Zakup dotyczy odnowienia licencji na następujące cztery programy: Subiekt, Gratyfikant, Rewizor, Rachmistrz. Każda z dwóch kupowanych licencji ma być na co najmniej 15 stanowisk komputerowych i obejmować po dwa z ww. programów. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ w tym zakresie.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2011/09/13
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2011/09/13 13:44:12
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Marek Chrzanowski | 2011/09/13 13:44:12 | nowe pytania i odpowiedzi |