przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania do SIWZ


Pytanie 1
W rozdziale XIV „Opis przedmiotu zamówienia” w punkcie 2.25 napisane jest: „Obsługa wszystkich podstawowych typów urządzeń skanujących z możliwością zamówienia obsługi urządzeń nietypowych.” W związku powyższym wymaganiem prosimy co Zamawiający rozumie pod pojęciem „urządzenia nietypowe”.
 
Odpowiedź na pytanie 1
Pod pojęciem „urządzenia nietypowe” Zamawiający rozumie urządzenia skanujące w formacie większym niż standardowa kartka formatu A4 (np. A3) ale pracujące w oparciu o sterownik TWAIN co jest wymaganiem wymienionym w SIWZ.
 
Pytanie 2
W rozdziale XIV „Opis przedmiotu zamówienia” w punkcie 2.5 napisane jest: „System musi być zbudowany w architekturze 3-warstwowej o następujących właściwościach: warstwa bazodanowa – obsługiwana przez motor bazy danych MS SQL 2005 (ang. Database Management System), warstwa aplikacyjna – odpowiedzialna za logikę biznesową systemu obsługiwana przez serwer aplikacji, warstwa kliencka, którą jest przeglądarka internetowa”, w punkcie 2.7: „Oferowany system musi w warstwie aplikacyjnej i bazodanowej być uruchamiany w środowisku systemowym bazującym na technologii Microsoft Windows Server 2003 Enterprise” zaś w punkcie 7.2: „Zamawiający informuje, że jest związany Umową Ramową Select nr 80S60033 z dnia 1 stycznia 2003 roku zawartą pomiędzy Ministrem Nauki, Przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych a Microsoft Ireland Operations Limited B.V. W przypadku wyboru Wykonawcy związanego tą umową – będzie to skutkować stosowaniem określonych w niej rabatów cenowych”. Ponadto w załączniku nr 1 do umowy, będącym specyfikacją sprzętu przewidzianego przez Zamawiającego dla potrzeb Systemu, nie jest podane środowisko systemowe oraz bazodanowe przeznaczonego pod instalację systemu obiegu dokumentów serwera. W świetle tych zapisów, prosimy o udzielenie informacji czy przedmiotem zamówienia jest dostarczenie licencji oprogramowania systemowego i bazodanowego serwera.
 
Pytanie 3
Czy w związku z punktem 7.2 SIWZ dotyczącym umowy Select wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Bazy Danych MS SQL 2005? Jeżeli tak, to na ilu użytkowników?
 
Pytanie 4
Czy wycena ma się składać z kosztu licencji, kosztu wdrożenia i kosztu bazy danych?
 
Odpowiedź na pytania 2, 3 i 4
Przedmiotem zamówienia nie jest dostarczenie licencji oprogramowania serwerowego i bazodanowego a jedynie „dostawa i wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów”. Wskazanie przez Zamawiającego wymienionych platform serwerowych podyktowane jest faktem, iż Zamawiający w wyniku zrealizowanych wcześniej inwestycji nabył i użytkuje wskazane produkty (pkt 7.1 SIWZ). Zamawiający posiada wdrożone Microsoft Windows Server 2003 Enterprise (z odpowiednią liczbą licencji dostępowych pow. 1000) wraz z usługą Active Directory oraz  Microsoft SQL Server 2005 EE (bez limitu użytkowników) i przeznacza je do realizacji zamówienia na wskazanym w załączniku nr 1 do umowy sprzęcie.
 
Pytanie 5
W rozdziale XIV „Opis przedmiotu zamówienia” w punkcie 3, a dalej w podpunkcie 3.4 napisane jest, że przez wdrożenie Zamawiający rozumie „Opracowanie, zdefiniowanie i uruchomienie interfejsów do systemów Zamawiającego ICOR BIP, ICOR E-Urząd”. W związku z powyższym prosimy o szczegółowe wyjaśnienie, co te interfejsy mają umożliwiać oraz jaką funkcjonalność zapewnia system ICOR E-Urząd z punktu widzenia przepisów prawa.
 
Pytanie 6
Proszę o określenie zakresu informacji wymienianych przez interfejsy w związku z wymaganiem:
„Opracowanie, zdefiniowanie i uruchomienie interfejsów do systemów Zamawiającego ICOR BIP, ICOR E-Urząd.”
 
Pytanie 7
Proszę o doprecyzowanie jakiego zakresu danych dotyczy wymaganie:
„System musi posiadać interfejsy programistyczne (API) pozwalające na bezpośrednie
pobieranie danych i wywoływanie procedur przez systemy zewnętrzne.”
 
Odpowiedź na pytania 5, 6 i 7
Systemy ICOR BIP i ICOR E-Urząd to systemy zarządzania treścią serwisów BIP i e-Urząd.
System musi umożliwiać przekazywanie informacji do wymienionych systemów nt. statusu danego dokumentu elektronicznego/sprawy. Dodatkowo w przypadku systemu e-Urząd, który jest portalem świadczenia usług elektronicznych system musi umożliwiać przejęcie dokumentów elektronicznych złożonych za pośrednictwem portalu. Powyższe systemy umożliwiają komunikację przy wykorzystaniu standardu XML (pkt 2.13 SIWZ) oraz poprzez m.in. wywoływanie procedur zapytania do bazy danych (pkt 21.4 SIWZ).
 
Pytanie 8
„W rozdziale XIV „Opis przedmiotu zamówienia” w punkcie 6 napisane jest: „Rozwiązanie musi być zgodne z normą ISO/IEC 17799:2005 Code of Practice for Information Security Management (projekt polskiej normy PrPN ISO/IEC 17799 Praktyczne zasady zarządzania bezpieczeństwem informacji jest dostępny w Polskim Komitecie Normalizacyjnym) i normą ISO/IEC 27001.” W związku z powyższym prosimy o szczegółowe wyjaśnienie, jak Zamawiający widzi spełnianie tego wymogu przez dostarczone rozwiązanie.”
 
Pytanie 9
„Wymaganie dot. przedmiotu zamówienia (strona 16 SIWZ):
"Rozwiązanie musi być zgodne z normą ISO/IEC 17799:2005 Code of Practice for Information Security Management (projekt polskiej normy PrPN ISO/IEC 17799 Praktyczne zasady zarządzania bezpieczeństwem informacji jest dostępny w Polskim Komitecie Normalizacyjnym) i normą ISO/IEC 27001."
Wykonawca w swojej praktyce nigdy nie spotkał się z sytuacją, aby System Informatyczny posiadał certyfikat ISO.
Czy Zamawiający przez taki zapis rozumie zgodność systemu z ustawami dotyczącymi ochrony informacji np.: - Ustawą o ochronie danych osobowych, Ustawą o ochronie informacji niejawnych oraz zgodność z innymi wymienionymi w ROZDZIAŁ XIV Opis przedmiotu zamówienia, punkt 2 (strona 11 SIWZ)?”
 
Odpowiedź na pytania 8 i 9
Zamawiający nie określił, że system ma posiadać certyfikat ISO i tego nie wymaga, natomiast system musi spełniać wymogi stawiane przez wymienione normy w zakresie bezpieczeństwa systemu w zakresie jakim te normy regulują zasady użytkowania systemów informatycznych.
 
Pytanie 10
Jak uzasadnia Zamawiający tak rażąco wysokie kary umowne, opisane w § 20 punkt 1 umowy stanowiącej załącznik nr 5 do SIWZ?
 
Odpowiedź na pytanie 10
Zastosowana wysokość kar umownych wynika z wysokości szkody, którą Zamawiający może ponieść z tytułu niezrealizowania w terminie projektu dofinansowanego ze środków UE.
 
Pytanie 11
W związku z umieszczeniem przez Zamawiającego w SIWZ zapisów o treści:
"System musi cechować niezależność działania od poszczególnych komponentów repozytorium tj.
w przypadku awarii komputerów bądź łączy zachowuje zdolność działania za wyjątkiem dostępu
do dokumentów zlokalizowanych w repozytorium, które uległo awarii. Po usunięciu awarii system jest zdolny do automatycznego usunięcia zaistniałych niespójności danych.”
oraz
"System musi umożliwiać skanowanie z możliwością pracy w trybie skanowania wielu dokumentów
i przypisywania ich do rejestrowanych w systemie dokumentów. Moduł skanujący musi pozwalać
na skanowanie dwustronne, z podajnika, ponowne skanowanie wybranych stron oraz zapis dokumentu o definiowanej jakości skanów. System musi mieć możliwość współpracy z opcjonalnym modułem OCR. Obsługa wszystkich podstawowych typów urządzeń skanujących z możliwością zamówienia obsługi urządzeń nietypowych. Zamawiający wymaga sterownika TWAIN jako ogólnego sterownika systemu i dedykowanych sterowników dla urządzeń AVISIONAV220 duplex, HP ScanJet 2400.”
W związku z powyższym prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy Zamawiający dopuszcza realizację tych funkcji w ramach prac wdrożeniowych po ustaleniu szczegółów technicznych?
 
Odpowiedź na pytanie 11
System musi być zgodny z wymaganiami SIWZ w momencie składania oferty. Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji przed zawarciem umowy deklarowanych funkcjonalności wymaganych w SIWZ.
 
Pytanie 12
Microsoft Exchange jest systemem pocztowym wspierającym pracę grupową oraz rozszerzającym funkcjonalność systemu pocztowego. Microsoft Exchange poza funkcją serwera pocztowego obsługuje m.in. także następujące usługi:
· kalendarz i planowanie spotkań dla zespołu
· szyfrowanie i podpisywanie poczty z wykorzystaniem kluczy publicznych/prywatnych
· foldery publiczne
· filtry antyspamowe
· praca w konfiguracjach klastrowych
Proszę o doprecyzowanie jakiego zakresu funkcji dostępnych w serwerze pocztowym Microsoft Exchange 2007 dotyczy wymaganie:
„Oferowany system musi w pełni współpracować z systemem poczty elektronicznej Microsoft Exchange 2007„
 
Odpowiedź na pytanie 12
 
Oferowany system musi współpracować z posiadanym i użytkowanym przez Zamawiającego systemem poczty elektronicznej Microsoft Exchange 2007 w zakresie podstawowej funkcjonalność czyli serwera pocztowego tej tj. możliwości wprowadzania do systemu wiadomości przesłanych pocztą elektroniczną oraz wysyłania wiadomości elektronicznych przy wykorzystaniu tego serwera.

udostępnił:
Wydział Informatyki
wytworzono:
2008/02/06
odpowiedzialny/a:
Marek Dymek
wprowadził/a:
Marek Dymek
dnia:
2008/02/06 21:25:36
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marek Dymek 2008/02/06 21:25:36 Dodanie pytania i odpowiedzi