przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 12


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

 

Z uwagi na pomyłkę prostuje się odpowiedź na pyt. nr 32 z zestawu „Pytania nr 7”  o treści: „Prosimy o określenie gdzie należy ująć zadaszenie nad wejściem głównym. Brak pozycji w TER oraz rysunku dotyczącego w/w elementu”.

Odpowiedź powinna brzmieć: Zadaszenie nad wejściem głównym to zadaszenie systemowe w konstrukcji aluminowo-szklanej (np. prod. Aluprof). Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 8b–Dokumentacja projektowa-projekt wykonawczy/Tom2.1. Architektura szkoły, zamieszczając rysunek nr A-22 „Zadaszenie głównego wejścia” oraz zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana, w poz. nr 268 wpisując: Dostawa i montaż zadaszenia nad wejściem głównym z płyt poliwęglanowych w konstrukcji  aluminiowej – 10, 80  m2 .

 

Pytanie nr 1: Zgodnie z PW „Projekt zagospodarowania terenu” należy wykonać nasadzenia drzew i krzewów. W TER brak jest pozycji do wyceny tych robót. Nasadzenia nie zostały też ujęte w Specyfikacjach Technicznych. Prosimy o potwierdzenie, że nasadzenia nie są objęte tym zamówieniem lub o uzupełnienie TER i Specyfikacji o pozycje, dotyczące wyceny tych robót.

Odpowiedź: Nasadzenia są objęte zakresem zamówienia. Zamawiający w Modyfikacji nr 7 zmodyfikował:  Załącznik nr 7 –przedmiar , dodając przedmiar „Zieleń”.

oraz Załącznik nr 6 TER branża budowlana, dodając pozycje od nr 528a) do 528f) oraz zmienił poz. 529 w kolumnie [opis] i w kolumnie [Ilość] i poz. nr 530 w kolumnie [Ilość ]:   

528a

 

Sadzenie drzew – klon palmowy o obwodzie pnia 16÷18 cm i wysokości 2,5÷3,0m

szt.

55,00

 

 

528b

 

Sadzenie krzewów – berberys thunderga – krzewy zakupione w donicach jednorazowych o średnicy 20÷30cm

szt.

55,00

 

 

528c

 

Sadzenie krzewów –jałowiec płożący „Variegata” – krzewy zakupione w donicach jednorazowych o średnicy 20÷30cm

szt.

50,00

 

 

528d

 

Sadzenie krzewów  –jałowiec pośredni „Mortdigan gold” – krzewy zakupione w donicach jednorazowych o średnicy 20÷30cm

szt.

50,00

 

 

528e

 

Sadzenie krzewów –trzmielina fortunea – krzewy zakupione w donicach jednorazowych o średnicy 20÷30cm

szt.

1840,00

 

 

528f

 

Ręczne przekopanie gleby

6480,00

 

 

529

 

Rozścielenie ziemi urodzajnej ręcznie , gr. 0,20m

1296,00

 

 

530

 

Wykonanie trawników dywanowych z nawożeniem

m²

6480,00

 

 

 

Pytanie nr 2. W dokumentacji projektowej PW tom 1 Zagospodarowanie terenu  rys.Z11 na trybunach T1 i T2 występują balustrady schodowe i balustrady tarasowe (na górze trybun). Na rysunku tym brak zestawienia materiałowego z wykazanymi wymiarami i tonażem elementów balustrad. A w odniesieniu do balustrad tarasowych nie opisano nawet rodzajów zastosowanych przekrojów z ich wymiarami i długościami. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji w tym zakresie łącznie z wykazami stali dla tych balustrad.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 4 z zestawu Pytania nr 11.

Pytanie nr 3 Dotyczy konstrukcji trybun. Rys. Z-11 Trybuny zewnętrzne odnośnie belek, słupów i ścian żelbetowych odwołuje się do PW Konstrukcji. Prosimy o wskazanie rysunków, które opisują w/w elementy żelbetowe.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 4 z zestawu Pytania nr 11.

 

Pytanie nr 4 Prosimy o określenie na jakiej podstawie należy wycenić zadaszenia nad wejściami bocznymi. Brak informacji odnośnie konstrukcji, sposobu montowania. Prosimy o udostępnienie rysunków uwzględniających szczegół zadaszeń i ich konstrukcję.

Odpowiedź Zadaszenie nad wejściami bocznymi stanowi płyta żelbetowa – wg projektu konstrukcji. Pokrycie blachą jak całego dachu. 

 

Pytanie nr 5 Dotyczy zagospodarowania terenu. Prosimy o określenie gdzie należy ująć nasadzenia widoczne na rys. Z-1 – Z-11 PW Architektury rys. Brak pozycji w TER odnośnie nasadzeń.

Odpowiedź Patrz odpowiedź na pytanie nr 1.

 

Pytanie nr 6 W przedmiarach ani TER nie ujęto wykładzin antyelektrostatycznych, które mają być zastosowane w POM. 1.22 i 1.28 razem  24,63 +85,42 =  110,05 m2

Odpowiedź Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 6 TER branża budowlana w poz. nr 137 w kolumnie [5 Ilość] wpisując [1467,12] i dodając poz. nr 136a) o treści: „jak wyżej lecz wykładziny antyelektrostatyczne - 110,05 m2.

 

Pytanie nr 7 Dotyczy: Projekt Wykonawczy Konstrukcja/ Tom 3B / Tom IIIB / Rys. Nr

WK_8_1.pdf "Rzut więźby dachowej" - Stężenia połaciowe Poz. 07.02 – prosimy o określenie rodzaju stężenia i sposobu mocowania do dźwigarów drewnianych DK-1, oraz określenie typu łączników do mocowania płatwi PK-1

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4

 

Pytanie nr 8 Dotyczy: Projekt Wykonawczy Konstrukcja/ Tom 3B / Tom IIIB / Rys. Nr WK_8_1.pdf "Rzut więźby dachowej" - Płatew stalowa Poz. 07.01 A,B,C,D,E,F - brak informacji o typie kształtownika i sposobu mocowania z dźwigarami drewnianymi Poz.3.15/1-3 (konstrukcja przeszklenia nad wejściem do obiektu)

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4

 

Pytanie nr 9. Dotyczy trybun zewnętrznych w konstrukcji żelbetowej. Projekt wykonawczy (Załącznik 8b. Tom 1.) Projekt zagospodarowania terenu, przewiduje wykonanie zewnętrznych trybun w konstrukcji żelbetowej. Na rys. Z-11 pokazano przekrój trybun T1 i T2, na którym są odnośniki – do wykonania wg.PW konstrukcji. W dokumentacji przetargowej otrzymanej od Państwa brak jest projektu  wykonawczego – konstrukcja pt . Trybuny zewnętrzne w konstrukcji żelbetowej. Proszę o przekazanie brakującej dokumentacji  konstrukcyjnej na elementy żelbetowe wylewane i na elementy żelbetowe prefabrykowane trybun wykazane na rysunku Z-11.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 4 z zestawu Pytania nr 11

 

Pytanie nr 10. Czy Inwestor uzna kocioł za równoważny, gdy będzie wykonany z innego
materiału niż stal nierdzewna,

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych o parametrach technicznych i technologicznych nie gorszych niż parametry urządzeń przyjętych w dokumentacji projektowej. Na etapie przygotowywania oferty Zamawiający nie ocenia i nie przyjmuje do akceptacji urządzeń zamiennych.

 

Pytanie nr 11 Czy Inwestor uzna kocioł za równoważny, gdy zastosowany zostanie kocioł z wbudowanym palnikiem modulowanym, a nie jak w projekcie z palnikiem wentylatorowym.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 10.

 

Pytanie nr 12. Czy Inwestor uzna kocioł za równoważny, gdy zastosowane zostaną 2
kotły o łącznej mocy 836 kW - obliczeniowa moc kotłowni wynosi 823 kW.

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 10.

 

Pytanie nr 13 Kanalizacja deszczowa wewnątrz budynku jest zaprojektowana z rur Geberit Pluvia, ale nie jako system podciśnieniowy dla którego te rury są przewidziane, tylko jako grawitacyjny. Czy w związku z tym można zamienić rury na zwykłe rury PVC do kanalizacji wewnętrznej.

Odpowiedź: Należy wycenić rury przyjęte w dokumentacji projektowej. Rury muszą być zgrzewane.

 

Pytanie nr 14 W tabeli TER sanitarnej przyjęto 7 wpustów dachowych deszczowych, wg nas jest ich 18. Prosimy o zweryfikowanie ilości. 

Odpowiedź: Należy przyjąć ilość zgodnie z TER.

 

Pytanie nr 15 Prosimy o informację w której pozycji TER zostały uwzględnione nakłady na prace budowlane  w kotłowni tj. wykonanie fundamentów pod kotły, wykonanie 2 studni z pokrywą z blachy ryflowanej, wymurowanie 2 kominów typu Schiedel.

Odpowiedź: Kominy murowane ujęte są w cz. budowlanej. Fundamentów pod kotły nie projektuje się, kotły umieszczone będą na płycie posadzkowej. Zamawiający dokona modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna dodając poz. nr 189a) Studnie z kręgów betonowych o średnicy 0,8 m, głębokości 1,0 m  z pokrywą z blachy ryflowanej- 2 szt.

 

Pytanie nr 16 W przedmiarze robót w instalacjach sanitarnych wod-kan w dziale „instalacja wodociągowe” dz. 1.1. występują: - rurociągi o śr. 25 mm - 346 mb ; - rurociągi o śr. 32 mm – 192 mb ; - rurociągi o śr. 40 mm – 108 mb ; - rurociągi o Sr. 50 mm – 232 mb

Natomiast w TER w Wewnętrznych instalacjach wod-kan w dziale I „Instalacja wodociągowo i p.poż” występują:  - rurociągi o śr. 25 mm – 322 mb (poz. 3); - rurociągi o śr. 32 mm – 75 mb ( poz.4); - rurociągi o śr. 40 mm – 80 mb (poz. 5); - rurociągi o Sr. 50 mm – 114 mb (poz.6), które ilości przyjąć do wyceny czy te które są w przedmiarze czy w TER?

Odpowiedź: Należy wycenić ilości występujące w przedmiarze. Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna w poz. nr 3, 4, 5, 6, w kolumnie [Ilość] wpisując odpowiednio: 346,00; 192,00 ; 108,00 ; 232,00 .

 

Pytanie nr 17 W „Instalacjach wodociągowych i p-poż” w przedmiarach w pozycji 42 występują przegrody Gebert ogniowe fi 75 mm 4 szt., natomiast w TER w instalacjach wodociągowych w poz. 16 jest 45 szt. Jakie ilości przyjąć do wyceny w TER?

Odpowiedź: Należy przyjąć 4 szt. Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna w poz. nr 16 w kolumnie [Ilość] wpisując [4 ]

 

Pytanie nr 18 W przedmiarach Instalacje sanitarne wod-kan w poz. 88 dz.1.3. instalacje kanalizacji sanitarnej” występuje zlew dwukomorowy z blachy stalowej nierdzewnej na szafce – 1 szt. Natomiast brak takiej pozycji w TER. Czy przyjąć ten zlew do wyceny? Jak tak to proszę o uzupełnienie w TER.

Odpowiedź: Tak, należy przyjąć zlew dwukomorowy z blachy stalowej nierdzewnej na szafce. Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna dodając poz. nr 45a): zlew dwukomorowy z blachy stalowej nierdzewnej na szafce – 1 szt.

 

Pytanie nr 19 W Instalacjach sanitarnych wewnętrznych w przedmiarach występuje dział „przykanaliki kanalizacji” dz. 1.4 poz 105- do 113, natomiast w TER jest wymieniony tylko separator tłuszczów z osadnikiem AQUAFIX. Gdzie należy wycenić resztę pozycji w TER? Proszę o wskazanie pozycji.

Odpowiedź: Roboty te należy ująć w TER branża sanitarna w poz. nr 30. Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 6 TER branża sanitarna w poz. nr 30 w kolumnie [Ilość] wpisując [282,00].

 

Pytanie nr 20 W Instalacjach sanitarnych wewnętrznych  w przedmiarach w roz 2.2. „Instalacja centralnego ogrzewania” poz 163 i 164 występują grzejniki stalowe panelowe VK, podłączenie do instalacji c.o o śr 15 mm oraz głowice termostatyczne do zaworów grzejnikowych typ V – 175 szt, natomiast w TER nie występują takie pozycje. Proszę o wskazanie w TER gdzie znajdują się te pozycje, natomiast jak ich nie ma to proszę o uzupełnienie TER.

Odpowiedź: Grzejniki należy wycenić zgodnie z TER branża sanitarna poz. od nr 84 do nr 94. Głowice należy ująć w pozycjach TER łącznie z grzejnikami.

 

Pytanie nr 21 Dotyczy TER- roboty budowlane poz.81 Okładanie (szpałdowanie ) ścian i słupów cegłami gr.1/2 cegły- obmurowanie pustaków wentylacyjnych ponad stropem i dachem – 144,8 m2. Proszę odpowiedzieć jaką cegłą należy obudować pustaki wentylacyjne ponad stropem i ponad dachem, cegłą ceramiczną pełną czy klinkierową? W dokumentacji przetargowej brak jest na ten temat danych, brak jest opisu jaka ma być elewacja na kominach: rodzaj wykończenia i kolor. Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Pustaki wentylacyjne ponad stropem należy obudować cegłą pełna, a ponad dachem cegłą klinkierową w kolorze elewacji.

 

Pytanie nr 22 Dotyczy nadproży prefabrykowanych typu L19. Na rysunkach w projekcie wykonawczym Konstrukcja zaznaczono nadproża prefabrykowane typu L19, natomiast brak jest w projekcie wykazów nadproży typu L19 i brak odpowiedniej pozycji w TER – roboty budowlane. Proszę o uzupełnienie.

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.

 

Pytanie nr 23 Dotyczy wieńców żelbetowych. Proszę o uzupełnienie TER – roboty budowlane o pozycje na wykonanie wieńców żelbetowych.

Odpowiedź: Wieńce ujęto w przedmiarze w pozycji dotyczącej płyt stropowych, żelbetowych. 

 

Pytanie nr 24 Dotyczy folii PCV podposadzkowych w przekrojach PG2,  PG3,  P1 , P2, P3

Proszę podać grubość folii PCV do wyceny w przekrojach PG2, PG3, P1, P2, P3

Odpowiedź: Grubość folii podposadzkowej wynosi 0,2 mm.

 

Pytanie nr 25 Prosimy o jednoznaczną odpowiedź: jakie wykładziny mają być zastosowane PCV czy kauczukowe.

Odpowiedź: Należy zastosować wykładziny PCV, homogeniczne, o grubości warstwy użytkowej 2mm, klasa ścieralności –P, klasa antyposlizgowa-R9, wzór: melanż wielokierunkowy. Wykładziny należy kłaść z cokołem uzyskanym przez wywinięcie wykładziny na ścianę na wysokość 10 cm .

 

Pytanie nr 26 .W projekcie wewnętrzne instalacje sanitarne w pkt 3.7.4  Układy wentylacyjne w układzie N1W1 dobrano nagrzewnice wentylacyjne typu  LEO SMART KM. W TER w elemencie III Wentylacja mechaniczna brak jest pozycji z w/w nagrzewnicami wentylacyjnymi. Nagrzewnice te umieszczono w TER w elemencie II Instalacja centralnego ogrzewania pkt II.3. Ciepło technologiczne w pozycji 113,114\. Zwracamy się z prośbą o umieszczenie pozycji związanych z w/w nagrzewnicami wentylacyjnymi w TER w elemencie III Wentylacja mechaniczna, a wykreślenie z elementów Ciepło technologiczne.

Odpowiedź: Zamawiający sporządzając tekst jednolity TER (po modyfikacjach) umieści poz. nr 113 i nr 114 w rozdziale III. Wentylacja mechaniczna.  

 

Pytanie nr 27 Dotyczy: wyposażenia w umywalki, miski ustępowe, kabinę natryskową itp.

W TER – roboty budowlane w elemencie 18.3 wyposażenie ogólne wyszczególniono:

- poz. 449 umywalka - 14 szt.

- poz. 450 miska ustępowa – 5 szt.

- poz. 451 kabina natryskowa 90 x 90 plus zasłonka – 1 szt.

- poz. 462 zlewozmywak jednokomorowy z płytką ociekową – 1 szt.

Czy ww  zakres wyposażenia ujęto również w TER instalacje kanalizacji sanitarnej?, czy należy pominąć wycenę ww pozycji tj  449, 450, 451, 462

Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 54 z zestawu „Pytania nr 11” 

 

Pytanie nr 28 Dotyczy –stolarki okiennej PCV barwionej w masie. W nawiązaniu do naszego pytania nr 9 z dnia 14.05.2009r w piśmie nr 77/SO-1/2009-05 i odpowiedzi Zamawiającego na to pytanie z dnia 27.05.2009r w piśmie BZP/S/MW/341/747/09 (odpowiedź na pytanie nr 5) ponownie zwracamy się z prośbą o analizę tego pytania. Z przeprowadzonych przez nas rozmów z firmami specjalistycznymi produkującymi stolarkę PCV nie ma firm które produkują stolarkę PCV barwioną w masie w kolorze szarym i pomarańczowym. Prosimy o wyrażenie zgody na zmianę i na wykonanie stolarki PCV jako barwionej w masie w kolorze standardowym białym i wykonanie zewnętrznej powłoki malowanej, okleinowanej, lub lakierowanej w odpowiednim kolorze RAL. Wobec braku zgody prosimy o podanie producenta, który proponuję stolarkę PCV barwioną w masie na kolor szary i na kolor pomarańczowy.

Odpowiedź: Po sprawdzeniu informacji Projektant potwierdził, że brak firm produkujących stolarkę okienną barwioną w masie. Zamawiający wyraża zgodę na zastosowanie stolarki okiennej okleinowanej, wykonanej przez producenta okien.

 

Pytanie nr 29. Dotyczy – zasilania mechanizmu otwierającego okna PCV. W związku z zamiennym rysunkiem nr A19z wprowadzającym automatyczne otwieranie okien za pomocą włącznika naściennego prosimy o odpowiedź gdzie w TER i w jakiej ilości ująć dostawę i montaż przycisków naściennych (silniczków) uruchamiających otwieranie tych okien. Czy łącznie z wyceną okien? A w przypadku okien posiadających więcej niż jedno skrzydło otwierane automatycznie  (O1, O2, O11, 012, O13, O14, O15, O16, O17, Zo1, Zo3) czy skrzydła te mają się otwierać każde osobno czy wszystkie jednocześnie – od tego zależy ilość zastosowanych przycisków naściennych (silniczków). Prosimy także o odpowiedź czy w zakresie instalacji elektrycznych przewidziano dodatkowe poprowadzenie kabli instalacji elektrycznej do zasilania przycisków naściennych (silniczków). Jeżeli nie to prosimy o wprowadzenie odpowiedniej pozycji w TER.

Odpowiedź: Patrz Modyfikacja siwz nr 4.

 

Pytanie nr 30. Dotyczy – świetlika pasmowego nad salą gimnastyczną o wym. 20,74mx3,2m. Na rysunku nr A6 (Architektura PW tom 2.1.) na pisano „ PASMO ŚWIETLNE DACHOWE, KONSRUKCJA: KSZTAŁTOWNIKI ALUMINIOWE, WYPEŁNIENIE: SZKŁO BEZPIECZNE PRZEZROCZYSTE wykonane jako produkt gotowy w systemie ALUPROF lub równoważnym” – nie napisano że ma posiadać odporność ogniową. W TER Roboty Budowlane w poz. 262 napisano „Aluminiowy świetlik RI30 o wym. w rzucie 3,2mx20,74m” Prosimy o odpowiedź czy pasmo świetlne nad salą gimnastyczną ma być wykonane jako świetlik z odpornością ogniową, czy jako świetlik bez odporności ogniowej?

Odpowiedź: Świetliki z odpornością ogniową, klasa p/poż. RI 30.

 

Pytanie nr 31 Dotyczy – sufit podwieszany Rockfon nad salą gimnastyczną. Prosimy o podanie typu (produktu) i parametrów sufitu podwieszanego Rockfon podwieszonego od spodu dachu do blachy trapezowej.

Odpowiedź: Nad salą gimnastyczną zaprojektowano sufit podwieszany typu ECOPHON SUPER G PLUS zgodnie z PW Wykończenia wnętrz i TER branża budowlana  poz. nr 243 – Modyfikacja siwz nr 3.

 

Pytanie nr 32 Dotyczy balustrad ze stali nierdzewnej. Po konsultacji z specjalistycznymi firmami zajmującymi się wykonaniem balustrad i innych elementów ze stali nierdzewnej przedstawiamy poniższe uwagi: Uwagi podwykonawcy 1: Proponuje wykonanie poszczególnych elementów o wymiarach i parametrach jak niżej:

- grubości ścianek rur na pochwyty – wystarczające są grubości 1,2mm lub 1,5mm zamiast jak w projekcie 4 i 5mm (tylko na słupki balustrad z wypełnieniem szkłem grubości 2 - 3mm); - średnica pochwytów i słupków w granicach 45-48mm – zamiast jak w projekcie 60mm (60mm ciężko jest objąć ręką tym bardziej dziecku); - wykończenie barierek – propozycja w szlifie 240 tzw. stal nierdzewna szczotkowana o znacznie niższych kosztach wykonania – (w projekcie polerowana -trudna w utrzymaniu, podatna na zarysowania),

- mocowanie - blacha mocowania do podłoża (mocowanie odgórne) spawana do rury słupka pionowego - w projekcie jest przykręcana z rdzeniem stalowym w rurze. Prostsze i szybsze rozwiązanie. Proszę o ustosunkowanie się i ewentualne wyrażenie zgody na wycenę w ofercie proponowanych elementów. 

Uwagi podwykonawcy 2: Rury pochwytu o wymiarze 60 x5 w wersji nierdzewnej (stal 0H18N9) to rury bezszwowe które w tej wersji materiałowej są bardzo trudno dostępne i bardzo drogie. Zastosowanie tych rur na pochwyt nie jest konieczne. Norma PN-82 B-02003 dotycząca podstawowych obciążeń technologicznych i montażowych (punkt 3.6 normy) mówi że w przypadku szkół przyjmuje się do obliczeń balustrad obciążenie liniowe o wartości 1.0 kN/mb. Pochwyt balustrady jest poddany głównie naprężeniom zginającym. Zakładając Re dla tej stali  190 MPa przy rozstawie słupków występującym na otrzymanych rysunkach, warunki wytrzymałościowe bez problemu spełnić może pochwyt wykonany z rury o mniejszej ściance. Nasza propozycja to rura 60,3 x3,6 lub zdecydowanie najbardziej w tym przypadku atrakcyjna cenowo i spełniająca warunki wytrzymałościowe  rura 60,3x3,0. Rury bezszwowe występujące w projekcie, ze względu na inną technologie wykonania niż rury ze szwem poleruje się o wiele trudniej zaś efekt końcowy uzyskanej powierzchni nie jest do końca zadowalający (na powierzchni widoczne są wyraźne ślady porów). Zamiast rur 20 x 4 (wypełnienie poziome) proponujemy zastosować rury 21,3 x 3.0 . Poprzeczki te nie przenoszą praktycznie żadnych obciążeń. Rury słupków o wymiarze 50x5 - propozycja zastosowania rur np. 48,3 x 3,6mm lub 60,3 x 3mm .Uwagi te wynikają z chęci rozsądnego obniżenia  kosztów materiałów. Dostępności rur nierdzewnych na rynku, nie pokrywa się w wielu zakresach wymiarowych z ofertą rur czarnych.  Proszę o ustosunkowanie się i ewentualne wyrażenie zgody na wycenę w ofercie proponowanych elementów. 

Odpowiedź: Do wyceny należy przyjąć balustrady zgodnie z Proj. Wykonawczym Architektury i Modyfikacją siwz nr 3. Na etapie przygotowywania oferty Zamawiający nie ocenia i nie przyjmuje do akceptacji materiałów zamiennych. 

 

Pytanie nr 33 Dotyczy – TER Roboty Budowlane poz. 68 Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne z folii polietylenowej szerokiej poziome podposadzkowe – 2135,92m2.. Powyższa pozycja odnosi się do izolacji stropodachów SD1, SD2, SD3, SD4. Rysunki z przekrojami wykazują PAROIZOLACJĘ w stropodachach SD1, SD2, SD4. Proszę o odpowiedź czy paraizolacja ma być wykonana z folii, czy z innego materiału? Jeżeli tak to z jakiego? Czy powierzchnia pod warstwę paroizolacji ma być gruntowana? Jeżeli tak to jakim środkiem i w jakiej ilości?

Odpowiedź: Zaprojektowano paroizolację z folii. Układanie – zgodnie z wytycznymi producenta materiału.


udostępnił:
Biuro Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/06/25
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Mirella Wołłejszo
dnia:
2009/06/25 11:52:13
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Mirella Wołłejszo 2009/06/25 11:52:13 nowe pytania i odpowiedzi