Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania nr 2-29 z dnia 17.01.2019 r.
Szczecin 2018-01-17
Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.204.8.2018.KB
Znak sprawy: BZP/146/18
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Remont pomieszczeń dydaktycznych i korytarzy w budynku warsztatowym w Zespole Szkół nr 4 przy ulicy Kusocińskiego nr 3 w Szczecinie”
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych(tj.Dz. U. 2018 poz. 1986 ze zm.). Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań nr 2-29 wraz z odpowiedzią:
Pytanie nr 2:
Czy Zamawiający posiada lub będzie posiadał dokumentację projektową?
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, iż załączone do SIWZ niniejszego postępowania opracowania oceny stanu technicznego i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych są wystarczające do przewidzianego zakresu rzeczowego robót remontowych i opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwoleniana budowę. Dodatkowo Zamawiający uzupełnia te opracowania o kolejny dokument o nazwie „Zakres rzeczowy robót”.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji treści siwz.
Pytanie 3:
Czy sufit z płyt GK podwieszany ma być wykonany w poziomie, czy tak jak jest obecnie to znaczy ze skosami ?
Odpowiedź 3:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz sufit podwieszony w pomieszczeniach powinien być wykonany ze skosami.
Pytanie 4:
W jakim zakresie ma być odtworzona instalacja elektryczna? Czy ma być tylko odtworzona w zakresie wymienianych sufitów, czy może ma być wymieniona cała instalacja na nową na całym piętrze włącznie z rozdzielniami piętrowymi? Proszę o uszczegółowienie zakresu wymiany instalacji elektrycznej.
Odpowiedź 4:
Zamawiający informuje, iż instalacja ma być wymieniona w zakresie sufitów podwieszanych w każdym pomieszczeniu, tam, gdzie będzie to niezbędne po demontażu istniejących sufitów podwieszonych.
Pytanie 5:
Proszę o potwierdzenie lub wykluczenie, czy biegi schodów również mają być wyłożone wykładziną PCV.
Odpowiedź 5:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz biegi schodów nie mają być obłożone wykładziną PCV.
Pytanie 6:
Pomieszczenie łaźni jest obecnie w remoncie, co z tym pomieszczeniem? Ekspertyza zakłada, że należy tam wymienić wykładzinę PCV i sufit, tylko, że tam już nie ma posadzek zostały skute i raczej będą wykonane płytki. Proszę o uszczegółowienie zakresu prac w tym pomieszczeniu.
Odpowiedź 6:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz pomieszczenie łazienek nie wchodzi w zakres robót.
Pytanie 7:
Czy Zamawiający posiada dokumentację istniejącej instalacji elektrycznej, jeżeli tak to proszę o udostępnienie ?
Odpowiedź 7:
Zamawiający informuje, iż nie posiada dokumentacji istniejącej instalacji elektrycznej. Ten zakres robót remontowych nie wymaga sporządzenia dokumentacji.
Pytanie 8:
Czy zamawiający ma jakiekolwiek rzuty pomieszczeń ? Jeżeli tak to proszę o udostępnienie.
Odpowiedź 8:
Zamawiający uzupełnia zamieszczone opracowania o kolejny dokument o nazwie „Zakres rzeczowy robót”, w którym na rysunku nr 1 przedstawiono rzut i przekrój z inwentaryzacją pomieszczeń przewidzianych do remontu (w załączeniu).
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji treści siwz.
Pytanie 9:
W związku z dużym zakresem demontażu sufitów jak i faktem, że jest to obiekt stale czynny, piętro niżej odbywają się zajęcia, zwracam się z prośbą o wydłużenie terminu prac ze 120 dni do 180 dni.
Odpowiedź 9:
Zamawiający informuje, iż ustala termin wykonania przedmiotu umowy na 160 dni kalendarzowych liczonych od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji treści siwz.
Pytanie 10:
Jakiego rodzaju mają zostać zastosowane płyty GK (zwykłe czy ogniowe i jakiej grubości).
Odpowiedź 10:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz mają być zastosowane płyty ognio i wodoodporne gr. 15 mm (podwójnie), aby sufit spełniał wymogi przepisów p-poż..
Pytanie 11:
Czy należy uwzględnić malowanie drzwi do klas ?
Odpowiedź 11:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy przewidzieć malowanie drzwi do klas i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 12:
Czy w pomieszczeniach lekcyjnych i w szatni znajdują się meble, które należy wynieść, zdemontować lub zabezpieczyć ? Proszę o zestawienie.
Odpowiedź 12:
Zamawiający informuje, iż meble znajdujące się w pomieszczeniach lekcyjnych należy wynieść lub zabezpieczyć i uwzględnić w kosztach oferty. Zamawiający nie posiada zestawienia mebli.
Pytanie 13:
Czy należy przyjąć malowanie parapetów ?
Odpowiedź 13:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy przyjąć malowanie parapetów i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 14:
W kosztorysie budowlanym (poz. 10 ) przyjęto poszpachlowanie nierówności ścian (sfalowania powierzchni tynku). Pozycja przewiduje jednokrotne szpachlowanie powierzchni ścian co nie zniweluje nierówności. Czy należy przyjąć dwukrotne lub trzykrotne szpachlowanie ścian ?
Odpowiedź 14:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz powierzchnia ścian po malowaniu musi być równa.
Pytanie 15:
Czy należy zdemontować istniejące zabudowy grzejników i grzejniki w celu poszpachlowania i pomalowania ścian? Jeśli nie to czy należy pomalować zabudowy i grzejniki ? Proszę o zestawienie.
Odpowiedź 15:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy zdemontować obudowy grzejników w celu poszpachlowania i pomalowania ścian. Należy także pomalować grzejniki i zabudowy i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 16:
Czy należy przyjąć zabezpieczenie narożników zewnętrznych ścian poprzez zatopienie narożników aluminiowych ?
Odpowiedź 16:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy przyjmować zabezpieczenia narożników zewnętrznych ścian i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 17:
W jaki sposób mają być pomalowane ściany i na jaki kolor? Czy ma zostać odtworzona lamperia, czy wszystkie ściany mają być w jednolitym kolorze ?
Odpowiedź 17:
Zamawiający informuje, iż kolor ścian należy uzgodnić z Użytkownikiem, a lamperia ma zostać odtworzona. Zakres tych robót należy uwzględnić w wycenie.
Pytanie 18:
Czy należy uwzględnić malowanie rur instalacji CO.
Odpowiedź 18:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy przewidzieć malowanie rur instalacji co i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 19:
Czy w łazienkach na posadzce są kafelki ? W kosztorysie ujęto wykładziny w łazience. Czy należy przyjąć skucie płytek ?
Odpowiedź 19:
Zamawiający informuje, iż pomieszczenia łazienek są poza zakresem robót.
Pytanie 20:
W kosztorysie wykładzin przyjęto warstwę samopoziomującą gr. 5 cm. Czy grubość została przyjęta poprawnie ? Czy powinno być 5 mm ?
Odpowiedź 20:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz grubość warstwy samopoziomującej została przyjęta do 5 cm, w zależności od wielkości nierówności posadzki w poszczególnych pomieszczeniach i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 21:
Czy należy uwzględnić akrylowanie przy styku wykładziny ze ścianą ?
Odpowiedź 21:
Zamawiający informuje, iż zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 6 do siwz należy przewidzieć arylowanie na styku wykładziny ze ścianą i uwzględnić ten zakres robót w wycenie.
Pytanie 22:
W SIWZ oraz w projekcie umowy jest mowa o dokumentacji projektowej, a takowej w materiałach przetargowych – brak. Proszę o uzupełnienie. Bez projektu technicznego nie możliwe jest rzetelne przygotowanie wyceny ofertowej.
Odpowiedź 22:
Zamawiający informuje, iż załączone do SIWZ niniejszego postępowania opracowania oceny stanu technicznego i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych są wystarczające do przewidzianego zakresu rzeczowego robót remontowych i opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwoleniana budowę. Dodatkowo Zamawiający uzupełnia te opracowania o kolejny dokument o nazwie „Zakres rzeczowy robót”.
Zamawiający dokona w powyższym zakresie stosownej modyfikacji treści siwz.
Pytanie 23:
W przedmiarze nie ma pozycji o robotach demontażowych. Czy takie nie wystąpią ?
Odpowiedź 23:
Zamawiający informuje, iż przedmiar robót został opracowany w oparciu o katalogi, które zawierają nakłady rzeczowe na wymianę z demontażem elementów instalacji elektrycznych. Nie ma zatem potrzeby wstawiania pozycji o robotach demontażowych.
Pytanie 24:
Zamieszczona w edytowalnym przedmiarze elektrycznym poz. nie jest błędna.
Odpowiedź 24:
Zamawiający nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, ponieważ jest niepełne.
Pytanie 25:
W STWiORB jest mowa o pomieszczeniach mokrych – WC, łazienki z kolei w przedmiarze nie ma opraw i osprzętu hermetycznego dopuszczonego do stosowania w tego typu pomieszczeniach.
Odpowiedź 25:
Zamawiający informuje, iż w pomieszczeniach mokrych nie będzie przeprowadzany remont.
Pytanie 26:
W STWiORB jest wzmianka o rurach. Brak ich w przedmiarze.
Odpowiedź 26:
Zamawiający informuje, iż należy w wycenie uwzględnić ewentualne ułożenie części instalacji w rurach w miejscach, w których wymagają tego aktualne przepisy i normy – pozycja nr 9 przedmiaru robót.
Pytanie 27:
W przedmiarze brak puszek do osprzętu elektrycznego.
Odpowiedź 27:
Zamawiający informuje, iż należy w wycenie uwzględnić puszki do osprzętu elektrycznego – pozycja nr 9 przedmiaru robót.
Pytanie 28:
Brak pomiarów elektrycznych w przedmiarze.
Odpowiedź 28:
Zamawiający informuje, iż pozycja nr 9 przedmiaru robót zawiera dodatkowe nakłady, gdzie należy uwzględnić pozostałe koszty, a w tym wykonanie pomiarów elektrycznych instalacji elektrycznej po remoncie.
Pytanie 29:
Wg pozycji 3 przedmiaru należy wykonać 112 wypustów dla gniazd wtyczkowych przy użyciu 993,44 m przewodu YDYt 3x2,5 mm2. Jak ma być układany ten przewód, nie ma takiej ilości bruzd w pozycji 1 przedmiaru.
Odpowiedź 29:
Zamawiający informuje, iż ilość przewodów wynika z normowej ilości przyjętej do wyceny pozycji kosztorysowej.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2019/01/17
- odpowiedzialny/a:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wprowadził/a:
- Klaudia Brudło
- dnia:
- 2019/01/17 13:51:42
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Klaudia Brudło | 2019/01/17 13:51:42 | nowy zestaw pytań |