Wyjaśnienia treści SIWZ
Odpowiedzi na pytania zadane podczas zebrania wykonawców w dn. 19.01.2017r.
Urząd Miasta Szczecin bzp@um.szczecin.pl - www.szczecin.pl |
|
Szczecin 2017-02-07
Wykonawcy
biorący udział w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.150.16.2017.JZ
Oznaczenie sprawy: BZP/84/16
Dotyczy:Postępowania na „Wykonanie izolacji ścian fundamentowych, piwnicznych i przyziemia wraz z pracami towarzyszącymi w placówkach oświatowych w Szczecinie”.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.
Pytania zostały zadane przez Wykonawców podczas wizji lokalnej w dniu 19.01.2017r.:
I. Dotyczy budynku Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Grodzkiej 23 w Szczecinie:
Pytanie 1:
Czy fundamenty Sali gimnastycznej są do podbicia i w jaki sposób?
Odp.: Tak, prace do wykonania zgodnie z ekspertyzą załączoną do siwz w załączniku nr 6 (dokumentacja projektowa) folderze SP 63.
Pytanie 2:
Czy do wykonania są wzmocnienia ścian sali gimnastycznej?
Odp.: Do wykonania zgodnie z ekspertyzą załączoną do siwz w załączniku nr 6 - dokumentacja projektowa, w folderze SP 63.
Pytanie 3:
Czy ławka betonowa wzdłuż ściany Sali gimnastycznej jest do rozbiórki?
Odp. : Siedziska są do rozbiórki i odtworzenia na murku na ławie betonowej na głębokości min.0,85m po zakończeniu robót dociepleniowych.
Pytanie 4:
Jaki jest zakres remontu schodów zewnętrznych przy Sali gimnastycznej?
Odp.: Schody należy wyremontować w całości zgodnie z załącznikiem nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa.
Pytanie 5:
Czy Zamawiający przewiduje zmianę sposobu wynagrodzenia z ryczałtu na kosztorysowe powykonawcze?
Odp. Nie.
Pytanie 6:
Dlaczego nie ma przedmiaru robót?
Odp. Przedmiary robót znajdują się w załączniku nr 8 do siwz - przedmiary robót, w folderze SP 63.
Pytanie 7:
Jaki zakres instalacji elektrycznej należy wykonać?
Odp.: Instalacje elektryczne do wykonania w zakresie wskazanym w pkt. 1 w załączniku Nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, w folderze SP 63.
Pytanie 8:
Proszę o określenie warunków spadkowych studni?
Odp.: Należy odtworzyć istniejącą sieć kanalizacji.
Pytanie 9:
Czy jest przewidziana do wykonania dodatkowa opaska wzdłuż ścian Sali gimnastycznej?
Odp. Opaskę należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz oraz zgodnie z załącznikiem nr 7 do siwz - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 10:
W jakim zakresie należy wykonać instalacje odgromową?
Odp.: Instalacja odgromowa do wykonania w zakresie wskazanym w pkt. 1, załącznika nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, w folderze SP 63.
Pytanie 11:
Czy w zakres prac wchodzą prace wewnątrz Sali gimnastycznej?
Odp.: Nie.
Pytanie 12:
Czy murek wzdłuż sali gimnastycznej jest do rozbiórki i odtworzenia?
Odp.: Murek od strony szkoły wzdłuż sali gimnastycznej - siedziska jest do rozbiórki i odtworzenia na ławie betonowej na głębokości min.0,85m po zakończeniu robót dociepleniowych.
Pytanie 13:
Czy pogrubienie ściany gimnastycznej od strony szkoły jest elementem konstrukcyjnym , czy jest posadowione na ławie i na jakiej głębokości jest posadowione? czy jest przewidziana iniekcja tego elementu, oraz jaka jest grubość ściany?
Odp.: Pogrubienie ściany od strony szkoły jest elementem konstrukcyjnym - stanowi fragment ściany oporowej budynku - jest posadowione na ławie na głębokości około 2m poniżej poziomu chodnika ( z informacji archiwalnych). Grubość ściany w tym miejscu wynosi od 56 do 65cm. Iniekcja tego elementu polegać będzie na iniekcji w części ściany nad poziomem chodnika tak aby połączyć z izolacją poziomą sali gimnastycznej tzn. od wewnątrz ściany należy również wykonać izolację pionową muru oporowego na głębokość ok. 2,5m.
Pytanie 14:
Czy jest możliwe na terenie szkoły zorganizowanie zaplecza budowy?
Odp.: Tak, lokalizacja zaplecza na terenie placówki do uzgodnienia z Zamawiającym.
Pytanie 15:
Proszę wskazać metodę osuszania ścian?
Odp.: Osuszanie należy wyknoć zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 do siwz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 16:
Czy zamawiający zapewnia dostawę mediów na potrzeby prowadzenia robót?
Odp.: Organizacja zaplecza budowy wraz z dostawa mediów po stronie Wykonawcy.
Pytanie 17:
Czy kolejność prowadzenia prac w poszczególnych placówkach jest określona?
Odp.: Kolejność robót do uzgodnienia na etapie sporządzania harmonogramu rzeczowo- finansowego o którym mowa w pkt. 7 ppkt 7.3 załącznika Nr 11 do siwz - Opis przedmiotu zamówienia.
Pytanie 18:
Czy sala gimnastyczna jest podpiwniczona?
Odp.: Nie.
Pytanie 19:
Czy jest w zakresie robót wykonanie iniekcji, jeśli tak jaka metodą czy inne metody są dopuszczalne?
Odp.: Iniekcje należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 do siwz - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 20:
Czy zostanie zmieniony termin składania ofert?
Odp.: Zamawiający przedłużył termin składania, otwarcia ofert i wnoszenia wadium do dnia 13.02.2017 r.,
Pytanie 21:
Na jaki dzień ma być aktualny dokument potwierdzający warunek ekonomiczny udziału w postępowaniu?
Odp.: Zgodnie z paragrafem 2 ust. 2 pkt. 3), Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zamawiający informuje, iż w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, zamawiający może żądać: informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
Pytanie 22:
Czy Zamawiający przewiduje przedłużenie terminu ważności zaświadczenia z banku? Dotyczy warunku ekonomicznego udziału w postępowaniu.
Odp.: Zgodnie z paragrafem 2 ust. 2 pkt. 3), Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zamawiający informuje, iż w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, zamawiający może żądać: informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
Jednocześnie, zgodnie z Rozdziałem pkt 5 siwz, Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i/lub dokumentów. Na marginesie należy dodać, iż zgodnie z art. 26 ust 2 f, ustawy Prawo zamówień publicznych: jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
Pytanie 23:
Czy zdemontowane elementy ślusarskie winny być ponownie zamontowane?
Odp.: Nie, należy wykonać nowe.
Pytanie 24:
Czy drewniane siedziska na murku przy Sali gimnastycznej po demontażu mają zostać ponownie zamontowane?
Odp.: Siedziska do odtworzenia.
Pytanie 25:
Czy ilości i wymiary podane w przedmiarze są rzeczywiste?
Odp.: Załączone do siwz przedmiary robót nie są podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a mają jedynie charakter pomocniczy, informacyjny. Wobec powyższego mogą występować rozbieżności pomiędzy ilością i zakresem prac wykazanych w załączonych przedmiarach robót, a ilością i zakresem prac do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz opisu przedmiotu zamówienia. Ilość i zakres prac wskazany w przedmiarach robót, nie jest wiążący dla wykonawcy. Wykonawca przy wycenie prac nie musi korzystać z załączonych do siwz przedmiarów robót oraz może je modyfikować.
Pytanie 26:
Czy jest możliwość indywidualnego dokonania obmiarów z natury w innym terminie?
Odp.: Zamawiający nie przewiduje takiej możliwości.
Pytanie 27:
Czy w zakres prac wchodzą poręcze na murakach przy schodach przy Sali gimnastycznej?
Odp.: Tak.
II. Dotyczy: budynku Gimnazjum nr 10 przy ul. Siemiradzkiego 2 w Szczecinie:
Pytanie 1:
Prosimy o wskazanie studni zbiorczej.
Odp.: Studnia zbiorcza została pokazana na szkicu w załączniku nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, zlokalizowana pomiędzy wejściem do budynku, a ulicą.
Pytanie 2:
W jakim zakresie wykonać izolacje?
Odp.: Izolacje należy wyknoć zgodnie z załącznikiem nr 5 do siwz - opisem zakresu robót budowlanych, dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 do siwz - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 3:
Czy schody wymagają odtworzenia po rozbiórce?
odp. do wykonania nowe schody zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 do siwz- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 4:
Czy teren wokoło budynku został podniesiony i jak go należy wykończyć?
Odp.: Tak został podniesiony. Elementy do odtworzenia należy wykonać zgodnie z obecnym zagospodarowaniem terenu, elementy nowoprojektowane wykonać zgodnie załącznikami do siwz: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
Pytanie 5:
Czy wycieraczka pod schodami jest do odtworzenia, czy należy zamontować nową?
Odp.: Zamawiający dokonał stosownej modyfikacji w tym zakresie. W załączniku nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM 10 w pliku „Zakres robót”, został dodany pkt. 5 o treści :
„5. Wykonanie wycieraczki przed wejściem głównym do budynku .Wycieraczka z podstawą z polimerobetonu z krawędzią ze stali ocynkowanej i ruszcie ze stali ocynkowanej o wymiarach: 100*50 cm”.
Pytanie 6:
Czy można zrezygnować z demontażu i montażu schodów przy założeniu wykonania izolacji inna metodą?
Odp.: Nie.
Pytanie 7:
Jak należy rozwiązać kanalizację deszczową pod łącznikiem? Czy Zamawiający przewiduje metodę przecisku sterowanego pod budynkiem?
Odp.: Bez wykonywania przecisku. Kanalizacje deszczową wykonać po obu stronach łącznika.
Pytanie 8:
Proszę o określenie rzędnych studni kanalizacji deszczowej.
Odp.: Zachować rzędne kanalizacji istniejącej.
Pytanie 9:
Czy przy ścianach szczytowych wykonujemy opaskę czy odtwarzamy koryto betonowe?
Odp.: Wykonać należy zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze GM 10, rysunek -przekrój i opis pkt 5.16.
Pytanie 10:
Prosimy o zaktualizowanie rzutu na którym jest zaznaczona kanalizacja deszczowa.
Odp.: Należy odtworzyć i udrożnić istniejącą kanalizacje, wymienić uszkodzone odcinki podłączyć wszystkie rury spustowe.
Pytanie 11:
Czy na terenie placówki zostanie udostępnione miejsce na zaplecze budowy, jeżeli tak to gdzie?
Odp.: Tak, lokalizacja zaplecza na terenie placówki do uzgodnienia z Zamawiającym.
Pytanie 12:
Wnioskuje o przekazanie aktualnego podkładu
Odp.: Zamawiający dysponuje dokumentami załączonymi do SIWZ.
Pytanie 13:
Z czego jest wykonana nawierzchnia pod nową przy ścianie frontowej?
Odp.: Informacje dotyczące przedmiotowej nawierzchni zawarte są w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze GM 10.
Pytanie 14:
W zakresie robót Zamawiający określił ogrzewanie w przyziemiu: gdzie jest granica wykonania CO miedzy przyziemiem, a wyższymi kondygnacjami?
Odp.: Granicę znajduje się na poziomie stropu nad przyziemiem.
Pytanie 15:
W jaki sposób będą udostępnione pomieszczenia poniżej przyziemia do realizacji robót?
Odp.: Udostępnianie pomieszczeń na podstawie harmonogramu rzeczowo- finansowego o którym mowa w pkt. 7 ppkt 7.3 załącznika nr 11 do siwz - Opis przedmiotu zamówienia.
Pytanie 16:
Do jakiego poziomu należy wykonać ocieplenie ścian od wewnątrz?
Odp.: Na pełną wysokość kondygnacji przyziemia.
Pytanie 17:
Proszę o wskazanie gdzie zamieszczamy osłony grzejników.
Odp.: Osłony grzejnikowe zgodnie z opisem pkt. 5.22 osłony należy zamontować w pomieszczeniach:
1.0 - 150*70 - 2 szt.,
1.02- 210*70 - 2 szt.,
1.03- 150*70 -3 szt.,
1.04- 150*70 -4 szt.,
1.05- 150*70 -3 szt.,
1.08- 210*70 -2 szt.,
1.09- 190*70 -3 szt.,
kl. Schodowa - 150*70 -1 szt.,
Razem 20 szt.
Pytanie 18:
Proszę o wskazanie które podokienniki należy wymienić oraz z czego należy je wykonać.
Odp.: Parapety należy wymienić zgodnie z pkt. 5.6 opisu do projektu i oznaczeniem na rysunku nr 2
P2, P3, P9, P10, P11, P11, P12, P13.
Pytanie 19:
Co z instalacjami wewnętrznymi na ocieplanych ścianach zewnętrznych?
Odp.: Instalacje do zabudowania przy wykonywaniu docieplaniu ścian zewnętrznych od wewnątrz.
Pytanie 20:
Czy przewiduje się wentylacje ścian zewnętrznych ocieplanych?
Odp.: Tak.
Pytanie 21:
Czy należy skuć tynki przed wykonaniem ocieplenia ścian zewnętrznych od wewnątrz?
Odp.: Tak, zgodnie z pkt 5.2 opisu wykonawczego znajdującego się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze GM 10, „projekt wykonawczy”.
Pytanie 22:
Czy należy przewidzieć odgrzybianie powyższych ścian?
Odp.: Tak, zgodnie z pkt 5.2 opisu wykonawczego znajdującego się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze GM 10, „projekt wykonawczy”.
Pytanie 23:
Jakie wykończenie ścian w stołówce i kuchni? jaką metodę izolacji przewiduje tam Zamawiający?
Odp.: Izolacje i wykończenie ścian należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz dokumentacja projektowa, w folderze GM 10.
Pytanie 24:
Czy Zamawiający zamieścił/ zamieści rozwiniecie rysunku instalacji CO?
Odp.: Rysunek 5a i 5b zamieszczony jest w dokumentacji projektowej znajdującej się w załączniku nr 6do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze GM 10, „projekt wykonawczy”, „instalacje sanitarne”, „część graficzna”.
Pytanie 25:
Jak wykonać izolację w obrębie łącznika?
Odp.: Izolację ściany budynku szkoły w obrębie łącznika ( ściana szkoły na styku z łącznikiem) należy wykonać od wewnątrz budynku szkoły zgodnie z pkt. 5 ppkt: 5.1, 5.1.1 i 5.2 „Opisu wykonawczego” znajdującego się w załączniku nr 6 -dokumentacja projektowa -do siwz oraz na ścianie łącznika na długości 1 m od ściany budynku po obu stronach łącznikanależywykonać izolację zewnętrzną zgodnie z pkt. 5 ppkt. 5.1.2 „Opisu wykonawczego”.
Pytanie 26:
Czy należy wykonać opaskę i studzienki doświetlające?
Odp.: Opaskę należy wykonać zgodnie z dokumentacja projektową zamieszczoną w załączniku nr 6 do siwz, w folderze GM10.
Z uwagi na nieznaczne zagłębienie okien w stosunku do poziomu dziedzińca należy wykonać jedynie zabezpieczenie z obrzeża chodnikowego z pozostawieniem chłonnego dna.
Pytanie 27:
Czy rynna żeliwna w przypadku uszkodzenia zmieniamy na inną np.: PCV?
Odp.: Nie, z uwagi iż jest to obiekt zabytkowy uszkodzone elementy należy odtworzyć na wzór istniejących.
Pytanie 28:
Czy należy wykonać odwodnienie naświetli okiennych?
Odp.: Nie.
Należy wykonać zabezpieczenie z obrzeża chodnikowego z pozostawieniem chłonnego dna.
Pytanie 29:
Jak projektant przewidywał wykonanie izolacji starego budynku szkoły na styku z łącznikiem (czy od wewnątrz?)
Odp: Izolację ściany budynku szkoły w obrębie łącznika ( ściana szkoły na styku z łącznikiem) należy wykonać od wewnątrz budynku szkoły zgodnie z pkt. 5 ppkt: 5.1, 5.1.1 i 5.2 „Opisu wykonawczego” znajdującego się w załączniku nr 6 -dokumentacja projektowa -do siwz oraz na ścianie łącznika na długości 1 m od ściany budynku po obu stronach łącznikanależywykonać izolację zewnętrzną zgodnie z pkt. 5 ppkt. 5.1.2 „Opisu wykonawczego”.
Pytanie 30:
Czy osłony grzejników, mogą być zmienione na inny rodzaj oraz czy elementy ze stali nierdzewnej mogą być zamienione na inny materiał?
Odp. Nie.
Osłony należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową zamieszczoną w załączniku nr 6 do siwz ,w folderze GM10.
III. Dotyczy budynku: Gimnazjum nr 18 przy ul. Witkiewicza 40 w Szczecinie:
Pytanie 1:
Czy należy odtworzyć schody przy ścianie?
Odp.: Nie.
Pytanie 2:
Jaki przewidziano zakres napraw elewacji budynku
Odp.: Należy wykonać miejscowe naprawy po rozbiórkach.
Pytanie 3:
Czy należy wykonać opaskę?
Odp.: Opaska do wykonania zgodnie załącznikami do SIWZ: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załączniku nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 4:
Czy przewiduje się rozbiórkę krawężnika przy murkach? Jeżeli jest do odtworzenia to w jakim zakresie ?
Odp.: Przewiduje się rozbiórkę bez odtworzenia.
Pytanie 5:
W którym miejscu jest granica wykonania izolacji?
Odp.: Izolację wyprowadzić 1 m na ścianę przylegającego segmentu poza oznaczony zakres prac na szkicu w załączniku nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM18.
Pytanie 6:
Czy przewidzieć odtworzenie odwodnienia dachu?
Odp.: W zakresie kompleksowa wymiana rynien i rur spustowych dla zakresu oznaczonego na szkicu w załączniku nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM18 do wykonania zgodnie z załącznikami do SIWZ: dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Wykonać wymianę rynien.
Zamawiający dokona stosownej modyfikacji w tym zakresie. W załączniku nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM 18 ,w pliku „zakres robót”, zostanie dodany zapisu o treści :
„Etap I robót obejmuje również kompleksową wymianę rynien i rur spustowych”
Pytanie 7:
Jaka iniekcję zastosować i na jakim poziomie? (proszę podać rzędną iniekcji)
Odp.: Iniekcja do wykonania zgodnie załącznikami do siwz: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 8:
Czy musi być iniekcja dwurzędowa?
Odp.: Iniekcja do wykonania zgodnie załącznikami do SIWZ: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 9:
Czy zamawiający ma świadomość nie zapewnienia ciągłości izolacji?
Odp.: Tak
Pytanie 10:
Proszę określić zakres remontu nawierzchni wokół budynku.
Odp.: Zakres remontu nawierzchni do wykonania zgodnie z załącznikami do siwz: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 11:
Jaki rodzaj izolacji ma być wykonany w etapie I.
Odp.: Izolacje do wykonania zgodnie z załącznikami do siwz: załącznikiem nr 5 -opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 -dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Pytanie 12:
Czy zamawiający uwzględnił wymianę rynien i rur spustowych?
Odp.: W zakresie kompleksowa wymiana rynien i rur spustowych dla zakresu oznaczonego na szkicu w załączniku nr 5 do siwz - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM18 do wykonania zgodnie z załącznikami do SIWZ: dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7 - specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. Wykonać wymianę rynien.
Zamawiający dokona stosownej modyfikacji w tym zakresie. W załączniku nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia - opis zakresu robót budowlanych, w folderze GM 18 ,w pliku „zakres robót”, zostanie dodany zapisu o treści :
„Etap I robót obejmuje również kompleksową wymianę rynien i rur spustowych”.
Pytanie 13:
Czy rury spustowe maja być wyposażone w czyszczaki, jeżeli tak to z jakiego materiału?
Odp.: Wykonać należy zgodnie z opisem znajdującym się w pkt..7.8.2 opisu w projekcie wykonawczym zamieszczonym w folderze GM 18 w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa.
Pytanie 14:
Z jakiego materiału mają być wykonane rury spustowe (żeliwo czy PCV)?
Odp.: Wykonać należy zgodnie z opisem znajdującym się w pkt..7.8.2 opisu w projekcie wykonawczym zamieszczonym w folderze GM 18 w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa.
Pytanie 15:
Czy jest przewidziana iniekcja ściany wewnętrznej , jeśli tak w jakim poziomie?
Odp.: Iniekcja do wykonania zgodnie załącznikami do siwz: załącznikiem nr 5 - opisem zakresu robót budowlanych, załącznikiem nr 6 - dokumentacja projektowa i załącznikiem nr 7- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
IV. Dotyczy: budynku Szkoły Podstawowej nr 16przy ul. Chobolańskiej 20 w Szczecinie:
Pytanie 1:
Proszę określić zakres prac do wykonania (precyzyjnie).
Odp.: Zakres zgodny z opisem w dokumentacji projektowej - załącznik nr 6 do siwz. Do wykonania Etap I i II – odcinek A i B izolacje przeciwwodne ściany fundamentowej i piwnicznej północnej sali gimnastycznej.
Pytanie 2:
Z jakiego materiału jest wykonana ściana fundamentowa, która jest przewidziana do iniekcji?
Odp.: Cegła ceramiczna pełna.
Pytanie 3:
Czy zamawiający przewidział zorganizowanie placu budowy oraz gdzie?
Odp.: Organizacja i utrzymanie placu budowy po stronie Wykonawcy robót. Lokalizacja zaplecza możliwa na terenie placówki, miejsce do uzgodnienia z Zamawiającym.
Pytanie 4:
Czy podest pod salą gimnastyczną jest do odtworzenia?
Odp.: Podest należy wykonać zgodnie z „opisem technologicznym” pkt. II ppkt.2 i rys. Nr A01 ( rzut) znajdujących się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze SP 16.
Pytanie 5:
Czy w zakresie robót przewidziana jest opaska przy ścianie?
Odp.: Opaskę należy wyknoć zgodnie z dokumentacją projektową znajdującą się w załączniku nr 6 do siwz - dokumentacja projektowa, w folderze SP 16.
Pytanie 6:
Czy budynek w części objętej pracami jest podpiwniczony?
Odp.: Nie
Załącznik:
- Zdjęcia wykonane podczas zebrania wykonawców w dn. 19.01.2017r.
Załączniki:
- 1. Zdjęcia wykonane podczas zebrania wykonawców w dn. 19.01.2017r. (.zip, 4.85 MB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2017/02/07
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Joanna Zaborska
- dnia:
- 2017/02/07 11:10:13
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2017/02/07
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Joanna Zaborska
- dnia:
- 2017/02/07 10:13:20
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Joanna Zaborska | 2017/02/07 10:13:20 | Odpowiedzi na pytania |