Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań numer 1
Szczecin, 11.07.2018 r.
Wykonawcy czestniczący w postępowaniu
Nasz znak:BZP-S.271.79.7.2018.KSD
Znak sprawy: BZP/61/18
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Wykonanie robót projektowo- budowlanych dla zadania pn. "Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie- etap II w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020” w procedurze zaprojektuj i wybuduj”.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1
„Dotyczy:
Rozdział V Podstawy wykluczenia. Warunki udziału w postępowaniu. Dokumenty., Pkt 2. ppkt 2), Minimalny poziom zdolności technicznej lub zawodowej,
Czy zamawiający dopuści zmianę minimalnego poziomu zdolności technicznej i zawodowej, w tym zmniejszenie łącznej mocy 15 wybudowanych instalacji fotowoltaicznych do 400kW?
Proponowany zapis:
Rozdział V, Pkt 2. ppkt 2) a), myślnik drugi
(..łączna moc 15 wybudowanych instalacji fotowoltaicznych wykazanych przez wykonawcę w celu wykazania spełniania warunku, o którym mowa powyżej, musi wynosić min. 400 kW(...)”
Odpowiedź 1
Zamawiający dopuszcza, aby łączna moc 15 wybudowanych instalacji fotowoltaicznych wykazanych przez wykonawcę w celu wykazania spełniania warunku, o którym mowa powyżej, musi wynosić min. 400 kW.
Zamawiający dokona modyfikacji siwz w powyższym zakresie.
Pytanie 2
„Dotyczy:
ROZDZIAŁ XII Wybór oferty najkorzystniejszej
Pkt 1. Ppkt 2) okres gwarancji i rękojmi paneli fotowoltaicznych oraz ppkt 3) Okres gwarancji i rękojmi falowników.
Czy zamawiający dopuści usunięcie wymogu udzielenia rękojmi na okres równy okresowi gwarancji produktowej udzielanej przez producentów paneli fotowoltaicznych oraz falowników?
Proponowany zapis: Rozdział XII, pkt.l ppkt 2) oraz 3)
Ppkt 2) okres gwarancji paneli fotowoltaicznych ppkt 3) Okres gwarancji falowników
Komentarz:
Producenci urządzeń, w tym głównych komponentów instalacji fotowoltaicznych takich jak panele i falowniki fotowoltaiczne udzielają jedynie gwarancji na produkt, będąc jednocześnie gwarantem podczas trwania okresu gwarancji, nie udzielają dodatkowych zabezpieczeń w postaci rękojmi na produkt.
Sugerujemy aby rękojmie jako odpowiedzialność sprzedawcy/wykonawcy projektu traktować zgodnie z projektem umowy, paragraf 15, pkt 1.”
Odpowiedź 2
Zamawiający podtrzymuje zapis w siwz.
Pytanie 3
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 15, pkt 3.
Czy Zamawiający dopuści usunięcie pkt. nr 3, paragraf 15, treści projektu umowy?
Komentarz:
Sugerujemy uznanie wymogu odpowiedzialności gwarancyjnej Wykonawcy wobec Zamawiającego zgodnie z treścią projektu umowy, paragraf 15, pkt 1 oraz pkt 2.”
Odpowiedź 3
Zamawiający podtrzymuje zapis w umowie, wynikający z kryterium zawartym w siwz.
Pytanie 4
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 15, pkt 18.
Czy Zamawiający dopuści zmianę treści wzoru umowy, paragraf 15, pkt 18 polegającą na uzupełnieniu treści punktu o następujące zdanie:
W ramach serwisu, o którym mowa w ust. 16, Wykonawca zobowiązuje się także do bezpłatnego usuwania zgłoszonych awarii w najkrótszym technicznie możliwym terminie lecz nie dłuższym niż 72 godziny od momentu przekazania zgłoszenia, w przypadkach konieczności wymiany urządzeń - w terminie 14 dni od dnia przekazania zgłoszenia WYKONAWCY o konieczności wymiany; w uzasadnionych przypadkach czas naprawy/wymiany może się wydłużyć do 30 dni oraz wykonywania rocznych przeglądów serwisowych.”
Odpowiedź 4
Zamawiający podtrzymuje zapis w siwz.
Pytanie 5
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 18, pkt 1.
Czy Zamawiający dopuszcza zmianę treści umowy, paragraf 18, pkt 1, pptk 2) na następującą:
Gdy Wykonawca, bez uzasadnionych przyczyn, zaprzestał realizacji prac projektowych lub robót budowlanych i przerwa ta trwa dłużej niż 21 dni.”
Odpowiedź 5
Zamawiający zgadza się na zmianę powyższych zapisów.
Zamawiający dokona modyfikacji umowy w powyższym zakresie.
Pytanie 6
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 18, pkt 1.
Czy Zamawiający dopuszcza zmianę treści umowy, paragraf 18, pkt 1, pptk 4) na następującą:
Gdy Wykonawca opóźnia się z wykonaniem poszczególnych robót budowlanych opisanych w harmonogramie rzeczowo - finansowym o 21 dni w stosunku do terminów określonych w tym harmonogramie.”
Odpowiedź 6
Zamawiający zgadza się na zmianę powyższych zapisów.
Zamawiający dokona modyfikacji umowy w powyższym zakresie.
Pytanie 7
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 18, pkt 3.
Wnosimy o usunięcie punktu 3, paragraf 18 treści wzoru umowy.”
Odpowiedź 7
Zamawiający podtrzymuje zapis w umowie.
Pytanie 8
„Dotyczy treści wzoru umowy, zał nr 4 do SIWZ, paragraf 19, pkt 1, ppkt 1.
Czy Zamawiający dopuszcza zmianę treści wzoru umowy, paragraf 19, pkt 1, ppkt 1 na następujący:
Za uzyskanie, w okresie trwałości projektu, o którym mowa w §9 ust. 10, mniej niż 80% założonej prognozowanej rocznej produktywności systemu określonej w SIWZ, w wysokości 400 000 zł za każdy rok, w którym stwierdzone zostanie mniej niż 80% założonej prognozowanej rocznej produktywności systemu określonej w SIWZ. Zamawiający zapewni dostępność elektrycznej instalacji odbiorczej danego obiektu oraz odbiór energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej w pełnym zakresie mocy danej instalacji oraz w przeciągu min 350 dni w roku kalendarzowym.
Komentarz:
Aby spełnić wymóg produktywności systemu fotowoltaicznego na danym poziomie wskazanym w SIWZ należy umożliwić odbiór energii elektrycznej wytworzonej przez daną instalację fotowoltaiczną w przeciągu całego roku. Można prognozować sytuację, iż w okresie wakacji gdy produkcja energii elektrycznej przewyższy zapotrzebowanie danego obiektu co w zależności od umowy z operatorem sieci dystrybucyjnej może skutkować koniecznością ograniczenia produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej lub nawet koniecznością wyłączenia instalacji. Wykonawca, któremu grożą wysokie kary z tytułu niedotrzymania prognozowanej rocznej produktywności systemu fotowoltaicznego powinien mieć pewność, iż produktywność instalacji nie będzie celowo ograniczana.”
Odpowiedź 8
Zamawiający podtrzymuje zapis w umowie. Instalacja fotowoltaiczna jest na stałe połączona z siecią elektroenergetyczną i cała nadwyżka energii jest oddawana do sieci.
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2018/07/11
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Katarzyna Stachowicz
- dnia:
- 2018/07/11 12:42:38
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Katarzyna Stachowicz | 2018/07/11 12:42:38 | nowy zestaw pytań |