przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania nr 7


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:

 

Pytanie 1

W Projekcie Wykonawczym (wentylacja i klimatyzacja) są załączone karty katalogowe urządzeń, które nie zgadzają się z opisem oznaczenia (parametrów/typów) w tabeli elementów rozliczeniowych. Prosimy o odpowiedź które należy przyjąć do wycen – te z projektu, czy te z tabeli rozliczeniowej. I jeśli będzie zmiana na te z projektu, to czy należy zmienić opis w tabeli rozliczeniowej lub prosimy o jednoznaczne sprecyzowanie, które urządzenia (bądź na jakich parametrach powinny być na wątpliwych układach N17-W17 (poz. TER nr 677), N16-W16 (poz. tabeli rozl. Nr 654).

Odpowiedź1:

W tabeli rozliczeniowej w układzie N17/W17 występuje centrala GOLD RX40 – w projekcie występuje natomiast centrala GOLD RX04 i taki typ należy przyjąć do wyceny. W układzie N16/W16 należy przyjąć w tabeli rozliczeniowej centralę wentylacyjną GOLDPX 14. Pozostałe centrale w tabeli rozliczeniowej pozostają bez zmian.

Zamawiający zmodyfikuje TER branży sanitarnej w tym zakresie.

 

Pytanie 2

W Tabeli Elementów Rozliczeniowy branża elektryczna –Instalacje niskoprądowe system parkingowy i basenowy w pozycji 43 brakuje ilości.

Prosimy o uzupełnienie.

Odpowiedź 2:

W Tabeli Elementów Rozliczeniowych branży elektrycznej – instalacje

Instalacje niskoprądowe system parkingowy i basenowy zostanie wykreślona poz.43. Zamawiający zmodyfikuje TER w tym zakresie.

 

Pytanie 3

Czy rozbiórka ogrodzenia metalowego na murkach kamiennych jest przedmiotem wyceny? Jeżeli tak to prosimy o uzupełnienie załączonej Tabeli Elementów Rozliczeniowych branża budowlana z podaniem ilości.

Odpowiedź 3:

Rozbiórka ogrodzenia metalowego na murkach kamiennych jest przedmiotem wyceny, Zamawiający zmodyfikuje TER w tym zakresie.

 

Pytanie 4

Jak należy interpretować zapis Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia rozdział XV pkt. 1 ppkt. 6 „materiał kamienny z rozbiórki murków, cokołu ogrodzeniowego są własnością Zamawiającego i Wykonawca zdeponuje je we wskazanym miejscu”. Czy mają to być oczyszczone kamienie czy też gruz kamienny?

Odpowiedź 4:

Materiał kamienny uzyskany z rozbiórki murków i cokołu powinien zostać przez Wykonawcę oczyszczony z zaprawy - powinny to być oczyszczone kamienie. Materiał należy zdeponować we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie Szczecina.

 

Pytanie 5

Proszę o uzupełnienie zestawień stali do rys. nr 6F dotyczących pomostu technicznego nad trybunami.

Odpowiedź 5:

Zamawiający uzupełni zestawienia stali dotyczące pomostów technicznych przy modyfikacji SIWZ.

 

Pytanie 6

Proszę o informacje dotyczące izolacyjności akustycznej oraz sposobu wykończenia paneli ścian mobilnych na I Piętrze: panele pełne przesuwne S2a, S2b, S4a, S4b, S4c, S5 – jaką należy zastosować izolację akustyczną oraz jaki sposób wykończenia należy przyjąć?

Odpowiedź 6:

Są to ściany systemowe o wymaganej izolacyjności akustycznej 45dB, wykończenie fornir bukowy. Patrz np. www.triplan.pl – ściany stałe lub www.hufcor.pl  - ściany przesuwne.

 

Pytanie 7

Proszę sprecyzować parametry – wymiary szafek jakim powinny odpowiadać szafki szatniowe w budynku C na parterze. Suplement do ST opisuje szafki o wymiarach 200x40x48cm, natomiast wg rysunku nr 2a PW architektury w budynku C szafki mają szerokość 30 cm. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź 7:

W budynku C na parterze przyjąć szafki wg rysunku o szerokości 30. Opis materiałowy zgodny z Suplementem do ST pkt.30, wymiary: 200x30x48cm.

 

Pytanie 8

Z uwagi na brak szczegółowego opisu proszę o specyfikację :

a)    Szafek ubraniowych  o szerokości 30 cm występujących  w budynku C w piwnicy (rys.1a pom 0A05 oraz 0A07) w ilości 61 szt

b)    Szafek ubraniowych o szerokości 30cm występujących w budynku B w piwnicy (rys.nr 1b pom.0B19) w ilości 4 szt.

Odpowiedź 8:

Należy przyjąć szafki ubraniowe o szer. 30 cm, zgodnie z rysunkami. Opis materiałowy zgodny z Suplementem do Specyfikacji Technicznych pkt.30

 

Pytanie 9

Proszę o wyjaśnienie rozbieżności pomiędzy Suplementem do ST w kwestii ławek przy szafkach. Wg opisu w Suplemencie, każda szafka jest wyposażona w ławeczkę przyszafkową. Natomiast na rysunkach występują szafki bez ławek. Proszę o jednoznaczne określenie, czy w należy przy wycenie kierować się rysunkami czy opisem w Suplemencie?

Odpowiedź 9:

Z rysunków PW architektury wynika, że występują szafki z ławkami i bez ławek. Należy wycenić szafki z ławkami i bez ławek - zgodnie z rysunkami. Opis wszystkich szafek – wymagania materiałowe – zgodnie z Suplementem.

 

Pytanie 10

W pomieszczeniu 1B15 na rys.2a PW architektury występują szafki szatniowe oraz dwa niezidentyfikowane elementy wyglądające jak kabiny przebieralni o wymiarach 1,2x0,9m. Proszę o sprecyzowanie tych elementów.

Odpowiedź 10:

Potwierdzamy, że są to przebieralnie – patrz opis Suplement pkt.30,str.11.

 

Pytanie 11

W kosztorysie oraz tabeli elementów rozliczeniowych występują płytki antypoślizgowe o nazwie Buchtal Basis 1 w kolorze białym i wymiarach 20x20cm. Wg jednej z firm dostarczającej glazurę i terakotę, płytki o tej nazwie i właściwościach antypoślizgowych nie występują w kolorze białym. Czy w związku z tym należy zastosować:

a)    Inne płytki antypoślizgowe w kolorze białym (jeżeli tak to proszę o podanie przykładowego modelu)

b)    Płytki tej samej serii w innym kolorze- jeżeli tak to proszę o określenie koloru.

Odpowiedź 11:

Wymagania odnośnie parametrów technicznych płytek ceramicznych zawarto w Suplemencie do ST pkt.18.

Dokumentacja projektowa określa wymagania kolorystyczne i wymiarowe.

 

Pytanie 12

ST 453-10 pn. Ślusarka opisuje: „W części piwnicznej zaprojektowano pomieszczenia archiwum wyposażone w system regałów przesuwnych, stalowych o regulowanych wysokościach półek.” Jeżeli regały są w zakresie wyceny proszę o wskazanie numeru pomieszczenia na rysunku w którym powinny być umieszczone i proszę o wstawienie pozycji dot. regałów w tabeli elementów rozliczeniowych.

Odpowiedź 12:

Regały archiwum nie są przedmiotem zamówienia.

 

Pytanie 13

W ST 453-10 Ślusarka na str.228 widnieje: drzwi do śmietnika – rolety. Proszę o podanie lokalizacji śmietnika oraz opisu dotyczącego rolety w celu prawidłowej wyceny.

Odpowiedź 13:

Roleta nie występuje przy śmietniku i nie jest przedmiotem zamówienia.

 

Pytanie 14

Czy należy wycenić tablicę T9, SKLEP. Brak schematu i pozycji w TER.

Odpowiedź 14:

Tablica T9 nie jest przedmiotem zamówienia. Przyjęto, że użytkownik sklepu wykona instalację elektryczną zgodnie z własną aranżacją i ze stosowną do potrzeb tablicą T9.

 

Pytanie 15

Dotyczy: ROBÓT DROGOWYCH

Zgodnie z projektem wykonawczym należy na parkingu (na miejscach postojowych i na drogach manewrowych) wykonać z kostki betonowej typu Nova granit, kolor nr 5, pasy symbolizujące tory na basenie. Pozostałe powierzchnie dróg manewrowych i stanowisk postojowych dla samochodów osobowych należy wykonać z kostki betonowej Nova granit, kolor nr 1, jasno szary. W przedmiarze (Zestawienie materiałów poz. Nr 90 i 91) została przyjęta cała powierzchnia stanowisk postojowych dla samochodów osobowych z kostki kolorowej a dróg manewrowych z kostki szarej. Prosimy o odpowiedź jaką kostkę należy wycenić?

Odpowiedź 15:

Kostka betonowa jest opisana w projekcie drogowym (pasy z kostki typu Nova granit kolor nr 5, pozostała powierzchnia parkingu i dróg manewrowych z kostki Nova granit kolor nr 1) i tak należy przyjąć do wyceny.

 

Pytanie 16

Dotyczy: ROBÓT DROGOWYCH

W projekcie wykonawczym brak jest rysunku z przekrojem konstrukcyjnym nawierzchni chodnika (d-d) przy ul. Wąskiej. W projekcie budowlanym rysunek Nr 6 przedstawia ten przekrój ale konstrukcja chodnika jest niezgodna z opisem w projekcie wykonawczym. Prosimy o uzupełnienie projektu wykonawczego o brakujący rysunek

Odpowiedź 16:

Zamawiający uzupełni brakujący rysunek – Zmodyfikuje SIWZ w tym zakresie.

 

Pytanie 17

Dotyczy: TECHNOLOGII UZDATNIANIA WODY BASENOWEJ – branża elektryczna

W przekazanej dokumentacji – projekt wykonawczy brak rysunku nr E-01 – Szafa sterownicza ST/UWB.

Prosimy o przekazanie brakującego rysunku E-01

Odpowiedź 17:

Zamawiający uzupełni brakujący rysunek – Zmodyfikuje SIWZ w tym zakresie.

 

Pytanie 18

Dotyczy: SYSTEMU PARKINGOWEGO I BASENOWEGO

W TER – System parkingowy i basenowy pozycje 9-18 oraz w TER – branża budowlana pozycje 469-471 ujęto urządzenia spełniające wg oferenta te same funkcje.

Prosimy o podanie czy tak jest i odpowiedź które pozycje i w którym TER wycenić.

Odpowiedź 18:

Zostaną wykreślone poz. 469, poz.470 i poz. 471 w TER branży budowlanej. Zamawiający zmodyfikuje SIWZ w tym zakresie.

 

Pytanie 19

Dotyczy: SYSTEMU PARKINGOWEGO I BASENOWEGO

W pozycji 517 – branża budowlana należy wycenić komplet szafek szatniowych. Z suplementu poz. 30 wynika, iż komplet szafek to 298 pojedynczych i 426 podwójnych (jedna nad drugą).Do szafek zamknięcia na zamek – specyfikacja wg projektu instalacji elektrycznych wewnętrznych. 298 +426x2=1150 sztuk.

W projekcie elektrycznym nic na ten temat nie znaleziono.

Natomiast w TER – System parkingowy i basenowy w pozycji 47 czytamy „Montaż elementów systemu kontroli dostępu – zamek z czytnikiem kart MIFARE – 712 sztuk.

Prosimy o odpowiedź jaką ilość zamków elektronicznych ma wycenić oferent.

 

 

Odpowiedź 19:

System zamków elektronicznych przewiduje się tylko dla szatni głównej, w której zamontowano 150 szafek pojedynczych i 426 szafek podwójnych – razem 576 szafek szatniowych i tyle samo zamków elektronicznych. Do wyceny należy przyjąć 576 szt. zamków elektronicznych.

Zamawiający zmodyfikuje SIWZ w tym zakresie.

 

Pytanie 20

Dotyczy: SYSTEMU PARKINGOWEGO I BASENOWEGO

Proszę o wyjaśnienie czy zamek z czytnikiem - pozycja 24 w tabeli „System basenowy” znajdującej się w paragrafie 4 ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW I URZĄDZEŃ –ze względu na brak doprowadzania zasilania do szafek należy wyposażyć w zasilanie bateryjne.

Odpowiedź 20:

Koszt baterii dla zamków należy uwzględnić w cenie zamka. 

 

Pytanie 21

Dotyczy: SYSTEMU PARKINGOWEGO I BASENOWEGO

W paragrafie 3.5 Opis elementów systemu w opisie Systemu basenowego - „Czytnik czasu stop” znajduje się zapis:

„Urządzenie to pozwala na zatrzymanie naliczania czasu przebywania w płatnej strefie w momencie przejścia do przebieralni przed rozliczeniem. Zdefiniowany przez administratora obiektu czas na przebranie jest później odliczany od czasu płatnego”

Proszę o wyjaśnienie czy dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia niezbędny jest wyświetlacz graficzny informujący o zatrzymaniu naliczania czasu?

Odpowiedź 21:

Tak. Urządzenie powinno być wyposażone w wyświetlacz informujący klienta o zatrzymaniu czasu.

 

Pytanie 22

Dotyczy: SYSTEMU PARKINGOWEGO I BASENOWEGO

W paragrafie 3.5 Opis elementów systemu w opisie Systemu basenowego - „Czytnik czasu pozostałego” znajduje się zapis:

„Urządzenie to pozwala po zbliżeniu transpondera do czytnika na sprawdzenie czasu przebywania na basenie.

Proszę o wyjaśnienie czy powyższe urządzenie musi współpracować z wyświetlaczem graficznym?

Odpowiedź 22:

Urządzenie musi współpracować z wyświetlaczem graficznym.

Po zbliżeniu transpondera do czytnika system powinien wyświetlić na wyświetlaczu graficznym informacje o czasie pobytu na basenie

 

Pytanie 23

Poz. 261, 275 - Posadzki z płytek o wym. 20x20 cm układanych na klej metodą zwykłą białe - np. Buchtal Basis 1 – zaproponowana seria Basis 1 nie nadaje się ze względu na parametry techniczne do posadzek obiektów publicznych, czy możemy zastosować płytki 20x20 cm z serii Quantum (antypoślizgowe, antygrzybiczne i antybakteryjne).

Odpowiedź 23:

Wymagania odnośnie parametrów technicznych płytek ceramicznych zawarto w Suplemencie do ST pkt.18.

Dokumentacja projektowa określa wymagania kolorystyczne i wymiarowe.

 

 

 

Pytanie 24

Poz. 212, 240, 251 - Posadzki z płytek o wym. 20x20 cm układanych na klej metodą zwykłą - płytki antypoślizgowe np. Buchtal Basis 1 – zaproponowana seria Basis 1 nie nadaje się ze względu na parametry techniczne do posadzek obiektów publicznych, czy możemy zastosować płytki 20x20 cm z serii Quantum a w przypadku występowania pom. z natryskami formatów 10x10 cm.

Odpowiedź 24:

Wymagania odnośnie parametrów technicznych płytek ceramicznych zawarto w Suplemencie do ST pkt.18.

Dokumentacja projektowa określa wymagania kolorystyczne i wymiarowe.

 

Pytanie 25

Poz. 224 - Układanie płytek z kamieni sztucznych na klej epoksydowy cienkowarstwowy gr. 3 mm na dnie basenów ze spadkiem większym o wym. 20x20 kol. 701 – zaistniała rozbieżność dotycząca formatów płytek pomiędzy projektem a przedmiarem. W projekcie występuje format 25x12,5 cm.

Odpowiedź 25:

Należy przyjąć format płytek wg projektu.

 

Pytanie 26

Poz. 225 - Licowanie ścian płytkami z kamieni sztucznych o wym. 200x200 mm układanych na klej epoksydowy - Buchtal 20x20 kol. 5532 – zaistniała rozbieżność dotycząca formatów płytek pomiędzy projektem a przedmiarem. W projekcie występuje format 25x12,5 cm.

Odpowiedź 26:

Należy przyjąć format płytek wg projektu.

 

Pytanie 27

Poz. 284 - Montaż w basenach rynien przelewowych o wym 24,5x12,0x18 cm na klej epoksydowy i na klej cienkowarstwowy mineralny grubości 3 mm – prosimy o sprecyzowanie wymiarów przelewu – w projekcie jest inny wymiar (system finnland).

Odpowiedź 27:

Należy przyjąć wymiar rynien przelewu zgodnie z projektem wg zaproponowanego systemu Finnland firmy Buchtal.

 

Pytanie 28

Poz. 283 - Montaż w basenach rynien przelewowych o wym 24,5x22,5x16 cm na klej epoksydowy i na klej cienkowarstwowy mineralny grubości 3 mm – prosimy o sprecyzowanie wymiarów przelewu – w projekcie jest inny wymiar (system finnland).

Odpowiedź 28:

Należy przyjąć wymiar rynien przelewu zgodnie z projektem wg  zaproponowanego systemu Finnland firmy Buchtal.

 

Pytanie 29

Poz. 239, 249, 258, 324, 331 - Posadzki jedno i dwubarwne z płytek z kamieni sztucznych o wym. 10x10 cm na zaprawie cementowej - płytki antypoślizgowe białe np. Buchtal Chroma II Non Slip kol. 91 – na plaży zaprojektowano płytki 10x10 w kolekcji Chroma Non Slip, czy możemy zastosować ich odpowiednik w formacie 10x10 cm w kolekcji Quantum kolor 926, ponieważ w kolekcji Chroma format 10x10 cm nie występują.

Odpowiedź 29:

Wymagania odnośnie parametrów technicznych płytek ceramicznych zawarto w Suplemencie do ST pkt.18.

Dokumentacja projektowa określa wymagania kolorystyczne i wymiarowe.

Na plaży (pomieszczenie nr 1D01) zaprojektowano płytki antypoślizgowe białe 20x20cm, np.Buchtal Chroma II Non Slip kolor 91 (rys. 62 Architektura tom IV).

W pozostałych pomieszczeniach dot. wymienionych pozycji przedmiaru można przyjąć wymiar płytek 12,5x12,5, np. z kolekcji Buchtal Chroma II Non Slip kolor 91.

 

Pytanie 30

Prosimy o wyjaśnienie, jak należy rozumieć zapis w SIWZ pkt.7.2 str.16 w załączniku 11 (wymagania ogólne) o treści: „Długości i odległości pomiędzy wyszczególnionymi punktami skrajnymi będą obmierzane poziomo wzdłuż linii osiowej”, dotyczący rozliczenia obmiaru robót np. instalacji sanitarnych lub elektrycznych.

W związku z powyższym prosimy o potwierdzenie, że w/w okablowanie należy prowadzić zgodnie z przepisami, a w szczególności z zapisem o „zasadzie prowadzenia tras przewodów elektrycznych w liniach prostych, równoległych do krawędzi ścian i stropów”, przytoczonym w § 183.1 podpunkt 8 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych , jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75, poz.690 z 2003 r, Nr 33 poz.270 oraz z 2004 r Nr 109, poz.1156)

Odpowiedź 30:

Potwierdzamy, że okablowanie należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Oczywistym jest, że długości sieci instalacji elektrycznej i sanitarnej będą mierzone wzdłuż osi przebiegu.

 

Pytanie 31

Prosimy o potwierdzenie, iż zgodnie z zasadami i przepisami przyjętymi w kosztorysowaniu, długości okablowania wymienionego w przedmiarach (będącego przedmiotem przetargu), będą rozliczane powykonawczo z uwzględnieniem 4% zapasu.

Odpowiedź 31:

Ilości wykonanych robót będą obmiarowane i rozliczane zgodnie z zasadami podanymi w ST – faktyczne ilości wykonanych prac i żadne dodatki nie będą uwzględniane. Wszelkie zapasy kabli, rurociągów i innych materiałów należy uwzględnić w cenie jednostkowej wykonania robót. Przedmiary robót i przytoczone tam normy nie mogą stanowić podstawy wyceny, gdyż zostały załączone jako materiały dodatkowe. Roboty należy wycenić zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi i Tabelą Elementów Rozliczeniowych.

 

Pytanie 32

Prosimy o uzupełnienie projektu ‘Konstrukcje wsporcze – elementy fasad’ o brakujących zestawie stali do rysunku nr 13.

Odpowiedź 32:

Elementy pokazane na rys. nr 13 - szczegóły są ujęte w zestawieniu stali nr 1a (ściana szczytowa)

 

Pytanie 33

W SIWZ rozdział V pkt 1, ppkt 5) lit. ae) są określone wymagania odnośnie kwalifikacji osoby przewidzianej do kierowania robotami w specjalności elektronicznej, komputerowych systemów sterowania, sieci komputerowych/ teleinformatycznych. Zamawiający wymaga przedstawienia osoby z wykształceniem wyższym technicznym - elektronicznym.

Czy Oferent może wykazać osobę z wykształceniem wyższym technicznym w specjalności elektrotechnicznej?

Odpowiedź 33:

Nie.


udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2008/10/30
odpowiedzialny/a:
Mirella Wołłejszo
wprowadził/a:
Mirella Wołłejszo
dnia:
2008/10/30 11:42:56
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Mirella Wołłejszo 2008/10/30 11:42:56 nowe pytania