Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania nr 7
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści siwz.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1: W opisie PW – Konstrukcja w pkt.5. Roboty ziemne, wykazano odnośnie wykopów – „ostatnie 30cm wykonać ręcznie”. W tabeli TER robót budowlanych nie występuje pozycja – wykopy ręczne. Proszę o uzupełnienie TER.
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji:
- Załącznika nr 6 TER branża budowlana w poz. 2 w kolumnie [5] [Ilość] wpisując [9040,00] i dodając poz. 2a) o treści: Ręczne roboty ziemne w gruncie kat. I-II , z transportem urobku samochodami na odległość do
- Załącznika nr 7 przedmiar zamieszczający zmodyfikowany przedmiar: Roboty ziemne.
Pytanie nr 2. Pozycja nr 277 TER – „Ocieplenie ścian budynków płytami styropianowymi gr.
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji:
- Załącznika nr 6 TER branża budowlana w poz. 277 w kolumnie [3 opis] dopisując słowa „…tynk strukturalny biały” i w kolumnie [5 Ilość] wpisując [541,00] i dodając poz.277a) o treści: „j.w. - wzór deski, kolor dąb-
- Załącznika nr 7 przedmiar, zamieszczający zmodyfikowaną poz. 286 przedmiaru.
Pytanie nr 3. W Opisie Technicznym jest zapis „Na korytarzach i w pomieszczeniach o wzmożonym ruchu należy zamontować odbojnice ścienne i listwy narożnikowe…”. Prosimy o podanie obmiaru oraz pozycji w TER, w której należy uwzględnić w/w elementy.
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji:
- Załącznika nr 6 TER branża budowlana, dodając nowe pozycje:
nr 160a) o treści: Dostawa i montaż odbojnic ścian , ilość:
nr 160b) o treści: Dostawa i montaż narożników systemowych h=90cm, ilość: 30 szt.
- Załącznika nr 7 przedmiar, zamieszczając nowe pozycje zawierające dostawę i montaż odbojnic i narożników.
Pytanie nr 4. Istnieją rozbieżności pomiędzy zestawieniem materiałów do przedmiaru robót elektrycznych a ilościami wynikającymi z projektu:
- oprawy OSP w projekcie jest 14szt. – w zestawieniu materiałów – brak
- oprawa H z Aw w projekcie jest 23szt. - w zestawieniu materiałów – brak
- oprawa K4 w projekcie jest 3szt. - w zestawieniu materiałów – brak
- oprawa L3 w projekcie jest 59 szt. – w zestawieniu materiałów – 39szt
- oprawa oświetlenia ewakuacyjnego EXIT w projekcie brak – w zestawieniu – 44szt.
Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności.
Odpowiedź: Należy przyjąć ilości opraw zgodnie TER Roboty elektryczne. Dokładne ilości rozliczone zostaną po wykonaniu robót – umowa rozliczana jest obmiarowo.
Pytanie nr 5. Dotyczy poz. 259 TER „Uchwyt do flag”. Prosimy o sprecyzowanie rodzaju uchwytu (pojedynczy, podwójny, rodzaj materiału).
Odpowiedź: Należy wycenić uchwyt do flag podwójny, stalowy, ocynkowany – produkt gotowy.
Pytanie nr 6. Z rysunków architektury (rzuty kondygnacji) wynika że piony wentylacyjne, dymowe i wod-kan obudowane są bloczkami typu POROTHERM. Brak tej pozycji w przedmiarach. Prosimy o wyjaśnienie i korektę rozbieżności.
Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji:
- Załącznika nr 6 TER branża budowlana, dodając nową pozycję:
nr 80a) o treści: Okładanie pustaków wentylacyjnych bloczkami typu POROTHERM, ilość:
- Załącznika nr 7 przedmiar, zamieszczając nową pozycję: „Ścianki działowe budynków wielokondygnacyjnych o gr.
Pytanie nr 7. Proszę o określenie pojemności koszy na śmieci występujących w wyposażeniu wewnętrznym.
Odpowiedź: Kosze o pojemności 20l.
Pytanie nr 8. Czy pojemniki na kosze mają być wykonane z tworzywa czy ze stali nierdzewnej?
Odpowiedź: Kosze mają być wykonane z tworzywa PCV.
Pytanie nr 9. Czy wieszaki na papier toaletowy mają być zwykłe - na standardowe małe rolki papieru toaletowego czy ma być to pojemnik zamykany na duże rolki papieru toaletowego (tzw. big rola)?
Odpowiedź: Wieszaki na papier toaletowy standardowe na małe rolki papieru.
Pytanie nr 10. Czy obudowa suszarek do rąk ma być wykonana z tworzywa czy też ma być metalowa?
Odpowiedź: Obudowa suszarek do rąk metalowa.
Pytanie nr 11. Opis techniczny PW Architektury oraz opisy na rysunkach Z4-Z6, Z12, Z13 mówią „ogrodzenie z siatki stalowej plecionej z drutu o 3mm o oczkach typu Fortinet”. Fortinet jest nazwą własną firmy Betafence i jest przypisane siatce zgrzewanej. W związku z powyższym prosimy o określenie czy ogrodzenie OG1, OG2, OG3, OG4 ma zostać wykonane z siatki plecionej czy zgrzewanej. Jeżeli zgrzewanej typu Fortinet prosimy o określenie rodzaju: Fortinet Medium czy Fortinet Super?
Odpowiedź: Ogrodzenie typu Fortinet Medium z siatki zgrzewanej.
Pytanie nr 12. Prosimy o określenie koloru ogrodzenia i bram, jaki należy zastosować.
Odpowiedź: Należy zastosować kolor zielony.
Pytanie nr 13. Wymienione w kartach katalogowych ogrodzenia Secura – OG1 (o szerokości przęsła 3,0m) nie jest już w produkcji. Istniejący jego odpowiednik ma natomiast szerokość przęsła
Odpowiedź: Należy wycenić ogrodzenie będące odpowiednikiem ogrodzenia przyjętego w Projekcie.
Pytanie nr 14. Dotyczy bram rozsuwanych typu Robusta. Prosimy o określenie, czy bramy te mają być rozsuwane ręcznie czy też mają być elektryczne.
Odpowiedź: Bramy rozsuwane ręcznie na prowadnicach szynowych.
Pytanie nr 15. Dotyczy bram typu Robusta. Prosimy o określenie rodzaju bram B1, B2: Robusta na szynie, Robusta R1650, Robusta R2000?
Odpowiedź: Jak wyżej.
Pytanie nr 16. Z rysunków rzutów i przekrojów dokumentacji rysunkowej nie wynika jednoznacznie w których pomieszczeniach należy zastosować ogrzewanie podłogowe, a co za tym idzie jakie warstwy posadzki należy przyjąć. Prosimy o sprecyzowanie w których pomieszczeniach należy zastosować ogrzewanie podłogowe.
Odpowiedź: Ogrzewanie podłogowe ujęte jest w Projekcie Wykonawczym Instalacji Sanitarnych.
Pytanie nr 17. Z rysunków przekrojów dokumentacji technicznej wynika, że w skład warstw posadzek oznaczonych jako PG2, PG2a i PG3a wchodzi podkład betonowy B15 o grubości
Odpowiedź: Należy przyjąć podkład betonowy o grubości
Pytanie nr 18. W przedmiarach w dziale 7 (Podłoża i posadzki) w pozycji 126 opisanej jako PG2, PG3 uwzględniony jest dopłata za zbrojenie siatką stalową dla powierzchni wszystkich posadzek parteru z wyjątkiem PG1 równej
Odpowiedź: Zbrojenie siatką podkładu posadzki PG1 ujęte jest w TER branża budowlana poz. nr 117.
Pytanie nr 19. Dotyczy siedzisk na trybunach. Poz. 612 TER opisuje 458 szt., natomiast z obliczeń wynika ilość: 645 szt. Prosimy o określenie jaką ilość należy przyjąć do wyceny.
Odpowiedź: Do wyceny należy przyjąć ilość zgodnie z TER. Dokładne ilości rozliczone zostaną po wykonaniu robót – umowa rozliczana jest obmiarowo.
Pytanie nr 20. Dotyczy trybun. PW Architektury – Mała architektura i dział 20.3 TER mówią o wykonaniu trybun w konstrukcji żelbetowej, natomiast rysunki PB Architektury – Mała architektura opisuje trybuny jako demontowane o modułowym systemie konstrukcji. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i określenie który rodzaj trybun należy przyjąć do wyceny.
Odpowiedź: Wykonanie trybun należy przyjąć zgodnie z TER i Projektem Wykonawczym Architektury.
Pytanie nr 21. Pytanie dotyczące paragrafu 12. W związku z tym, że Zamawiający proponuje aby suma gwarancyjna wynosiła 1 mln na zdarzenie bez limitu zdarzeń zaś w dalszej części oferty klauzule wynoszą 5 mln na jedno i wszystkie zdarzenia czy zamawiający zaakceptuje polisę z sumą gwarancyjną zwiększoną do kwoty 5 mln złotych na jedno i wszystkie zdarzenia
Odpowiedź: Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 5a i 5b do siwz - wzór umowy .
Pytanie nr 22 Pytanie do par 12 ust 4 pkt 1 W związku z tym, ze franszyzy i tak z reguły są pokrywane przez Wykonawcę, prosimy o zwiększenie minimalnej franszyzy do 5.000, zł
Odpowiedź Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 5a i 5b do siwz - wzór umowy .
Pytanie nr 23. Pytanie do par 12 ust 4 pkt 2 w związku z tym, że Wykonawca posiada polisę OC działalności z sumą ubezpieczenia wielokrotnie większą od wymaganych czy Zamawiający zgodzi się aby Wykonawca przedłożył nie polisę celową, a posiadaną przez Wykonawcę polisę z większą sumą ubezpieczenia.
Odpowiedź: Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 5a i 5b do siwz - wzór umowy .
Pytanie nr 24. Pytanie do par 12 ust 5 pkt 1 w związku z tym, że płatność składek przez zakłady ubezpieczeń są określone w ratach rozumiemy, że Państwu należy dostarczyć dowody opłacenia wymagalnych składek.
Odpowiedź: Należy dostarczyć potwierdzenie zapłaty należnej składki ubezpieczeniowej.
Pytanie nr 25. Pytanie do par 12 ust 5 pkt 2 w związku z tym, że gwarancje wystawiane są z reguły na rok prosimy aby wykonawca mógł przedłożyć ważną polisę w dniu przejęcia placu budowy i utrzymywał ją w mocy do czasu wystawienia protokołu odbioru końcowego.
Odpowiedź: Zamawiający dokonał modyfikacji Załącznika nr 5a i 5b do siwz - wzór umowy .
Pytanie nr 26. W przedmiarach w dziale 7.2 (Podłoża i posadzki Ip) w pozycji 141 występuje błąd w obliczeniach. Wartość powierzchni posadzek nie powinna być mnożona przez krotność. Ponadto ilości powierzchni posadzek wynikające z projektu różnią się od ilości przyjętych w przedmiarze i wynoszą: P1 –
Odpowiedź: Do wyceny przyjąć ilości zgodnie z TER. Dokładne ilości rozliczone zostaną po wykonaniu robót – umowa rozliczana jest obmiarowo.
Pytanie nr 27. Dotyczy Formularza ofertowego. Strona 1 formularza pkt. 1 Wykonawca oferuje wykonanie zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i na warunkach płatności określonych w SIWZ za cenę umowną brutto. Poniżej widnieje zapis w „tym:” Czy należy w tym miejscu podać wartość podatku oraz podać kwotę netto zamówienia?
Odpowiedź: Należy podać wartość netto i podatek VAT, zgodnie ze wzorem Załącznika nr 1 Oferta Cenowa.
Pytanie nr 28. Prosimy o podanie istotnych parametrów porównywalności, które będą brane pod uwagę przy ocenie wykładzin PCV
Odpowiedź: Przyjęte w projekcie wykładziny PCV są wykładzinami kauczukowymi np. typu NORAPLAN lub Tarkett Optima i do parametrów tych wykładzin będą porównywane ewentualne zamienniki.
Pytanie nr 29. Prosimy o określenie parametrów, jakie powinna spełniać winda (prędkość, wymiary, wyposażenie, rodzaj).
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 10 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 30. Prosimy określić standard wykończenia windy.
Odpowiedź: Wykończenie wnętrza – standardowe tj. stal nierdzewna, na posadzce wykładzina kauczukowa.
Pytanie nr 31. Prosimy o określenie gdzie w TER znajdują się pozycje dotyczące lamperii olejnym i gdzie należy je ująć?
Odpowiedź: Lamperie olejne znajdują się na ścianach pomieszczeń podanych w tabeli wykończenia wnętrz. Roboty ujęte są w TER branża budowlana, poz. 159.
Pytanie nr 32. Prosimy o określenie gdzie należy ująć zadaszenie nad wejściem głównym. Brak pozycji w TER oraz rysunku dotyczącego w/w elementu.
Odpowiedź: Zadaszenie nad wejściem głównym stanowi płyta żelbetowa wg Projektu Wykonawczego Konstrukcji. Pokrycie - blacha aluminiowa jak całego dachu.
Pytanie nr 33. Dotyczy poz. 283 d. 13 Przedmiaru budowlanego. Opis mówi o siatce zabezpieczającej o wym. 5,75x3,2 m, natomiast opis na rys. A-3 Rzut Parteru PW Architektury opisuje siatkę o wym. 200x220cm. Prosimy o określenie który opis należy przyjąć jako właściwy do wyceny.
Odpowiedź: Pozycja 283 d.13 to „Wywietrzaki dachowe Tulipan”. Pozycja przedmiaru nr 284 d.13 „Siatka zabezpieczająca w konstrukcji stalowej z drzwiami dwuskrzydłowymi” dotyczy przegrody z siatki stalowej w magazynie sprzętu sportowego.
Pytanie nr 34. Dotyczy poz. 80 TER. Prosimy o określenie czy jednostką miary spalinowych i dymowych kanałach z pustaków ceramicznych nie powinien być mb?
Odpowiedź: Patrz odpowiedź na pytanie nr 5 z zestawu „Pytania nr
Pytanie nr 35. Na rys. A-3 Rzut Parteru PW Architektury pom. 0.32 Aula na scenie w ściance z płyt GK wrysowany jest element o dł.
Odpowiedź: Ten element to kotara za sceną, z materiału (3,5mx2,5m), nie objęty zakresem zamówienia.
Pytanie nr 36. Na rys. A-3 Rzut Parteru PW Architektury pom. 0.32 Aula na scenie w ściance z płyt GK wrysowane zostały drzwi o wym. 90x200 cm oraz podpisane D1. Na rys. A-20 Zestawienie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych drzwi D1 są opisane jako drzwi o wym. 200x220/2900cm. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności i określenie jakie drzwi należy wycenić w pom. 0.32 Aula przy wejściu na scenę.
Odpowiedź: Na rys. A-3 omyłkowo wpisano oznaczenie drzwi „D1” zamiast drzwi „D10” - o wymiarach 90x200cm.
Pytanie nr 37. Dotyczy stolarki drzwiowej. Na rys. A-3 Rzut Parteru PW Architektury przy wejściu do pom. 0.51 Prac. klas I-III opisane zostały drzwi D5, jednak sposób ich wrysowania różni się od tego jaki powinien być dla tych drzwi. Prosimy o określenie jaki rodzaj drzwi należy przyjąć do wyceny.
Odpowiedź: Należy przyjąć drzwi D5 90/200 , które należy zamontować tak aby otwierały się pod kątem 180° , zgodnie z projektem.
Pytanie nr 38. Dotyczy Stolarki drzwiowej. Na rys. A-3 Rzut Parteru PW Architektury sposób otwierania drzwi D3 przy wejściu do pom. 0.05 Hol różni się od sposobu otwierania drzwi D3 do pom. 0.10, 0.12. Prosimy o określenie jak powinny otwierać się drzwi D3 (90° czy 180°).
Odpowiedź: Drzwi D3 należy wykonać zgodnie z Projektem Wykonawczym.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2009/06/01
- odpowiedzialny/a:
- Iwona Miller
- wprowadził/a:
- Mirella Wołłejszo
- dnia:
- 2009/06/01 12:52:32
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Mirella Wołłejszo | 2009/06/01 12:52:32 | pytania i odpowiedzi |