Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. udostępnienia boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo

Numer: 580
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/04/08

Szanowny Panie Prezydencie,

na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta zwracam się z interpelacją w sprawie boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo. Ilekroć chciałam wejść na teren boiska, było ono zamknięte. Z podobnymi głosami zwracali się do mnie również mieszkańcy, zwłaszcza w ostatnich dniach, gdy pogoda się poprawiła.

W związku z powyższym proszę o podanie w jakich godzinach i terminach mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych klubach mogą z boiska korzystać (nadmienię, że boisko powstało w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał otwarty dostęp do niego).

Proszę również o przybliżenie kwestii organizacyjnych (w szczególności kto odpowiada za udostępnianie boiska oraz jego utrzymanie; czy boisko podlega monitoringowi poprzez kamerę i kto jest uprawniony do podglądu wizji; kiedy zakończy się budowa zaplecza i jakie funkcje będzie ono pełnić; komu zostanie powierzona opieka nad aktualnie stawianym budynkiem; kto i na jakich zasadach będzie mógł z budynku korzystać).

Zwracam się wnioskiem o uwzględnienie otwarcia boiska w dni powszednie od godziny 6.00 rano, a w soboty i niedzielę od godziny 7.00, tak aby osoby chcące trenować lub uprawiać jogging przed pracą mogły z boiska korzystać.

Mam również nadzieję, że nie powtórzy się sytuacaja sprzed roku, kiedy boisko dłużej było zamknięte, niż otwarte. Większość czasu można było spoglądać na murawę tylko zza ogrodzenia. Po wejściu na jej teren i tak zresztą trzeba było uważać na śliskie białe grzyby, które przez brak użytkowania porastały ją gęsto.

ZDJĘCIE NR 1

ZDJĘCIE NR 2

ZDJĘCIE NR 3Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/04/08, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/04/08 09:11:53
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/04/08 09:11:53 nowa pozycja