Archiwum postępowań Urzędu Miasta Szczecin
Inżynier Kontraktu dla Zadania Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego
pl. Armii Krajowej 1 pok 397
Kontaktowy: Urząd Miasta Szczecin Biuro ds. Zamówień Publicznych pl. Armii Krajowej 1 pok. 397
Do wiadomości: Wioleta Sadowska
70-456 Szczecin
POLSKA
Tel. +48 914245108
E-mail: wsadow@um.szczecin.pl
Faks +48 914245104
Ogólne usługi publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie
Kategoria usług: nr 12
Główne miejsce świadczenia usług Szczecin.
Kod CPV 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją oraz usługi zarządzania budowa.
Kod CPV 71540000-5 – Usługi zarządzania budową oraz usługi zarządzania projektem budowlanym.
Kod CPV 71541000-2 – Usługi zarządzania projektem budowlanym.
1) Inżynier będzie pełnił funkcję nadzorczą nad zaprojektowaniem i budową Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego wraz z dostawą linii technologicznych do termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
2) Kontrakt będzie wykonywany w oparciu o ramowe warunki realizacji umowy FIDIC pn. „Warunki kontraktowe dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez wykonawcę” zgodnie z warunkami kontraktowymi dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez wykonawcę - 4. wydanie angielsko – polskie 2008 r. (tzw. żółta książka).
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 musi znajdować się w ofercie wspólnej wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Oferta wspólna, składana przez 2 lub więcej wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania:
1) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z siwz;
2) sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. – składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
c) dokumenty wspólne takie jak np.: oferta cenowa, wykaz prac podobnych, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych wykonawców.
5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 1 – 4.
6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do siwz, w przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, w przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu– wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy- wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA.
2. Wykonawcy zagraniczni:
1).Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 2 – 4 i 6 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2). Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy.
3). Dokumenty, o których mowa w pkt 2 ppkt 1 lit. a i c oraz ppkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w ppkt 1 lit. b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4). Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 1 i 2 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 3 stosuje się odpowiednio.
5). Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
6). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do siwz, w przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w której wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten z wykonawców składających ofertę wspólna, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
3) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten z wykonawców składających ofertę wspólna, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
4) Rachunek zysków i strat, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym rachunku zysków i strat, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego innych dokumentów określających przychody netto ze sprzedaży – za okres nie dłuższy niż ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten z wykonawców składających ofertę wspólna, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
2. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów 1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą spełniać warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
— warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) posiada dostęp do środków finansowych w wysokości nie niższej niż 1 000 000 PLN (jeden milion PLN);
b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie niższą niż 8 000 000 PLN (osiem milionów PLN);
c) osiągnął w ostatnich 3 latach obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności gospodarczej był krótszy - za ten okres, sumaryczne przychody netto ze sprzedaży w wysokości co najmniej 40 000 000 PLN (czterdzieści milionów PLN).
W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww, warunków została wyrażona w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tą wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publiczne dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej.
1. Każdy z wykonawców w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do siwz,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Wykaz wykonanych, (a w przypadku świadczeń okresowych również wykonywanych) usług (prac podobnych) w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców według wzoru, stanowiącego załącznik nr 4 do siwz oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie,
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5 do siwz,
Dla wszystkich osób wymienionych w załączniku nr 5 należy zamieścić opis ich doświadczenia zawodowego zgodnie z siwz (przy latach pracy należy wymienić dzień, miesiąc i rok oraz określić dokładnie nazwę zajmowanego stanowiska i nazwę zadania inwestycyjnego).
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składają jeden wspólny wykaz osób którymi dysponują lub będą dysponować.
4) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 6 do siwz.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą spełniać warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
— warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum 3 (trzy) usługi podobne do objętych przedmiotem zamówienia. Za jedną usługę podobną Zamawiający uzna usługę pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu lub Zarządzającego Kontraktem obejmującą pełnienie nadzoru budowlanego, prowadzenie sprawozdawczości i bieżące rozliczanie inwestycji np. zgodnie z Warunkami Kontraktu FIDIC lub innymi równoważnymi warunkami kontraktu o wartości usługi nie mniejszej niż 8 000 000 PLN brutto. W przypadku wykazania przez Wykonawcę usługi, będącej w trakcie wykonywania Wykonawca winien wykazać, iż świadczy przedmiotową usługę przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
— warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej po jednej osobie na każde wymienione poniżej stanowisko:
a) Przedstawiciel Inżyniera (Inżyniera Rezydenta) – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego w branży budowlanej,
— pełnienie co najmniej 2 usług Inżyniera Kontraktu według FIDIC (lub warunków równoważnych), w tym co najmniej jednej dotyczącej realizacji instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych o wydajności co najmniej 120 000 ton/rocznie i wartości co najmniej 300 000 000 PLN.
b) Projektant Konstruktor – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe,
— uprawnienia budowlane do projektowania,
— co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego jako projektant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
c) Inżynier Technolog 1- (Specjalista technologii spalania) – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego,
— udział jako technolog w realizacji usługi Inżyniera dla instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w formule „żółty FIDIC” dla co najmniej jednej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych o wydajności co najmniej 120 000 t/rocznie.
d) Inżynier Technolog 2 – Specjalista ds. automatyki i elektryki – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego,
— udział jako technolog w realizacji usługi Inżyniera dla instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w formule „żółty FIDIC” dla branży elektrycznej dla co najmniej jednej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych produkującej co najmniej 6 MWe.
e) Inżynier Technolog 3 – Specjalista ds. procesu oczyszczania spalin – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego,
— udział jako technolog w realizacji usługi Inżyniera dla instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w formule „żółty FIDIC” dla co najmniej jednej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych o wydajności co najmniej 120 000 t/rocznie.
f) Inżynier Technolog 4 – Specjalista przemysłowych instalacji cieplnych – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie i kwalifikacje:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego,
— udział jako technolog w realizacji usługi Inżyniera dla instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w formule „żółty FIDIC” dla co najmniej jednej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych o wydajności co najmniej 120 000 t/rocznie.
g) Inspektor robót konstrukcyjno-budowlanych – niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej,
— co najmniej 5 lata doświadczenia w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru robót konstrukcyjnych na obiektach przemysłowych i/lub ochrony środowiska.
h) Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń - niniejsza osoba ma posiadać następujące doświadczenie:
— minimum 5 lata doświadczenia w rozliczaniu zadań inwestycyjnych,
— udział w co najmniej dwóch kontraktach dotyczących inwestycji przemysłowych i/lub ochrony środowiska finansowanych ze środków pochodzących z funduszy europejskich.
Zgodnie z art. 104 ustawy z dnia 7.7.1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 ze. zm.), osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu i w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.
W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww, warunków została wyrażona w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tą wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publiczne dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej.
Dokumenty odpłatne Nie
odniesienie do projektów i/lub programów: Realizacja ZTUO będzie współfinansowana ze środków pochodzących z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 2.1. Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.
1) oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 siwz;
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument.
2) odpowiednie pełnomocnictwa;
Tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz).
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do siwz wskazujące cześć zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców).
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument.
2. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 15 % zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
3. Termin wykonania zamówienia od dnia zawarcia umowy do 15.12.2015 r.
4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegające zwrotowi środki z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
5. Zmiany Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, będą możliwe w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej z uwzględnieniem wskazanych warunków ich wprowadzenia:
a) zmiany w kolejności i terminach wykonania usługi wymuszone okolicznościami niedającymi się wcześniej przewidzieć lub wynikające ze zmian w harmonogramie prac Wykonawcy niniejszej umowy spowodowane opóźnieniami nadzorowanych robót budowlanych;
b) zmiany kluczowych ekspertów Wykonawcy lub Zamawiającego;
c) zmiany wysokości należnych podatków i opłat w szczególności zmiany stawki podatku VAT;
d) zmiany ilości usług podyktowane bieżącymi potrzebami procesu inwestycyjnego,
e) rezygnacji Zamawiającego z wykonania części usług, nie przekraczające jednak 20 % wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 3 Umowy,
f) odmową udzielenia Zamawiającemu dofinansowania Projektu budowy ZTUO z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,
g) siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z siwz,
h) zmianą sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie Projektu lub wytycznych dotyczących realizacji Projektu,
i) zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 Kodeksu cywilnego,
j) inną okolicznością prawną, ekonomiczna lub techniczną skutkującą niemożliwością wykonania lub nienależytym wykonaniem umowy zgodnie z siwz,
k) zmianą zakresu rzeczowego lub finansowego realizowanego Projektu,
l) koniecznością dostosowanie treści niniejszej Umowy do zasad przewidzianych w umowie o dofinansowanie podpisanej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,
m) zmianą w umowie o dofinansowanie podpisaną w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,
n) zmiana systemu wdrażania Funduszu spójności w Rzeczpospolitej Polskiej.
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Załączniki:
Załącznik nr 1 – oferta cenowa;
Załącznik nr 2 – oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
Załącznik nr 3 – oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
Załącznik nr 4 – wykaz prac podobnych;
Załącznik nr 5 – wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia;
Załącznik nr 6 – oświadczenie o posiadaniu uprawnień;
Załącznik nr 7 – wzór umowy.
Wyjaśnienia i modyfikacje treści SIWZ
Odwołanie SIWZ
Ogłoszenie o wyniku postępowania:
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/197/10 Szczecin, dnia 15.03.2011r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Inżyniera Kontraktu dla Zadania: Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”
Zamawiający na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 ze zm.) informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wybrano ofertę:
Konsorcjum firm:
Grontmij Polska sp. z o.o.
ul. Ziębicka 35 60-164 Poznań oraz
Grontmij Nederland B.V.
De Holle Bilt 22 3732 HM De Bilt Holandia
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z kryterium oceny ofert, określonym w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Numer oferty |
Nazwa (firma) Siedziba i adres |
Liczba uzyskanych punktów (kryterium 100% cena) |
1. |
Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „Energopomiar” sp. z o.o. ul. Gen. J. Sowińskiego 3 44-100 Gliwice |
29,57 pkt |
2. |
Konsorcjum firm:
|
100 pkt |
3. |
Konsorcjum firm:
|
30,46 pkt |
4. |
Konsorcjum firm:
|
Oferta odrzucona |
5. |
Konsorcjum firm:
|
53,97 pkt |
6. |
ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. ul. Postępu 15 B 02-676 Warszawa |
64,54 pkt |
7. |
Konsorcjum firm:
|
54,86 pkt |
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
(ponowny wybór oferty najkorzystniejszej)
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/197/10 Szczecin, dnia 23.05.2011r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w wyniku ponownej oceny ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Inżyniera Kontraktu dla Zadania: Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”
Zamawiający na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 ze zm.) informuje, iż w wyniku ponownej oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu wybrano ofertę:
Konsorcjum firm:
Grontmij Polska sp. z o.o.
ul. Ziębicka 35 60-164 Poznań oraz
Grontmij Nederland B.V.
De Holle Bilt 22 3732 HM De Bilt Holandia
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z kryterium oceny ofert, określonym w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Numer oferty |
Nazwa (firma) Siedziba i adres |
Liczba uzyskanych punktów (kryterium 100% cena) |
1. |
Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „Energopomiar” sp. z o.o. ul. Gen. J. Sowińskiego 3 44-100 Gliwice |
29,57 pkt |
2. |
Konsorcjum firm:
|
100 pkt |
3. |
Konsorcjum firm:
|
30,46 pkt |
4. |
Konsorcjum firm:
|
Oferta skutecznie odrzucona w dniu 15.03.2011r. |
5. |
Konsorcjum firm:
|
Oferta odrzucona |
6. |
ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. ul. Postępu 15 B 02-676 Warszawa |
64,54 pkt |
7. |
Konsorcjum firm:
|
54,86 pkt |
Data publikacji ogłoszenia o zamówieniu: 2010/12/28
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2010/12/28
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Dawid Milewski
- dnia:
- 2011/11/29 09:22:04
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Dawid Milewski | 2011/11/29 09:22:04 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2011/05/23 12:50:46 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2011/03/15 13:25:13 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2011/01/14 12:01:10 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2011/01/13 12:23:01 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2011/01/13 11:45:38 | Nowa pozycja |
Wioleta Sadowska | 2010/12/28 09:50:54 | Nowa pozycja |