Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
WRZESIEŃ Z TWORZĘ SIĘ
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przedstawiamy program wydarzeń zaplanowanych na wrzesień przez szczecińską galerię Tworzę Się.
11.09.2021 godz. 10:30-12:00
Warsztaty tworzenia wizualizacji do muzyki – „ZOSTAŃ VJ'em
Sala Lustrzana w 13 muz
Bezpłatne wejściówki:
https://bilety.fm/pl/inne/6189-zosta-vjem-warsztaty-tworzenia-wizualizacji-dk-13-muz-szczecin.html
Czy muzyka potrzebuje obrazu? A może to obraz potrzebuje muzyki? Kim jest VJ? Dj'ów chyba znacie? Co to jest epidiaskop? Na warsztatach spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania. Nie będziemy za dużo mówić, będziemy eksperymentować. Wspólnie stworzymy analogowe wizualizację do wybranych fragmentów muzycznych. A może sami także zaimprowizujemy?
Mamy nadzieję, że poczujecie jak wielką moc ma połączenie obrazu i dźwięku! Zostańmy VJ'ami!'
Wiek: 6+
Prowadzenie: Joanna Bronisławska, Marianna Oklejak
11.09.2021 godz. 14:00-15:15
„No to gramy!” - koncert i słuchowisko w jednym
Sala Kominkowa w 13 muz
Bezpłatne wejściówki:
https://bilety.fm/pl/muzyka/6190-no-to-gramy-koncert-i-sluchowisko-w-jednym-dk-13-muz-szczecin.html
Wydarzenie to jednocześnie koncert i słuchowisko na żywo. Powstało na podstawie książki Marianny Oklejak „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” wydawnictwa Egmont. Marianna Oklejak, znana z serii książek o Basi, prezentuje kolejną autorską książkę. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk. Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.
W rolę zwierzaków - bohaterów książki wcielą się, lub raczej przechwycą i przefiltrują przez siebie artystki: Marianna Oklejak i Joanna Bronisławska (ASI MINA)
„No to gramy!” to kompendium wiedzy o muzyce rozrywkowej dla dzieci. Ale docenią je również nastoletni i dorośli melomani. To wysmakowany album w formie dowcipnego komiksu. Wydarzenie towarzyszy nowej przestrzeni dźwiękowej w galerii TWORZĘ SIĘ pt. „Cisza i Muzyka”
Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam!Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ. W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty pt.”BIAŁO” na podstawie próz Mirona Białoszewskiego z tomu „Szumy, zlepy, ciągi”, które ukazały się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.! W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. „jest LEKCJAjestTEMAT”. Współtworzy międzynarodowy projekt artystyczny - „EfterSóleyDMKAsiKids”. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.
Marianna Oklejak
Ukończyła Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysuje od małego. Teraz, gdy jest większa, ilustruje książki (o dzieciach, trollach albo Iggy Popie), projektuje plakaty, a po nocach szyje. Jej ilustracje zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY tytuły Książki Roku ( „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, „Jestem miasto. Warszawa”) i wyróżnienia („Cuda niewidy”, „Król Maciuś Pierwszy” i „Król Maciuś na Wyspie Bezludnej”), są wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej („Bum! Bum!! Bum!!!”, „Cuda wianki”), listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium („Cuda niewidy”), honorową listę IBBY („Cuda wianki); trafiły do finału prestiżowych konkursów: CJ Picture Book Award, Golden Pinwheel, Tallinn Illustration Triennal i Nami Island; gościły na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Ilustruje popularną serię „Basia”, napisaną przez Zofię Stanecką i sfilmowaną. Uwielbia sztukę tradycyjną, Davida Bowiego i śledzie.
Kurator TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK
Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin
19.09.2021 godz. 14:00-16:00
MIEJSKA PARTYZANTKA OGRODNICZA 2021
Jak pomóc pszczołom w mieście? Najlepiej użyć bomb...nasiennych. Pokojowe bomby z nasion roślin miododajnych, gliny i ziemi to alternatywa dla zorganizowanej zieleni miejskiej. Przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności roślin, bioróżnorodności ptaków i owadów, w tym także pszczół, którym poświęcona jest akcja. Partyzantka ogrodnicza to akcja miejska, łącząca działania animacyjne, edukacyjne i ekologię. Akcja realizowana jest na całym świecie. W Szczecinie działa od 2018 r. w okresie wiosenno-letnim.
Eko partyzancie, czekamy na Ciebie w dniu 19 września na ul. Rayskiego o godz. 14:00, podczas wydarzenia „Rajski dzień na Rayskiego! Spotkanie obejmuje krótki wykład, warsztat praktyczny z produkcji bomb, tworzenie koszulek z logo akcji oraz wspólny spacer i użycie bomb w praktyce. Po warsztatach zapraszamy na stoisko Miejskiej Partyzantki Szczecin, na którym podsumujemy dotychczasowe działania
Szczegóły i kontakt: lassztuki@gmail.com.
Na spotkania wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Karolina Gołębiowska
Współpraca: Paulina Ratajczak
Organizator: Fundacja Las Sztuki
Partnerzy: Dom Kultury 13 „Muz”, TWORZĘ SIĘ, Zachodniopomorski Oddział TPD, GOKiS Golczewo
Finansowanie: Pomorze Zachodnie, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego; Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Piotr Spunda | 2021/09/09 14:24:33 | nowa pozycja |