przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

SOUNDTRACKTORY. Bezpłatne warsztaty dźwiękowe dla młodzieży


Jak wyglądałby świat bez instrumentów? Tego będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnych, czterodniowych warsztatów. Trwają zapisy.
Wyobraź sobie, że na świecie nie ma już instrumentów, nie ma też innej możliwości jak tylko używać ciała do wytwarzania dźwięków... Jak powstawałyby ścieżki dźwiękowe do filmów, gdzie zazwyczaj większość dźwięków jest dogrywana w studio, nie na planie? Jak stworzyć iluzję przestrzeni, burzy, czy chodzenia po piasku, za pomocą ust i języka?

Tego będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnych, czterodniowych warsztatów SOUNDTRACKTORY, które odbędą się w dniach 22-25 lipca w godz. 12.00-15.00 w DK 13 muz. W programie ćwiczenia wokalne i nauka beatboxu, podczas czterech dni zajęć młodzi uczestnicy m.in. wspólnie opracują ścieżkę dźwiękową do wybranej sceny z filmu, którą zaprezentują na żywo podczas otwartego pokazu finałowego. Zajęcia poprowadzą Jakub Grajkowski i Mateusz Samolong.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 8. do 16. roku życia. Liczba miejsc ograniczona, trwają zapisy mailowe (sensacje@oswajaniesztuki.pl). W tytule maila należy wpisać: SOUNDTRACKTORY, w treści: imię i wiek uczestnika oraz numer telefonu do kontaktu z opiekunem.

SOUNDTRACKTORY są częścią projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje”. To cykl warsztatów, których celem jest zwiększenie świadomości odbiorców w zakresie odbioru sztuki, a tym samym otaczającej nas rzeczywistości, poprzez doświadczenia zmysłowe. Właśnie zmysły są spoiwem niezwykle bogatego programu projektu. Realizowane działania (od maja do października) skierowane są do wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów). Zajęcia poprowadzą: Dagmara Pochyła, Maria Stafyniak, Natalia Wiśniewska, Małgorzata Goliszewska, Paweł Kula, Jakub Grajkowski i Mateusz Samolong. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny! Więcej: oswajaniesztuki.pl

Projekt „Sensacje. Człowiek i sytuacje" realizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI wraz z partnerami: ŚRODKIEM Śródmiejskim Punktem Sąsiedzkim, Klubem Don Senior, DK 13 muz, INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury, OT Kana. Patronat medialny nad projektem objęli: TVP3 Szczecin, Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński, Prestiż magazyn szczeciński. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Szczecin.

Kilka słów o prowadzących:
Jakub „Grystal” Grajkowski
Artysta, muzyk. Od 15 lat zajmuje się beatboxem, od 13 – angażuje w projekty muzyczne i edukacyjne. Jedną z jego ulubionych sfer działania jest prowadzenie warsztatów i szerzenie wiedzy na temat beatboxu, a także używanie tej formy sztuki w niecodziennych zastosowaniach. Na koncie ma dziesiątki udanych warsztatów ze wszystkimi grupami wiekowymi, podczas których m.in tworzone są utwory i kompozycje, czy nagłaśniane przedstawienia teatralne.

Mateusz Samolong
Muzyk, kompozytor, manager i współtwórca znanych szczecińskich zespołów: Big Fat Mama (Ambasadorzy Szczecina) i Ma. To również pomysłodawca i organizator festiwalu "Nogi z waty" (Stara Rzeźnia 2017), współtwórca nagradzanych na festiwalach teledysków oraz pomysłodawca szalonych strojów scenicznych.

Osoba do kontaktu: Kinga Rabińska, sensacje@oswajaniesztuki.pl , tel. 665 490 310
Link do wydarzenia na FB tutaj
Więcej: oswajaniesztuki.pl


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2019/07/25, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2019/07/25 08:46:57
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2019/07/25 08:46:57 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2019/07/11 10:36:09 nowa pozycja