przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Aktualności Szczecińskiego Inkubatora Kultury


Cykl warsztatów w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Zachęcamy do poświęcenia ostatnich miesięcy 2012 roku na zdobywanie wiedzy z zakresu promocji organizacji pozarządowych, uzyskiwania środków finansowych na działania kulturalne czy określania potrzeb swoich grup docelowych. Szczeciński Inkubator Kultury przygotował dla Państwa bogatą ofertę warsztatową. Rekrutacja trwa!

W najbliższym czasie będzie można skorzystać z oferty warsztatów dot. składania wniosków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Urzędu Miasta, dowiedzieć się jak prowadzić skuteczne badania socjologiczne w NGO i jak określać potrzeby odbiorców Waszych usług, zyskać praktyczne umiejętności z zakresu wystąpień radiowych czy budowania relacji z mediami. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów i praktyków w danej dziedzinie - radców prawnych, specjalistów ds. projektów, specjalistów ds. promocji, dziennikarzy, pracowników naukowych.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie formularza zgłoszeniowego, lista aktualnych warsztatów dostępna jest tutaj. Warsztaty są bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są pod adresem: www.inkubatorkultury.szczecin.pl/oferta/wydarzenia/

Lista aktualnych szkoleń:

1. Przygotowanie projektów do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
prowadzący: Karolina Głowińska

Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku specjalisty ds. programów w administracji publicznej. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie projektami unijnymi oraz na kierunku media i komunikowanie. Pracowała także jako menedżer klubu muzycznego, pełniła funkcję redaktor naczelnej magazynu SIC! Członek zarządu fundacji Grupa Sztalingrad. Obecnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. projektów kulturalnych w szczecińskiej Filharmonii

W trakcie warsztatów zostanie omówiony program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu obsługi Elektronicznego Biura Obsługi Wniosków (EBOI), praca na wniosku, wskazanie najczęściej popełnianych błędów, określenie celu oraz syntetycznego opisu zadania), omówienie nowych programów na rok 2013.
kiedy: 6.11.2012, godz. 13:00-18:00

2. Jak wykorzystać dane statystyki publicznej do sporządzenia ewaluacji ex-ante
prowadzący: dr Maciej Kowalewski

Doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, specjalista z zakresu socjologii miasta i kultury. W najprostszym ujęciu ewaluacja ex-ante jest oceną programu lub projektu dokonywaną przed jego rozpoczęciem. Ważnym punktem dokumentacji projektowej coraz częściej jest rozpoznanie istniejącego stanu faktycznego wnioskowanego problemu. Piszący projekty, chcąc przedstawić skalę rozwiązywanych problemów, odwołują się do rozmaitych wskaźników, takich jak wielkość bezrobocia, poziom wykształcenia, nierówności edukacyjne itd.. W jaki sposób poszukiwać takich statystyk? Gdzie można odnaleźć potrzebne dane? O tym dowiecie się podczas warsztatów!
kiedy: 9.11.2012, godz. 10:00-13:00

3. Badania socjologiczne dla NGO
prowadzący: dr Maciej Kowalewski

Doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, specjalista z zakresu socjologii miasta i kultury. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak istotne jest prowadzenie badań socjologicznych w organizacjach pozarządowych i jak wpływa to na dopasowanie swoich działań do potrzeb odbiorców przez co relacje z nimi są trwalsze.
kiedy: 12.11.2012, godz. 10:00-13:00

4. Diagnoza potrzeb grupy docelowej. Metody i techniki badań
prowadzący: dr Maciej Kowalewski

Doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, specjalista z zakresu socjologii miasta i kultury. W trakcie zajęć omówione zostaną metody i techniki badań potrzeb odbiorców działań organizacji pozarządowych, co pozwala na lepsze dopasowanie oferty danej organizacji do oczekiwań jej grup docelowych. Jak to zrobić? Dowiecie się w trakcie warsztatu!
kiedy: 13.11.2012, godz. 10:00-13:00

5. Event marketing jako narzędzie promocyjne organizacji pozarządowej
prowadząca: Anna Tuderek

Menedżer kultury, trener biznesu. Posiada wykształcenie podyplomowe w kierunku media i komunikowanie. Dotychczas pracowała na stanowisku redaktora reklamy w wydawnictwie oraz w biurze prasowym w strukturach administracji publicznej. Do maja 2012 wydawca magazynu SIC! Członek zarządu fundacji Grupa Sztalingrad. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. marketingu i partnerstwa publiczno-prywatnego w szczecińskiej Filharmonii. W trakcie spotkania zostaną omówione rodzaje i typy eventów. Uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie zaplanowanie i opracowanie koncepcji eventu. Omówione zostaną korzyści wynikające z tego typu promocji.
kiedy: 15.11.2012, godz. 17:00-20:00

6. Kalendarz dotacji na rok 2013 - zaplanuj kampanię projektową swojej organizacji
prowadzący: Robert Bartłomiejski

Socjolog, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, zastępca dyrektora w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie, specjalista ds. projektów europejskich. O jakie środki finansowe z programów ogłoszonych na 2013 rok może starać się Twoja organizacja? Gdzie szukać informacji o ogłoszeniach konkursów i jakich wytycznych przestrzegać? Jakie wymagania musi spełnić Twoja organizacja? Tego m.in. dowiedzą się uczestnicy warsztatu.
kiedy: 16.11.2012, godz. 10:00-14:00

7. Media Relations na potrzeby organizacji pozarządowej
prowadząca: Anna Tuderek

Menedżer kultury, trener biznesu. Posiada wykształcenie podyplomowe w kierunku media i komunikowanie. Dotychczas pracowała na stanowisku redaktora reklamy w wydawnictwie oraz w biurze prasowym w strukturach administracji publicznej. Do maja 2012 wydawca magazynu SIC! Członek zarządu fundacji Grupa Sztalingrad. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. marketingu i partnerstwa publiczno-prywatnego w szczecińskiej Filharmonii. W takcie spotkania zostaną omówione rodzaje mediów. Uczestnicy dowiedzą się jak budować politykę informacyjną instytucji, jak inicjować kontakty z mediami. W trakcie warsztatów zadaniem uczestników będzie przygotowywanie komunikatów prasowych. Omówione zostaną także najważniejsze elementy prawa prasowego.
kiedy: 22.11.2012, godz. 17:00-20:00

8. Źródła finansowania projektów dla NGO z funduszy Ministerstwa Spraw Zagranicznych - jak wypełnić wniosek?
prowadzący: Robert Bartłomiejski

Socjolog, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, zastępca dyrektora w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie, specjalista ds. projektów europejskich. W takcie spotkania uczestnicy będą mogli w praktyce zapoznać się ze specyfiką wypełniania wniosków do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - na co zwrócić uwagę, czego unikać, co jest istotne.
kiedy: 23.11.2012, godz. 10:00-14:00

9. Warsztaty dziennikarskie, z uwzględnieniem wystąpień radiowych
prowadzący: Łukasz Kowalik
filolog angielski, tłumacz, prezenter współpracujący z Radiem Szczecin i 94.4 szczecin.fm W trakcie spotkania omówiona zostanie specyfika wypowiedzi radiowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie zbudować komunikat w formie wypowiedzi radiowej. Omówione zostaną zasady pracy z mikrofonem oraz zostaną zanalizowane różne wystąpienia radiowe.
kiedy: 26.11.2012, godz. 13:00-16:00

10. Webwriting
prowadząca: Anna Tuderek

Menedżer kultury, trener biznesu. Posiada wykształcenie podyplomowe w kierunku media i komunikowanie. Dotychczas pracowała na stanowisku redaktora reklamy w wydawnictwie oraz w biurze prasowym w strukturach administracji publicznej. Do maja 2012 wydawca magazynu SIC! Członek zarządu fundacji Grupa Sztalingrad. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. marketingu i partnerstwa publiczno-prywatnego w szczecińskiej Filharmonii. Warsztaty te skupiają się na specyfice komunikatów publikowanych w Internecie. Zadaniem uczestników będzie przygotowywanie komunikatów na potrzeby strony internetowej. Omówione zostaną elementy komunikatu oraz jego budowa.
kiedy: 27.11.2012, godz. 16:30-18:00

11. Webwriting
prowadząca: Anna Tuderek
Menedżer kultury, trener biznesu. Posiada wykształcenie podyplomowe w kierunku media i komunikowanie. Dotychczas pracowała na stanowisku redaktora reklamy w wydawnictwie oraz w biurze prasowym w strukturach administracji publicznej. Do maja 2012 wydawca magazynu SIC! Członek zarządu fundacji Grupa Sztalingrad. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. marketingu i partnerstwa publiczno-prywatnego w szczecińskiej Filharmonii. Warsztaty te skupiają się na specyfice komunikatów publikowanych w Internecie. Zadaniem uczestników będzie przygotowywanie komunikatów na potrzeby strony internetowej. Omówione zostaną elementy komunikatu oraz jego budowa.
kiedy: 29.11.2012, godz. 17:00-18:30

12. PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013 - wniosek aplikacyjny
prowadzący: Robert Bartłomiejski

Socjolog, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim, zastępca dyrektora w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie, specjalista ds. projektów europejskich. W takcie spotkania uczestnicy będą mogli w praktyce zapoznać się ze specyfiką wypełniania wniosków do Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na rok 2013 - na co zwrócić uwagę, czego unikać, co jest istotne.
kiedy: 30.11.2012, godz. 10:00-14:00

13. Warsztaty dziennikarskie, z uwzględnieniem wystąpień radiowych
prowadzący: Łukasz Kowalik

filolog angielski, tłumacz, prezenter współpracujący z Radiem Szczecin i 94.4 szczecin.fm. W trakcie spotkania omówiona zostanie specyfika wypowiedzi radiowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie zbudować komunikat w formie wypowiedzi radiowej. Omówione zostaną zasady pracy z mikrofonem oraz zostaną zanalizowane różne wystąpienia radiowe.
kiedy: 30.11.2012, godz. 16:00-19:00


udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2012/11/06, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Katarzyna Bukowska, dnia: 2012/11/09 14:34:17
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Bukowska 2012/11/09 14:34:17 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2012/11/06 14:08:08 nowa pozycja