przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Teatr Kana zaprasza w listopadzie


15- 16 listopada
OFFenes Berlin

15.11 godz. 20:30- MDVZ „Tanz Europe Express”

16.11 godz. 20:00- Mariona Naudin „V.I.P”

Bilety: normalny- 20zł, ulgowy- 15zł

15- 16 listopada OFFENES BERLIN

Projekt prezentuje zwycięzców festiwalu 100° Berlin – czterodniowego maratonu teatralnego organizowanego przez berlińskie sceny Hebbel Am Uffer i Sophiensaele. OFFenes Berlin oznacza „otwarty/OFFowy Berlin” i pozwala przekonać się, czym żyje pełna humoru i wyobraźni stolica współczesnej sztuki niezależnej.


15 listopada, godz. 20:30

OFFenes Berlin

MDVZ „Tanz Europe Express”- sztuka taneczna dla nie-tancerzy

„Kochamy tańczyć. Nie jesteśmy tancerzami. Po prostu tańczymy dla samego tańczenia. W ruchu czujemy się jak u siebie. Co to za piosenka? To ostatni przebój Perpetuum Mobile. Czekaj... Czy my naprawdę tańczymy? Czuję się tak, jakby faktycznie coś mnie tańczyło. Ach! Zielone pola Europy, rzeki, góry... tak, góry! Góry w dali za autostradą, pomiędzy elektrownią a wielkim ośrodkiem wypoczynkowym pod błękitnym rozgwieżdżonym niebem. Gwiazdy. Moje oczy... czy znów walnąłem twarzą w drzwi? Tak. Czyż nie dobija się koni? Co za bezsens. Europa. Und? Yeah!

A CO Z TEE?

Pytanie brzmi: jak tańczymy? Jak, gdzie, kiedy my, młodzi ludzie, tańczymy obecnie w Europie? Dziś taniec opiera się na decyzji; wybieramy co tańczyć i to jest naprawdę istotne. Taniec to nasza osobista decyzja. To tłumaczy również dlaczego większość czasu tańczymy sami. Być może w otoczeniu tysięcy ludzi, lecz– z pewnością sami. Czy jesteśmy pewni, że tańczymy siebie? Byłoby to drugie pytanie, które prowadzi do trzeciego i ostatniego: jacy jesteśmy? My– ci Europejczycy, którzy nie powinni przestać tańczyć, bo inaczej się pogubimy...

Tanz Europe Express to liczący dwa lata projekt stworzony w całości w Tatwerk przez kilkoro z jego uczestników. Został on zrealizowany po kilku nieudanych próbach i przejściu wielu problemów. Narodził się on przypadkowo, gdy troje z nas tańczyło – czy może raczej: próbowało tańczyć– przy akompaniamencie naprawdę dziwnego utworu w pustym barze. „Jak dzisiaj tańczymy?”– pytanie to wynikło z tego zabawnego doświadczenia. Po kilku miesiącach zastąpiły je inne, mniej precyzyjne pytania: „Dlaczego i kiedy tańczymy? Gdzie możemy tańczyć w naszym codziennym życiu? Razem czy osobno? Co się zmieniło?”. Włączyliśmy do naszego projektu kilka nowych pomysłów, np. „hymn” grupy Kraftwerk Trans Europe Express; zajęliśmy się takimi tematami, jak sytuacja polityczna w Europie (oczywiście), obietnica świetlanej przyszłości, technologia, miejska samotność, nasi rodzice i my, itp. Ostatecznie jednak z tego wszystkiego wyłania się jedno proste pytanie:
Czy NOWE musi oznaczać DOBRE?
Rozejrzyjmy się dokoła... Wydaje się nam, że coraz trudnej odpowiedzieć na to pytanie: TAK.
Co zatem robimy źle?”

16 listopada, godz. 20:00
OFFenes Berlin

Mariona Naudin- „V.I.P”

Kim jest mój dziadek? Co się działo na świecie, kiedy się urodził? Co ma wspólnego z Fidelem Castro? Jak tańczyła Anita Berber? Dlaczego wampiry? Dlaczego Carl Gustav Jung? Dlaczego zostawać imigrantem? Jak mogę umieścić wszystko razem i dobrze się bawić? Jak mogę sprawić, że zaśpiewacie piosenkę karaoke?

„V.I.P” będzie grany w sobotę 16 lisopada w Teatrze Kana. Przyjdź i nie znajdź żadnej odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Projekt OFFenes Berlin dofinansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
 


udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2013/11/14, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2013/11/14 11:08:54
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2013/11/14 11:08:54 nowa pozycja