Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
Wsparcie w rozwój infrastruktury technicznej służącej pozyskiwaniu, magazynowaniu oraz dystrybucji niespożytych/niesprzedanych artykułów żywnościowych
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kontynuuje dotychczasowe wsparcie w rozwój infrastruktury technicznej służącej pozyskiwaniu, magazynowaniu oraz dystrybucji niespożytych/niesprzedanych artykułów żywnościowych, czytamy na stronie www.ngo.pl
Beneficjentami programu są organizacje non profit posiadające osobowość prawną, status organizacji pożytku publicznego oraz pełniące funkcję „banków żywności”, trwa przyjmowanie wniosków w programie.
Rodzaje przedsięwzięć:
rozwój infrastruktury technicznej procesów logistycznych związanych z pozyskaniem, magazynowaniem i dystrybucją niesprzedanych lub niespożytych artykułów żywnościowych.
O dofinansowanie z Narodowego Funduszu będzie można się ubiegać do 31 marca 2020 r. w ramach programu „Racjonalna gospodarka odpadami, Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów”. Wnioski będą ocenianie na bieżąco. Można uzyskać dotację nawet do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.
Regulamin naboru jest dostępny na stronie: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/racjonalna-gospodarka-odpadami/nabor-wnioskow-2020-dla-czesci-1/.
Przygotowane wnioski należy składać w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”), a w przypadku braku podpisu elektronicznego, oprócz przesłania wersji elektronicznej należy złożyć wygenerowany przy użyciu GWD:
・wydruk wniosku, zawierający na pierwszej stronie kod kreskowy,
・oświadczenie podpisane zgodnie z zasadami reprezentacji wnioskującego,
bezpośrednio w kancelarii NFOŚiGW od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres:
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ul. Konstruktorska 3A
02-673 Warszawa
z dopiskiem „ Racjonalna gospodarka odpadami”
Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów
- w zakresie przedsięwzięć polegających na rozwoju infrastruktury technicznej procesów logistycznych związanych z pozyskaniem, magazynowaniem i dystrybucją niesprzedanych lub niespożytych artykułów żywnościowych skutkujących zapobieganiem powstawania odpadów żywności.
Dla wniosków składanych w formie wydruku przesłanych pocztą lub kurierem za dzień wpływu uważa się dzień rejestracji (wpływu) ww. dokumentacji w kancelarii NFOŚiGW.
Wnioski, które wpłyną po terminie zostaną odrzucone. Wnioski poddawane będą ocenie na bieżąco.
Wnioskodawcy będą informowani odrębnym pismem o wyniku oceny.
Proekologiczne dofinansowania Narodowego Funduszu wynikają z faktu, iż został on wskazany w Krajowym Programie Zapobiegania Powstawania Odpadów jako instytucja finansująca działania służące zapobieganiu powstawania odpadów. Instytucjami wdrażającymi te zadania są m.in. banki żywności. Tworzenie niezbędnej infrastruktury dla działalności banków – pozwalającej na ograniczenie marnotrawstwa żywności przy jednoczesnej pomocy najuboższym – dopełnia system gospodarki odpadami w kontekście jego umiejscowienia w „gospodarce o obiegu zamkniętym”.
Warto dodać, że NFOŚiGW już po raz kolejny udzieli wsparcia na rzecz tych organizacji. Na chwilę obecną, w ramach dotychczasowych naborów, NFOŚiGW podpisał 45 umów na dofinansowanie przedsięwzięć polegających na rozwoju infrastruktury technicznej służącej pozyskiwaniu, magazynowaniu oraz dystrybucji niespożytych/niesprzedanych artykułów żywnościowych na kwotę ok. 21 mln zł.
Szczegóły na stronie programu
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Anna Stępień | 2020/03/27 08:21:07 | nowa pozycja |