przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Kwintet Fortepianowy w pałacu


Centralnie umieszczona jest ozdobna rama od obrazu z klawiaturą fortepianu w środku i wysypującymi się czerwonymi płatkami róż. Poniżej pisemna informacja o szczegółach wydarzeniaBaltic Neopolis Quartet oraz pianistka Elena Nogaeva zagrają w niedzielę, 4 października, w Ogrodzie Zimowym pałacu Pod Globusem w Szczecinie. Będzie to kolejny koncert z cyklu Muzeum Muzyki.

Cykl Muzeum Muzyki zapoczątkowany został przez BNO w maju 2011 roku podczas Europejskiej Nocy Muzeów i opiera się na koncertach w nietypowych przestrzeniach, często połączonych z wystawami czy wizualizacjami umożliwiającymi głębszy, intensywniejszy odbiór muzyki instrumentalnej.

W niedzielę, 4 października o godz. 19 w pałacu Pod Globusem (Akademia Sztuki) instrumenty smyczkowe zabrzmią w połączeniu z lirycznym fortepianem w utworach znakomitych, niemieckich kompozytorów epoki klasycznej i romantycznej. Niecodzienne akordy, rzadkie tonacje molowe oraz nieoczekiwane zmiany nastroju w klasycznym utworze Josepha Haydna to zapowiedź romantyzmu, który objawia się już w pełni w kompozycjach Richarda Straussa i Roberta Schumanna. Koncert odbędzie się w wyjątkowym na mapie Szczecina miejscu Ogrodzie Zimowym w pałacu Pod Globusem Akademii Sztuki, jedynej uczelni artystycznej w mieście. Będzie to zatem doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z dziełami wielkich kompozytorów oraz do obcowania z artystami, ale i do odkrycia tego miejsca w zupełnie nowej, koncertowej odsłonie.

Baltic Neopolis Quaret towarzyszyć będzie wybitna pianistka Elena Nogaeva, absolwentka Moskiewskiego Konserwatorium Państwowego imienia Piotra Iljicza Czajkowskiego. Nogaeva współpracowała z wieloma zespołami muzyki kameralnej koncertując w największych salach koncertowych Europy – od Wiener Konzerthaus, Wiedeńskiej Sali Koncertowej poprzez Festspielhaus w Bregenz w Austrii i Filharmonię Berlińską aż do Concertgebouw w Amsterdamie w Holandii. Istotną rolę dla pianistki odgrywa wspieranie młodzieży. W 2001 roku wypromowała Międzynarodowy Konkurs dla Młodzieży, który pomaga młodym talentom i daje im szansę muzycznego rozwoju. Moderowała także koncerty muzyki klasycznej oraz audycji „Klassik Radio“ rozgłośni radiowej „Offener Kanal Oldenburg“ (2000-2002).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Więcej informacji: www.balticneopolis.pl


udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2015/10/01, odpowiedzialny/a: Katarzyna Bukowska, wprowadził/a: Katarzyna Bukowska, dnia: 2015/10/01 13:04:00
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Bukowska 2015/10/01 13:04:00 modyfikacja wartości
Katarzyna Bukowska 2015/10/01 12:03:31 nowa pozycja