przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Grudniowe warsztaty Stowarzyszenia POLITES


Stowarzyszenie Polites informuje: Szkolenia, które proponujemy są doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, do poznania wartościowych ludzi oraz spędzenia czasu w twórczej atmosferze! Prosimy wziąć pod uwagę, że zgłoszenie na szkolenie jest wiążące. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub emailowe, w przypadku szkoleń merytorycznych należy wypełnić formularz i oczekiwać na wyniki rekrutacji (o zakwalifikowaniu się informujemy Państwa dzień przed terminem szkolenia). Prosimy o zgłoszenie telefonicznie lub mejlowo niemożliwości przybycia!

WARSZTAT WPROWADZAJĄCY

13 grudnia 2012, godz. 16.00- 18.00 – warsztat wprowadzający- „Dlaczego warto zostać wolontariuszem”
Co oznacza być wolontariuszem? Jakie ma on prawa i obowiązki? Co tak naprawdę jest twoją motywacją by nim zostać? Warsztat wprowadzający przybliży zagadnienia związane z wolontariatem, z ubezpieczeniem jakie przysługuje wolontariuszowi, z jego obowiązkami i przywilejami. Pomoże zorientować się komu można pomagać, w jakich instytucjach i organizacjach można zostać wolontariuszem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

WARSZATY MERYTORYCZNE - wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

3 grudnia (poniedziałek), godz. 16-20 - warsztat "Praca z dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej"6 grudnia (czwartek), godz. 16-19 - warsztat "Bakoterapia"Krople deszczu delikatnie stukając w parapet za oknem nieustannie przypominały o tym, że jesień już na dobre zagościła w okolicy.-Tak smutno i ponuro – pomyślał spoglądając w dal. Delikatne promienie słońca z trudem usiłowały przebić się przez zachmurzone niebo.- A gdyby tak… wspiąć się po nich i biegać po chmurach? – nowa myśl zaczęła wibrować w jego umyśle.- Albo na ogromnym balonie unieść się i wessać wszystkie chmury odkurzaczem? – uśmiechnął się delikatnie.- To głupie, skąd wezmę prąd w balonie? – zamknął oczy. – A gdyby to był statek powietrzny, samolot, latający spodek…? – czoło zmarszczyło się delikatnie, podczas gdy nowe pomysły napływały do głowy.- Hełm astronauty, miecz i czerwona peleryna… nie, niebieska… lubię niebieski. Do tego zapas jedzenia w plecaku i ciepła kurtka. Szybko, szybko, bo silniki statku są już gotowe do odlotu. Odkurzacz! Prawie bym zapomniał. Drzwi, zapięte pasy. Poleciał… – a krople deszczu delikatnie stukały w parapet.Pamiętasz jeszcze swojego ulubionego bohatera z bajki? A może wciąż wspólnie z nim przeżywasz nowe przygody w świecie fantazji? Niezależnie od wieku zapraszamy serdecznie na warsztaty dotyczące wprowadzające w bajkowy świat. W ich trakcie dowiesz się między innymi jak powstaje bajka i do kogo jest kierowana.Poznasz zasady kierujące procesem tworzenia bajki terapeutycznej. Zastanowisz się czego mogą bać się ludzie i wspólnie z bajkowym bohaterem staniecie do walki z zagrożeniem. Wszystko po to by ostatecznie poznać tajemną wiedzę o tym w jaki sposób tworzenie/czytanie bajek może wspomóc nas w naszych codziennych ”wielkich” problemach.Osoba prowadząca: Grzegorz Gieda- magister pedagogiki pracy socjalnej. Bajkoterapia pomaga mu na co dzień w pracy z dziećmi, dzięki niej dziecięce lęki przekształcane są w bajki z dobrym zakończeniem.

6 grudnia (czwartek), godz. 16-19 - warsztat "Bajkoterapia"
"Krople deszczu delikatnie stukając w parapet za oknem nieustannie przypominały o tym, że jesień już na dobre zagościła w okolicy.-Tak smutno i ponuro – pomyślał spoglądając w dal. Delikatne promienie słońca z trudem usiłowały przebić się przez zachmurzone niebo.- A gdyby tak… wspiąć się po nich i biegać po chmurach? – nowa myśl zaczęła wibrować w jego umyśle.- Albo na ogromnym balonie unieść się i wessać wszystkie chmury odkurzaczem? – uśmiechnął się delikatnie.- To głupie, skąd wezmę prąd w balonie? – zamknął oczy. – A gdyby to był statek powietrzny, samolot, latający spodek…? – czoło zmarszczyło się delikatnie, podczas gdy nowe pomysły napływały do głowy.- Hełm astronauty, miecz i czerwona peleryna… nie, niebieska… lubię niebieski. Do tego zapas jedzenia w plecaku i ciepła kurtka. Szybko, szybko, bo silniki statku są już gotowe do odlotu. Odkurzacz! Prawie bym zapomniał. Drzwi, zapięte pasy. Poleciał… – a krople deszczu delikatnie stukały w parapet."

Pamiętasz jeszcze swojego ulubionego bohatera z bajki? A może wciąż wspólnie z nim przeżywasz nowe przygody w świecie fantazji? Niezależnie od wieku zapraszamy serdecznie na warsztaty dotyczące wprowadzające w bajkowy świat. W ich trakcie dowiesz się między innymi jak powstaje bajka i do kogo jest kierowana.
Poznasz zasady kierujące procesem tworzenia bajki terapeutycznej. Zastanowisz się czego mogą bać się ludzie i wspólnie z bajkowym bohaterem staniecie do walki z zagrożeniem. Wszystko po to by ostatecznie poznać tajemną wiedzę o tym w jaki sposób tworzenie/czytanie bajek może wspomóc nas w naszych codziennych ”wielkich” problemach.
Osoba prowadząca: Grzegorz Gieda - magister pedagogiki pracy socjalnej. Bajkoterapia pomaga mu na co dzień w pracy z dziećmi, dzięki niej dziecięce lęki przekształcane są w bajki z dobrym zakończeniem.

•7 grudnia (piątek), godz. 16.00-19.00 - warsztat "Artoterapia"

•14 grudnia (piątek), godz. 16.00-19.00 - warsztat "Wykorzystanie pedagogiki zabawy w pracy z dziećmi"
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z zagadnieniem i rolą zabawy, współpracy w grupie oraz jak poprzez zabawę można stymulować umiejętności posługiwania się różnymi formami ekspresji: ruchowo-mimiczną, słowną, plastyczną, zabawową, muzyczną. Warsztat jest interaktywny- prosimy o wygodny strój!

Osoba prowadząca: Anna Włodarczyk

•17 grudnia (poniedziałek), godz. 16.00-19.00 - warsztat "Asertywność i empatia"
Podczas zajęć zostaną poruszone zagadnienia:

- czym jest asertywność?

- dlaczego warto być asertywnym,

- asertywność i empatia: podobieństwa i różnice.

- asertywne przyjmowanie pochwał i krytyki

- asertywne wyrażanie emocji i opinii-asertywna komunikacja

- zachowania empatyczne i ich rola

Osoby prowadzące: Justyna Rygielska, Anna Lang

Stowarzyszenie POLITES

ul. Dworcowa 19/205

70-206 Szczecin

tel/fax: 91 450 11 46

tel: 502 04 77 12

Bezpłatna infolinia

0 800 300 594

biuro@polites.org.pl


udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2012/11/30, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2012/11/30 13:22:27
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2012/11/30 13:22:27 nowa pozycja