Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
OKO: Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w 2020 r. zadania publicznego pn. Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 czytamy na stronie www.ngo.pl
I. Rodzaj zadania
II. Cel zadania
Celem zadania jest zidentyfikowanie słabych i mocnych stron działań podejmowanych w ramach Programu integracji oraz ocena wpływu podjętych działań na podniesienie poziomu integracji obywatelskiej społeczności romskiej w Polsce. Wyniki ewaluacji okresowej posłużą ewentualnym modyfikacjom dokumentów programowych. Poddanie Programu integracji ocenie okresowej jest niezbędne dla oceny jego realizacji oraz prawidłowego zarządzania środkami publicznymi.
III. Informacje dotyczące oferty
1.Na realizację zadania Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwany dalej „Ministrem”, planuje przekazać środki w maksymalnej wysokości 200.000 zł.
2.Realizacja zadania powinna nastąpić w okresie do dnia 31.05.2020 r.
IV. Założenia badania ewaluacyjnego
W badaniu należy uwzględnić następujące kryteria ewaluacyjne: trafność (adekwatność), użyteczność, skuteczność, efektywność.
1.Metodologia oraz sposób realizacji badania.
Badanie powinno być realizowane zgodnie z najlepszą wiedzą i praktyką w tym zakresie. Od Oferenta oczekuje się przedstawienia spójnej koncepcji realizacji badania ewaluacyjnego. Oferent zobowiązany jest na etapie składania oferty do przedstawienia opisu planowanych prac badawczych wraz z proponowaną metodologią. Zaproponowana metodologia powinna być dostosowana do specyfiki przedmiotu badania, a przez to zagwarantować osiągnięcie wszystkich celów badania.
W zależności od przyjętej koncepcji Oferent powinien zmodyfikować i uzupełnić listę zagadnień badawczych zaproponowanych przez Zamawiającego. Cel i zakres badania wskazują na konieczność zastosowania zestawu różnorodnych (ilościowych i jakościowych) metod zbierania i analizy danych (w tym wykorzystania narzędzi badawczych). Oferent powinien uzasadnić celowość zastosowania zaproponowanych metod i narzędzi badawczych oraz wskazać sposoby rzetelnego ich wykorzystania. Każda metoda badawcza powinna zawierać propozycję opisu i sposobu doboru próby badawczej. Zaproponowana metodologia powinna wynikać z celu badania oraz uwzględniać przyjęte kryteria ewaluacyjne. Minimum metodologiczne powinno obejmować: analizę danych zastanych, indywidualne wywiady pogłębione z: wybranymi pracownikami odpowiedzialnymi za koordynację i nadzór nad Programem integracji na poziomie centralnej administracji rządowej i terenowej, z pracownikami wykonawców Programu integracji tj. m.in. z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego i jednostek prowadzonych przez JST (np. przedszkola, szkoły, ośrodki pomocy społecznej, świetlice środowiskowe) oraz pracownikami organizacji pozarządowych, w tym romskich organizacji pozarządowych, beneficjentami ostatecznymi.
2. Badanie ankietowe wykonawców Programu integracji i beneficjentów ostatecznych
Podana propozycja narzędzi badawczych nie jest wyczerpująca. Zaproponowanie przez Oferenta dodatkowych narzędzi badawczych będzie stanowiło jedno z kryteriów oceny oferty. W opisie metodologii projektu badawczego należy również wskazać opis sposobu doboru próby do badań empirycznych.
Nabór do 22 lutego 2020r.
Więcej znajdziesz na stronie www
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Anna Stępień | 2020/01/28 09:27:39 | nowa pozycja |