Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
Propozycje Teatru Kana
Teatr Kana przedstawia:
sobota 24 listopada, godz. 19.00
intrygujący, zaskakujący i pełen humoru spektakl po raz pierwszy i jedyny w Polsce „analogowy awatar”.
Awatar w sanskrycie oznaczało bóstwo zstępujące z nieba na ziemię w postaci śmiertelnej – ludzkiej, zwierzęcej lub mieszanej. Analogowy zaś coraz częściej oznacza po prostu coś rzeczywistego, istniejącego poza światem cyfrowym, wirtualnym. Bezustannie zastępujemy prawdziwych siebie sztucznie stworzonymi wizerunkami, jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Czy jednak można byłoby do reprezentowania samego siebie wykorzystać inną osobę, z krwi i kości...? Czy żywy człowiek może stać się czyimś awatarem, poza światem Internetu? Czy mógłby za nas podróżować? Jak by to było, gdyby ktoś wykonał i doświadczył za nas rzeczy, których nie możemy zrobić sami? Czy można coś autentycznie przeżyć za czyimś pośrednictwem?
Johanna pojechała do Santiago de Chile. Podporządkowała swoje działania cudzym rozkładom dnia, życzeniom i celom swoich klientów. Podczas każdej wyprawy zbierała dokumentację i zdjęcia. Nagrywała rozmowy, zachowywała przedmioty i wszystko to przywiozła ze sobą do Niemiec. W swoim spektaklu Johanna przedstawi rezultaty swojej podróży i podejmie próbę odpowiedzi na pytania: czy można oddelegować nie tylko pracę, ale także przyjemności? Kto w takim przypadku ostatecznie ich doświadcza? Jak przekazać reprezentacje doświadczonego wydarzenia z powrotem jego autorowi?
I co to wszystko ma wspólnego z teatrem...?
Realizacja: Benedikt Bernstorff, Johanna Castell, Johanna Gagern i Katharina Kellermann
Wstęp: 10 (ulgowe) i 15 (normalne) zł (bilety do nabycia w Piwnicy Kany)
Spektakl tłumaczony na język polski.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami w swobodnej atmosferze.
PROJEKT 'OFFenes BERLIN' (co oznacza po prostu "otwarty/OFFowy Berlin") pozwala przekonać się, czym żyje pełna humoru i wyobraźni stolica współczesnej sztuki niezależnej. Zamiast jechać do Berlina - to Berlin przyjedzie do nas! A właściwie - najciekawsi jego młodzi mieszkańcy: zwycięzcy teatralnego maratonu 100°, co roku doprowadzającego stolicę Niemiec do temperatury wrzenia.
Projekt realizowany jest we współpracy z poszukującymi berlińskimi scenami Hebbel am Ufer i Sophiensaele, przy finansowym wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Janek Turkowski, pomysłodawca, opowiada o projekcie: http://www.transodra-online.net/de/node/1880
Ośrodek Teatralny Kana
Pl. Piotra i Pawła 4/5
70-521 Szczecin
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl
tel. 91 433 03 88
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Katarzyna Bukowska | 2012/11/21 10:10:35 | nowa pozycja |