Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
Sierpień w galerii TWORZĘ SIĘ
TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz”
19.08.2023 (sobota) godz. 11:00-15:00, wiek uczestników: 10-13 lat
20.08.2023 (niedziela) godz. 11:00-14:00, wiek uczestników: 6-10 lat
-"Miasto to łakoma rzecz" napisał kiedyś mój ulubiony poeta i prozaik Miron Białoszewski-tak zaczyna opis swoich warsztatów Joanna Bronisławska, dobrze znana bywalcom galerii TWORZE SIĘ, artystka dźwiękowa i edukatorka.
Miasto czujemy wszystkimi zmysłami. Widzimy je, możemy poczuć jego zapach, przemierzamy je, doświadczamy, żyjemy w nim. Tym razem będziemy nasłuchiwać, podsłuchiwać, wsłuchiwać się w to, co miasto chce nam powiedzieć. Jak brzmi i czym dźwięczy? Spróbujemy złapać te dźwięki, szumy, głosy, pomruki i sygnały. Z szeroko otwartymi uszami wyruszymy w miasto w poszukiwaniu głośnych i cichych zakątków Szczecina. Naszą mapą będą prace plastyczne nadesłane na (nie)konkurs MIASTO MARZEŃ. A stworzony przez nas bank dźwięków zostanie wykorzystany w przestrzeni nowej wystawy MIASTO(DLA)DZIECI. Autorzy wybranych dźwięków staną się współtwórcami planowanej wystawy.
Zapisy: tworzesie@gmail.com. Wstęp bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.
O prowadzącej:
Asi Mina aka Joanna Bronisławska - artystka dźwiękowa, edukatorka i aktywistka. Muzyka jest dla niej pretekstem do spotkań, rozmów, podróży, działania i rozwoju. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Połowa duetu Mołr Drammaz. Komponuje, pisze słowa, gra i śpiewa.
Prowadzi liczne autorskie warsztaty dźwiękowe. Chętnie współpracuje z ludźmi i instytucjami.
Tworzy Muzykodrom-stację lotów muzycznych, miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem w KMO w Katowicach. Prowadzi Aukso 4 Kids cykl koncertów dla rodzin w tyskiej Mediatece. Wykłada na GWSP w Chorzowie na kierunku Arteterapii.
Biegnie, rozmawia, czyta, słucha i rozmyśla.
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Wydarzenie odbywa się w ramach planowanej wystawy „MIASTO (DLA) DZIECI”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Warsztaty 6-9 lat:
https://www.facebook.com/events/840890140517837?ref=newsfeed
Warsztaty 10-13 lat:
https://www.facebook.com/events/688626836451034?ref=newsfeed
2. Zapraszamy po mapki SZCZECIN DZIECI!
Na początku czerwca, w jednym z pomieszczeń galerii, powstało miasto utkane z nazw i neologizmów pochodzących od dzieci. SZCZECIN DZIECI jest również dostępny w formie mapki. Mapki można bezpłatnie otrzymać w Domu Kultury „13 muz” (prosimy kierować się do ochrony, w godz. 8:00-17:00, od poniedziałku do piątku). Po mapce można rysować i dopisywać swoje wymyślone i przekręcone nazwy. Pokój z neologizmami "SZCZECIN DZIECI" będzie ponownie dostępny dla zwiedzających pod koniec września, kiedy otwarta zostanie wystawa MIASTO(DLA) DZIECI.
Nazwy/neologizmy pochodzą od mieszkańców Szczecina (dzię-ku-je-my!)
Pomysł: Paulina Ratajczak
Ilustracje i grafiki: Karolina Gołębiowska
Mapka oraz ilustrowany pokój powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023.
Organizatorzy: Las Sztuki, Dom Kultury„13 muz”
Karolina Gołębiowska ukończyła studia na kierunku: grafika warsztatowa, fotografia i multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka nagrody za najlepszy dyplom artystyczny Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2014 i finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2019. Pracuje w różnych mediach min: fotografia, obiekt, film, animacja. Dotyka tematów związanych z historią i zjawiskami społecznymi. Dużo uwagi poświęca jedzeniu używając go do opisu zjawisk politycznych, społecznych czy krytyki świata sztuki. Często podejmuje aktywność animacyjną w mniejszych miejscowościach.
3.WAKACYJNE WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (od 26.06-18.08)
W wakacje, w przestrzeni galerii, od poniedziałku do piątku, organizowane są warsztaty dla grup zorganizowanych (min. 8-osobowych) oparte na aktywnych działaniach twórczych, związanych z tematyką poruszaną na „Ukrytej Wystawie”. Grupy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-17:00, po wcześniejszej mailowej rezerwacji miejsc.
Prowadzenie spotkań: Paulina Ratajczak, Dominika Wyrobek
Zapisy: tworzesie@gmail.com.
Wstęp: 12 zł/dziecko (wiek:6+)
4. Literacki Plac Zabaw-warsztaty i zabawy literackie dla klas I-III
TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” Od 01.06.2023 do 29.10.2023 r. (zostało kilka miejsc na październik)
TWORZĘ SIĘ zaprasza uczniów klas I-III na warsztaty literackie prowadzone w ilustrowanej przestrzeni, w której będzie można odkryć pewne miasto i jego niezwykłe miejsca. Miejsca wyjątkowe, bo nazwane i wymyślone przez dzieci.
Wstęp na warsztaty dla grup zorganizowanych jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zostało kilka miejsc w październiku.
Zapisy: tworzesie@gmail.com.
Motywem przewodnim spotkań literackich będzie twórczość polskich pisarzy i ilustratorów. Uczestnicy warsztatów przekonają się, że książki mogą zaskoczyć nie tylko treścią, ale i formą. Zwrócimy uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Nie zabraknie gier literackich, „sensownych tworów słownych”, no i oczywiście doskonałej zabawy!
Koncepcja i prowadzenie: Paulina Ratajczak
Ilustracje, grafika: Karolina Gołębiowska
Organizatorzy: Dom Kultury „13 Muz” oraz Fundacja Las Sztuki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023
Szczegółowe informacje:
http://www.tworzesie.pl/wakacje-w-tworze-sie-2.html
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Alicja Szczepańska | 2023/08/09 13:19:25 | modyfikacja wartości |
Alicja Szczepańska | 2023/08/09 11:55:49 | modyfikacja wartości |
Alicja Szczepańska | 2023/08/09 11:37:32 | modyfikacja wartości |
Alicja Szczepańska | 2023/08/09 11:36:55 | modyfikacja wartości |
Alicja Szczepańska | 2023/08/09 11:26:40 | nowa pozycja |