przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

"Języki obce i dysleksja"


Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji zaprasza na szkolenie zaadresowane do wszystkich, którzy borykają się z problemem nauczania i oceniania uczniów z dysleksją.
Zajęcia odbędą się w dniach 6 - 7 listopada 2010 r. w Szczecinie. Uczestnicy szkolenia zdobędą zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i zapoznają się z praktyczną metodyką nauczania tej grupy uczniów.
Zajęcia trwają 14 godzin , a udział w nich jest odpłatny i wynosi 260 zł.

Szkolenie poprowadzi pani dr Katarzyna Maria Bogdanowicz - doktor psychologii, a także absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu w Gdańsku. Zdobyła dyplom Proficiency w Londynie, ukończyła kurs CELTA (Certificate In English Teaching to Adults) w Warszawie. Posiada dyplom ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu terapii pedagogicznej. Jest współautorką pierwszego na polskim rynku poradnika metodycznego dla nauczycieli języka angielskiego przygotowanego z myślą o nauczaniu osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czytania i pisania, a także autorką wielu publikacji dotyczących problematyki dysleksji rozwojowej w kontekście nauczania języków obcych (m.in. w "Dysleksja w kontekście języków obcych", "Psychologii w szkole" i "Między nami polonistami"). Brała udział w kilku międzynarodowych projektach unijnych poświęconych problemowi pomocy osobom z dysleksją (m.in. w Projekt Focus Alpha Project, Grundtvig, Leonardo Include). Pełniła także rolę konsultanta ds. dysleksji podczas powstawania podręczników dla nauczyciela do "New English zone" autorstwa D. Newbold i R. Nolasco (wydawnictwo Oxford). Od 1996 pracuje jako nauczyciel języka angielskiego. Ma doświadczenie w nauczaniu zarówno w szkołach państwowych, jak i na kursach językowych, w tym również w UK (Bell, Distinction, Stanley's School of Languages). Od wielu lat specjalizuje się w pomocy osobom z dysleksją".

ORIENTACYJNY PROGRAM SZKOLENIA:

Część 1 - sob. (10:00 - 15:30):

Wstęp i burza mózgów: Czy dysleksja istnieje? i inne trudne pytania
nr 1 - Doświadczanie dysleksji
Multimedialny wykład - Dysleksja w kontekście języków obcych
Multimedialny wykład - Jak pracować z uczniem z dysleksją
Multimedialny wykład - Wykorzystywanie nowoczesnej technologii w pracy z uczniem z dysleksją
Część 2 - niedz. (9:00 - 15:00)

Warsztat nr 2 - Opis autentycznych przypadków uczniów z dysleksją łącznie z analizowaniem opinii psychologicznych
Multimedialny wykład - wizyta w terapeutycznej szkole Red Rose School w UK i w Foothills Academy w Kanadzie („Style uczenia się” wg Gavina Reida)
Film prod. ang. - lekcja pokazowa
Warsztat nr 3 - Tworzenie zaplecza dydaktycznego do nauki uczniów z dysleksją
Multimedialny wykład - Prawa uczniów z dysleksją
Warsztat nr 4 - Jak oceniać ucznia z dysleksją

Zgłoszenia: karta zgłoszenia i dowód wpłaty 260 zł na konto: 9193 96 0007 0001 5668 2 000 0001 z dopiskiem: Języki obce i dysleksja - przesłane do 2 listopada. Adres: NSPP-P OTD, al. Papieża JP II nr 42, 70-415 Szczecin

Informacja: ptd@ptd.szczecin.pl, tel./faks 91 43 47 132, 501 18 56 73.


udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2010/10/29, odpowiedzialny/a: Katarzyna Bukowska, wprowadził/a: Katarzyna Bukowska, dnia: 2010/12/06 09:41:38
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Bukowska 2010/12/06 09:41:38 modyfikacja wartości
Katarzyna Bukowska 2010/10/29 14:58:26 nowa pozycja