Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży
Minister Sportu i Turystyki ogłosił „Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży”, czytamy na stronie www.ngo.pl
ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE
1. Minister Sportu i Turystyki, zwany dalej „Ministrem”, w 2020 roku przyznaje, w ramach posiadanych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (dalej „FRKF”), dofinansowanie na realizację zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży w sportach olimpijskich.
2. Programem, z zastrzeżeniem wyjątków zawartych w Programie, objęci są zawodnicy w młodzieżowych kategoriach wiekowych, zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego – Regulaminem Współzawodnictwa Młodzieży Uzdolnionej Sportowo – stanowiącym załącznik do umowy ze Zleceniobiorcą, zwani dalej: „Zawodnikami” lub „Członkami Kadry Narodowej”.
3. Celem Programu jest wspieranie procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa młodzieży w ww. kategoriach wiekowych, stworzenie zawodnikom możliwości na kontynuowanie kariery w reprezentacjach seniorskich oraz awans reprezentacji Polski w rankingach medalowych i punktacji w sportach objętych programem igrzysk olimpijskich.
4. Realizacja celów określonych w Programie następuje poprzez:
a) zapewnienie zawodnikom optymalnych warunków szkolenia, możliwości podnoszenia poziomu sportowego oraz przygotowania do reprezentowania kraju we współzawodnictwie międzynarodowym,
b) zabezpieczenie zawodników w niezbędny sprzęt sportowy lub specjalistyczny nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia, w wieloletnim procesie treningowym,
c) udział członków kadry narodowej we współzawodnictwie sportowym w zawodach krajowych lub międzynarodowych,
d) wspieranie organizacji wybranych zawodów sportowych.
5. Dofinansowanie szkolenia zawodników odbywać się będzie niezależnie od ich udziału w innych zadaniach zleconych przez Ministra, z możliwością dofinansowania tylko jednej akcji, w tym samym czasie.
PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA
1. Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać:
a) polskie związki sportowe, zwane dalej „pzs”;
b) Polski Komitet Olimpijski, zwany dalej „PKOl”;
c) stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym lub związki stowarzyszeń działające w obszarze kultury fizycznej zwane dalej „stowarzyszeniami”.
RODZAJE ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI
1. W ramach realizacji Programu wyróżnia się następujące zadania:
a) szkolenie i współzawodnictwo sportowe zawodników w młodzieżowych kategoriach wiekowych zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego,
b) współzawodnictwo sportowe, c) organizację zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich, w ramach Grupy Wyszehradzkiej.
2. W ramach zadania „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe zawodników w młodzieżowych kategoriach wiekowych zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego” dofinansowaniu podlegają działania związane ze:
a) szkoleniem centralnym zawodników obejmującym:
・szkolenie zawodników kadry narodowej, zwanej dalej „KN”, mające na celu przygotowanie do współzawodnictwa w zawodach międzynarodowych, w tym mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy;
・udział reprezentacji Polski w zawodach krajowych lub międzynarodowych, w tym mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy w młodzieżowych kategoriach wiekowych.
b) szkoleniem zawodników obejmującym:
・szkolenie młodzieży w publicznych lub niepublicznych szkołach mistrzostwa sportowego zwane dalej odpowiednio „SMS” lub „NSMS”;
・udział w zawodach krajowych lub międzynarodowych, w młodzieżowych kategoriach wiekowych.
c) ośrodkowym szkoleniem zawodników obejmującym:
・szkolenie młodzieży w stacjonarnych ośrodkach szkolenia sportowego młodzieży pzs, zwanych dalej „OSSM”;
・udział w zawodach krajowych lub międzynarodowych, w młodzieżowych kategoriach wiekowych.
3. W ramach zadania „Współzawodnictwo sportowe” dofinansowaniu podlegają działania związane z udziałem reprezentacji Polski w: a) Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (dalej również jako „MIO”)
Akademickich Mistrzostwach Świata, w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich (dalej również jako „AMŚ”).
4. W ramach zadania „Organizacja zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich, w ramach Grupy Wyszehradzkiej” dofinansowaniu podlegają działania polskich związków sportowych związane z organizacją i przeprowadzeniem w Polsce zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich.
Wnioski należy składać w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej decyzji do dnia:
a) 31 maja 2020 r. - w przypadku szkolenia i współzawodnictwa sportowego zawodników w młodzieżowych kategoriach wiekowych zgodnych z Systemem Sportu Młodzieżowego oraz współzawodnictwa sportowego;
b) 30 września 2020 r. - w przypadku organizacji zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich, w ramach Grupy Wyszehradzkiej
・osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP MSiT.
2. Wystąpienia o dodatkowe środki należy składać po podpisaniu umowy do dnia 30 listopada 2020 r., osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP MSiT.
3. Na kopercie należy zamieścić nazwę zadania oraz nazwę i adres Wnioskodawcy z adnotacją „Dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – Departament Sportu Wyczynowego”.
TERMIN ROZPATRZENIA WNIOSKÓW
Wniosek podlega rozpatrzeniu nie później niż w ciągu 30 dni roboczych od daty wpływu do Ministerstwa.
Więcej znajdziesz na stronie www
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Anna Stępień | 2020/04/23 11:18:30 | modyfikacja wartości |
Anna Stępień | 2020/04/23 11:17:19 | nowa pozycja |